Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Imeli bi akvarij!

Imeli bi akvarij!

Ker smo cisti zacetniki me zanima kako pripraviti vodo za ribe in ali je treba dodajati kaksno dodatno tekocino za alge, katere ribe priporocate (imeli bomo samo dve), je boljse imeti zive ali umetne rastline? Kupili smo akvarij 25L z dodatno opremo (luc 6W, grelec s termostatom 25W, notranji filter s pretokom 300l/h)
Hvala vsem za odgovore. In brez neumesnih komentarjev prosim!

Majhen akvarij pomeni več dela kot večji, tudi če je v njem malo rib. Po ribe pojdite k akvaristu, oglasov imaš na specializiranih forumih dovolj, in on vam bo tudi prijazno razložil vse, kar potrebuje vrsta ribe, ki jo boste gojili v akvariju. Nima smisla zdaj plozati o tem, ker ne vemo, kaj kanite vnesti v akvarij. Je pa majhen.

Delali ste račun brez krčmarja. Me jezi da se predno ste kupili akvarij niste pozanimali nič okoli tega. Akvarij je premajhen za karkoli. Za večje ribe sploh, da ne bi slučajno zlate ribice dajali not. Morda hiterandrija formosa, neonke, to so majhne ribice- teh ribic mora biti saj 6, so jatne ali pa razne kozice in polže. Pomembni faktorji so: temperatura vode, pH vrednost, trdota ali gostota vode in vrsta hrane. V sladkovodne akvarije nikoli ne vnašajte enega samega primerka določene vrste. Kupite vsaj par rib ali skupinico s 4-6 primerki, predvsem v primeru rib, ki živijo v jatah. Preden vnesete ribe v akvarij, preverite temperaturo vode v akvariju in v vrečki. Če je razmik večji od 3°C, odprite vrečko in jo pustite kakih 15 minut plavati v akvarijski vodi. Če v akvarij vnašate občutljive ribe počakate 10 minut in nato začnete vodi iz vrečke počasi dodajati akvarijsko vodo tako se izognete naglim spremembam kemijskih značilnosti vode. Akvarij ni tako preprosta reč, manjši je več je dela, voda se hitro pokvari. Jaz bi dala notri 6 neonk, so luštne. Drugače pa v trgovino do strokovnjaka. Ne pozabite se na rastline.

nova
Uredništvo priporoča

Prilagam

https://www.dnevnik.si/1042639191
https://www.zgd.si/prebivalci-manjsih-akvarijev/

Tudi gupije lahko enih 6 kom, nič več, manj pa tudi ne, tako kot neonke, mešano samice samci, sami samci si po grizejo repe. Gupiji Zelo luštni, ampak v dobri vodi radi sexajo tako, da jih bo hitro več, sicer 2/3 mladičev ne preživijo, pa vseeno jaz jih imam že 5 leto in novih nisem dokupovala, krog življenja gre sam po sebi. Neonke se mi ne razmnožujejo, so muhaste glede vode za razplod.

Tako majhen akvarij smo morali izbrati zaradi pomanjkanja prostora v stanovanju. In vem da je za manjse akvarije tezje skrbeti saj je majhna kolicina vode in posledicno vecja moznost da se zaredijo kaksne skodljive bakterije kot v akvariju z vec vode. Zal. Vodo bomo menjavali 1x na 14 dni. Sem brala da jo menjavajo enkrat na dva mesca ampak se mi zdi predolga doba sploh pri majhnem akvariju.
Ribe pa bi imeli take, ki se ne razmnozujejo same, ker nebi ravno imeli mladicev ker bi posledicno rabili vecji akvarij, ki pa ga nimamo kam dati.

Kupi ENO siamsko bojno ribo. Malo pogooglate pa je. Te preživijo še v dvaliterski posodi

Tak akvarij je primeren za kaksno kozico, gupiji pa se bodo mnozili. Tole ste se nekaj brezveznega lotili in po vsej verjetnosti boste mucili neke ribe tam noter v 25l.
Eni pa res rinete na vsak nacin v neke stvari in na skodo drugih bitij zganjate egoizem. Ziher kaka igraca za soncke

Nikoli ne menjajte vse vode, 1/3 največ na enkrat. Morda res dajte dve bojni ribici, morata biti par, kako hitro se razmnožuje pa ne vem, se pozanimajte, je pa lepa ribica to. Al pa razmišljajte o kasni želvi morda. Naredite malo kopnega pa bazen…

Ok, no, zakaj pa prodajajo 25 litrske akvarije potem? Za kozice torej!

