Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Služba za 1500e neto, ali trgovanje? – Kaj bi izbrali vi?

Služba za 1500e neto, ali trgovanje? – Kaj bi izbrali vi?

Po letih trdega učenja, določenih izgubah, testih, taktikah in par 20 naštudiranih angleških bukvah, lahko danes rečem, da mi je uspelo naštudirati trgovanje, s katerim lahko tedensko s pomočjo računalnika, oz.gsm-a na borzi obrnem tudi 20000eur; ampak ja – moja pot do te stopnje je bila resnično zelo dolga, posuta dobesedno s trnjem. Večkrat sem vmes obupal, se vrnil, vztrajal in danes sem takorekoč na cilju, s strategijo in znanjem ki me ne puščata na cedilu.

Imam solidno službo za 1500e neto, vredu sodelavce. Razmišljam, da bi pustil službo in trgoval; za pokojnino pa kupoval zlato, oz.vlagal v še kaj. Rad bi bil svoboden od tega sistema, potoval, ter delal kadar se mi zahoče – praktično od kjerkoli na svetu. Edino “bojim se”, da bi morda na takšen način moje življ. (na čase) postalo monotono, ampak močno željo imam, da se osvobodim sistema, ter si ustvarim svojega.

– Kaj bi storili vi na mojem mestu? – Služba, ali druga opcija, ter npr. zakaj?

Ne potrebujem odg.v smislu, da je trgovanje to in ono, ker imam potrebno znanje, strategije, in me ni strah trgovati – lahko brez problema zelo lepo živim od tega.

Sej služba je trgovanje, kaj ti ni jasno?

Kaj tebi ni jasno pri mojem zapisu? Piši prosim tako, da te bo človek razumel.

nova
Uredništvo priporoča

Res te ne razumem, kaj bi v resnici rad.

Skombiniraj oboje 😊 in trguj v prostem času.

Torej, zakaj se ne osvobodiš sistema in služiš denar po svoje? Zakaj bi ti bilo to monotono??
Odloči se, ali boš padel v sistem in zaslužil mesečno 1500 eu, ali boš svobodnjak in izkoristil znanje, ki ga imaš. Kaj bo? To veš samo ti.

Samo mnenja, da mogoče tudi s pomočjo tega razblinim še tiste “zadnje dvome v sebi”.

To ne gre, ker potem moram delati dobesedno od jutra do večera, tega pa ne želim.


kako nič delati in dobro zaslužiti……………………

Jaz bi izbrala službo (če bi mi bila super). Rada imam umirjenost, red, monotonost, urnike in s tem določene rituale. Ne maram stresov, negotovosti in živčnosti – kar trgovanje, med drugim, zagotovo tudi prinaša. Poleg tega je za drugo potrebna izredna samodisciplina, česar sama nimam. S sistemom, katerega ti ne maraš, jaz nimam nobenega problema.

ja kje si pa to hodil?


kako nič delati in dobro zaslužiti……………………
[/quote]

Saj je vse delo – karkoli v življ.delaš; vpr.je samo kaj in kako delaš.

Saj tukaj je ravno point vsega: Biti ovčka obstoječemu sistemu, ali si ustvariti svojega?

Očitno ne poznaš trgovanja – trgovanje ti ne sme biti stresno; ko prideš do te stopnje, veš da si zrel za to delo.

ja kje si pa to hodil?
[/quote]

Po nebesih 🙂

ja kje si pa to hodil?
[/quote]

Hahahahaha……..;)))))

Ko si tako pameten, zakaj sploh sprašuješ tu gor. Neki ne štima s tabo.

To ne gre, ker potem moram delati dobesedno od jutra do večera, tega pa ne želim.
[/quote]
Da je trgovanje rizično, že veš. Čestitam, da si zadevo naštudiral v taki meri, da si dovolj samozavesten, da si pripravljen od tega živeti. Kaj, če se ti kaj zalomi? Dolgotrajna bolniška, velika finančna izguba, ipd.? Ne pišeš, koliko si star in koliko delovne dobe imaš? Kako bo s pokojnino? Če imaš backup plan za vse možne scenarije, pa pusti službo 🙂

Ali pa s tabo?

