Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Dobrodelnost slovenskih managerjev – sramota

Dobrodelnost slovenskih managerjev – sramota

Ponavadi ne kritziram slovenskih gospodarstvenikov, ampak tale novica, s katero se je danes pohvalilo Združenje manager, mi je pa res dala misliti:

160 vrlih managerjev se je vrtelo na gala plesu, kjer so zbrali celih 6000 € za določen dobrodelni projekt. To je celih 37,5 € po glavi.

ZM, res se ne bi hvalila s tem. S še eno ničlo zadaj mogoče, tole je pa čista sramota in bi bilo bolj pametno, da tako novico obdržite zase (in si z njo božate ego v zasebnosti svojih pisarn).

Se strinjam. Bogataši, ki se hvalijo s svojo škrtostjo!

točno tako

verjetno je tisti gala ples stal trikrat več, kot pa to, kolikor so zbrali….

nova
Uredništvo priporoča

1) Bi bilo bolje, da ne bi zbrali nic?
2) Kdo ste vi, da boste ljudem predpisovali koliko darovat?
3) Koliko ste pa VI kaj zbrali?

Brez medijske podpore in pritiska se zbere točno tale vsota, ki je napisana. Zato je bila pri malem junaku odločilna velika medijska podpora zaradi branosti in gledanosti, kar nima nobene povezave s človekoljubjem. Enako kot tvoja vprašanja. Koliko si pa ti daroval/a? Nič!

Spominjam se zgodbe staršev blizu 80-setih let, ko so gradili ljuljansko obvoznico, šefica je kar rekla, da bodo morali prispevati cca pol plače na obroke in seveda, podpisati. Vsi zaposleni oz, podrejeni iz njenega oddelka so prispevali. Potem je njena tajnica izjavila, da drugi zaposleni , bila je velika znanstvena ustanova, niso prispevali ničesar. Sladko so se smejali, kako so bili ljudje naumni.Tem zvišenim lumpom ne zaupam nič več in me tak dogodek ne preseneča.

Saj je vedno tako. Enkrat je bilo po radio koliko so zbrali neki lokalni Lionsi za dobrodelnost. Nekih 500 eur. Ja, če bi jim na čelu pisalo koliko so dali, potem bi morda dali več.
Za obleko bodo pa dali veliko več denarja ker to se vidi.
Reveži več dajo.


važno je imeti se fajn in se počutiti dobro

Kdaj in kje pa je bil ta ples, kakšen link?

Že tvoji starši so lagali?

Ja, tako je s to dobrodelnostjo bogatašev: tudi na vsakoletnem SILA plesu zberejo par jurjev in se hvalijo, drugod pa se zbere še manj. Niso to neki veliki zneski, zato je kar malo hecno, kako vsi poudarjajo to dobrodelno noto. V resnici pa se na teh plesih mreži in ohranja stike z elito, da se potem lažje sklepanjo veliki posli.

Se spomnim, da

Tega se spomnim in sem v začetku mislila, da gre za pomoto – ena ničla premalo. Ko pa se je treba kje slikat, pa gobcanje o dobrodelnosti kar seka ven.
In ja, sama darujem, včasih tudi več kot 37,5 EUR, pa sem povprečni srednji sloj.

Tega se spomnim in sem v začetku mislila, da gre za pomoto – ena ničla premalo. Ko pa se je treba kje slikat, pa gobcanje o dobrodelnosti kar seka ven.
In ja, sama darujem, včasih tudi več kot 37,5 EUR, pa sem povprečni srednji sloj.
[/quote]

Povprečni srednji sloj se začne pri 4.000 Eur plače….res si se morala pohvaliti….

Oni so dobrodelni vsak mesec, ko zaposlenim minimalca nakazujejo. Lahko ne bi dali nič, pa bi raja še vedno na šiht hodila, ker vsaj služba je, če že denarja ni. Tako da ne gobezdajte preveč, ker ste njim v firmah samo strošek.

To ves čas govorim. 37€ oz več so ženske dale za svečano fen frizuro kje so obleke, čevlji, manikirca. To so največji hinavci in licemerji, ki bi iz svojega dreka radi naredili kepo zlata. Boli njih za druge. Če se ne bi grebli in kradli ne bi imeli. Niso nori, da bodo “brez veze” delili. Drhal. Kaj češ. Od nekdaj so takšni živeli.

Zanimivo bi bilo, če bi avtor odgovoril na zastavljena vprašanja. Pa dvomim, da bo.

