Forum.Over.Net

Starševski čvek

mladi ne marajo starejših

Default avatar

nestrpnost

Opažam da mladi ne prenesejo starejših. Nobenega spoštovanja do starejših nimajo.

Se res ne zavedajo, da bodo tudi oni enkrat starejši, stari???, seveda, če bodo imeli srečo.
Default avatar

Leta koliko

O koliko mladih in koliko starejših je govora tukaj?
Default avatar

Nevenič

Se zavedajo seveda, ampak to je zanje v tako oddaljeni prihodnosti, da res ni razloga za skrb. Nadalje, če si že 25 let mlad, res ne vidiš nobenega pametnega razloga, zakaj bi bilo čez pol leta drugače.
Default avatar

Agatha

nestrpnost je napisal/a:
Tale tvoja "ugotovitev" je stara kakor svet :))
Vsi mladi morajo najprej iti skozi življenje, da bolje razumejo starejše.
Starejši smo to pot že prehodili in zato je prav, da mlade razumemo - če je kaj modrosti v nas.
Govorim seveda o "normalnih" mladih starih. Mladi delikventi in stari pustuhi sem ne sodijo.
Default avatar

no ja

Sem generacija ki so jo vzgajali, da moramo starejše spoštovati.

Z leti sem ugotovila, da vsi niso vredni spoštovanja.

Spoštovanje si je treba zaslužiti.
Default avatar

Nisem rosno mlada

Ja pri meni bo kar držalo.
Razlogi:
Butanje vame z vozičkom v trgovini
Vrivanje v vrsto v trgovini, lekarni
Zasesti parkirišče na katerega čakam s smerokazom
Ne opravičiti se, če ga mimo pihnejo

Pa še in še dogodivščin... Že sosedske mi gredo na živce. Vidim, da mi rukne avto in trdi, da ni bil on. Hoče se skregati za 5 cm2 grede za katero mi dol visi. Če ima slab dan ne pozdravi, če ima dobrega mi jamra do nezavesti.

Delam z ljudmi in s starejšimi mi je najtežje. Komplicirajo za vsako stvar, nobena stvar ni dovolj dobra ali izpeljana dovolj hitro. Pri reklamaciji me znajo poslati u 3pm ali mi grozijo z odvetnikom.

Itd itd
Zato.
Default avatar

Nisem rosno mlada

Ja pri meni bo kar držalo.
Razlogi:
Butanje vame z vozičkom v trgovini
Vrivanje v vrsto v trgovini, lekarni
Zasesti parkirišče na katerega čakam s smerokazom
Ne opravičiti se, če ga mimo pihnejo

Pa še in še dogodivščin... Že sosedske mi gredo na živce. Vidim, da mi rukne avto in trdi, da ni bil on. Hoče se skregati za 5 cm2 grede za katero mi dol visi. Če ima slab dan ne pozdravi, če ima dobrega mi jamra do nezavesti.

Delam z ljudmi in s starejšimi mi je najtežje. Komplicirajo za vsako stvar, nobena stvar ni dovolj dobra ali izpeljana dovolj hitro. Pri reklamaciji me znajo poslati u 3pm ali mi grozijo z odvetnikom.

Itd itd
Zato.
Default avatar

luna med temnimi oblaki

Ne bi rekla, da mladi starejših ne marajo, le razumejo jih ne. Pa saj jih tudi ne morejo razumeti. Tudi sama nisem razumela starejših, dokler nisem prišla v leta.
Podobno je tudi: zdrav bolnega ne razume, sit lačnega ne razume, bogat revnega ne razume. .. Kako naj razume žena, ki ima zelo dobrega moža, žensko, ki jo mož vara, ali je nasilen? Nikakor ne more.
Starejši pa zlahka razumemo mlade. Tudi mi smo bili enkrat mladi in smo imeli podobne probleme, kot jih imajo oni sedaj.
Default avatar

MsOlivija

Spoštovanje gre v obe smeri;) Tudi nestrpnost. S tem, da starejši znamo in vemo (izkušnje), mladi se učijo in preizkušajo. Je veliko starejših, ki samo zaradi starosti zahtevajo spoštovanje. Tako pač ne gre. In mladi to vedo.
Zasluži si spoštovanje, neglede na starost, spol, status, pozicijo ...
Default avatar

