Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako do vitamina D zdaj, ko ni veliko sonca?

Kako do vitamina D zdaj, ko ni veliko sonca?

Zdi se mi, da mi ga primanjkuje, saj sem popolnoma brez energije, utrujena, lena. Skratka, obupna.

Kako do D vitamina? Lahko tudi preko prehranskih dopolnil. Katere priporočate?

Samoplačniško sem v laboratoriju preverila stanje,
ker je bilo ugotovljeno resno pomanjkanje, mi ga zdravnik predpisuje.

[img]https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/612Cwi9y{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}2BEL._SX522_.jpg[/img]

Pivski kvas, 2.19 eur v lekarni.. 3czluce na dan. Zjutraj, opoldne in zvečer zmešaš z vodo..

Pivski kvas, 2.19 eur v lekarni.
3 zlice na dan z vodo zmešaš. Zjutraj opoldne in zvecer

Vitamina D dobiš dovolj, če si 10 minut na dnevni svetlobi. Ni nujno, da si na soncu. Vsi ti vitamini in dodatki so samo dober biznis.

Pri nas nekje od oktobra do aprila sonce nima dovolj moči zs ustvarjanjr D vitamina v telesu!

Narobe misliš. Na naši geografski širini od oktobra do novembra ni sončnih žarkov beta, ki proizvajajo vitamin D, tako da si lahko ti v tem času 10 ur skupaj na soncu, pa ne boš dobila niti kancka vitamina D.

Narobe misliš. Na naši geografski širini od oktobra do novembra ni sončnih žarkov beta, ki proizvajajo vitamin D, tako da si lahko ti v tem času 10 ur skupaj na soncu, pa ne boš dobila niti kancka vitamina D.
[/quote]

Od oktobra do novembra?

One and the only še nekaj let : Jamieson D – 1000 IE-kapljice; že leta v teh mesecih do pomladi; tudi hči, ki ima vitiligo, si s temi kapljicami zelo rešuje in omili situacijo v zimskih mesecih; oljna raztopina je, ker se vitamin D najbolje absorbira v oljnem mediju. S prehrano cca 4mesecene naleto, ko primanjkuje sonca nikakor ne moreš vnesti/nadomestiti vitamina D vzadostni količini s prehrano.

One and the only še nekaj let : Jamieson D – 1000 IE-kapljice; že leta v teh mesecih do pomladi; tudi hči, ki ima vitiligo, si s temi kapljicami zelo rešuje in omili situacijo v zimskih mesecih; oljna raztopina je, ker se vitamin D najbolje absorbira v oljnem mediju. S prehrano cca 4mesecene naleto, ko primanjkuje sonca nikakor ne moreš vnesti/nadomestiti vitamina D vzadostni količini s prehrano.
[/quote]

V teh mesecih nam večinoma vsem primanjkuje vitamina D, le da se v glavnem tega ne zavedamo, dokler ne gremo testirat krvi. Če boš jemala dodatek, naj bo vsekakor na oljni osnovi – kapljice, pršilo ali mehke kapsule, da se hitreje absorbira.

Tole je dober video na to temo: https://www.youtube.com/watch?v=7S8ZEtcpH5I

vključi več hrane, ki vsebuje vitamin D v prehrano
to pa so recimo mastne ribe – ni treba, da je losos, so sardelce in tuna v konzervah čist ok, pa jajčni rumenjak

jaz uživam tega https://www.moja-lekarna.com/vitamin-d3–sinteticno-ali-naravno

To kar ti pišeš, so ene navadne bučke.
Moraš biti vsaj 30 min na soncu in to vsak dan. Plus poleg tega je pomembna tudi starost človeka, saj je koža s starostjo vse manj absorbtivna.

Sama sem dosti zunaj, sploh poleti, a sem prav tako zaradi utrujenosti šla pred leti čekirat vit. D in je bilo isto kot je ena zgoraj napisala- ful močno pomanjkanje vit. D. Sem šla k zdravnici, ki mi je rekla, da sej itak je vsak v pomanjkanju tega vitamina. Mi predpisala kapljice in že kmalu po jemanju se je moje stanje zelo popravilo.
Moraš pa poleg vit. D jemati še magnezij in vit. K2 (tega zdravnica seveda ni omenila).

V teh mesecih nam večinoma vsem primanjkuje vitamina D, le da se v glavnem tega ne zavedamo, dokler ne gremo testirat krvi. Če boš jemala dodatek, naj bo vsekakor na oljni osnovi – kapljice, pršilo ali mehke kapsule, da se hitreje absorbira.

Tole je dober video na to temo: https://www.youtube.com/watch?v=7S8ZEtcpH5I
[/quote]

Nič samo v teh mesecih. Kajti v teh mesecih mi ustvarimo tak primanjkljaj, ki ga tudi v lepih mesecih ne moremo več korigirat, če smo več zunaj. Kot sem že zgoraj napisala, ima tudi starost vpliv na to, koliko smo sploh sposobni naravno pridobiti vit. D.

To kar ti pišeš, so ene navadne bučke.
Moraš biti vsaj 30 min na soncu in to vsak dan. Plus poleg tega je pomembna tudi starost človeka, saj je koža s starostjo vse manj absorbtivna.

