Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poslovne priložnosti – iščem ideje

Poslovne priložnosti – iščem ideje

A ima kdo kakšno idejo za dobro poslovno priložnost – kam investirati?

Sam imam nekaj idej, pa bi si želel, da jih skupaj pokomentiramo, saj več glav več ve, bi pa z veseljem prisluhnil tudi kakšni vaši, v kolikor jo imate.

Recimo, da bi odprl kafič:

-po mojem je najboljše v kakšnem trgovskem centru, najprej kupim lokal, poiščem najemnika za npr 3 leta, (naj on vpelje vse potrebno za poslovanje), jaz pobiram najemnino, potem pa če se izkaže da je kafič uspešen, mu čez 3 leta ne podaljšam pogodbe in sam prevzamem kafič oziroma zaposlim nekoga, da ga vodi v mojem imenu

-mogoče je celo boljše, da kupim lokal nekje v tujini, in ga oddajam v najem v tem primeru me zanima, kje so podobne cene nepremičnim kot pri nas ali pa še celo ceneje. V Avstriji in Nemčiji verjetno ne, mislim pa da so ugodne v Italiji, španiji, Portugalski, Grčiji,…ali se motim?

Imam tudi eno zemljišče tik ob glavni cesti, pa me zanima, če se splača, da bi gor postavil eno veliko reklamno tablo, npr 6×10 metrov kjer bi reklamiral podjetja, izdelke,…pač tiste reklamne table (panoji) ki stojijo ob cestah,…koliko se da kaj s tem zaslužiti?

Imam tudi eno delavnico veliko približno 70 kvadratnih metrov. Kaj bi lahko proizvajal v takšni delavnici? Jo mogoče oddajal v najem kot skladišče, garažo?

Kako je z vrednostnimi papirji, delnicami,…?

Odkup zlata?

Posojanje denarja?

Menadžer kakšne glasbene skupine, športnika,..?

Izgradnja lastne blagovne znamke npr oblačil, nakita,…?

Preprodajanje avtomobilov?

Socialno podjetništvo?

Otvoritev galerije, muzeja, razstave,…?

Organiziranje dogodkov (glasbeni npr…)

Ima kdo od vas kakšno idejo? Pravijo, da je najslabše držati denar in ga ne investirati, ker da ti ga inflacija vsako leto “požre” 1,5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

TI ne iščeš priložnosti za investicijo, ti iščeš načine, kako bi nategnila ljudi.

Moja ura za poslovno in finančno svetovanje znaša 150 eur+DDV. Pogovoriva se lahko o vseh zgoraj naštetih priložnostih. Zakaj ja/ne+davčni vidiki investicij.

Sem moški, in če že govorimo o “nategovanju ljudi” je član/ica PurpleRose ena takšnih in ne jaz.
Jaz bi samo rad oplemenitil svoj denar, seveda ga pa ne mislim razdajati naokrog brezplačno oziroma v zgrešene projekte. Nisem noben Karitas, sem poslovnež in iščem kakšen dober projekt, da bom zaslužil. Nobenega ne mislim ogoljufati. A potem vsi ljudje ki že imajo kafiče, lokale, trgovine, zemljišča,…so po tvoji logiki “nateguni”?
Sicer pa kaj sploh izgubljam čas z nekom ki dela za tekočim trakom ali pa čistilko.

Haha, 150 evrov + DDV.

Za ta denar lahko v Bangladešu plačam šiviljo za tri mesece!

Sploh ne mislim plačevati za nasvet. Odprl sem temo, kjer lahko vsakdo poda svoje mnenje, videnje glede možnosti investicij. Prav tako lahko potem vsakdo tudi takšen nasvet uporabi zase, pri svojem poslovanju. Gre za JAVNO DOBRO, ne pa da bom finančno podpiral nekakšne kvazi svetovalce.
V življenju se držim pravila da ne plačujem:

-za seks
-za nasvete
-odvetnike
-prav tako ne dajem podkupnin, daril

Preveč cenim svoj denar, da bi ga spuščal “v zrak” in kakršnakoli svetovanja so “puhli zrak”.

