Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Facebook je postal beda od bede

Facebook je postal beda od bede

Prvič: dejansko sploh ne veš kdaj je kdo prijavljen. Če imaš fb na telefonu ali tablici in imaš vklopljene mobilne podatke ali wi fi te kar samo poveže na messenger. Zadnjič gledam tam v nastavitvah – varnost in prijava, mi kaže, da sem bila en dan prijavljena pa sploh nisem odprla fb-ja. Je pa res, da sem imela vklopljene podatke na tablici. Najprej sem mislila, da mi je kdo vdrl v fb, potem pa vidim tista možnost, da se lahko odjaviš iz vseh naprav, se odjavim in se mi odjavi messenger na tablici. Se pravi me je kar samo povezovalo na fb čeprav sploh nisem odprla fb ali messengerja. Bedno.

Drugič: vse za všečke. Folk se kao uči vmes pa dela selfije. Potem je logično, da se ne uči ampak dela selfije. Folk je z družino, prijatelji kje na kosilu in je treba vsak obrok slikat in objavit. Družina ni pomembna, hrana se ti vmes že shladi itd.
Da sploh ne govorim o predelavi fotk. Ko vidiš osebo v živo je čist povprečna na fotkah pa kot kaka diva iz filma ali znana osebnost. Zakaj tako pretvarjanje? Ko vidiš, da oseba brez problema hodi okoli nenaličena, na fb pa vsaka fotka s kilo make upa. A se samo za fotke lišpajo? Ali pa fotka narejena isti dan, ista obleka, ista frizura, potem pa 3x zamenjana šminka. 3x zamenjana šminka in poza, vse drugo isto. Aja pa na istem mestu – v postelji. Pa da crkneš od smeha.

Fb je v resnici prav fajn stvar – za tiste, ki ga uporabljajo za fajn namene.

Platforma je naprogramirana tako, da ti servira vsebine, ki jih iščeš in so ti všeč; če se rad(a) zgražaš in gledaš takšne zadeve, jih boš videvala kar naprej.

Meni res fino deluje za moje interese, tebi pa najbrž za tvoje. Če pa ti kaže stvari, ki jih nočeš – se da to zelo hitro urediti in nastaviti drugače – predvsem z lastnim zgledom in iskanjem drugih vsebin oz. tematik, ne pa selfijev.

P.S. Glede delovanja na androidu… je tudi to zelo jasno, če le prebereš oz. se poučiš.

nova
Uredništvo priporoča

FB je nadomestil čedalje bolj razn zmenkovne portale. Pa še zastonj je.

Kar je v privat lajfu za zmenkarijo Fb, je v poslovnem svetu LinkedIn…. VSe pod krinko za kourbarijo.


Se strinjam, meni je tudi čisto fajn. Moji FB prijatelji so tudi v resnici moji prijatelji, s katerimi (tudi) preko FB vzdržujem stike, na FB dobivam obvestila in razne novice, ki me zanimajo, nikjer nobene gonje za všečki … Ja čisto odvisno, za kaj FB uporabljaš oziroma kaj od njega pričakuješ.


Povedal si čisto resnico. Mogoče določeni uporabljajo zgolj za določene namene ampak ti ne bodo dajali tule povratnih informacij na to temo. In bodo mnenja da za umirjeno zivljenje ne rabiš pozornosti. Sledljivost posameznika, kar aplikacije počnejo. Jaz osebno nimam več tega in bi bilo lepo spoznati človeka, ki je dovolj moder.

Get a life!

Rok-1, jaz imam drugače vse zasebno, všečkane samo tiste strani, ki meni ustrezajo. Stvar je v tem, da moji prijatelji komentirajo fotke od drugih (ljudi, ki jih sicer tudi jaz poznam v privat lajfu) in se mi potem to prikaže v novicah. Določenih ljudi z namenom nisem dodala med prijatelje, ker se mi že tako zdijo afnasti, kljub temu da se v živo ne kažejo take, se ne lišpajo itd., ampak to njihovo afnanje začutim. Pa sploh ne gre zato. Dejansko gre vse za všečke. Če se lahko v živo pokažeš brez make upa, zakaj se ne bi še na fb? Pa človek govori, da ne hodi ven, da ne hodi žurat. A potem se nališpa samo za fotko? Eni ljudje imajo očitno tako bogo življenje, da se morajo na fb kazati lepe in pametne in kaj vse delajo, da se počutijo dobre in sprejete.

