Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek krvne skupine

krvne skupine

Ste vedeli, da je krvna skupina O najbolj pogosta v južni Ameriki, nato pa v severni Ameriki in v severni Sibiriji?
Da je skupina A najbolj pogosta v Skandinaviji, na Aljaski in v južni Avstraliji.
In skupina B je najbolj pogosta v severni Indiji in v Sibiriji.
In AB v Mongoliji.

Jaz sem O.

Jaz sem B+.

Sem tudi 0, neg.
0 je najboljša krva skupina, to ti bo potrdil doktor, vsak strokovnjak, vse do “forenzikov” ki se s tem ukvarjajo. Pred dnevi sem imela s forenziki ravno to debato o skupini 0, marsikaj zanimivega povedali. 😀

Povej, povej!


v kak§nem smislu najboljša ?

In zakaj naj bi bila neka skupina boljša? Pravzaprav je najbolje imeti AB, ker najlažje dobiš primerno kri, če jo potrebuješ.

Super, zdaj vemo podatke za vse celine!

Aja, ne …


krvavice

0- za tebe ziher ni najboljša, ker lahko prejemaš samo 0- in nič drugega

za vse ostale je pa super, ker lahko dobijo tvojo kri, tudi, če imajo sami drugačno

kot je že ena rekla, najboljše prideš skozi, če imaš AB+. nobena transfuzija ti ne more škodit. je pa res, da si kot krvodajalec malo uporaben.

za rezevne dele si ti dobra, ja.

jaz imam A+

0- je vsekakor najslabse imeti. Si pa univerzalen dajalec, to pa.

Glede na Wikipedijo tole ne drži. Daleč največ AB skupine je v Severni in Južni Koreji, sledijo nekatere Evropske in Azijske države.

Idnija, Tajska in Bangledeš imajo pa največji {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi s skupino B.

https://en.wikipedia.org/wiki/Blood_type_distribution_by_country

Imajo pa vsi J Ameriški indijanci izključno krvno skupino 0.

No zame kot za žensko 0- ni ravno “ugodna ta minus” za določene zadeve, a v splošnem pravijo da je najbolje imeti to krvno skupino.
Veliko prednosti je na spletu 🙂
Kot mini zanimivost od forenzikov: da ljudje s krvno skupino 0 živijo najdlje, zakaj je to najbolj zdrava kri, pravijo, da kri te krvne skupine imam manjše molekule in odločilno vlogo pri zgoščevanju krvi, zato je manj kardiovaskularne bolezni, manj možganske kapi, min možnost glede obolevanja z rakom
Pa glede osebnosti ipd…
Pa baje naj bi bili dobra hrana komarjem :), no jaz niti ne opazim to kot eni poudarjajo.

Ne obstaja pojem “boljša” ali “slabša” krvna skupina! Tvoja kri je samo univerzalno uporabna v krvodajalske namene, ker se ne “tepe” z drugimi krvnimi skupinami zaradi različnih tipov beljakovin vezanih na rdeče krvničke.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

100+ krvodajalskih, pa se ne obremenjujem komu in koliko sem dal. hvaležen komurkoliže, ker nisem potreboval………………….vse drugo je neumnost………………………………

PODPIS!

Glede komarjev lahko pritrdim. Od malega komarji najprej najdejo mene. Če smo večja družba, bodo najprej pohrustali mene, nekaterih se sploh ne dotaknejo. Poleg tega dobim od njih velike bule, kot ene vrste alergično reakcijo, česar nisem opazila pri drugih ljudeh.
Glede raka in dolgoživosti. Tudi moj oče je imel skupino O. Umrl je pri 64 zaradi raka. Domnevam, da je imel tudi kateri od njegovih 9 sorojencev isto krvno skupino. V družini imajo veliko raka.
Nekje sem brala, naj bi bila krvna skupina O evolucijska prednost v Afriki, ker je obramba proti malariji.

In menda obstoja zelo majhna skupina ljudi, ki nimajo nobene od znanih krvnih skupin.

PODPIS!
[/quote]
nepiši število oddaj krvi, pa smo zmenen………….


nepiši število oddaj krvi, pa smo zmenen………….
[/quote]

Že 15 let dajem kri.Zdaj pa seštej, pametnjakovič.

Glede raka: jaz imam krvno skupino 0 in se že drugič bojujem z rakom, moj oče je imel tudi krvno skupino 0, umrl pri 65 za rakom, njegov brat pa pri 66 (imamo oz. smo imeli različne vrste rakov)

Že 15 let dajem kri.Zdaj pa seštej, pametnjakovič.
[/quote]
jaz sem presegel starost, ko še lahko daješ kri…………………….jaz sem dajal 4x na leto in še kdaj vmes, če so me poklicali………………..

WOW- takih pa ni dost…sicer bom tudi sama poskušala ujeti to številko…

WOW- takih pa ni dost…sicer bom tudi sama poskušala ujeti to številko…
[/quote]
ker so me vabili na neke podelitve prizmanj, jaz pa sem mislil, da dajem, ker je tako prav…………. nimam nobene značke/priznanja in prav je tako………….. če sem komu pomagal, je to tisto o čemer sem razmišljal……………..


ker so me vabili na neke podelitve prizmanj, jaz pa sem mislil, da dajem, ker je tako prav…………. nimam nobene značke/priznanja in prav je tako………….. če sem komu pomagal, je to tisto o čemer sem razmišljal……………..
[/quote]

Pa to je osnova, sva tu neki, ampak takih več ne delajo(mo).

Je krvnih skupin ene 300?

New Report

Close