Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin bi rad živel v domači hiši, jaz pa nisem navdušena

Sin bi rad živel v domači hiši, jaz pa nisem navdušena

Imam 2 otroka, en je od 20-leta po najemu, drugi si je zgradil hišo. Mož je umrl pred 3 leti. In ta sin, ki je bil v najemu, je sedaj, ko cene najemnin rastejo, spoznal, da je to predrago in bi prišel domov. Problem je drugje. Imamo res hišo, v mansardi si naredi strešna okna in frčade in je lepo stanovanje gor. Mene bolj skrbi to, da si predstavljata, da bom njuna sužnja, njegova partnerka je dama, da je večje ni, ima otroka, ne kuha, po vrtcu mi ga že sedaj zapelje, ona pa gre v shopping za 3 ure… Kako bo šele, ko bosta tu živela. Bom očitno samo jaz skrbela za tega otročka. Ta “mularija” je sedaj precej bolj komot kot smo bili mi, mi smo se bili pripravljeni marsičemu prilagoditi, iti v trgovino z otrokom, pa delati kaj zraven, saj ni konec sveta, ko imaš otroka. Partnerka od moža to ne dela. Kosilo je pri njih McDonalds. Avto je poln macdonalds vrečk. Veste, dokler sta onadva 10 km stran od mene, to odmislim. Me moti, ne strinjam se s tem, a lahko odmislim. Ko bi živela pri nas, bi to bilo del vsakdana, mene bi to vedno bolj motilo, če bi kaj rekla, bi bil ogenj v strehi. Kaj naredite vi, opažam, da babice lavfajo na polno, v vrtce, pa kuhajo… Mamice pa sedijo na kvčih. Meni se to ne zdi prav, če imajo otroka, naj bodo tudi odgovorni.Pa ne da sem lena, priskočim na pomoč, a ne vsak dan po nekaj ur.

Mislim, da je bolje prva zamera kot zadnja. Povej, da bi raje videla, da ostane tako kot je. Saj re rabiš razglabljati zakaj, le da pač tako čutiš. To je to.

še največ miru boš imela, če boš hišo prodala, sebi kupila manjše stanovanje, denar pa šparaj za obnemoglost.
Če rečeš ne, bo zamera do groba, če rečeš ja, boš sužnja do groba.

nova
Uredništvo priporoča

nalij sinu čistega vina. povej mu, kako si predstavljaš sobivanje in da ne misliš biti varuška servis vsako popoldne, kuharica servis in tako dalje.

kako je pa z lastništvom urejeno?
je sin že zdaj lastnik deleža hiše, ko ste dedovali po možu?

Ne vem, to boš morala povedat tistim, ki ti po glavi hodijo, ne nam. Če nam poveš, ona dva ne bosta imela nič od tega. No, onadva bosta imela, ti ne. 🙂
Pa ne samo povedat, treba bo tudi delat v tej smeri.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ah, no.
Jaz sem tudi babica , pa ne kuham med tednom, kosilo vzamem vsak dan v vrtcu.
Tudi jaz grem v McDonalds, pa zelo rada grem v shopping.
Večkrat s hčerko.

Stara bom kmalu šestdeset.
Ko mi tožiš čez sina in družino, imam občutek, kot da jih imaš 80 in več…
Kakšna sužnja?
Si zavistna , ker je snaha dama? Pa naj bo.Kaj ni lepo videti urejeno in lepo snaho?
Ah, daj no…Veseli se z njima, veseli se vnukov, saj bodo še prehitro zrastli in uživaj z njimi!

Po tem, kar si napisala, se mi zdiš ena sitna , tečna, foušljiva ženska.Bojiš se ljudi…lastnih…

Kaj pa če zboliš?
Kdo ti bo skuhal čaj in ti prinesel kosilo?

Tuji ljudje?

Vse se vrača, vse se plača, ne misli tako egoistično.