Saj ti ni potrebno slediti objav ljudi, ki nič koristnega ne objavijo. Z eno kljukico lahko to hitro skenslaš.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Vidiš zgoraj napisano razmišljanje?
Rekel to, dela ono, se lišpa samo za fotko… razmišljaš o ljudeh. Nehaj. Življenje je takoj lepše.
Razmišljaj raje o idejah, konceptih, konkretnem znanju, reševanju problemov… všečkaj strani ki to rešujejo, včlani se v zanimive skupine, ki rešujejo kakšno tematiko, ki ti je blizu ali pa hobi-skupine… in tvoja Fb časovnica bo hitro precej bolj zanimiva in manj moreča.

Pa tudi če ti kaže všečke prijateljev… vsakega, ki ti ne paše, ti lahko pokaže največ enkrat – potem klikneš “ne prikazuj mi več teh objav”… in je konec.

Saj ti ni potrebno slediti objav ljudi, ki nič koristnega ne objavijo. Z eno kljukico lahko to hitro skenslaš.
[/quote]

Vem. Zanalašč pustim, da vidim njihove objave, ker se zraven nasmejim. Kaj vse ljudje naredijo za všečke. Če se učiš ti ni treba biti nališpana. Prav tako, če nikamor ne greš. Ampak ko vidiš, da se med učenjem lišpa in menja šminko in dela selfije. A je to učenje? Vse za sliko, za všečke. Naredi pa cel fotošuting. Najbolj smešno je pa to, da večina takih je lepša, veliko lepša naravna, brez make upa, se pravi, da taki sebe ne sprejemajo takih kot so in želijo biti nekaj kar niso.

Vem. Zanalašč pustim, da vidim njihove objave, ker se zraven nasmejim. Kaj vse ljudje naredijo za všečke. Če se učiš ti ni treba biti nališpana. Prav tako, če nikamor ne greš. Ampak ko vidiš, da se med učenjem lišpa in menja šminko in dela selfije. A je to učenje? Vse za sliko, za všečke. Naredi pa cel fotošuting. Najbolj smešno je pa to, da večina takih je lepša, veliko lepša naravna, brez make upa, se pravi, da taki sebe ne sprejemajo takih kot so in želijo biti nekaj kar niso.
[/quote]

Se strinjam. Človek, ki se sprejema, nima potrebe, da se pritirano “popravlja”.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345


Fb je preživeta stvar, ravno ne dolgo nazaj smo imeli to na resnem srečanju organizacij, kjer so podajli svoja mnenja in predloge.


Fb je preživeta stvar, ravno ne dolgo nazaj smo imeli to na resnem srečanju organizacij, kjer so podajli svoja mnenja in predloge.
[/quote]

Odvisno od interesov oz. ciljne skupine za poslovno rabo. Za mlade je preživeta zadeva, za starost okrog 40 – 60 pa aktualna, oz edina kjer jih lahko dokaj natančno najdeš.

Odvisno od interesov oz. ciljne skupine za poslovno rabo. Za mlade je preživeta zadeva, za starost okrog 40 – 60 pa aktualna, oz edina kjer jih lahko dokaj natančno najdeš.
[/quote]
Saj, za malde, ki so ključni in tudi za perspektivo organizacij, oglaševaje ipd., nii več, so drugi pristopi.