Zanašam se nase in na svoje pridne roke, lahko pa na forumu kakšno rečemo NA SPLOŠNO o investicijah, ali pa za šankom. Vsekakor pa ne mislim plačati niti centa + ddv za NASVET, NITI CENTA!!!!!!

Odvisno kakšen donos hočeš in na kakšen rok. Nizek donos, nizko tveganje…in obratno. Če že iz tega naslova gledaš boš hitro tudi ugotovil katere investicije ja in katere ne. Jaz imam porazdeljeno cca 85{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v varnejših kjer je donos nižji in 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kjer je neka stopnja negotovosti, ampak zato potencialno zelo visok donos.

lahko bolj konkretno obrazložiš na primeru v katerih panogah si prisoten?

Kakšne so po tvojem mnenju varnejše oblike?

Npr. bolj kot gledam se nič kaj ne splača…npr šiviljstvo je bilo včasih poceni v Indiji, na Kitajskem, v Vietnamu, Bangladešu,…pa so tudi oni dvignili cene, potem pa so tukaj stroški z carinami, dostavo, skladiščenjem, distribucijo, trgovskimi maržami,…in se ne splača.
Poleg tega so ljudje siti nizkocenovne robe iz vzhoda….pa naj bo to nakit, ure, oblačila,…

V Sloveniji po mojem še najbolj uspevajo gostilne, ker slovenci pač ne šparajo pri pijači in jedači, so pa zahtevni gostje (beri, tečni) in jih je dokaj teško za prenašat po 2 kozarčkih, poleg tega je pa en kup veganov, ki jih moti vse (na kakšnem olju je pečeno, kdo je pridelovalec, imam občutek da se želijo osebno srečati z nekim pridelovalcem hrane, npr kmetom iz hribovske kmetije, za vsako stvar komplicirajo,…ma čim dalje od njih, so pa dobri kupci, ker za vsako bedarijo plačajo veliko denarja, samo da je BIO.

Trenutno so popularne kraft pivovarne, pa gin, pa tequila, pa hamburgerji, pa veganska hrana, pa razno razni kavni napitki iz kavnih zrnc iz etiopskega in ne vem kakšnega višavja.

Po mojem bi se splačalo vlagati v kavo, pivo, gin, …ne vem v neko destilarno ali pražarno, kaj ti misliš?


Žal mi je, da tvoji možgani ne premorejo ironije. Nekdo, ki želi investrirat, se sigurno ne bo obračal po nasvete na starševski cvek. Takšni ljudje se gibljejo med sebi podobnimi in za debatiranje ne potrebujejo foruma. Sama sem pa investirala že v marsikaj, vendar o tem niaem in ne bom razpredala na tem forumu. Kakorkoli že, upam, da najdeš dobro naložbo/investicijo. Če boš s tem omogočil delo se komu, pa super. Srečno

lahko bolj konkretno obrazložiš na primeru v katerih panogah si prisoten?

Kakšne so po tvojem mnenju varnejše oblike?

Npr. bolj kot gledam se nič kaj ne splača…npr šiviljstvo je bilo včasih poceni v Indiji, na Kitajskem, v Vietnamu, Bangladešu,…pa so tudi oni dvignili cene, potem pa so tukaj stroški z carinami, dostavo, skladiščenjem, distribucijo, trgovskimi maržami,…in se ne splača.
Poleg tega so ljudje siti nizkocenovne robe iz vzhoda….pa naj bo to nakit, ure, oblačila,…

V Sloveniji po mojem še najbolj uspevajo gostilne, ker slovenci pač ne šparajo pri pijači in jedači, so pa zahtevni gostje (beri, tečni) in jih je dokaj teško za prenašat po 2 kozarčkih, poleg tega je pa en kup veganov, ki jih moti vse (na kakšnem olju je pečeno, kdo je pridelovalec, imam občutek da se želijo osebno srečati z nekim pridelovalcem hrane, npr kmetom iz hribovske kmetije, za vsako stvar komplicirajo,…ma čim dalje od njih, so pa dobri kupci, ker za vsako bedarijo plačajo veliko denarja, samo da je BIO.