Lahko pa se zgleduješ po tej babici, ki jo je ena včeraj prilepila na ta forum.

https://www.youtube.com/watch?v=oQoYjU2Fh0M&t=9s


Saj pa si že navajena biti sužnja. Zato ne bo to nič novega.
Zdaj te moti le to, ker snaha ni sužnja.
Ampak takšna kot tvoj sin. 🙂

Idealno. Ti greš s snaho v šoping, sin pa ta cajt vse porihta doma.
Kaj češ lepšega?

haha sedaj so pa ultra samostojne monklje začele svoje lončke pristavljat.
Mir boš imela samo, če hišo prodaš in si kupiš nekaj takega, da bo dovolj zate. Sinovoma lahko pomagaš z denarjem, če ga bo toliko viška. Pa obema, da ne bomo potem brali, da ta pridni je vse sam naredil in ni vreden nič, lenuharju si pa vse v rit stlačila.

Ja, res avtorica.Najbolje, da hišo prodaš in kupiš stanovanje v bloku.Edino tako boš lahko živela lepo sama .
Tam te ne bo nihče motil…zakleneš vrata in adijo.

Ne more nič sama prodajat, če imata sinova delež po fotru. babe si zmeraj domišljate, da je vse samo vaše.

Ne more nič sama prodajat, če imata sinova delež po fotru. babe si zmeraj domišljate, da je vse samo vaše.
[/quote]

nič ne piše o lastništvu, ni rečeno, da je kaj od njiju. Pa če je, potem so to že trije lastniki, kar bo še večja štala. En sin bo svojo lastnino lahko uporabljal, drugi pa ne?

Doseči morate dogovor ker ste trije dediči. Naj ti sinova pomagata prodat če se da. Ali pa se sprijazni s snaho, kar pa je verjetno misija nemogoče. Najboljše bi bilo da sinova izplačaš, kar je verjetno tudi misija nemogoče.
Žal se boš morala malo prilagodit čeprav ti ne bo všeč.

Hiša je 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} moja, delež po pokojnemu možu smo izplačali drugače, dobila sta denar od prodaje parcele.

Hvala bogu ena prisebna babica, ki ne smatra, da se je treba za blagor (odraslih) otrok razdajat do smrti. Sama nisem babica, opažam pa pri prijateljicah, kako so stalno “stand-by” za otroke in vnuke. Ker mladi ne zmorejo, medtem ko so same, ko so bili otroci majhni, vse zmogle, pa večina očetov takrat sploh ni toliko sodelovala kot danes.

Pogovori se s sinom. Pa magari še s snaho poleg. O vsem: o delitvi stroškov za hišo, o vzdrževanju hiše, o čuvanju otroka in (ne)kuhanju za vse. Naj povesta, kako si vse skupaj predstavljata, ti pa tudi povej, da imaš namen še naprej živeti svoje življenje in se tu in tam (ko bo tebi odgovarjalo) vključevati v njihovo. Pa boš videla, kakšen bo odziv. Mogoče ti bo že po tem pogovoru jasno, da se tega ne boš šla. Ker ko bosta enkrat v hiši, seveda ne bosta šla ven, če zadeve ne bodo štimale. Če pa že v štartu vidiš, da ni nobene možnosti za sobivanje, pa preprosto reci ne. In če ti je življenje v hiši sicer ok in nimaš težav niti s stroški, hiše vsekakor ne prodajaj in se ne seli v kak blok. Niti ne deli česarkoli vnaprej med sinova. Bosta že dedovala, ko bo čas za to, v enakih deležih.

Ah, no.
Jaz sem tudi babica , pa ne kuham med tednom, kosilo vzamem vsak dan v vrtcu.
Tudi jaz grem v McDonalds, pa zelo rada grem v shopping.
Večkrat s hčerko.

Stara bom kmalu šestdeset.
Ko mi tožiš čez sina in družino, imam občutek, kot da jih imaš 80 in več…
Kakšna sužnja?
Si zavistna , ker je snaha dama? Pa naj bo.Kaj ni lepo videti urejeno in lepo snaho?
Ah, daj no…Veseli se z njima, veseli se vnukov, saj bodo še prehitro zrastli in uživaj z njimi!

Po tem, kar si napisala, se mi zdiš ena sitna , tečna, foušljiva ženska.Bojiš se ljudi…lastnih…

Kaj pa če zboliš?
Kdo ti bo skuhal čaj in ti prinesel kosilo?