Saj, za malde, ki so ključni in tudi za perspektivo organizacij, oglaševaje ipd., nii več, so drugi pristopi.
[/quote]

Viharni, ti ne bi na fb oglašal “tretma za ritonje”?? :))))
Eno po riti na dan, odžene hudiča iz babe stran.
10 po riti na dan, odžene babo stran 🙂

Viharni, ti ne bi na fb oglašal “tretma za ritonje”?? :))))
Eno po riti na dan, odžene hudiča iz babe stran.
10 po riti na dan, odžene babo stran 🙂
[/quote]
Eh Šnelca, ti ga serješ, ti bi res morala k meni na en tretma.😁

[img]https://pics.me.me/men-after-40-in-social-networks-be-like-64348008.png[/img]

Pač… facebook je postal Cringe fest zarad tastarih ki še sedaj ne vedo, kako se obnašat po spletu. Mladina leti na Instagram, Snapchat, …

Povsem druga sfera ste babe

[img]https://i.pinimg.com/474x/c8/10/99/c81099f051fa1c15e4cedc92e43e9187.jpg[/img]

Si vis pacem, para bellum.

Tudi meni FB za moje potrbe več kot odgovarja.

In me prav malo briga, kdo se lišpa in kdo se uči in kdo je naraven in kdo ni. Ne sledim.

Všeč mi je predvsem zaradi parih skupin, kjer sem članica. Tega na drugih omrežjih ni. Pa tudi največ ljudi moje starosti najdeš na FB.

Se popolnoma strinjam z Rokom.

FB je nadomestil čedalje bolj razn zmenkovne portale. Pa še zastonj je.

Kar je v privat lajfu za zmenkarijo Fb, je v poslovnem svetu LinkedIn…. VSe pod krinko za kourbarijo.
[/quote]

Joooj, kake travme imate eni!
Na FB sem vec kot 10 let, vsak dan, a nisem dobila niti enega nespodobnega povabila!

Marsikatero drustvo se preko FB odlicno promovira. In imajo sledilce in donatorje na ta nacin. Razumem pa avtorico, moti jo ta zlaganost. Tudi mene.najhuje je ko si para, ki se locujeta, posiljata sporocila na javno kako se ljubita. OMG. Pa se nekaj – na FB so ljudje drugacni kot v zivo, vec si upajo. Kar poglejte kako zmerjajo na kaksnih javnih objavah . V zivo si pa ne bi se spregovoriti upali. Drugace imam jaz vse zaprto, tudi potrjujem samo tiste ki jih res poznam, pazim kaj pisem. Eni so kot nadzorne kamere, primer clovek me na cesti ne pozdravi, a prosnjo za prijateljstvo mi posilja. Ga tudi pod razno ne potrdim.

Facebook imam ze od zacetka, prej za stike z sorodniki med delom v tujini, zdaj pa za promocijo razlicnih projektov. Osebni profil je se, ampak se na njem bolj malo dogaja.


to so zidovi oz kartoteke za psihiatre. Zalagn videz, vzdušje, čsutva..vse z željo obudovanja, občutka zveličavnosti in tega da so lepi, pametni, ljubljeni. Grozno je spremljati to patologijo. Tudi jaz se umikam iz spremljanja, ker to PRanje z osebnimi posti presega vse meje zdravega. Kako naj spoštujem odraslo žensko,mamo, ki na vseh fotkah kaže duck face? Kako naj spoštujem človeka, ki se poveličuje nad vsemi na vseh možnih področjih in se proklamira za alfo. Plenilca. In odrasle ženske, ki si pošiljata srčke in sporočata druga drugi kako sta hvaležni in sta se lepo imeli na sprehodu po okrašeni prestolnici in prisiljujeta vse FB prijatelje, da so del občinstva. To so vse PREDSTAVE ZA JAVNOST pofejkanih ljudi. Nobene globine. Samo keeping up the apperances. Takih ali drugačnih. Najbolj plitke gredo na prvo žogo pa kažejo bedrca in ustka. Drugi svojo moč, fizično vzdržljivost, prehranske podvige, tretji svojo neizmerno prisrčnost.. . Ma ljudje psihiater bo pravi naslov in ne facebook.


Med mojimi fb prijatelji ne zaznavam kakega pretiranega všečkanja, afnanja in podobnega, o čemer pišeš. Je pa verjetno razlika, v katero starostno skupino spadajo(mo). Mlade bejbe najbrž res pozirajo na fb, ampak jaz in večina mojih prijateljev smo to že prerasli (v časih, ko še ni bilo facebooka).

Facebook je dejansko postal prava greznica. Kako se ljudje tam izražajo, jaz sem precej omejila

New Report

Close