Trenutno so popularne kraft pivovarne, pa gin, pa tequila, pa hamburgerji, pa veganska hrana, pa razno razni kavni napitki iz kavnih zrnc iz etiopskega in ne vem kakšnega višavja.

Po mojem bi se splačalo vlagati v kavo, pivo, gin, …ne vem v neko destilarno ali pražarno, kaj ti misliš?
[/quote]

Ko je nekaj popularno, je vlak že odpeljal, ker je trg že porazdeljen. Pravi poslovnež zmeraj gleda vnaprej, kaj bo popularno čez 5 let. Za ilustracijo – bum gina so imeli v Nemčiji že pred petimi leti. K nam vse prihaja z zamikom. Pa tudi ne vem, če se da s tem blazno zaslužit, ker smo premajhen trg, v tujini pa prevelika konkurenca. Poglej, kaj na področju kraft piva dela Bevog, pa ti bo jasno, kako se pelje posel mednarodno. Ampak je bil vložek milijonski. Imaš toliko?
Ja, poznam take. Sedijo na majhnem kupčku denarja in samo študirajo, kako bi dobili več brez vložka lastnega truda in idej. Da bi drugi mislili in delali za njim. Ne gre tako. In poznam enega, ki se je v podjetništvu krepko opekel. In tudi ti se boš, ker sploh ne veš, kaj je podjetništvo. On bi imel bife, kasiral bi najemnino, ob tem pa se ne zaveda, da je treba najemnino tudi vračat v objekt, da imaš opravka z neplačniki … Ponavadi sami gostinci nimajo nekega hudega profita, kaj šele podnajemniki. Je treba kar fino gledat, kako delaš posel. In BTW, lokali v trgovskih centrih niso naprodaj, ampak se jemljejo v najem. Ti nimaš blage veze.

Ko je nekaj popularno, je vlak že odpeljal, ker je trg že porazdeljen. Pravi poslovnež zmeraj gleda vnaprej, kaj bo popularno čez 5 let. Za ilustracijo – bum gina so imeli v Nemčiji že pred petimi leti. K nam vse prihaja z zamikom. Pa tudi ne vem, če se da s tem blazno zaslužit, ker smo premajhen trg, v tujini pa prevelika konkurenca. Poglej, kaj na področju kraft piva dela Bevog, pa ti bo jasno, kako se pelje posel mednarodno. Ampak je bil vložek milijonski. Imaš toliko?
Ja, poznam take. Sedijo na majhnem kupčku denarja in samo študirajo, kako bi dobili več brez vložka lastnega truda in idej. Da bi drugi mislili in delali za njim. Ne gre tako. In poznam enega, ki se je v podjetništvu krepko opekel. In tudi ti se boš, ker sploh ne veš, kaj je podjetništvo. On bi imel bife, kasiral bi najemnino, ob tem pa se ne zaveda, da je treba najemnino tudi vračat v objekt, da imaš opravka z neplačniki … Ponavadi sami gostinci nimajo nekega hudega profita, kaj šele podnajemniki. Je treba kar fino gledat, kako delaš posel. In BTW, lokali v trgovskih centrih niso naprodaj, ampak se jemljejo v najem. Ti nimaš blage veze.
[/quote]

Si postavil piko na i. Lep vecer

lahko bolj konkretno obrazložiš na primeru v katerih panogah si prisoten?

Kakšne so po tvojem mnenju varnejše oblike?

