Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšen sesalec – alergija na pršice?

Kakšen sesalec – alergija na pršice?

Ugotovoljena mi je bila alergija na pršice. Jogi ima že antialergijsko prevleko, posteljino sem zamenjala, sedaj pa bi rada kupila še en dober sesalec. Kaj mi svetujete? Kateri se dobro obnesejo? Je bolje kupiti takega, ki sesa in pomiva hkrati, da se prah ne dviguje tako zelo? Ali potem po sesanju pač še pomijete?

Izberi vodnega, ampak pazljivo! Prah mora iti direktno v posodo z vodo!!!

Sočustvujem,jo imam jaz tudi,hudo alergijo… najbolj pomembno je, da redno sesaš.

NE kupuj dragih vodnih, ker je preveč dela z njimi. Potrebuješ nekaj takega, da lahko vsak dan dobro in hitro posesaš. Je pa v Sloveniji težko kupiti dober sesalec, večina jih je šrot, ki slabo vleče. Pa so tihi, ekološki, porabijo malo energije, ampak SLABO SESAJO! Jaz še nisem našla takega, s katerim bi bila zadovoljna.

Najbolje je da imaš v spalnici čim manj stavri (polic, omare itd) kjer bi se lahko nabiral prah. Kot drugo ni najbolje, da je spalnica zelo suh prostor (ker imaš s tem še več prahu v zraku).

Pri vodnem sesalcu imaš kar nekaj dela s pripravo in pospravljanjem (naliti vodo v posodo, na koncu odliti in posušiti posodo). Koliko ti to časa vzame je odvisno od tvoje organiziranosti. Dražji sesalci imajo možnost tudi pomivanja. Po navadi imaš še zraven dodatno posodo in kup šlavfov, kar pomeni še dodatno delo za setup.

Tako da nič ni kaj idealno. Mogoče nebi bilo slabo da razmisliš o robotskem sesalcu, ki omogoča pomivanje tal in ga uporabljaš za vsakodnevno pomivanje (brez sesanja).

Hvala vsem. Saj to me skrbi pri teh vodnih, da so preveč komplicirani. Ima kdo doma vodni sesalec, kateri model in kako poteka sestavljanje, čiščenje?

Imam res hudo alergijo. Zavese in preproge sem že odstranila, na odprto omaro v spalnici montirala vrata, a so težave še vedno precej hude. Imam običajni sesalec, sesam vsak dan, nato še pomijem po tleh. A vidim, da ostaja veliko prahu v zraku in da sesalec v bistvu ne posesa vsega prahu, ampak ga z njim le dvignem v zrak. Zato me zanimajo izkušnje s konkretnimi modeli. Ponudbe je res veliko, vsi obljubljajo odlično filtriranje, pa tudi cene niso nujno nizke.

Najbolje je da imaš v spalnici čim manj stavri (polic, omare itd) kjer bi se lahko nabiral prah. Kot drugo ni najbolje, da je spalnica zelo suh prostor (ker imaš s tem še več prahu v zraku).

Pri vodnem sesalcu imaš kar nekaj dela s pripravo in pospravljanjem (naliti vodo v posodo, na koncu odliti in posušiti posodo). Koliko ti to časa vzame je odvisno od tvoje organiziranosti. Dražji sesalci imajo možnost tudi pomivanja. Po navadi imaš še zraven dodatno posodo in kup šlavfov, kar pomeni še dodatno delo za setup.

Tako da nič ni kaj idealno. Mogoče nebi bilo slabo da razmisliš o robotskem sesalcu, ki omogoča pomivanje tal in ga uporabljaš za vsakodnevno pomivanje (brez sesanja).
[/quote]

Robotski sesalec za pomivanje? To se sliši uporabno – priporočaš kakšen konkreten model?