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

Zakaj pa prodajajo cigarete, alko? Butasto vpr,…. ker človeška neumnost nima meja ….raje svetuj ali pa molči, kot pa da se oglašaš v temi o kateri ne veš nič.

Zakaj pa prodajajo cigarete, alko? Butasto vpr,…. ker človeška neumnost nima meja ….raje svetuj ali pa molči, kot pa da se oglašaš v temi o kateri ne veš nič.

Nikoli ne menjajte vse vode, 1/3 največ na enkrat. Morda res dajte dve bojni ribici, morata biti par, kako hitro se razmnožuje pa ne vem, se pozanimajte, je pa lepa ribica to. Al pa razmišljajte o kasni želvi morda. Naredite malo kopnega pa bazen…
[/quote]

Zelvo, v tak kozarec? Cudno, da nisi svetovala nilskega konja.
Tole je pravzaprav premajhno za karkoli, cemur bi lahko rekli akvarij. Niti primernih pogojev v cem takem ne mores ustvariti. Razen seveda, ce ti za zival dol visi.
Najverjetneje boste vodo menjali vsakic z novo posiljko rib.

Zakaj pa prodajajo cigarete, alko? Butasto vpr,…. ker človeška neumnost nima meja ….raje svetuj ali pa molči, kot pa da se oglašaš v temi o kateri ne veš nič.
[/quote]

Svetoval sem kozice oz šrimfe. Drugače je pa tudi kakšna riba primerna za nano akvarije, mar ne. Če se spoznaš, bi to moral vedeti. Važno pa, da veš, da jaz o akvaristiki nimam pojma. Res je že dolgo tega, kar sem se ukvarjal s temi zadevami, nekaj pa po tej temi na tvojo žalost vseeno vem. 🙂 Pa kak akvarij sem tudi sam naredil (ja, govora je tudi o ‘posodi’), nekje imam še rezilo za rezanje stekla.

Ko v Zanzibarju že sonce zahaja, pri nas je še noč. Palme, banane in kokos - otok cvetoč.

So what…tudi mi imamo doma 30l akvarij,že zaradi prostorske stiske in smo pri specializiranem prodajalcu omenili kakšne ribe za majhen akvarij…Je predlagal zlato ribico,eno do dve seveda,gupije in ostale živorodke je odsvetoval,svetoval je za razne tetre,žalovalke,cebrice do 6 komadov…Ker moj sin je hotel imeti napihovalko,smo vzeli pol 2 napihovalki,prodajalec je sprva odsvetoval in mi smo si pač rekli,da bomo sprobali,kako se bosta obnesli v majhnem akvariju…za njune pogoje smo ga uredili in ob rednem čiščenju in testiranju vode…naši napihovalki živita že 3 leta…in še vedno sta zdravi…

Nikoli ne menjajte vse vode, 1/3 največ na enkrat. Morda res dajte dve bojni ribici, morata biti par, kako hitro se razmnožuje pa ne vem, se pozanimajte, je pa lepa ribica to. Al pa razmišljajte o kasni želvi morda. Naredite malo kopnega pa bazen…
[/quote]

Siamsko bojno le eno. Te se rade napadajo med seboj. Ja ja saj vem, da ni nujno a, Če se ji to zgodi kam bo pol eno dala? Nov akvarij?

Ker je tema se sveza in ima avtorica podoben primer kot jaz, bom pisala tukaj.
Tudi mi imamo 25l akvarij. 3 dni nazaj smo dali noter novo vodo 3-4 litre iz pipe vse ostalo dezevnica (tako so svetovali v trgovini) 2 dni nazaj je bila voda motna zaradi prahu, ki se je dvognil od kamenckov…pa tudi ne tako dosti. Sem si rekla da se po posedlo in bo cista voda. Vceraj pa nas je presenetila rumeno-rjava voda. Kaj to pomeni?? Rib se nimamo notri

zlata ribica je ena najbolj zlorabljenih živali. Ampak ker pač preživi par let mučenja in ne daje glasov in očitnih znakov da skrbi si ljudje radi lažejo da so ok.
Tri leta živita….uau…..veš koliko imajo drugače življenjsko dobo? Pa veš koliko lahko zrastejo če imajo seveda pogoje? Zakaj živali dajete v vaze?! Za tako majhne posode (to pač akvarij ni!) so primerne samo nano ribice.


Se kdaj napihneta? Ju je treba res s svezimi polzi hraniti? Hvala za vse nasvete. Mogoce bi tudi mi poskusili z napihovalkama v praznem 60l akvariju.

New Report

Close