Npr. bolj kot gledam se nič kaj ne splača…npr šiviljstvo je bilo včasih poceni v Indiji, na Kitajskem, v Vietnamu, Bangladešu,…pa so tudi oni dvignili cene, potem pa so tukaj stroški z carinami, dostavo, skladiščenjem, distribucijo, trgovskimi maržami,…in se ne splača.
Poleg tega so ljudje siti nizkocenovne robe iz vzhoda….pa naj bo to nakit, ure, oblačila,…

V Sloveniji po mojem še najbolj uspevajo gostilne, ker slovenci pač ne šparajo pri pijači in jedači, so pa zahtevni gostje (beri, tečni) in jih je dokaj teško za prenašat po 2 kozarčkih, poleg tega je pa en kup veganov, ki jih moti vse (na kakšnem olju je pečeno, kdo je pridelovalec, imam občutek da se želijo osebno srečati z nekim pridelovalcem hrane, npr kmetom iz hribovske kmetije, za vsako stvar komplicirajo,…ma čim dalje od njih, so pa dobri kupci, ker za vsako bedarijo plačajo veliko denarja, samo da je BIO.

Trenutno so popularne kraft pivovarne, pa gin, pa tequila, pa hamburgerji, pa veganska hrana, pa razno razni kavni napitki iz kavnih zrnc iz etiopskega in ne vem kakšnega višavja.

Po mojem bi se splačalo vlagati v kavo, pivo, gin, …ne vem v neko destilarno ali pražarno, kaj ti misliš?
[/quote]

Večji del v nepremičninah, nekaj depozita, nekaj bom dal v žlahtne kovine, ko bodo bolj ugodne cene, nekaj imam v “digital assets”.

Tam ti pa kaj znajo svetovati.


Kdor je pameten plača
-za nasvete
-odvetnike
-prav tako dajem podkupnine, darila

Ti v SLO še nisi posla delal, če bi , bi vedel, daš jurja zaslužiš deset, plačaš 100 jurjev, zaslužiš miljon,pravi nasveti in prave informacije so zlata vredne, ob vsem pa rabiš še pravno podporo…Kot rečeno pojma nimaš, aja kurbe in plehpičke pa itak same pridejo, tistih se pa ne plačuje…


Žal mi je, da tvoji možgani ne premorejo ironije. Nekdo, ki želi investrirat, se sigurno ne bo obračal po nasvete na starševski cvek. Takšni ljudje se gibljejo med sebi podobnimi in za debatiranje ne potrebujejo foruma. Sama sem pa investirala že v marsikaj, vendar o tem niaem in ne bom razpredala na tem forumu. Kakorkoli že, upam, da najdeš dobro naložbo/investicijo. Če boš s tem omogočil delo se komu, pa super. Srečno
[/quote]

Tipično slovensko malomeščansko razmišljanje. Naj uganem, prihajaš nekje iz dolenjske, kjer ste še generacijo nazaj doma imeli majhno kmetijo, potem je pa fotr enkrat šel v belo Ljubljano in spoznal tvojo mamo iz Gorenjske, jo povabil na pečen kostanj in kuhančka in ostalo je zgodovina.
Kar je tukaj tipično slovenskega je pa to, da VSAKDO misli, da če on ali ona nekaj ve, ima idejo, namig,….karkoli da tega NE SME za nobeno ceno nikomur povedati, ker da bo to slabo zanjo, mislim WTF. Kaj ti izgubiš npr, če poveš da si zaslužila toliko in toliko z delnicami ali pa z jagodami, gobami, borovnicami, koruzo v tvojem primeru. Kakšna škoda se tebi zgodi, če potem nekdo drug iz povsem drugega konca Slovenije prav tako zasluži s koruzo, pšenico,….namesto da bi vsi kot narod stopili skupaj in stremeli k temu, da vsakdo izmed nas je čim bolj uspešen, ima čim več denarja, s tem se plačajo večji davki državi in posledično bomo imeli bolj urejeno državo (zdravstvo, infrastruktura, gospodarstvo,…) ampak NEEEEEEEEEEEEEEEEE, ti ne privoščiš nikomur nič, kot večina slovencev. Če je tebi crknila krava pa naš še sosedu kajne.
Sicer pa tako ali tako nič ne veš, kaj pa ena baba ve o poslu lepo te prosim, pejt nazaj za likalno mizo in se ne oglašaj

