Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek počutje po 55+

počutje po 55+

Se tudi vam, ki ste 55+, dogaja, da vas vsako jutro preseneti neka zdravstvena tegoba? Enkrat bolijo noge, drugič vrtoglavica, enkrat se zbudiš spet čil in spočit, misliš, da je vse dobro, naslednje jutro pa spet neka težava, ki mi zagreni cel dan. Ne pomaga niti gibanje, prehranska dopolnila, pozitivno razmišljanje me hitro mine, pomirjujoče dihanje me nsredi živčno. Kako si pomagate vi?

K sreči mi zdravje kar služi imam pa tudi dobro posteljo, zato se zbujam spočita. Je pa ostali del dneva bolj tako. Moje življenje ni urejeno, veliko stvari se mi je zrušilo, zato sem stalno pod stresom in brez volje. Življenja in vseh problemov sem do grla sita. Ne verjamem več, da bo kdaj kaj bolje. Nabrana leta vso stvar samo še otežujejo. Saj vem, da nisem nič pomagala odgovorit na postavljeno vprašanje. Mogoče pa le, pazi na zdravo prehrano, ne uživaj predelanih živil in če imaš preveč kil, shujšaj. Pa kakšno telovadbo si omisli.

Tolažim se z mislijo, da grem čez 2 leti v penzijo in se bom takrat odpočila.

nova
Uredništvo priporoča

Tolažim se z mislijo, da grem čez 4 leta v penzijo. Ubija me služba, stresno delo, nadrejeni obup, …

Tudi moja tolažba je, da grem čez 2 leti v penzijo, pa da čim hitreje mene.

Pri tvojih letih sem se izredno (še) dobro počutila. Nič takega ni bilo, kar opisuješ. Sedaj skoraj 10 let kasneje, se mi včasih dogaja podobno kot tebi. Za enkrat še bolj poredko. Upam, da bo trajalo.
Tebi pa svetujem, da se čim naj obremenjuješ s tem. Če je res hudo, pojdi do zdravnika, sicer pa bodi čim več v gibanju (ne pretiranem), pazi na prehrano in vsaj 1x na dan se poskusi nasmejati, še bolje , smejati.

Bodite srečne, če ste bile do sedaj zdrave. Sem teh let, že 30 let vsak dan nekaj, oziroma ves čas, pa nisem vedela, kaj se dogaja. Sedaj sem toliko na konju, da so dnevi lepi, več zadovoljstva in veliko planov je, več kot pred leti. Sem vedela, vedno se enkrat obrne.

30 let imaš že te težave? Tukaj je govor o 55 starih /ali malo čez/.

Stara sem skoraj 62 let in vam lahko iskreno povem, da je do 60. leta še nekako šlo, sedaj pa so vsak dan težave. Najhujša je nespečnost in bolečine v sklepih, pogosti prehladi, težave s kožo. Presneto se trudim, da ne obupam. Ponoči vstajam in si kuham čaj, nato grem spet v posteljo. Ne spomnim se, kdaj sem zadnjič spala 5 ur v kosu.
Sem v penziji in resnično si ne predstavljam, da bi bila s takim zdravjem v službi. Vedno sem načrtovala, kaj vse bom naredila v penziji, sedaj pa vsak dan naredim tisto, kar je nujno: skuham, pomijem, pospravim, skrbim za hišo, perem, likam, vrt…Zame, ki sem bila vedno aktivna, je to premalo.
Sprijazniti se je treba, da so najlepša leta minila, zdaj je pač tako, da nas vsak dan nekaj boli.
Imam pa prijateljico istih let kot jaz, ki je nikoli nič ne boli, povejte, kaj ni srečna?

30 let imaš že te težave? Tukaj je govor o 55 starih /ali malo čez/.
[/quote]

Piše ….
SEM TEH LET
ŽE 30 let vsak dan nekaj

Upam, da sem ti kaj pomagala.

Drugače pa sem jaz pri 45 letih tudi že malo sita vsega skupaj.
Po moje so redki, ki lahko res rečejo, da živijo svoje sanje ….

