Forum.Over.Net

Starševski čvek

Minimalna plača

Default avatar

Demon

Naj bi se z januarjem dvignila na 700€. Glede na to, da se bodo stroški še bolj dvignili, kot minimalna plača bomo fanj naj...
Zanima pa me, z dvigom minimalne plače bo veliko ljudi, ki zdaj imajo več, kot minimalno plačo. Padli na minimalno. (In bo več ljudi kreditno nesposobnih).
Jaz imam trenutno malo več od minimalne plače s tem dvigom bom padel na minimalno.
Koliko vas je takšnih, ki boste padli na minimalca?
Default avatar

Kakšne veze

Kakšne veze pa ima kreditna sposobnost s tem da se nekaterim poveča plača? Saj tebi se ne bo znižala. Saj v banki pri odobritvi kredita gledajo na znesek plače ne pa na to kako se imenuje. Če bi bila minimalna plača 2000 bi bili vsi kreditno sposobni tudi če bi bili na minimalcu. No, glede na tvojo inteligenco me ne čudi da zaslužiš malo več kot minimalca.
Default avatar

Sem že raje na socialni podpori

A samo takrat se cene dvignejo, ko se minimalci povečajo za par evrov, drugače se pa ne? Ko minimalci stojijo, takrat se nič ne draži? In zakaj si potem vsi, ki niste na minimalcih, prizadevate za še večje plače ali menjate zaposlitve, da bi dobili drugje več? A ne veste, da to tudi potem vpliva na rast cen življenjskih stroškov?
Default avatar

Gunnar

zakaj pa rabiš bit kreditno sposobno če nisi na minimalcu? pametni ne iščejo kreditov niti se ne sekirajo kako jih bodo odplačali če izgubijo ali menjajo zaposlitve.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Demon

Kakšne veze je napisal/a:
Ponavadi ti mora, ko ti vzamejo obrok za kredit ostati minimalna plača. Npr: Če je minimalna čez 650€ in oseba lahko vzame kredit, če ima 700€. Zdaj osebe, ki imajo 700€ plače imajo več, kot minimalec. In vzamejo kakšen manjš kredit. Zdaj bodo te osebe padle na minimalca.
Default avatar

Demon

Kakšne veze je napisal/a:
Ponavadi ti mora, ko ti vzamejo obrok za kredit ostati minimalna plača. Npr: Če je minimalna čez 650€ in oseba lahko vzame kredit, če ima 700€. Zdaj osebe, ki imajo 700€ plače imajo več, kot minimalec. In vzamejo kakšen manjš kredit. Zdaj bodo te osebe padle na minimalca.
Meni se plača ne bo znižala. Bom padel na minimalca, kar zdaj nisem.
Default avatar

Demon

Sem že raje na socialni podpori je napisal/a:
Vem, da se neprestano dvigajo cene. Zdaj, ko bo dvig plač se bodo pa še bolj. Danes delo boljšo dobiti je loterija.
Default avatar

Res je

Demon je napisal/a:
Imaš prav, Deamon ga serje...ostati mora najmanj minimalna plača na računu ostalo gre lahko v kredit in še to nekateri izključujejo malico in prevoz in podobno. Res je veliko jih bo postalo kreditno nesposobnih tako kot ob dvigu minimalne plače v času Pahorjeve vladavine.
Default avatar

Hylena

Jaz imam okoli 705€ place. Jaz bom na novo na minimalcu.
Drzavi je cilj spravit cim vec ljudi na minimalec.
Default avatar

Res je je napisal/a:
Ja kakšno kreditno sposobnost pa imaš, če si komaj 50 ali sto evrov nad minimalcem? Kakšen kredit si lahko obetaš?
Default avatar

Hylena je napisal/a:
Ja, in ko boš enkrat res na minimalcu, takrat te pa ne bo več motilo vladno povišanje, a ne? Takrat te ne bo več motilo, da s povišanjem minimalne plače še kdo drug v tvoj rang pade?
Default avatar

majkemi ne razumem

Hylena je napisal/a:
A dokler si imela 705 e plače in to ni bil minimalc, si bila happy s svojo plačo, ker glavno,da ni minimalc. jao mene a ste eni res tako ruknjeni v glavo?
Bistveno vam je kaj in kako se reče vaši plači...
Mene osebno zanima sam znesek - in zame je 705 mizerija, pa četudi to ni minimalc. In bi me že zdavnaj prej motila ta nizka vsota. tebe pa šele zdaj - očitno samo zato, ker se ji bo reklo minimalc.
LOl kaj vse ne premore ta mon.
Default avatar

Rešitev

majkemi ne razumem je napisal/a:
Rešitev za tiste ki bodo po novem imeli minimalno plačo prej pa so imeli nekaj evrov več. Svojo plačo namesto minimalna poimenujte super plača in v trenutku boste živeli bolje.
Default avatar

AnitaS

majkemi ne razumem je napisal/a:

Post se gre, da bo država s tem dvigom pahnila več ljudi na minimalec. In bo veliko folka kreditno nesposobni. Niti 700, niti 800€ danes ni plača. S tem se ne da živeti. S tem preživiš. Ne ziviš.
Znanka, ko je bila na minimalcu ni dobila kredita. Na banki so ji rekli da ji mora minimalec ostati. Osebe takrat s 700€ so pa dobila kredit. Zdaj ne bodo.
Default avatar

AnitaS je napisal/a:
In koliko kredita so dobile tiste osebe? Je bilo za garsonjero?
Default avatar

Moničan

država bo z dvigom ljudem naredila uslugo, da se ne bodo zapufali in bodo živeli po svojih finančnih zmožnostih
Default avatar

Bolje bo

AnitaS je napisal/a:
Ni problem kredit dobiti, problem nastane ko je treba kredit odplačati potem šele nastanejo težave izvršbe, deložacija, itd.
Default avatar

Saj lahko tudi ti probaš

Saj ni treba samo državo pa državo pa državo čakat, kaj bo naredila, naredite enkrat sami nekaj zase. Če mislite, da si zaslužite več od minimalca, v katerega boste po novem padli, se začnite pogajat z delodajalci za več. Tako ste pametni, ko je treba politike kritizirat, kako nesposobni da so, česa ste pa vi sposobni, razen jamranja? Ne znate se pogajat, ne znate zamenjat službe, ne znate nič.
Default avatar

Majkemi ne razumem

AnitaS je napisal/a:
Kaj hoces povedat, daoseba ki je imela prej 705 e place pa to ni bil minimalc je dobila kredit, zdaj ga pa ne bo.
Mi ni jasno ko pises, da mora minimalc ostat, po tej logiki lahk dobi kredit tist, ki ima najmanj 1400. 700 za mesecno porabo, 700 pa ostane. Po kaki logiki onim z 800 900 ostane minimalc? Resnici na ljubo kdor ima tako nizko placo je bolje da ne dobi kredita, ker bo problem z odplacevanjem. Zame je nek minimum osnovne place, ki recimo zagotavlja cloveka dostojno zivljenje 1000€.
Default avatar

AnitaS

Sem že raje na socialni podpori je napisal/a:
Ne živijo vsi v Ljubljani, nekdo živi na vasi, kjer cena hiše enaka ceni garsonjere v Lj.