Ko je nekaj popularno, je vlak že odpeljal, ker je trg že porazdeljen. Pravi poslovnež zmeraj gleda vnaprej, kaj bo popularno čez 5 let. Za ilustracijo – bum gina so imeli v Nemčiji že pred petimi leti. K nam vse prihaja z zamikom. Pa tudi ne vem, če se da s tem blazno zaslužit, ker smo premajhen trg, v tujini pa prevelika konkurenca. Poglej, kaj na področju kraft piva dela Bevog, pa ti bo jasno, kako se pelje posel mednarodno. Ampak je bil vložek milijonski. Imaš toliko?
Ja, poznam take. Sedijo na majhnem kupčku denarja in samo študirajo, kako bi dobili več brez vložka lastnega truda in idej. Da bi drugi mislili in delali za njim. Ne gre tako. In poznam enega, ki se je v podjetništvu krepko opekel. In tudi ti se boš, ker sploh ne veš, kaj je podjetništvo. On bi imel bife, kasiral bi najemnino, ob tem pa se ne zaveda, da je treba najemnino tudi vračat v objekt, da imaš opravka z neplačniki … Ponavadi sami gostinci nimajo nekega hudega profita, kaj šele podnajemniki. Je treba kar fino gledat, kako delaš posel. In BTW, lokali v trgovskih centrih niso naprodaj, ampak se jemljejo v najem. Ti nimaš blage veze.
[/quote]

pa še kako so naprodaj, poznam nekaj primerov, sicer je bil pa to samo primer na splošno, mislil sem na INDUSTRIJSKE CONE kot so npr Btc itd….v mojem kraju gradijo industrijsko cono in lahko kupiš zemljišče, lahko kupiš lokal,…karkoli pač želiš in verjetno je to tudi v drugih krajih tako.


išče zastonj idejo, kako ne delati nič in dobro zaslužiti……………….še naprej koplji jarke in polni mešalec……………

Si postavil piko na i. Lep vecer
[/quote]

Zdaj pa hitro dildo v roke in gasa!!!!!!! Tistega črnega, ta velikega, za posebne priložnosti!


išče zastonj idejo, kako ne delati nič in dobro zaslužiti……………….še naprej koplji jarke in polni mešalec……………
[/quote]

a to govoriš iz lastnih izkušenj. Najprej ideja sama po sebi ni vredna NIČ, a je to tebi jasno.
Ideja (fantaziranje) je zastonj. Jaz lahko imam idejo, da se splača kupovati LITIJ (surovino prihodnosti) ampak če nimam sredstev da bi ga kupil, če ne vem kje in kako do njega,…mi sama ideja nič ne pomaga. Zato bebci, takšni kot si sam mislite da je sama ideja ne vem kaj in v bistvu si ti tisti ki koplješ jarke in polneš mešalec. Ideja, ja kaj pa je ideja no!???? Donald Trump tudi ima idejo da bi kupil Grenlandijo, pa je ne more, pa ima idejo da je v rudnikih Severne Koreje ogromno rudnin, pa ne more do njih, se pravi je njegova ideja brez vrednosti. In kakšne ideje imajo pa ljudje kot si ti. Preprost malomeščan, iz roda tlačanov lahko ima idejo kje posekati gozd in prodati drva in zaslužiti 70 evrov in potem misliš da je to zlata vredna ideja, pa daj nehaj no. Mene zanimajo posli več dese tisoč evrov. Za 70 evrov se jaz še iz postelje ne vstanem no, kmet

Večji del v nepremičninah, nekaj depozita, nekaj bom dal v žlahtne kovine, ko bodo bolj ugodne cene, nekaj imam v “digital assets”.
[/quote]

jaz imam tudi nekaj v žlahtnih kovinah, čakam da vidim kako se bo končala carinska vojna, pa kaj bo z Savdsko arabijo, Iranom, če se bo kaj nafta podražila in posledično gre potem tudi zlato gor, ni mi jasno zakaj srebro ne gre nič gor…..pa ga je manj kot zlata na svetu. Čakam tudi kaj bo z aluminijem, bakrom, medenino,…rad bi se dokopal do litija. A veš z akakšno dobro kriptovaluto, ki ima prihodnost?

