Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddaja Milijonar: ste opazili kako malo tekmovalci dobijo?

Oddaja Milijonar: ste opazili kako malo tekmovalci dobijo?

Ste opazili, kako malo dobijo tekmovalci v tem novem Milijonarju z Bobovnikom? Večina jih odide s 300€, par srečnežev je odšlo z 1200€.

Zgovorno se mi zdi tudi, da pridejo kakšni bivši uspešni tekmovalci s časa Jonasa in prejmejo blizu nič. Gospod ki je npr. v prejšnji verziji oddaje dobil 10 milijonov, se je tokrat poslovil po parih vprašanjih.
Zanimivo bi bilo primerjat koliko so povprečno dobili takrat pa koliko zdaj. Zdaj definitivno manj. Vprašanja so dejansko težka. Se mi zdi da to kar je bilo včasih 10.vprašanje je zdaj 5-6, morda 7.
Pa 10. vprašanje je vredno le 1.200€, 15. pa 100.000€? C’mon, kakšno razmerje je to.

Ni težko takšne oddaje naredit, če daš praktično nič in samo profitiraš.

Vprašanja niso težka, ampak so nemogoča. Narejena, da nihče ne pride nikamor. Ravno zadnjič prvič gledala. Brezveze.

ja kdo bi placeval vsak dan visoke zneske? vcasih je bil milijonar v prime timu 1x na teden.

tok je cheap ta milijonar, da je prov grozno.

Nagrade so res skromne.

Nagrade so res skromne, ampak tudi znanje nastopajočih je hudo skromno. Še najbolj enostavnih vprašanj ne znajo odgovoriti.

Pa ta Bobovnik, dolgočasen star mrož. Včasih sem gledalo zaradi Jonasa, je bil zabavna faca, zdaj pa če slučajno naletim hitro zbežim.

Večina vprašanj je neko brezvezno ugibanje, v stilu koliko kilometrov je do Moskve. Znanja v tem kvizu ne iščejo.

Po istem principu so tud najtezja vprasanja pri Jokerju, tipa kolk cm je visok sosedov grm. Je pa res, da so tekmovalci v Milijonarju v vecini totalno nerazgledani, vcasih do mere smesenja samih sebe.

Vcasih odlicna oddaja, sedaj je ne morem gledati zaradi obupnega Bobovnika. Katastrofa od voditelja.

Ne sestava vprašanj, ne znanje, še manj razgledanost igralcev, ne Bobovnik.
Nič ni, da bi se splačalo gledat. Lani sem poskusila dvakrat, letos spet (če bi bilo le kaj bolje).
Tudi Jokerja ne gledam.

Jaz sem opazil v zadnjih oddajah predvsem ogromno NEZNANJA. Eni že pri prvih vprašanjih uporabljajo pomoč. ljudje, pazi to, s faksom, so totalno nerazgledani. Mlajši kot so bolj neumni so in nimajo pojma o ničemer. Niti tega en vedo, da je Župančič pisal pesmi za otroke. Mene postane sram, ko to gledam. Prav nerodno mi je to gledat, kako se celo oddajo vrtijo okoli smešnih vprašanj in noben nikamor en pride. Zaradi NEZNANJA.

Zakaj se ti ne javiš, da vidimo čudo? Takega napihovanja, kot je tvoje, tudi ne maram in ne berem.
Pa tudi Bobovnika bi lahko zamenjali. Ko greš v penzijo, daj prostor mladim. Ne vem, njegove e maskse ustrašim. Kot aktiven voditelj je bil v redu, sedaj pa obup.

Po kakšnem ključu izbirajo tekmovalce? Vzamejo vsakega, ki se prijavi?
Neznanje, predvsem nerazgledanost je velika. Malo naradijo kamere, trema, a oddaja ni v živo, se lahko ponavlja. Bobovnik sploh ne paše sem noter. Dovolj bi bilo, če bi bila oddaja 1x na teden.

Zakaj se ti ne javiš, da vidimo čudo? Takega napihovanja, kot je tvoje, tudi ne maram in ne berem.
Pa tudi Bobovnika bi lahko zamenjali. Ko greš v penzijo, daj prostor mladim. Ne vem, njegove e maskse ustrašim. Kot aktiven voditelj je bil v redu, sedaj pa obup.
[/quote]

Ne gre mi še tako slabo, da bi moral 300 evrov služit na očeh cele Slovenije oz. tistih, ki sploh še gledajo to. Tekmovalci so večinoma res zelo nerazgledani. Ne vem kako naj to drugače napišem, dam v celofan? Bobovnik ima še dosti potrpljenja z njimi, Jonas bi že zdavnaj znorel.
Gledam pa Milijonarja ob četrtkih tudi na HTV in tam vseeno ni tako porazna situacija.

Enkrat sem gledala 5 min.in nikoli več. Tekmovalec ni poznal Ele Peroci.

Ne gledam, edino če kdaj prisedem k ženi, ki pa rada pogleda miljonarja, Jokerja, Vem.

Nazadnje ko sem gledal, na prva dva najlažja vprašanja nisem imel niti majčkeno pojma, kaj bi lahko bilo. Kandidat jih je takoj vedel. Potem pa se je boril z vprašanjem 3 in 4, ki pa sem jih jaz takoj vedel.

Tukaj ti ne pomaga niti, če si intelektualec. Te pa dobijo z kakim vprašanjem, npr kdo je dobil oskarja leta 2015 ali napisal hit ali pa koliko medalj je dobila x oseba.
Vsega skoraj ne moreš vedeti.

Že nasloj je butast: MILJONAR. Tudi če dobiš 100.000 nisi miljonar.

Enkrat sem gledala 5 min.in nikoli več. Tekmovalec ni poznal Ele Peroci.
[/quote]

Prejšnji teden tekmovalec, v prostem času tudi prostovoljni gasilec, ni vedel, kaj je “rdeči petelin”!

Prejšnji teden tekmovalec, v prostem času tudi prostovoljni gasilec, ni vedel, kaj je “rdeči petelin”!
[/quote]
Ja, to sem tudi jaz opazila.
Pa včerajšnje neznanje o Cicibanu je bilo tudi kruto. Ubogi Oton Župančič …

Ali so ti zneski netto ali je potrebno plačati še kakšen davek, dohodnino,…


Zneski so obdavčeni, seveda.

Tip študiral primerjalno književnost pa ne ve da je v knjigi Šivilija in škarjice od Dragotina Ketteja punci ime Bogdanka, pa saj to vsak otrok ve,..to je otroška klasika..kakšni študiji so to, da ne poznaš osnovne slovenske otroške literature….halo Filozofska fakulteta????


Zneski so obdavčeni, seveda.
[/quote]

od prejetega je treba najprej odštet 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} akontacijo dohodnine, potem pa pride še poračun na koncu leta….

Na wikipediji je objavljena nagradna lestvica, kjer je lepo razvidno kako mizerne so sedaj nagrade v primerjavi z letom 2007.

https://sl.wikipedia.org/wiki/Lepo_je_biti_milijonar

od prejetega je treba najprej odštet 25{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} akontacijo dohodnine, potem pa pride še poračun na koncu leta….
[/quote]

Mislim, da ne. Nagrade so obdavčene po enotni davčni stopnji 25 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in se ne štejejo v dohodnino, tako kot dobitki na lotu in v drugih nagradnih igrah tudi ne.

New Report

Close