En mladec

Jaz ne mečem vseh starejših v isti koš, lahko pa navedem, da sem bil že večkrat tarča kritik, celo žalitev, s strani starejših. Ampak pri meni starost ne igra nobene vloge. Pri meni velja pravilo: Kdor do mene ni spoštljiv, tudi jaz do njega/nje ne bom. Da bom pa nekoga, ki me žali, spoštoval zgolj zaradi let, se mi pa zdi popolnoma zgrešeno.
Default avatar

Tisa_R

Vsekakor to za določene mlade drži. Kot drži tudi, da mnogi starejši sami sebe ne razumejo in si ne priznajo, da niso več rosno mladi, niso enako hitri, enako agilni, enako prilagodljivi kot so bili včasih. In jih namesto tega, da bi sami sebi priznali svoje omejitve, motijo mladi, ki so hitri, urni, agilni in tako dalje.

Drugi ekstrem so pa starejši, ki mislijo, da je vsak mlad človek tudi zdrav, čil, močan in nepoškodovan.

Edino prav je, da se vsak zaveda svojih omejitev in svojih prednosti ter se ravna v skladu z njimi. Če to upošteva in je ob tem pozoren tudi do drugih, problemov ni.
MsOlivija je napisal/a:
V tem zapisu je veliko modrosti. Opažam, da so do mladih najboj nespoštljivi tisti, ki so bili kot mladi sami nespoštljivi do starejših. V širši družini imamo eno tako, ki sama pove, kako so se ji v njeni službi od začetka 40-letni ljudje zdeli stari (in jih zato ni jemala enako resno kot svoje vrstnike), sedaj pa sama kdaj mlade odrasle (25+, zaposlene in izobražene, da ne bo pomote), naziva z mulami in mulci, če se v čem ne strinjajo z njo.

S takimi ljudmi ni nikoli lahko shajati, ker bodo vedno nerazumevajoči in nespoštljivi - ne glede na njihovo trenutno starost.

Po drugi strani pa poznam izredno uglajeno gospo stare šole, ki že vse srednješolce vika. Na ta način jim priznava, da so že na vstopu v odraslost (ne več otroci) in hkrati tudi od njih pričakuje temu primerno vedenje. Izredno prijetna gospa, ki jo je vedno veselje srečati in do katere se samo največji primitivec obnaša nedostojno.

Skratka, stari ali mladi, v prvi vrsti smo vsi ljudje. Prijeten mlad človek običajno odraste v prijetnega starostnika, neolikanemu in objestnemu človeku pa običajno tudi staranje kot tako nič ne koristi.
Default avatar

o maricka

Nikoli nimam tega obcutka.Ce sem jaz prijazna,so tudi oni VEDNO do mene.Tisti,ki jih srecujem jaz , so vsi super -kapo dol pred njimi. So kaksni starejsi dosti bolj delikatni in svojstveni,pa fajn trmasti tudi.
Default avatar

Pikula

Ne , da jih ne maram. Zivcno me delajo.
Default avatar

Rok-1

nestrpnost je napisal/a:
Neumnost.
Mladi ne marajo tistih, ki jim težijo, zahtevajo karkoli in uveljavljajo svoj prav za vsako silo. A tega ne maramo tudi starejši.

Nisem še spoznal mladih ali otrok, ki iz principa ne bi marali starejših.
Default avatar

Ygjnb

Vedno pristopim spostljivo. Ce je njihov odziv v stilu "vse vem in vse imam prav zato, ker sem starejsi in ti nimas pojma", se umaknem.
Default avatar

Defakto

Mladi pravzaprav ne marajo nikogar, še najmanj pa sebe v resnici.

nestrpnost je napisal/a:
Default avatar

kaj pa vem kako

Kaj pa vem, jaz imam pa dobre izkušnje in v službi in privat. Moram reči, da sem včasih prav začudena, kako zreli in delavni so. Je pa odvisno, za kakšne mlade gre.
Default avatar

miles

luna med temnimi oblaki je napisal/a:

Zelo dobro - ni kaj dodati.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.
Default avatar

Kot v vrtcu

nestrpnost je napisal/a:
En dan odpreš temo Slovenci ne marajo, nato Slovencev ne marajo, nato samskih žensk ne marajo itd.. Ti si za v vrtec.