Sama sem dosti zunaj, sploh poleti, a sem prav tako zaradi utrujenosti šla pred leti čekirat vit. D in je bilo isto kot je ena zgoraj napisala- ful močno pomanjkanje vit. D. Sem šla k zdravnici, ki mi je rekla, da sej itak je vsak v pomanjkanju tega vitamina. Mi predpisala kapljice in že kmalu po jemanju se je moje stanje zelo popravilo.
Moraš pa poleg vit. D jemati še magnezij in vit. K2 (tega zdravnica seveda ni omenila).
[/quote]

Te dni se odpravljam k dr zaradi tezav s spanjem tresavice stresa brezvoljnosti slaba kocentracija tezave s spominom razdrazljivost.
A lahko zahtevam da mi pteveri vrednost teh vitaminov? Ali moram it samoplacnisko?
Katere vitamine priporocas?
Nekaj moram ukrenit.

Potem dobis

Najprej je sploh potrebno odpraviti pomanjkanje minerala magnezija v telesu, ker le ta usklajuje tudi kalcij in vitamin D.
Ko primanjkuje magnezija in s starostjo ga vse bolj, primanjkuje tudi kalcija in vitamina D.
Sintetiziran D2 ne pomaga.
Magnezij se najbolje absorbira preko kože kot sol, magnezijev klorid, kosmiči ali/oz. kristali, ki jih dodajamo v vodo, kot kopel, pršenje telesa.
Zadošča mazanje že predel limf, to so pazduhi in dimlje.
Brez tega in določenih maščob se vitamin D, A, K, E, ne bodo absorbirali v telo.

Z magnezijem se bomo ognili številnim tegobam, od srčnih težav, koronarnih, mišičnih, depresije, mentalnih, osteoporoze, diabetesa, težav z energijo in spancem.
Najprej torej vnos magnezija preko kože.

Kateri mg je primeren? Kje ga dobim?

Nič samo v teh mesecih. Kajti v teh mesecih mi ustvarimo tak primanjkljaj, ki ga tudi v lepih mesecih ne moremo več korigirat, če smo več zunaj. Kot sem že zgoraj napisala, ima tudi starost vpliv na to, koliko smo sploh sposobni naravno pridobiti vit. D.
[/quote]

imaš prav, se strinjam.

Kateri mg je primeren? Kje ga dobim?
[/quote]

Magnezijev klorid, v kristalih. 1kg stane 16€. Prodajajo lekarne, ter zelene trgovine, nekateri pošiljajo tudi po pošti.
Te kristale sami mešamo z vodo v pršilkah za pršenje ali v vodi za kopeli.
Tako tudi driske ne bo in z njo izgube še ostalih pomembnih snovi, ledvice ne bodo trpele in hkrat je uporabljivo tudi za ljudi z nizkim pritiskom.
Ob hudem pomanjkanju vitamina D, naj predpiše zdravnik kapljice D3, ki se enkrat tedensko namažejo na kruh z maslom.
Naj še dodam, da pomanjkanje vitamina D povzroča debelost, predvsem okrog trebuha.
Zato tisti, ki imajo problem s težo, predvsem diabetiki, pozor!, kje zna biti osnovni vzrok!
Hude diete povzročajo ravno pomanjkanje magnezija in vitamina D in s tem kopičenje maščevja.
Ne pa mast kot hrana.
Hkrati bi bilo potrebno telo testirati še za jod. Ena kapljica lugolove raztopine v komolčni zgib in čas absorbcije joda v telo. Poglejte si na spletu.

Ampak avtorica, preden kar na pamet ješ dodatke, naredi test za D25 v laboratoriju, lahko tudi samoplačniško, ni drago. Od 30-100 ng/ml je nekako normalna vrednost v krvi, od 50-90 je optimalna.

Ampak avtorica, preden kar na pamet ješ dodatke, naredi test za D25 v laboratoriju, lahko tudi samoplačniško, ni drago. Od 30-100 ng/ml je nekako normalna vrednost v krvi, od 50-90 je optimalna.
[/quote]

Se popolnoma strinjam. Odvisno od pomanjkanja oz. nivoja D vitamina v telesu se potem določi njegova doza. Ker, če ga imaš okoli 30-40, bo 1000 iu na dan dovolj, to je taka vzdrževalna doza.
Če ga imaš pa samo 10, pa je treba dozo krepko zvišat, tudi do 10.000 iu na dan. In potem čez 3 mesece znova preverit in prilagodit dozo.

Pa kot je ena že napisala, vitamin K obvezno zraven.

Razno uživanje tablet vitamina D pomaga toliko kot kamiličin čaj torej nič, vitamin D dobiš zunaj v naravi, čeprav ni sonca ga ob sprehodu dobiš kot ga telo potrebuje, ravno tako ga telo nekaj shrani takrat, ko ga dobimo preveč torej poleti, že nekajkrat je bilo pojasnjeno s strani strokovnjakov, nadomestek vitamina D v raznih tabletah je stran metanje denarja, ker ga z jemanjem tablet ne dobite, telo samo proizvaja vitamin D takrat, ko smo zunaj v naravi, na soncu oz. ob zmernem sončenju ga dobimo največ, pozimi je dovolj 1 urni sprehod, čeprav ni sonca ga telo ob sprehodu vseeno proizvaja dovolj za dobro počutje.

Motis se.

Ven, na klopco, pa veverice in ptičke futrat.
Šato pit, ali pa jajčno ktemo s iz sladke smetane in grenkega kakava, dve žlički medu, cimet in za oreh kokosovega masla, naknadno vmiksat.
Za kakanje par suhih sliv dodat, za sladko nekaj rozin. Um, njaaaami! Glih za zdj.

New Report

Close