Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ne razumem tega zapravljanja za božično-novoletne okraske

Ne razumem tega zapravljanja za božično-novoletne okraske

Ne razumem tega zapravljanja za božično-novoletne okraske. Ne me razumet narobe, nisem grenka. Zdi se mi, da je postalo že pretirano to zapravljanje za okraske. Itak so plastični, za enkratno uporabo. Razumem, da enkrat nabaviš lučke, pripraviš smrekico in jaslice, ampak kupi nove okraske le, če se stari razbijejo, lučke crknejo … Ampak ne, ljudje kupujejo vse sorte okraske, obešajo po celi hiši. Pa še vsako leto nove. A veste, koliko nereciklirane plastike je to?
Pa zdaj še ta black friday, ko bi vsaj bilo kaj. Ampak trgovine dajejo max 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popuste. Kakšen popust je to? Saj je isti {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} kot med letom, po možnosti na izdelke, ki se jih hočejo trgovci znebiti. Jaz ne kupim nič!
Ne me razumeti narobe, bom imela jaslice, smrekico z lučkami, ampak vse imam še iz prejšnjih let.

kaj sploh hošeč povedat?

Zato ker je treba na Facebooku pokazati zadnji trend roza ptičkov, zlatih trakcev itd… Pa zato, ker so jelenčki top, palčki s pokritimi očmi pa srečo prinašajo….
6 let sem na svojem in imam isto smreko, lučke, bunke, jaslice.

Ravno danes kupila nekaj okraskov . 🙂

Ampak kupujte kaj koristnega, praktičnega in narejenega v Sloveniji ali pa vsaj v EU, ne pa kitajskega sranja, ki ga lahko hitro vržeš stran.

Ravno čakam da pridejo lučke DDDDD

Pa itak je vse made in china

No če se boš kdaj naveličala stalno istega okrasja lahko prideš k meni, se mi že leta valja na podstrešju umetna smreka z lučkami in okraski zavita v vrečo. Jo ne postavljam ker mi smrdi po prahu in mi ni za jo čistit, nimam pojma sploh kako. Zadnja leta imamo po hiši nekaj abstraktnih ‘smrek’, zunaj pa žive smrečice in oblikovane tise v loncih in na to navesimo lučke.

Si pač dolgočasna, pusta in nekreativna oseba, tudi taki morate bit.

Jaz tudi ne morem več videt tega kiča; če bi bilo vse okrašeno en teden na leto, bi mi blo kul, ker pa gledam ta našarjen kič dva meseca na leto, mi je pa že tako grdo, da bi se raje preselila kam drugam za ta čas.

Ne krasimo, ne vlačimo šare v stanovanje. Ko smo prosti, gremo vsak dan nekam, do dedkov, babic, tet, stricev, sploh takih, ki ne morejo več cele dneve stati pri štedilniku. Vsakemu nesemo pecivo, segedin, francosko solato- to imajo vsi moški v naši žlahti najraje in hlebec dobrega kruha s semeni. Posedimo dve tri urice in mislim, da s tem naredimo več dobrega kot s krancljanjem doma. Otroci jim kaj narišejo, mož jim kaj popravi, nanosimo drva, jaz že tradicionalno poribam njihove kopalnice.

Okraske dokupim, če se kaj pokvari, razbije. V stanovanju imamo približno 1 m veliko smreko z lučkami, balončki. Na jedilni mizi imamo aranžma s par balončki. To je vse. Ta silna okraševanja mi niso všeč, večina so zelo kičasta (za moj okus- vsak ima drugačnega).
Tudi dvomesečna norija po okinčanih trgovinah in lučke po mestu pred decembrom me, milo rečeno, moti. Pokvari mi vse praznično vzdušje. Vse je posiljeno, plastično.

Zelo lepo.

Pri nas je smreka skoraj 2 m. Delamo jo zaradi vnukov in seveda daril ;). Tudi pri nas je v kuhinji na mizi nek praznični šopek.
Čez en teden bom že naveličana lučk, okrašenih trgovin in podobnega. Nobenega čara ni več, vse je samo potrošniška mrzlica. To ubije ves čar praznikov. Škoda, pa prav prijetno bi bilo lahko.

