Forum.Over.Net

Starševski čvek

Zakaj so vegani tako nasilni

Default avatar

Hjaaa

Hogar Grozni je napisal/a:
Dokler se tebi zdi opcija, pri kateri ne škoduješ drugim in drugi zaradi tvoje izbire ne umirajo in trpijo, slabša, prav. Potem po tvoje izbiram slabšo opcijo. Meni se zdi boljša. In živim z manj slabe vesti. Živali ne jem pol svojega življenja. In kvaliteta življenja se mi ni prav nič poslabšala, k večjemu sem pomirjen s svojo odločitvijo in nimam na vesti ljudi, ki morijo zame in živali, ki trpijo zame. V tem se najbrž razlikujeva.
Default avatar

mislim da je večina veganov tako

moje izkušnje je napisal/a:
V bistvu meni meso zelo smrdi. Mi je pa začelo smrdeti po 1 letu ko ga nisem več jedla.
Razlog pa je bil etični seveda, potem pa tudi zdravstveni (počutje veliko boljše, grem na veliko potrebo 1-2x na dan z lahkoto, prej sem imela ful težav, ravno tako se mi je popravila anemija).
Sedaj grem čim dlje od mesa ker vidim samo še smrdeče truplo in ne hrane.
Default avatar

moje mnenje3

Hjaaa je napisal/a:
Bravo, enake občutke imam tudi jaz, čeprav kot mesojedka prej nisem nikoli razmišljala o slabi vesti, sem potem ko sem postala veganka čutila veliko olajšanje, ravno tako sem vesela da vase ne dajem kosov mrtvih bitij. Imela sem se od vedno za ljubitelja živali, nakar sem spoznala, da živali resnočno ne moreš jesti in jih imet rad. Resnično verjamem da smo ljudje empatični ljudje, zato smo proti pretepanju, mučenju psov, mačk, vsi razen psihopatov so po mojem mnenju proti. Sedaj je protebno samo še povezati meso z živim bijem pa smo tam.
Default avatar

samo za se malo nasmejat

Slika
Default avatar

bejž no bejž

mislim da je večina veganov tako je napisal/a:
Jem raznovrstna različno pripravljena okusna trupla že celo življenje in se prav tako poserjem 2x dnevno. Tvoj problem je v glavi. Animija, kaj je to?
Default avatar

mislim da je večina veganov tako

bejž no bejž je napisal/a:
Saj ne pravim da ste vsi mesojedci zaprti, meni je te probleme rešilo veganstvo v 2 mesecih ko jih meso ni moglo 18 let. Pa sem imela rada meso, zdej raje jem olupke kot trupla.
Anemija ali slabokrvnost.
Default avatar

Hogar Grozni

Hjaaa je napisal/a:
Točno tako je, RAZLIKUJEVA SE, ampak jaz ne vsiljujem veganom svojega načina življenja, vi pa s svojim vztrajno posiljujete ostale. To je nasilje, ne pa lepo pečen odojek s hrustljavo kožico.
Default avatar

kaj pa domače živali

Torej bi vi podpisali tudi pobijanje psov in mačk pri nas? Za hrano seveda.
Default avatar

bejž no bejž

mislim da je večina veganov tako je napisal/a:
Zakaj bi se človek odrekel truplom, če so dobra in še zdrava povrh? Saj je solata tudi neke vrste mrtvo bitje, mrhovina. Živo zelenjavo uživajo samo žuželke v naravi in živali, ki se pasejo. Ljudje uživamo solatna trupelca, ki so že v fazi razkroja. Tista kupljena zelenjava v trgovini razpada na policah po več dni.
Default avatar

Hogar Grozni

kaj pa domače živali je napisal/a:
NE, ker jih ne jem in mi jih ni treba. Imam možnost izbire, če bi šlo za preživetje mene in moje družine pa zagotovo. Raje pojem psa kot umrem od lakote.
Default avatar

kaj pa domače živali

Seveda za preživetje bi vsi. A zdej je ne živalske hrane dovolj oz še preveč.
Mislila pa sem če bi podpisalo da se jih pobija in ne, da jih vi jeste.
Default avatar

Hogar Grozni

Ne jih ne jem, pa jih do nadaljnjega niti ne mislim. res ne vem, hudiča pa če sem vam rekel, da mi je meso dobro ga bom jedel, ne glede koliko je n emesne hrane, katero seveda tudi jem. Saj je tudi vetra dovolj, pa se ne dovoli postaviti vetrnih elektrarn, zaradi nekaj škorcev in komarjev in se raje pridobiva elektriko na način, ki močno obremenjuje okolje. Vsi pa vemo, da sta vetrna in sončna energija (zaenkrat) najbolj čisti in obnovljivi, oz. skoraj neomejeni.
Default avatar

Tralal

Pa kaksno nasilje?
Vsi smo zivali. Ce hocete ali pa nocete verjetni, ljudje, ptice, ribe ali sloni. Ni vazno. Vsi mi smo zivali. Samo tega v solah ne ucijo ane, ker to pa ni na nasi ravni. Vsi spadamo v isto skupino,ljudje smo si izmislili neko svojo skupino ker smo "ekstra inteligentni". Ampak znotraj smo vsi isti. Kosti, meso, kri, nagon. In tako kot ima volk nagon, ga imamo tudi ljudje. Nevem a samo jaz na to stvar tako gledam, al sem cudna? Tako kot volk ubije srno, tako tudi mi ubivamo druge zivali, zato da smo siti. Imamo pa drugacen sistem kot volk.
Edina razlika je inteligenca. Ce bi mi imeli isto raven inteligence kot volk, bi se ravno tako zapodili za prvo veverico ki bi prisla mimo.
Pred resnico si ne zakrivajo oci samo mesojedci ampak tudi vegetarijanci. Pika.
Default avatar

kaj pa domače živali

Še kar ni odgovora... A bi podpisali da jih ubijamo pa jemo drugi in NE vi.
Default avatar

Ojoj kakšna primerjava

Tralal je napisal/a:
Zakaj pa se primerjate z volkom in ne s kravo recimo?
Ker imate čekane kot volk?
Default avatar

Hogar Grozni

Zaradi mene svojega psa ali mačko lahko ubiješ in poješ, ne vem a ni bilo iz napisanega razvidno kaj mislim. Ok, bom pisal počasi, da boš lahko prebral/a :-)
Default avatar

Lažna morala

Za večino veganov tu gor: ko boste spoštljivi do ljudi, vas bom brala (oziroma jemala resno). Dokler niste pripravljeni biti spoštljivi do ljudi, vam je po mojem mnenju tudi vseeno za živali. Ne verjamem, da lahko spoštuješ živali, če ljudi nisi sposoben.
Po mojem mnenju tolčete po ljudeh iz svojih notranjih frustracij. Živali nimajo z vašimi frustracijami popolnoma nič, samo uporabljate jih za svoje izživljanje. Iz tega vidika niste prav nič bolj moralni kot vsi ostali ljudje.
Default avatar

Točno tako

Tralal je napisal/a:
Se popolnoma strinjam.
Resnica je kdaj hudo boleča reč.
Default avatar

Sadjezelenjava

Lažna morala je napisal/a:
Popolnoma se strinjam s tem zapisom. Največ škode veganski prehrani naredijo fanatični aktivisti in tisti, ki gledajo v tuj krožnik.
Default avatar

Se strinjam

Hjaaa je napisal/a:

Se strinjam in dodajam: da bi človeka pekla vest, jo mora najprej imeti.