Tudi jaz sem 55 let, že zadnjih 5 let imam kar naprej neke težave, hrbtenica, težave z ledvicami, potem menopavzne težave, visok pulz, pritisk niha, slabo počutje, vrtoglavice, glavoboli.. in še kar nekaj sprotnih stvari pride. Zadnji 2 leti je kar huda kriza, v službi imam zahtevno in odgovorno delo, ki zahteva celega človeka. in je res muka. Ne vem, kako bom zdržala še 5 let do penzije, redko kateri mesec se zgodi, da delam cel mesec lahko normalno, brez kake kratke bolniške ali pa koristim ure ali kak dan dopusta. V službi ni razumevanja, sem edina take starosti, ostalo je vse mlajše, tam nekje do 35 let, pričakujejo, da bom delala z njihovim tempom, a žal ne gre več. Tudi pri vsaki moji bolezni so pripombe glede odsotnosti. Ne vem, kako lahko pričakujejo, da bomo ljudle lahko delali v takem divjem tempu do 60 leta ali pa še dlje…

nič od tega, za1x vse OK, nobenih zdravil, 1x na teden vzamem D vitamin, očasno kaj proti bolečinam (če imam slučajno kašen glavobol), še aktivna v službi, par let do penzije, ki se je ful veselim, saj imam namen prepotovati vse to, kar mi dosedaj ni uspelo. Težave imam le z očmi (očala) zato razmišljam o operaciji, pa prevleke na zobeh bo potrebno zamenjati.
Občasno naredim kuro s cvetnim prahom, aloevero, c vitaminom. Ne pijem pa alkohola, kave in ne kadim, prav tako mesne izdelke uzivam poredko, večino sem na zelenjavi, stročnicah….. dosti se gibljem na svežem zraku. Obožujem črni čaj.
Najbolj pomembno mi je da imam urejeno socialno življenje, živim z minimalno dozo stresa, skratka vesela sem vsakega novega dne!

Podobne težave sem jaz rešila , pomagale so mi https://www.sanolabor.si/si/nova-prehranska-dopolnila/le-perle-cbd-granule-be-hempy

Vsem po 55+ predlagam : jogo ali Tibetance, Tiholetov kisli puding, koruzni močnik (Ivan Marčič), Kolatthov zajtrk ,

(Kakšni so pozitivni učinki Kollathovega zajtrka?

[list]občutek sitosti bo trajal vsaj štiri ure; prelisičili boste lažno jutranjo lakoto in lažje zdržali do kosila, pri katerem ne boste čutili potrebe po prenažiranju
teža se bo uravnovesila; ker se prebava s tem zajtrkom uredi, lakota pa ukroti, bodo pozitiven vpliv na svojo težo opazili tako tisti, ki bi radi shujšali, kot tudi tisti, ki bi radi kakšen kilogram pridobili
težav z zaprtjem je konec! S tem pa tudi utrujenosti zaradi kopičenja strupov v telesu
zaradi dvignjenega nivoja energije se povečata tudi fizična in intelektualna produktivnost; izboljša se koncentracija, saj ni težav s prebavo (prebavljanje težkega obroka nas močno uspava)
splošno počutje in razpoloženje se izboljšata
izboljša se krva slika, stanje kože, nohtov in las
okrepijo se zobje in kosti)[/list]

EFT : https://www.youtube.com/watch?v=mG1O587v2ZY

Kakšna naj bi bila torej naša jutra, da bi postali zares uspešni?
Od petih zjutraj pa vse do petih in dvajset minut si vzemiti čas za pisanje in meditiranje, ob 5.20 uri sledi planiranje dneva, ki je pred vami, nato pa ob 5.40 uri berite knjige, poslušajte zanimive podcaste ali skušajte oceniti, kako uspešni ste bili v danem jutru.

https://govori.se/zanimivosti/nova-knjizna-uspesnica-robin-sharma-ob-petih-vstani-in-svet-ti-bo-lezal-na-dlani/

Duhovnost ni slaba, če jo vsakodnevno prakticiraš.

https://www.youtube.com/watch?v=kYivP3gedCo

Res bi bilo prav in kot vidiš, tudi nujno, da bi končno naredila kaj tudi zase. Enostavno si moraš vzeti čas za tisto, kar si prej nameravala početi v penziji in bi te veselilo. Imam polno upokojenih sosed in uživajo sto na uro. Hodijo na izlete z upokojenci in planinci, na telovadbo dvakrat na teden, vsak dan vsaj za pol ure v hrib ali na daljši nordijski sprehod, ena od njih obiskuje tretjo univerzo … To, kar delaš za svojo dušo, ti daje energijo za vse ostale banalne obveznosti.

New Report

Close