Napisano je bilo:
“160 vrlih managerjev se je vrtelo na gala plesu, kjer so zbrali celih 6000 € za določen dobrodelni projekt. To je celih 37,5 € po glavi. “

Iz takih komentarjev brezimne množice lahko izhaja samo: če bo nekdo, ki je bil med temi managerji, prebiral taka pametovanja – pa je sam prispeval krepko več kot 37,50 eur – ga naslednjič ne bo več v to sredino. Na dolgi rok se bo prenehalo z akcijami in bo projekt siromašnejši še za 6000 eur.

Poznam premožno gospo, ki vedno prva pristopi, ko je treba pomagati. Odprtih rok. Tudi na siceršnja druženja povabi vse, brez izjeme oz. kakršnekoli “računice”, kje bi se ji bolje oz. več povrnilo. Kasneje tega ne omenja oz. se njeni prispevki ne navajajo.

Kdo je dober in kdo ni? Je merilo vrednosti, kako lahko ali težko si prišel do dobrine, ki jo odstopiš drugemu?

takšne dogodke.
Udeleženci imajo ogromne stroške z ureditvijo izgleda, oblekami, obutvijo, prevozom, da lahko pridejo.
Si zaslužijo sofinanciranje države (npr. odpis DDV)

Ko menedžerji darujejo, je delavska plača naslednji mesec manjša. Vse gre to na stroške firme, ki bremenijo mezde. Tako da je kar prav, da so skromni pri tem dobrodelništvu. Delavci si direktorskih donacij ne morejo privoščit.

v bistvu so izvedli eno dobrodelno dražbo. kar pomeni, da ni združenje manager prispevalo ničesar, ampak ena dobra duša, ki je za nekaj bila pripravljena namenit vseh 6 jurjev. torej, nimajo nobenega razloga, da bi se sami kitili z dobrodelnostjo.

Če bi bila povabljena na dotični dogodek, bi me bilo sram prispevati tako malo. Če se že udeležiš nekega dogodka, pomeni, da podpiraš njegov namen oz. kot pravijo Američani: Put your money where your mouth is.

Sicer pa darujem in pomagam večkrat, dolga leta sem bila prostovoljka, sem tudi botra socialno ogroženemu otroku (kar me stane bistveno več od omenjenega zneska), finančno in s podpisi podpiram globalne peticije, ki se mi zdijo pomembne za boljši svet mojih otrok. Se pa ne čutim dolžna tega razlagati niti svojim prijateljem.

A peticije podpisujes?!

Faak, poklicite Vatikan, da te razglasijo za vsaj Blazeno, ce ne ze za Svetnico. Peticije so pa RES tista prava stvar.

Če bi bila povabljena na dotični dogodek, bi me bilo sram prispevati tako malo. Če se že udeležiš nekega dogodka, pomeni, da podpiraš njegov namen oz. kot pravijo Američani: Put your money where your mouth is.

Sicer pa darujem in pomagam večkrat, dolga leta sem bila prostovoljka, sem tudi botra socialno ogroženemu otroku (kar me stane bistveno več od omenjenega zneska), finančno in s podpisi podpiram globalne peticije, ki se mi zdijo pomembne za boljši svet mojih otrok. Se pa ne čutim dolžna tega razlagati niti svojim prijateljem.
[/quote]
saj pa ni bil dobrodelni dogodek in niso pobirali prispevkov od udeležencev.

Rekla sem, da jih podpiram tudi finančno, ko je potrebno npr. financirati medijsko kampanjo ali plačati pravne storitve. Sicer pa tudi podpisi marsikdaj štejejo in imajo velik učinek, če podpiraš organizacije, ki se tega znajo lotiti.
BTW, a vse ostalo, kar sem in počnem si pa – seveda namenoma – spregledal?

Tvoj prispevek k boljšemu svetu je pa?

Pretekli vikend je bil v Celju en tak dogodek, rotary klub. Zbrali so kar 7 jurjev. Spodaj so slike z dogodka.

V dvorani Narodnega doma v Celju je potekal 23. tradicionalni dobrodelni ples, Rotary kluba Celje. Zbirali so prispevke za pomoč nakupa aparata za nedonošenčke v Ginekološko-porodnišničnem oddelku Splošne bolnišnice Celje.

https://www.mediaspeed.net/galerija/dogodki/17516-23-tradicionalni-dobrodelni-ples-rotary-klub-celje

New Report

Close