Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kupite rabljene ali nove pnevmatike

Kupite rabljene ali nove pnevmatike

Kupite raje dobre (ne)rabljene, sploh večje dimenzije, npr iz bolhe pa jih vozite npr. 2 leti pa potem spet ali vseeno raje nove pa jih imate 4 leta. Kako vi?

Kupim nove.

Kupim stare, 14 col. Letos sem imel tako srečo, da sem jih dobu za 100e s feltnami vred direkt za moj avto. Novih ne potrebujem, ker sem prehiter skozi ovinke in profil požrem v sezoni ali max dveh, tko da se kar rabljenih držim.

Prekajen meso dl cajt gvera;)
nova
Uredništvo priporoča

Jaz osebno do zdaj vedno nove celoletne, ker naredim malo km. Sem pa šel zdaj na bolho zaradi tega vprašanja pogledat in so res dobre ponudbe rabljenih, cene pa nizke, nadlednjič zihr probam vzet kakšne rabljene tam pod 5 let stare z dovolj profila, se mi zdi, da nič kaj dosti slabše ne bo.

pardon, nisem šel na bolho pogledat, ampak na avto net pod rabljeno opremo. So dobro posortirane po dimenzijah in vse.

nove

A ni to čisto enako kot s kondomi? Guma je guma?

Ko sem bila mlada in brez denarja, sem kupovala rabljene.
Zdaj vedno nove.

Izvoli z rabljenim od drugega.

Gledam malo te oglase, trenutno furam 7 let stare zimske, kupljene so bile nove, gredo proti koncu. Zakaj recimo ne bi teh zamenjal za 4 leta stare rabljene za 1/4 cene novih? Komot.

Če pa imajo vse gume ob strani vtisnjen datum proizvodnje, profil pa tudi lahko izmeriš, ne vidim veliko možnosti, da bi dobil mačka v žakju.


Ti kar, kdo ti brani. 🙂


Ti kar, kdo ti brani. 🙂

quote=”gledam malo” post_id=13207087 time=1573678019]
Gledam malo te oglase, trenutno furam 7 let stare zimske,

7 let stare?
O, madonca.
OK. 🙂

7 let stare, to je meni ogromno za gume, moje so stare 5 in jutri grem po nove, ze narocene.
Da bi pa kupila 4 leta stare gume?? Ne vem, v cem je fora..

7 let stare, to je meni ogromno za gume, moje so stare 5 in jutri grem po nove, ze narocene.
Da bi pa kupila 4 leta stare gume?? Ne vem, v cem je fora..
[/quote]

Moje so sicer letne, stare leto in pol, s skoraj polnim profilom, in že razmišljam ali bi dala kar zimske.

Moje so sicer letne, stare leto in pol, s skoraj polnim profilom, in že razmišljam ali bi dala kar zimske.
[/quote]

Ne vem, kaj mislis, ampak jaz menjam letne in tudi zimske gume na vsake nekje 4-5 let. Pa ne kupim najcenejsih.

7 let stare, to je meni ogromno za gume, moje so stare 5 in jutri grem po nove, ze narocene.
Da bi pa kupila 4 leta stare gume?? Ne vem, v cem je fora..
[/quote]

Ja, če ti gume vržeš stran točno ko so stare 5 let, ne glede na stanje, potem to res ne bo zate. Jaz jih furam odvisno od stanja.

Seveda pa ne rabiš točno 4 leta stare kupit, to je bilo za primer. Če dobro pobrskaš, najdeš tudi 3 leta stare, z malo sreče pa tudi 2 leti stare. Za mojo dimenzijo se prodajajo na bolhi 44. teden 2016 izdelane zimske za 15 € na kos, 6 mm profila. Npr.

Mi na kraj pameti ne pade da bi kupovala rabljene pnevmatike.

Preprodajalci rabljenih gum slednje vedno poberejo na deponijah ali pri vulkanizerjih, ko ljudje pridejo namestiti nove in tam pustijo rabljene, te gume (iz deponije ali od vulkanizerjev) pa se potem na bolhi in avto.net vedno prodajajo pod geslom “malo rabljene gume”.

V Ljubljani sta dva taka falota. Sven in Boh.

Itak. Mal opereš pa daš curo nazaj noter. Baba ne bo opazila razlike.

Jasno, nekje jih morajo dobit, a je kdo mislil, da jih dobijo iz samorogove riti? Je vseeno, kaj napišejo, ob strani je datum izdelave, profil se pa tudi izmeri, tako da kar se mene tiče, je vse fer. Tudi jim ne bi rekel faloti, to so poslovneži in čistilci planeta, reciklatorji, takih ljudi bomo v prihodnosti potrebovali več.

Jasno, nekje jih morajo dobit, a je kdo mislil, da jih dobijo iz samorogove riti? Je vseeno, kaj napišejo, ob strani je datum izdelave, profil se pa tudi izmeri, tako da kar se mene tiče, je vse fer. Tudi jim ne bi rekel faloti, to so poslovneži in čistilci planeta, reciklatorji, takih ljudi bomo v prihodnosti potrebovali več.
[/quote]

Kateri avto voziš in katere gume so gor?

Takšnega z opravljenim tehničnim pregledom in gumami, ki zadostujejo zakonu. A ti ne?

Tole se bere bolj kot ena srovšna. Lahko bi se zlagala, kot se mnogi tukaj, da voziš ne vem kaj.

New Report

Close