Tipično slovensko malomeščansko razmišljanje. Naj uganem, prihajaš nekje iz dolenjske, kjer ste še generacijo nazaj doma imeli majhno kmetijo, potem je pa fotr enkrat šel v belo Ljubljano in spoznal tvojo mamo iz Gorenjske, jo povabil na pečen kostanj in kuhančka in ostalo je zgodovina.
Kar je tukaj tipično slovenskega je pa to, da VSAKDO misli, da če on ali ona nekaj ve, ima idejo, namig,….karkoli da tega NE SME za nobeno ceno nikomur povedati, ker da bo to slabo zanjo, mislim WTF. Kaj ti izgubiš npr, če poveš da si zaslužila toliko in toliko z delnicami ali pa z jagodami, gobami, borovnicami, koruzo v tvojem primeru. Kakšna škoda se tebi zgodi, če potem nekdo drug iz povsem drugega konca Slovenije prav tako zasluži s koruzo, pšenico,….namesto da bi vsi kot narod stopili skupaj in stremeli k temu, da vsakdo izmed nas je čim bolj uspešen, ima čim več denarja, s tem se plačajo večji davki državi in posledično bomo imeli bolj urejeno državo (zdravstvo, infrastruktura, gospodarstvo,…) ampak NEEEEEEEEEEEEEEEEE, ti ne privoščiš nikomur nič, kot večina slovencev. Če je tebi crknila krava pa naš še sosedu kajne.
Sicer pa tako ali tako nič ne veš, kaj pa ena baba ve o poslu lepo te prosim, pejt nazaj za likalno mizo in se ne oglašaj
[/quote]

Povej to tistima revežema, ki jima je Zuckerberg ukradel idejo za Facebook. KO zaslužiš, seveda poveš vsem, kako si zaslužil, če greš trobezljat o tem vnaprej, so ti pa očitno možgani crknili. Očitno te vsaka baba pelje scat pri poznavajo osnovnih zakonitosti poslovanja, ki veljajo za ves svet. Da vlačiš zraven Slovence, pove samo, da imaš ti osnovno lastnost Slovencev – zakompleksanost.
Najbrž, da je Merlak celemu svetu razbobnal, da ima namen odpret kripto borzo, ker je v tem prihodnost. Potem bi bil danes na sončni upravi, ne milijonar.

Z svojim prihrankom se izšolaj za srčnega kirurga. To ti je najbolj ziher donosna investicija.


Kdor je pameten plača
-za nasvete
-odvetnike
-prav tako dajem podkupnine, darila

Ti v SLO še nisi posla delal, če bi , bi vedel, daš jurja zaslužiš deset, plačaš 100 jurjev, zaslužiš miljon,pravi nasveti in prave informacije so zlata vredne, ob vsem pa rabiš še pravno podporo…Kot rečeno pojma nimaš, aja kurbe in plehpičke pa itak same pridejo, tistih se pa ne plačuje…
[/quote]

Spet kar nekaj na pamet. KAM daš jurja in jih dobiš 10 in zakaj ti tega ne počneš? Zakaj to ne počnejo svetovalci, pravniki,…ampak neeeeeeeeee, oni rajši kasirajo 150 evrov na uro, namesto da bi iz jurja delali 10, kr neki no!
TO SO NATEGUNI! Kot tisti, ki prodajajo tipe za športne stave, kao plačaš nekaj evrov na mesec, da dobiš full keša, ma ja, zakaj oni sami ne igrajo športnih stav, ker jim ni treba, ker služijo z članarino od prodanih tipov. Pa razno razne vedeževalke itd,…če je vedeževalka naj igra loto in športne stave ne pa da se zajebava za 20, 50 evrov s prerokovanjem.
Jaz v svetovalce, odvetnike, prerokovalce,…NE VERJAMEM, prav tako ne verjamem tebi, da znaš iz jurja narediti deset jurjev in iz 100.000 milijona. Verjamem pa da znaš iz sladoleda, sadja in coca cole narediti drisko

