Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Električna zobna ščetka

Električna zobna ščetka

Zanima me, če uporabljate električne zobne ščetke? Kakšne imate izkušnje? Imate ultrazvočno, vibrajočo..? In kakšna je bila cena? Cenovno se zelo razlikujejo. Hvala za mnenja

Ne, ne uporabljam el. zobne pletke, ker ne prenesem tistega vibriranja, ko dobesedno prenaša vibracije do možganov in je neprijeten občutek tistih vibracij – ne morem. Zato uporabjam klasično ščetko, ampak z najbolj finimi mehkimi ščetinami

Uporabljam pa električno zobno potovalno prho – baterijsko polnjenje, v to pa sem poinvestirala in mi nikakor ni žal – gre z menoj vsepovsod, ker je priročna in v taki potovalni mini torbici. Zakon, dosti bolje, kot električna ščetka. Meni so bistveni medzobni prostori, ker imam tako malo prostora vmes, da tudi zobna nitka ne naredi svojega, prha pa odlično. Me je ravno zdnjič zobozdravnica pohvalila, kako odlično ima ščiščene zobe in predvsem medzobne prostore.

Uporabljam jo že vsaj 15 ali 20 let. Imam Oralovo, ne vem ravno modela, bila je okoli 60 eur, v akciji okoli 40. Meni je odlična, na pol minute me opozori, da pričnem s čiščenjem drugega predela zob, skupaj 2 minuti. Glave menjam po potrebi in jih kupim, ko je kakšna dobra cena. Priporočam nakup in uporabo. Dražji modeli so zame predragi pa tudi dvomim, da so tako čudežno boljši od tega, kar imam.

Prvo sem imela Oralovo. Bila mi je super, dokler nisem dobila Sonicare. Od takrat dalje prisegam samo še nanjo. Osnovni model je čisto ok, ne rabiš nekih bluetooth funkcij ipd.

Se pravi, spucaš samo 4 predele zob?

Za zobe je bistveno, da glava ščetke ni okrogla (odmika dlesni), ampak ovalna. Sonicare s 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Mercator kuponom dobiš precej poceni, zadostuje najosnovnejši model.

Električne zobne ščetke so izum za neumne ljudi, oziroma taki ljudje jih uporabljajo.

Ščetkanje zob je, v kolikor jih želimo ščetkati pravilno, mogoče le ročno, sploh če se nam v ustni votlini že začnejo delati kakšni procesi – odmikanje dlesni, karies, obloge, kamen, vnetja…. Noben zobozdravnik ne bo svetoval el. zobne ščetke, ki vrti ščetine in poriva obloge pod rob dlesni (ne verjemite reklamam z “zdravniki”, ki enkrat božajo wc školjke in hvalijo wc račko ali hvalijo vrtečo ščetko).

Vsi 4je imamo sonicare in zobno prho. Pes in macek pa navadno.

To je res. Meni so jo do sedaj vsi zobozdravniki odsvetovali, ker se mi umika dlesen. Samo ročno ščetkanje s ščetko, ki ima mehke ščetine.

Tu in tam pa tudi zobozdravnik svetuje električno ščetko. Vsaj na mjo je pri sedemletniku. Pa ne mislit, da je imel slabo umite zobe. Sedaj je bil star deset let, pa še ni imel posega v zobeh, niti enega pokvarjenega zoba. Ne pretiravam s samohvalo.

Enako pri mojih dveh. Otroci si umivajo zobe bolj tako tako (niti ne morejo sami fizično dovolj dobro kar nekaj časa) in z električno si dejansko umijejo precej bolje. Jaz je sicer nimam, imam pa jo namen kupiti v kratkem.

Električna, Oral. Zadovoljna z njo, že dolgo.

Električna, Sonicare, osnovni model brez blotooth in povezljivosti z telefonom in ostalih neumnosti.
Po treh letih dela bp.
Zelo zadovoljen.