Bojiš se monotonosti, ker boš svobodno potoval po svetu, kakor se ti bo zahotelo???
Nekaj novega – jaz si precej drugače predstavljam monotonost. 😉

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]

pojma nimaš!

prvič- uspešni trgovci na forexu nikogar nič ne sprašujejo in nič ne govorijo, dokler traja uživajo, še najmanj se oglašajo na MONu

drugič- uspešnost je več ali manj začasna in NIKOLI ni trajna

tretjič- legenda borze Warren Buffett je imel povprečno 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} donosa na leto, nihče ga ni še presegel in ga zlepa tudi ne bo, ne ti ne jaz mu ne prideva niti do mezinca na nogi

četrtič- uspešen trgovec na trgovalni aplikaciji porabi zvečer ali zjutraj nekaj minut za ocenitev finančnih instrumentov, preko dneva se ne obremenjuje z grafom,… pa ne mi zdaj o scalping strategijah!!

petič-
šestič-
……….ne da se mi, dvomim da sploh imaš službo za 1500e, kaj šele, da bi dosegal takšne uspehe na borzi tedensko, v tem primeru bi zelo hitro postal najbogatejši človek na svetu! Ne sanjaj in primi se kakšnega dela!

Saj tukaj je ravno point vsega: Biti ovčka obstoječemu sistemu, ali si ustvariti svojega?

Očitno ne poznaš trgovanja – trgovanje ti ne sme biti stresno; ko prideš do te stopnje, veš da si zrel za to delo.
[/quote]
Če je edini faktor ‘ovčka’, potem ti žal nekaj ni jasno; vedno boš ovčka v nekem sistemu.
Ker trgovanja nisi ustvaril ti. Tudi to je sistem, ima svoja pravila, katerim se boš moral podrejati.
Če pa misliš, da boš tako ušel iz vseh ‘vajeti’, da boš svoboden kot ptica na nebu, potem pa kar pogumno, seveda pojdi v to.


Da je trgovanje rizično, že veš. Čestitam, da si zadevo naštudiral v taki meri, da si dovolj samozavesten, da si pripravljen od tega živeti. Kaj, če se ti kaj zalomi? Dolgotrajna bolniška, velika finančna izguba, ipd.? Ne pišeš, koliko si star in koliko delovne dobe imaš? Kako bo s pokojnino? Če imaš backup plan za vse možne scenarije, pa pusti službo 🙂
[/quote]

Sem o pokojnini pisal zgoraj. Pokojnina bo kupovanje zlata in vlaganje v druge opcije – zlato je zame edini pravi denar gledano na dolgi rok. Če se zalomi, brez težav najdem službo, ker imam iskan poklic in obvladam jezike. O svoji starosti in delovni dobi nebom tukaj razpravljal, saj slednje ni pom. – nikoli ni prepozno, da življ.postaviš na glavo, razen ko poklekneš in se vdaš.

Lahko vprašam – kakšno službo pa imaš, da v njej vlada umirjenost, red in monotonost. Ker v moji je vse kaj drugega, pa je pisarniška služba. Jaz pa ne vem, koliko časa bom še zmogla to hitenje. No, res je da mi je obenem všeč razgibanost, le miru in umirjenosti zadnja leta ni več.

Avtorju pa – sam pri sebi se boš moral odločiti. Začutiti nekako odgovor v sebi, kajti nekomu bi bilo všeč eno, drugemu drugo. Meni osebno bi bilo bolj všeč pustiti službo, čeprav sem zelo neredoljubna in ne vem, če bi mi uspel tvoj način. Zatorej, ne hiti, pa boš sčasoma začutil, kaj bi rajši.

Torej si smrkavec brez delovne dobe.

Sem o pokojnini pisal zgoraj. Pokojnina bo kupovanje zlata in vlaganje v druge opcije – zlato je zame edini pravi denar gledano na dolgi rok. Če se zalomi, brez težav najdem službo, ker imam iskan poklic in obvladam jezike. O svoji starosti in delovni dobi nebom tukaj razpravljal, saj slednje ni pom. – nikoli ni prepozno, da življ.postaviš na glavo, razen ko poklekneš in se vdaš.
[/quote]
Pa saj si si že sam odgovoril. Obrni vse na glavo, če to želiš. Dolgčas ti ne bo!

New Report

Close