a to govoriš iz lastnih izkušenj. Najprej ideja sama po sebi ni vredna NIČ, a je to tebi jasno.
Ideja (fantaziranje) je zastonj. Jaz lahko imam idejo, da se splača kupovati LITIJ (surovino prihodnosti) ampak če nimam sredstev da bi ga kupil, če ne vem kje in kako do njega,…mi sama ideja nič ne pomaga. Zato bebci, takšni kot si sam mislite da je sama ideja ne vem kaj in v bistvu si ti tisti ki koplješ jarke in polneš mešalec. Ideja, ja kaj pa je ideja no!???? Donald Trump tudi ima idejo da bi kupil Grenlandijo, pa je ne more, pa ima idejo da je v rudnikih Severne Koreje ogromno rudnin, pa ne more do njih, se pravi je njegova ideja brez vrednosti. In kakšne ideje imajo pa ljudje kot si ti. Preprost malomeščan, iz roda tlačanov lahko ima idejo kje posekati gozd in prodati drva in zaslužiti 70 evrov in potem misliš da je to zlata vredna ideja, pa daj nehaj no. Mene zanimajo posli več dese tisoč evrov. Za 70 evrov se jaz še iz postelje ne vstanem no, kmet
[/quote]
naka, jaz sem svojo poslovno idejo izpeljal sam. tri leta sem “kri scal”, potem je pa krenilo. idejo in delo sem predal precej mlajšemu znancu, ki mi je pomagal, ko je bila kriza. posel še vedno nese na polno in sedaj pomagam pri vpeljevanju nekoga, ki bo peljal posel naprej, ko bo znanec odšel v zaslužen pokoj. 10 jurjev € je bila ideja, ki sem jo presegel takoj po koncu krize. nekoč sem pacal 24/7 če je bilo treba, zdaj je delovnik 4 dni na teden, če ni izjemnih dogodkov. firma se še vedno odziva 24/7/365. 10 jurjev € je pa le še spomin na slabe čase.


naka, jaz sem svojo poslovno idejo izpeljal sam. tri leta sem “kri scal”, potem je pa krenilo. idejo in delo sem predal precej mlajšemu znancu, ki mi je pomagal, ko je bila kriza. posel še vedno nese na polno in sedaj pomagam pri vpeljevanju nekoga, ki bo peljal posel naprej, ko bo znanec odšel v zaslužen pokoj. 10 jurjev € je bila ideja, ki sem jo presegel takoj po koncu krize. nekoč sem pacal 24/7 če je bilo treba, zdaj je delovnik 4 dni na teden, če ni izjemnih dogodkov. firma se še vedno odziva 24/7/365. 10 jurjev € je pa le še spomin na slabe čase.
[/quote]

Ne bosta nikoli imela v žepu svojega denarja za dva pira, ker vaju je samo gob*c, za delo sta pa približno toliko kot drek za brus.

jaz imam tudi nekaj v žlahtnih kovinah, čakam da vidim kako se bo končala carinska vojna, pa kaj bo z Savdsko arabijo, Iranom, če se bo kaj nafta podražila in posledično gre potem tudi zlato gor, ni mi jasno zakaj srebro ne gre nič gor…..pa ga je manj kot zlata na svetu. Čakam tudi kaj bo z aluminijem, bakrom, medenino,…rad bi se dokopal do litija. A veš z akakšno dobro kriptovaluto, ki ima prihodnost?
[/quote]

Jaz investiram v xRapid – ODL…to področje poznam, to je rezultat 15 let dela v bančništvu in projektov povezanih s tem področjem. Nerad priporočam, najbolje da vsak sam razišče in se odloči v kaj bi investiral.

New Report

Close