Tuji ljudje?

Vse se vrača, vse se plača, ne misli tako egoistično.

Lahko pa se zgleduješ po tej babici, ki jo je ena včeraj prilepila na ta forum.

https://www.youtube.com/watch?v=oQoYjU2Fh0M&t=9s
[/quote]
Ne strinjam se s tem ,kar pravite, mislite da bosta tadva skrbela zanjo, ko bo onemogla. Preveč primerov sem videla, ko so se babice raztrgale in pomagale, ko so onemogle, pa niso dobile nazaj tega, kar so one dajale. meni se zdi avtorica pametna ženska, ki hoče imeti svoj mir ne pa da jo sin nadleguje in nanjo prelaga svoje dolžnosti

jaz pa imam poln kufr frocovja, ki ima froce, pa ne vem kdo je bolj onemogel, dojenček ali odrasli otroci. Tako da čist prav ima tale babica, da se že vnaprej zaveda, kaj jo čaka.

ženska napiše da je hiša samo njena, a vsi pišete, da je hiša od vseh treh. Dajte prebrat.
Jaz avtorico čist razumem, jaz bi tudi težko gledala taka dva v hiši. Te začne motiti.

Na stara leta lahko hišo proda in si plača oskrbnino. Saj ni rečeno, da bo kdorkoli karkoli dedoval. Če pa imaš ti nekoga notri pa ta noče skrbeti zate, ga boš pa težko kar ven postavil, sploh ker se tovrstne družinske zadeve urejajo največkrat “ustno” brez ustreznih pogodb. Potem je treba vse iztožit.
Še vedno pravim – bolje prva zamera kot zadnja. Ali postaviti jasne meje – o kuhanju itd., če pa ti gre tamlada na živce že sedaj pa je bolje reči NE sedaj, kot uničiti življenja njej in sebi.

Jaz niti enega primera ne poznam, da bi klapalo stari-mladi v isti hiši. Ti časi so mimo.

Zakaj bi potem sploh morala hišo prodajat, če je vsa njena? Lepo naj pove tamladim, da jih ne bo gledala pri sebi. Namesto, da bi vlagali v neke mansarde, naj si mladi starši raje kupijo velikega karavana, da se bodo lahko s sončkom komot na izlete vozili, ker clio je premajhen, živijo pa lahko v eni najemniški sobici, da bo najceneje. Saj tako nekako ste modrovali v eni drugi temi: da ni vse v betonu, ampak se velik avto bolj splača, ker vas družinsko bolj povezuje.

vedno več je nedoraslih stašrev, ki vzgojo in skrb za otroka prelagajo na babice. In neumne babice, ki ne vidijo, da so v bistvu sužnje . Še čistijo tamladim, pa kuhajo.Jaz ne bom tako delala, lahko pomagam, ko je sila, ne bom pa špilala sužnje. Tudi jaz sem sama šla v trgovino z otrokom, ne vem kje je tak problem. Razvajenost da je ni večje.

zato ker jo bodo sicer ves čas morili žlahtniki, sosedje, firbci….. nimaš pojma kakšen pritisk to ustvarjajo.

zato ker jo bodo sicer ves čas morili žlahtniki, sosedje, firbci….. nimaš pojma kakšen pritisk to ustvarjajo.
[/quote]

Kako jo bodo morili? Kako bo kar cela Slovenija to izvedela? Če te kdo kaj vpraša, odgovoriš, da je taka pač tvoja odločitev in končana debata. Kaj te bodo morili? S čim?

Ok, zdaj bo šla bajto prodajat in novo stanovanje iskat. A ni lažje rečt sinu ali snahi, da trenutno nima časa pazit na vnuka, če je to problem. Ker tudi, če si kupi stanovanje, ji še snaha vedno lahko pripelje vnuka za pazit, enako kot sedaj. Zakaj bi se zaradi tega karkoli spremenilo? Treba si je pač narediti tako, da ti je udobno, še vedno pa predvidevam, da želja po druženju z vnuki, je, se pravi, da včasih pa ga tudi vzameš v svojo družbo.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

New Report

Close