Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pamet je boljsa kot zamet..

Pamet je boljsa kot zamet..

Kaj pomeni pojem PAMETEN?
Za koga, lahko recemo, da je pameten?

Slišiš se kot Miha Šalehar v toplovodu. Hehe.

Zame je pameten tisti, ki ne uporablja plastičnih vrečk.
Tisti, ki peče kruh doma.
Tisti, ki zna kuhat iz osnovnih živil.
Tisti, ki ne kupuje predelane hrane.
Tisti, ki hodi 1x ali 2x na mesec v trgovino. (Ja, tudi če kupi kaj, kar trenutno ni v akciji.)

Bo Miki Mišek povedal. Na vprašanje po čem sklepa, da sem pametna (tako me je definiral), ni odgovoril zadovoljivo.
Drugače pa meni pride na pamet, pri tem kaj je pamet, izraz common sense.

Jaoooo, babe! Aja en lepdobrjutrčk , pa še lepši dan! 😉

Dejstvo da je fuulmoon pametna je najti v njenem vprašanju; “kako bomo delili dobiček?” Valda, da ni pametno početi nekaj, kar ne prinaša dobička…

To pa pomeni, da je pametna zato, 1.ker babnca zna svoje možgane uporabljati 2.na/za pozitivni način.

PAMETen je torej nekdo, ki zna razmišljati in to počne hote na/za dobro.
Primerjalno:
MOČan je nekdo, ki zna uporabljati telo tako, da sebi in drugim ne počne škode.

Se pravi mata oba velik kondicije, prvi razumsko drugi fizično oba skupaj pa dobro duhovno.

a si zadovoljena? Al bi še dotike glede na nkoldost?:-)

Jaoooo, babe! Aja en lepdobrjutrčk , pa še lepši dan! 😉

Dejstvo da je fuulmoon pametna je najti v njenem vprašanju; “kako bomo delili dobiček?” Valda, da ni pametno početi nekaj, kar ne prinaša dobička…

To pa pomeni, da je pametna zato, 1.ker babnca zna svoje možgane uporabljati 2.na/za pozitivni način.

PAMETen je torej nekdo, ki zna razmišljati in to počne hote na/za dobro.
Primerjalno:
MOČan je nekdo, ki zna uporabljati telo tako, da sebi in drugim ne počne škode.

Se pravi mata oba velik kondicije, prvi razumsko drugi fizično oba skupaj pa dobro duhovno.

a si zadovoljena? Al bi še dotike glede na nkoldost?:-)
[/quote]
Ko nekdo svojo pamet uporablja za predvidevanje o nekom drugem, torej za širjenje laži o nekom drugem, to nikakor ni pamet uporabljena na/za dobro.

Prvo kar mi je prišlo na misel; da zna tole:

”Daj mi mir, da prenašam tisto, česar ne morem spremeniti.
Daj mi pogum, da spremenim tisto, kar lahko spremenim.
Daj mi modrost, da ločim eno od drugega.”

Zame je pameten tisti, ki ne brcne prve žoge, ampak zna vedno razbrati kaj je “zadaj”, videti širšo sliko, upoštevati vse faktorje in se razumsko odločati v skladu s svojimi načeli.

pameten…neumen


Ko nekdo svojo pamet uporablja za predvidevanje o nekom drugem, torej za širjenje laži o nekom drugem, to nikakor ni pamet uporabljena na/za dobro.
[/quote]

Hudo! A pol se ne kujaš?

Želim pa ti povedati, da sem tudi jaz predvideval; da ma kaj bolj pametnega za počet,k tle z neumnimi cajt zabijat, če drugega ne je šla na najmi konstanj!

Aja pa še nekaj predvidevam: da ne gresta z menoj gledat šolo drug tedn. A lažem?

Jaoooo, babe! Aja en lepdobrjutrčk , pa še lepši dan! 😉

Dejstvo da je fuulmoon pametna je najti v njenem vprašanju; “kako bomo delili dobiček?” Valda, da ni pametno početi nekaj, kar ne prinaša dobička…

To pa pomeni, da je pametna zato, 1.ker babnca zna svoje možgane uporabljati 2.na/za pozitivni način.

PAMETen je torej nekdo, ki zna razmišljati in to počne hote na/za dobro.
Primerjalno:
MOČan je nekdo, ki zna uporabljati telo tako, da sebi in drugim ne počne škode.

Se pravi mata oba velik kondicije, prvi razumsko drugi fizično oba skupaj pa dobro duhovno.

a si zadovoljena? Al bi še dotike glede na nkoldost?:-)
[/quote]

Pameten je tisti, ki zna svojo pamet tudi dobro prodati.

Hudo! A pol se ne kujaš?

Želim pa ti povedati, da sem tudi jaz predvideval; da ma kaj bolj pametnega za počet,k tle z neumnimi cajt zabijat, če drugega ne je šla na najmi konstanj!

Aja pa še nekaj predvidevam: da ne gresta z menoj gledat šolo drug tedn. A lažem?
[/quote]
V lajfu se nisem kujala niti se ne bom, ni moja lastnost.
To je lastnost pezdetskih manipulatorjev oz manipulatork.

Pametnega za počet imam dovolj, danes je malo pavze, ker me noga boli.
Sicer pa, pisanje gor še ne pomeni, da se cajt zabija z neumnimi.
Kostanj pa sem jedla nekajkrat v tem tednu, pa še ga imam…

Šolo gledat drug teden?
Si pri meni preveril ali jaz imam čas in željo po skupnem “druženju”/ogledu ne glede na namen? Nisi, torej ne na blef.


V lajfu se nisem kujala niti se ne bom, ni moja lastnost.
To je lastnost pezdetskih manipulatorjev oz manipulatork.