Otroka sta še predšolska. Seveda okrasimo. V svoji sobi imata svojo smreko , kjer odloži darila DM ;). V dnevni sobi je tudi ena manjša smreka. Kaj več pa ne. Kupim sproti, če kaj pokvarimo.
Ti direndaji, bliskanje lučk že novembra mi gredo na živce. Vsaj en mesec prezgodaj je.

kupujem pirotehniko in to vsako leto novo ☺
Stara po uporabi ne traja več let ☺

Po duši sem estet in mi novoletno ustvarjanje in minimalistična okrasitev predstavlja sprostitev in užitek. Takrat iz mene privre vsa kreativnost, ki jo premorem. Vnašam jo v svoj dom in domove širšega sorodstva in prijateljev katerim moj slog odgovarja. Ne uporabljam plastike pač pa veliko naravnih materialov z dodatki stekla, kovine in lesa.
To, da ti nečesa ne razumeš, še ne pomeni, da je neumno. Ljudje imamo različne želje vsak naj živi kot mu paše. Tvoje posmehovanje je žaljivo in nepotrebno. Absolutno pa se strinjam glede ekološkega vidika.

Avtorica teme, a to pa razumeš, da smo si ljudje različni? Ker, če bi, bi ti bilo jasno, da smo takšni in drugačni. Nekomu to ne pomeni nič, drugemu to pomeni sprostitev in veselje ob okrašenem stanovanju. Jaz sem tip, ki bi recimo to počela vsako leto drugače, če bi imela denar in dovolj prostora, da vse spravim. Ker rada kombiniram in bi stanovanje prilagajala letnim časom z dodatki, kar pomeni veliko stvari, sicer ne maram kiča, ampak, da se barve dopolnjujejo. Pozimi letnemu času primerno, poleti bolj na modro/belo, jeseni zemeljske barve/oranžna, jeseni bolj žive, mogoče roza/zeleno/belo….


Lepo. Bravo.

Ne poznam nikogar, ki bi vsako leto kupoval nove okraske ali pretirano okraševal stanovanje. Ampak glede na tole temo, imam očitno na srečo fajn krog ljudi…. Večina, ki jih poznam, ima neko smrečico, ki jo decembra privleče na plano, ene lučke in okraske v škatli, ki so tam že ohoho let. V družinah običajno kakšne okraske naredijo še otroci in to je to. Sama ne čutim nobene potrebe po okraševanju, to počnem zaradi otrok, okraski so pa narejeni doma, s tem, da porabimo tudi tiste od leta poprej.

Vse ok, ampak kaj ima to veze z okraski?????????????????????

Vsak naj naredi tako, kot se mu zdi.

Seveda naj vsak naredi, kar želi. Nakupujte plastiko čez vse mere, oblačila, da imate po par metrov omare polnih, potem pa, kot moja prijateljica ,stokate, kako nimate denarja, potujte desetkrat na leto, po možnosti z letali, ladjami, avtomobili, ki kaj- onesnažujejo okolje, ampak ni važno, samo,da se zadosti sebičnim nameram, jejte meso čez vso razumno mejo, saj se vas s tem povezano onesnaževanje ne tiče direktno….

Ko imate problem zaradi podnebnih sprememb oziroma njihovih posledic, kaj pa potem? Ja, vse so krivi drugi! Vi ne.

Pri nas zadnji dve leti in tako bo verjetno tudi letos, otroci narišejo novoletno jelko in okraske in to nalepimo na steno.
Pa še spodaj so naredili napis “dedek mraz – tu je prostor za darila”, “dedek mraz – piškoti so zate”.
Zadnja leta pred tem smo imeli doma narejene okraske, prek leta smo nabirali v gozdu majhne storžke in jih barvali.

kaj sploh hošeč povedat?
[/quote]

Da :
– so novoletni okrasi plastični
– da naj jo ne razumemo narobe
– da bo postavila jaslice

Da :
– so novoletni okrasi plastični
– da naj jo ne razumemo narobe
– da bo postavila jaslice
[/quote]

Pfffffff. Kaj je tistih par okraskov proti goram nepotrebne triikratne embalaže v katero je zapakirano praktično vse….

New Report

Close