Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za hec sem kupila mango

Za hec sem kupila mango

Kupila sem sadež – 1,50 € komad. Da probam. Kako je pa to brez okusa. Ga ni čez domač japček, hruško, kaki. Nikoli več!
Pa naj pišejo litanije, kako je zdrav……. :-))))

Se čisto strinjam. Potrošniška družba in samooklicani strokovnjaki nas prepričujejo, da jabolka, hruške, slive, kaki, orehi, lešniki pa še kaj niso dobro in zdravi.

Kar naenkrat mora biti sadje eksotično, sol iz Himalaje, oreščki iz Brazilije ali Indije, namesto jabolka mora biti nashi, namesto kravjega mora biti sojino mleko…itd. Bedarija, najbolje je sezonsko in lokalno.

Morš znat izbirat. Načeloma vse eksotične sadeže obirajo totalno nezrele, saj imajo z ladjami dolgo pot do nas, uživalcev. Če bi nabirali že preveč zrele, potem bi jih tukaj lahko samo za kompost porabili. Drugič si pri izbiri pravega pomagaj z nosom, dišati mora lepo in kar intenzivno, mene vonj spominja na lesno smolo, sama barva in mehkoba pa lahko hitro zavedeta kupca.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Mango ni vsak dober… moraš vedeti kakega kupit.

Tko kot v bistvu katero koli sadje.

Čeprav meni tudi tisti zreli, niso preveč všeč.
Pa enkrat sem kupil na blef papajo. Če ni zrelo je prav ogaben okus. Kar sem na žalost spoznal tudi prepozno.

Morš znat izbirat. Načeloma vse eksotične sadeže obirajo totalno nezrele, saj imajo z ladjami dolgo pot do nas, uživalcev. Če bi nabirali že preveč zrele, potem bi jih tukaj lahko samo za kompost porabili. Drugič si pri izbiri pravega pomagaj z nosom, dišati mora lepo in kar intenzivno, mene vonj spominja na lesno smolo, sama barva in mehkoba pa lahko hitro zavedeta kupca.
[/quote]
ja, z vsem eksotičnim je tako.

mango je božanski, če je zrel, čeprav znajo vlakna malo motit…

mango, ki ga kupiš tukaj, nima nič skupnega s tistim, ki ga poješ v tropih 🙂

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯

A ga zmoreš vtakniti v ta malo?

se strinjam – surovi mango, kupljen pri nas, ki je bil obraz zelen v domovini in s plinom dozorjen v naših hladilnicah skladišč, je neprimerljivega okusa s tistim, ki dozori na drevesu. Meni ima ta kupljen pri nas okus/vonj po terpentinu ( razredčilo za slikarske barve).

Kuhan, v kompotu, ker ga občasno uporabim za sladice, pa maznem kak košček, mi je pa sicer OK – surov pa nikakor!

Menda je treba izbrati tistega iz Španije oziroma iz EU.

Probaj raje granatno jabolko (če še nisi).

https://www.viva.si/Članki-o-boleznih-nasveti/2104/Zakaj-nas-napenja-kako-nastanejo-vetrovi-in-kako-jih-odpraviti

Tudi granatno jabolko ni vredno svoje cene. 🙂

Očitno nisi kupila zrelega manga, če praviš, da je bil brez okusa.

Meni je ravno okus in vonj nagravžen.
Ne pijem niti sokov, ki imajo dodan mango (ali njegovo aromo). Fuj.

Moja obsesija z mangi se je začela pred davnimi leti na potovanjih. Mango ni zastonj kraljevski sadež, ostaja tudi mnogo vrst. Pri nas se še do nedavnega ni dalo kupiti spodobnega manga in to, o čemer se vi tukaj gor pogovarjate, torej kvazi zelen mango iz trgovin, bi morali z zakonom prepovedati, ker žal nima veze s pravim mangom. Zares dober mango pride do sem z letalskim prevozom in je bil obran zrel. Aromatičen in sočen. Cena žal temu primerna:-( Dobi se ga pri nekaterih prodajalcih na LJ tržnici. Pa še to: Sezona manga se šele pričenja.

Ko enkrat probaš sveže, zrelo tropsko sadje, v deželi kjer dejansko raste, ti je vse v naših trgovinah potem brez okusa. Banane, mango, kokos, pasijonka, papaja… hjoj, cele dneve bi tam lahko jedel samo to 🙂 Že samo zaradi sadja se splača vsaj enkrat življenju it v tropske kraje.

Avokado je pa še bolj zanič!
Ne vem kdo to kupuje? In eno grozdje s takimi pečkami….. kje je grozdje, ki diši??
Kje so domača jabolka? Aajaaa, so tuji trgovci in forsirajo svojo ceneno robo.

Po moje vonjaš sebe.
Oddajaš vonj.

Od tropskega sadja jem samo banane in ananas, vse ostalo mi je fuuuuuj.

Pri nas je mož kao poznavalec. Ve, katerega kupiti. Meni so vsi oooogabni ( poskusila sem 3 v življenju).

Ko bi ti vedela kako je božanski, utrgan iz mangovca na Baliju.

Ko bi ti vedela kako je božanski, utrgan iz mangovca na Baliju.
[/quote]

ODTRGAN si najbrž mislila?
Tebi tudi Bali ne pomaga:))))

Meni je pa slasten. Velikokrat ga kupim. Tudi tukaj kupljen mi je dober, očitno pa bo nekoč treba iti v trope poskusit takega z drevesa odtrganega. Mogoče.

Mango je čudovit, ko sem bila v Aziji, sem ga jedla na tone…posebej ‘mango alfonso’, to je bilo preprosto božansko. Poln soka, zlato rumen, sladek, intenziven okus…Enako papaja, kako je to noro dobro. Tudi ananas, ki se topi kot med. Mi pa v nobeni azijski deželi niso všeč banane, so ‘naše’ neprimerno boljše:)

je pa res, da sem mango in papajo pred potovanji poskusila doma in sta mi bila ogabno zanič:) na potovanjih so me morali prepričat, da naj ju poskusim oz. ko sem videla, s kako slastjo jih jejo, sem jih začela še sama…in to je res paradiž:) Ampak banane…to je pa zame no go v Aziji:)

Eh daj no. Še v življenju nisem slišala koga reči, da bi bilo to nezdravo ali slabo.
Da je recimo hruška v primerjavi z banano manj zdrava. Z imenom mi prosim navedi strokovnjaka, ki je to izjavil.
Nič ni narobe če kdaj poskusimo še kakšno bolj eksotično hrano in si popestrimo jedilnik. Nihče pa ne pravi, da je domače nezdravo in da moraš jest samo tuje. Kr neke teorije, samo da se lahko jamra čez nekoga.

New Report

Close