Jaz imam Hylo GST (GST je predzadnja verzija, EST je zadnja). Nov sesalec pride dobra 2k€, predvsem je odvisno od pripomočkov (mokro čiščenje, globinska krtača itd).
Suho sesanje delam po naslednjem postopku: v posodo natočim vodo, posesam, vodo zlijem v WC, oplaknem posodo, notranjost posode in zgornji del sesalca zbrišem s krpo in sestavim tako, da je vmes luft za zračenje. Vse skupaj mi pobere max dodatne 3 minute.
Pri mokrem sesanju in brisanju, je več dela, saj ima zraven še dodatno posodo, v katero naliješ vodo s čistilom, na koncu pa je precej več pospravljanja, saj moraš posušit tudi sesalno cev. Tega postopka ne uporabljam saj je preveč dela.

Problem vsakega sesalca je, da ti poleg sesanja tudi piha zrak iz naprave in tako ti doroben prah odpihne v zrak takoj ko ga prižgeš. Pri mojem imaš možnost, da odstraniš cev in ga pustiš prižganega in takrat filtrira luft. Ugasne se sam po 30 minutah delovanja.

Kar se tiče robotskih sesalnikov, ki tudi brišejo imaš na voljo iLife V7S ali pa iLife V8S, iRobot Bravva, Xiaomi Roborock S50. Kako se obnesejo težko rečem, saj ga še nimam (imam Xiaomi na poti iz tujine – pričakujem ga konec tedna – za miklavža 🙂 ). Načeloma v dokumentacijah piše, da morajo biti tla posesana. Ampak če bi ga uporabljala vsak dan v spalnici, kjer načeloma ne hodiš obuta, mislim da težav nebi smelo biti, če vedno le brišeš.

Aja, pa zavedaj se da to so moje ugotovitve in praksa – v glavnem nekoga ki nima alergij. Koliko to pomaga pri alergijah, pa nimam izkušenj.

Pri vodnih je fajn, ker lahko z njimi tudi “čistiš zrak”, pa naj bi bilo potem manj prahu okrog, če to dosledno počneš. Mi imamo hylo, jih poznam nekaj, ki imajo aquapro, pa so tudi zadovoljni. Meni je fajn, ker nič ne smrdi po sesanju, res je občutek svežega zraka. Ko včasih na hitro zalaufam tanavadni sesalec, mi je tisti vonj prav obremenjujoč. Imamo pa tudi alerigijo na pršico.

Malenkost več dela je z njim, to drži. pač vodo naliješ not v posodo. Na koncu pa zliješ ven in splakneš 🙂 Spet ni neka grozna stvar. Za pomivanje je pa res malo več dela. vsak dan se mi ne bi dalo ukvarjati s tem.
Mogoče pokličeš kakšnega predstavnika, da ti pride pokazat, pa dobiš občutek, kaj in kako.

Sicer pa so baje problem pri pršici tudi nabasane omare, ker se notri veliko prahu nabira. Tudi, če so zaprte. Enkrat sem nekje brala, da naj bi na nekaj tednov vse prepral. Uhhh… precej dvomim, da v resnici kdo to počne.

Meni se za vsak dan zdi praktičen Vorwerk. Ima tudi nastavek za sesanje in pomivanje, ki se mi prav tako zdi zelo praktičen.
Novejši modeli so močnejši in dvigujejo več prahu med sesanjem, pri starejših je tega manj (ampak nanje potem ne paše pomivalna noga).
Leglo pršic so tudi knjige.
Drugače se dobi tudi neko pršilo prav proti pršicam, če te ni strah kemije.

Imam tudi robotski pomivalec tal. Je fajn, ampak na tleh ne sme biti ničesar, so pa roboti bolj metle kot sesalci, torej poberejo sicer smeti, ni pa to neko temeljito sesanje kot z dobrim sesalnikom. Pomije okej, fajn je za pod posteljo. Vodni sesalec tudi jaz odsvetujem, imamo tudi to, ampak ni bil v uporabi že lep čas. Neroden, velik in ogromno dela je s čiščenjem (in če ga takoj ne opereš, smrdi kot kuga).

Dyson. Imam tudi hudo alergijo. In dva Daysona. Ju ne dam za nic.

New Report

Close