Se pravi, spucaš samo 4 predele zob?
[/quote]

Imas ti vec predelov?
Jbtg, jaz imam samo 4 😂😂😂

To je res. Meni so jo do sedaj vsi zobozdravniki odsvetovali, ker se mi umika dlesen. Samo ročno ščetkanje s ščetko, ki ima mehke ščetine.
[/quote]

Za ojrogle scetke ne vem, imam ovalno in ta se ne vrti, ampak vibrira v stran in odkar jo uporabljam, so moje dlesni mega zdrave!
Je treba pa scetko previlno namestiti na zobno lok, da cisti od dlesni proti vrhu zoba.

Imam sonicare scetki, kupljeno na Aliexpressu za 20€, krtacke menjam na 2-3 mesece in od kar jo uporabljam, nimam kamna, nimam tezav z dlesnimi in obarvane imam le zobe, ki se prekrivajo – za te se nisem nasla resitve.
Z navadno krtacko si nikdar ne ocistim zob tako dobro, kot s to elektticno.

Zdaj si ogledujem zobne prhe, to bo se letosnji nakup.

Zobozdravniki še kako svetujejo električno zobno ščetko – ampak samo Sonicare. Z uporabo te ščetke so se meni dlesni končno uredile. Običajne mehanske električne ščetke so pa problematične, to pa ja. Ampak Sonicare ne spada v to kategorijo.


Zobozdravniki še kako svetujejo električno zobno ščetko – ampak samo Sonicare. Z uporabo te ščetke so se meni dlesni končno uredile. Običajne mehanske električne ščetke so pa problematične, to pa ja. Ampak Sonicare ne spada v to kategorijo.
[/quote]
Seveda svetujejo, saj niso neumni, da bi se odpovedali proviziji 🙂
Alergologi svetujejo točno določeno znamko sesalca (ki edini posesa vse pršice), oftalnmologi svetujejo točno določene kapljice za oči, dermatologi svetujejo točno določeno vrsto kreme …

Enako pri mojih dveh. Otroci si umivajo zobe bolj tako tako (niti ne morejo sami fizično dovolj dobro kar nekaj časa) in z električno si dejansko umijejo precej bolje. Jaz je sicer nimam, imam pa jo namen kupiti v kratkem.
[/quote]

Nasa imata sonicare ze od 3L.
Crne obloge smo spravili dol iz zobov.
Sedaj sta 8 in 10 in stalno pohvaljena kako imata lepe zdrave zobke.
Zjutraj si jih poscetkata z navadno zvecer sonicare.
Letos kupimo se zobno prho.

sonicare je zakon. waterpik vodna prha tudi!

ker vidim, da se spoznaš: katera zobna ščetka vrti ščetine in poriva obloge pod rob dlesni?

in v čem je razlika, da jih navadna ščetka ne poriva pod rob dlesni?

Uporabljam oral b, mislim da je bila okoli 30 €, sem si pa zelo popravila stanje dlesni. Ko sem uporabljala še navadno ščetko, sem imela grozne težave s krvavečimi dlesni, nonstop vnete, kljub rednemu ščetkanju. Odkar uporabljam električno se je stanje za 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} izboljšalo, tudi zobnega kamna je manj, zobje bolj gladki, beli. Meni je top in je ne menjam več za navadno

Nasa imata sonicare ze od 3L.
Crne obloge smo spravili dol iz zobov.
Sedaj sta 8 in 10 in stalno pohvaljena kako imata lepe zdrave zobke.
Zjutraj si jih poscetkata z navadno zvecer sonicare.
Letos kupimo se zobno prho.
[/quote]

NO ja no – pri 3eh letih imaš mlečne zobe, pri 8-10 ih pa že stalne 🙂 Niso to isti zobje 🙂 Fake it till U make it :))))

Imam otroško ultrazvočno ščetko s podolgovato glavo. Otroško zato, ker je glava ščetke manjša in mi bolj ustreza pri čiščenju, poznala se je tudi razlika v ceni.
Uporabljam jo že leta. Teče osmo leto, ko so zobje kariesa.
Pri uporabi je potrebno biti zelo nežen.

Še nisem slišal za zobozdravnika, ki bi priporočal električno zobno ščetko.
Zobna nitka dela čudeže, pa neprimerno cenejša je…

aha, ker neki anonimus na monu nečesa ni slišal, tisto ne obstaja.

New Report

Close