Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako narediti najboljši hamburger

Kako narediti najboljši hamburger

tisti ki imate izkušnje z delanjem hamburgerjev, kaj vse dati notri da postane zares dober??

veliko hrustljave solate, čebula, paradižnik, sir, kisle kumarice, majoneza in kečap. Pogojno lahko še hrustljava slanina.

To mi je top. Česa drugega pa nočem not.

Najbolj pomembno je meso najvišje kvalitete in dobra home made bombetka.

Iz kvalitetnega mesa se ne dela burgerjev, ga je škoda.

najboljšega sem jedla s piščančjim mesom- pa mi piščančje meso ni všeč. Šolan kuhar naredi čudež ker zna spečt meso pravilno.

veganski so najboljši, kakšno meso neki? Fižolova pleska.

Dobra bombetka in meso pravilno začinjeno je že 3/4 ali še več. Potem pa dodaš solato, sir in paradižnik, ostalo po okusu…

Vidiš, kako napačno razmišljaš. Po tvoje narediš iz slabega mesa, najboljši burger?

Kvalitetno meso, karamelizirana čebula, zelena solata, paradižnik, sir (navaden, brie, camembert, kakor kdaj, včasih ga tudi ne dam), ker nisem neka fenica majoneze in kečapa, pa raje kakšno omakico iz kisle smetane, drobnjaka in popra ali kaj podobnega spacam.

_____________________________________________________________________________________________________________ V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...

in nasuješ med dva kosa kruha.

Vidiš, kako napačno razmišljaš. Po tvoje narediš iz slabega mesa, najboljši burger?
[/quote]

Nekaterih stvari se pač ne dela s kvalitetnim mesom. Poleg burgerjev tudi hrenovk, paštete in pica šunke ne.

In ne, sploh ne razumeš, kaj šele, da bi znala razmišljat. Dokaj vseeno je, ker pri burgerju se meso utaplja v drugih sestavinah – vsak grižljaj se utaplja v kruhu, solati, kečapu itd. Meso ne pride do izraza. Z razlogom se burgerje dela, tako kot se jih dela in z razlogom se mu reče junk food.

https://www.youtube.com/watch?v=H48QDQ_Vt18

razmišljam drugače. slabo meso ali slabo pripravljeno nekateri utopite v kečapu in podobnem, da se vam zdi približno ok.

Vedno bo nekdo boljši.

Si vis pacem, para bellum.

Nekaterih stvari se pač ne dela s kvalitetnim mesom. Poleg burgerjev tudi hrenovk, paštete in pica šunke ne.
[/quote]
Strinjam se s ch. Hamburger iz dobrega mesa je odličen hamburger. Hamburger ima neupravičeno slabšalni prizvok ker ga delaš iz žvarovne. Iz dobrega mesa je pa prava poslastica. Verjemi nam ki vemo kaj je dober hamburger.

Brez zveze se je matrati. Rajši zapelji družbo v 7burger v Šmarco pri Kamniku (poleg Hoferja) , vse ostalo so le približki burgerjev.

V svežo bombeto moj domači fižolov polpet, rezina gaude, solata, paradižnik, domačo omako iz kisle smetane, zraven pa zelenje mlade čebule.

V osnovi je hamburger rešitev, kako iz mesa slabše kvalitete narediti jed, ki si jo debeli Američan lahko brez vilic in noža porine v gobec. Torej daš mleto goveje meso med kruh.
Dodatki so pač taki, da jed vsaj približno deluje okusno. Po želji – sir, solata, omaka, čebula. Dejansko dodatki naredijo hamburger okusen, in ne meso. Vsak, ki ne verjame, naj naroči hamburger brez dodatkov (samo meso) in potem pove, kakšen se mu zdi tisti polpet med kruhom….. 😛

Sicer pa – če je nekdo res tako trapast, da za polpete v hamburgerju uporabi meso najvišje kvalitete – njegov problem. Najbrž je to zato, ker ovce mislite, da vam razni Hood burgerji, Lars in Sveni, Pop’s-i in podobni šušmarji ponujajo v svojih bombetkah oglaševano meso nevemkaterega goveda :-))) Bolje, da ne veste, kakšno staro govedino nameljejo (in iz kje), haha.

Ni kaj dodati- če hočeš u ne vem kakšnem hamburgerju uničit carski del stegna, ta bolši del hrbta…”ribico”….veselo na delo….

Maso za burgerje naredim izključno iz obreznin mesa!

Ni kaj dodati- če hočeš u ne vem kakšnem hamburgerju uničit carski del stegna, ta bolši del hrbta…”ribico”….veselo na delo….

Maso za burgerje naredim izključno iz obreznin mesa!
[/quote]

Hvalabogu se nategunska burgermanija počasi končuje, trenutno so na pohodu pizze (lokali, ki so nategovali s staro govedino, zdaj že ponujajo “originalne” napolitanske pizze, hehe. Pa tiste z drožmi so tudi popularne 🙂

Ah, hebat ga, ovce je treba lupit…..

Ti kar jej larse in dreke z zanič mesom. In ja takoj opazim razliko samo v mesu in kruhu. Sem že jedel tudi samo to dvoje in takoj ločim. Tako da me ne bo noben pretental z obrezninami cigana carlosa.

Ti kar jej larse in dreke z zanič mesom. In ja takoj opazim razliko samo v mesu in kruhu. Sem že jedel tudi samo to dvoje in takoj ločim. Tako da me ne bo noben pretental z obrezninami cigana carlosa.
[/quote]

uuuu, ma smo en pikič prizadeti:(( šmrc, šmrc…

ma ne stoj se jokat…tako je. Misliš da so ti u tvoj burgerček dali hrbet…al pa stegno??? …

….ja pa jade, u burgerje pride flam , bočniki, obreznine, en del vratu. Ma ker idijot bi zamlel “ribco” u burger???

uuuu, ma smo en pikič prizadeti:(( šmrc, šmrc…

ma ne stoj se jokat…tako je. Misliš da so ti u tvoj burgerček dali hrbet…al pa stegno??? …

….ja pa jade, u burgerje pride flam , bočniki, obreznine, en del vratu. Ma ker idijot bi zamlel “ribco” u burger???
[/quote]

Seveda, se sploh ne čudim, če si navajen jesti pomije si navajen jesti tudi to v burgerju. Mene ne boš pretental. Jaz jem burger iz kvalitetnega mesa in uživam 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} v polnem okusu. Sploh pa, kdo je rekel da je stegno ali hrbet najboljši del, izobraževanje izobraževanje in še enkrat izobraževanje ti manjka pri tej tematiki.

Točno to. S kvalitetnim zrezkom si tudi kruha ne tlačiš v gobec pri vsakem grižljaju, tako da že kruh pri burgerju služi za zakrivanje, kaj šele vse ostalo.

New Report

Close