Pametnega za počet imam dovolj, danes je malo pavze, ker me noga boli.
Sicer pa, pisanje gor še ne pomeni, da se cajt zabija z neumnimi.
Kostanj pa sem jedla nekajkrat v tem tednu, pa še ga imam…

Šolo gledat drug teden?
Si pri meni preveril ali jaz imam čas in željo po skupnem “druženju”/ogledu ne glede na namen? Nisi, torej ne na blef.
[/quote]

Ti a se ti sploh kdaj hecaš? Tko, si svobodno (pre) prosta?

Roku bomo čist unčli temo, pa že tako se ne tipka z menoj (se mi zdi)

Ti dam pa prav; “ko kupuješ trguj, ko kupiš se hvali! ” Pametna punca!

Boš že sama povedala al se ti gre al ne, enako velja za fuulmoon. Drgač pa ja, na ogled grem na blef, če več ne bom iztržil, si bom naredil lep izlet v vukojebino bogu za hrbtom!

Ti a se ti sploh kdaj hecaš? Tko, si svobodno (pre) prosta?

Roku bomo čist unčli temo, pa že tako se ne tipka z menoj (se mi zdi)

Ti dam pa prav; “ko kupuješ trguj, ko kupiš se hvali! ” Pametna punca!

Boš že sama povedala al se ti gre al ne, enako velja za fuulmoon. Drgač pa ja, na ogled grem na blef, če več ne bom iztržil, si bom naredil lep izlet v vukojebino bogu za hrbtom!
[/quote]
Sem okoli tega tule gor že povedala, saj vedno pišem z svojim imenom, ki mimogrede ne pomeni to, kar fm predvideva, si dovoljuje ga po svoje prevest, ampak nosi čisto nek drug pomen.
Da, se hecam in se vsakodnevno fajn nasmejim na to, vendar moj hec ni škodeželjen..
Tule gor na monu pa kažem svojo resno plat. Sm povedala tudi zakaj.
Ampak, to je pa tako ko človek raje predvideva po svoje, da se uklapa z njegovo sliko, ki mu že nuca za nekaj…

Že zdaj povem, da se z fm nimam namena družit/hodit na ogled šole.

neumen

pameten

roxbe

eborx

xrobe


Sem okoli tega tule gor že povedala, saj vedno pišem z svojim imenom, ki mimogrede ne pomeni to, kar fm predvideva, si dovoljuje ga po svoje prevest, ampak nosi čisto nek drug pomen.
Da, se hecam in se vsakodnevno fajn nasmejim na to, vendar moj hec ni škodeželjen..
Tule gor na monu pa kažem svojo resno plat. Sm povedala tudi zakaj.
Ampak, to je pa tako ko človek raje predvideva po svoje, da se uklapa z njegovo sliko, ki mu že nuca za nekaj…

Že zdaj povem, da se z fm nimam namena družit/hodit na ogled šole.
[/quote]

Joooj, pa ne da sem zamudil babji raus? ;-))))

Ja kak pa bomo pol spelal projekt brez financ ministrice? Pa povedal sem ji že da, bo morala prvo k tebi na šolanje glede dobička!

phantasy

Joooj, pa ne da sem zamudil babji raus? ;-))))

Ja kak pa bomo pol spelal projekt brez financ ministrice? Pa povedal sem ji že da, bo morala prvo k tebi na šolanje glede dobička!
[/quote]

Jaz se ne rausam, ne vpletajta me v svojo igrico.
Delovanje za mojim hrbtom me ne zanima, tak da bosta že zmogla brez mene.
Ej, uživita ;)))

Jaz se ne rausam, ne vpletajta me v svojo igrico.
Delovanje za mojim hrbtom me ne zanima, tak da bosta že zmogla brez mene.
Ej, uživita ;)))
[/quote]

Ne bo nič od uživancije, ker jaz s tako babo ki sam na dnar misli, nimam kaj početi. Po/mislil sem na obe zato, ker baje držita reka; “kar hudič ne zmore baba prpomore” in “če je ni je hudič, če pa je sta pa dva”….

Aja, pisano je še; “za človeka ni dobro da se ženske dotika” sam dodajam še; za kosilo bo NJAMI KOSTANJ! ;-)))

Ne bo nič od uživancije, ker jaz s tako babo ki sam na dnar misli, nimam kaj početi. Po/mislil sem na obe zato, ker baje držita reka; “kar hudič ne zmore baba prpomore” in “če je ni je hudič, če pa je sta pa dva”….

Aja, pisano je še; “za človeka ni dobro da se ženske dotika” sam dodajam še; za kosilo bo NJAMI KOSTANJ! ;-)))
[/quote]
Itak, zato pa vse mečeš v isti koš.

Zdaj pa me nehajta opravljat v svojih dvogovorih in v tvojih igricah z ljudmi.

Kostanj pa je vedno NJAMI, sploh kuhan.. hehe…


Itak, zato pa vse mečeš v isti koš.

Zdaj pa me nehajta opravljat v svojih dvogovorih in v tvojih igricah z ljudmi.

Kostanj pa je vedno NJAMI, sploh kuhan.. hehe…
[/quote]

Daj no ljuba duša, kdo ti kaj če! Vsake tolk cajta komu meje postavim kot naprimer tisti izobraženi psihički, pa še to samo zato, ker ji nič drugega ne pomaga kar vem iz izkušenj.

Bučke, da ne veš, da ni mogoče škoditi če tega nočeš, boš morala pa drugim prodajat…

…jaz ga pa prvo skuham pa pol popečem pa pod vlažno krpo ohladim tolk da je za lupit. Dodatki pa niso za v javnost! 😉

Kk pa flet, si zadovoljna?

New Report

Close