Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mastna koža

Mastna koža

Stara sem malo čez 30 in imam težave z (zelo) mastno kožo. Moj tip kože je masten, te težave imam že od najstniških let, ampak opažam da je vsako leto slabše (z leti naj bi koža postajala suha, pri meni je pa ravno obratno). Nimam težav z aknami, ampak s prekomernim izločanjem sebuma. Hormoni so v redu, pazim pri prehrani, uživam dovolj vode/dan, kar se tiče čistilne kozmetike, si bolj kot ne pomagam z domačimi pripravki (kupljeni izdelki so preveč agresivni in je koža še bolj mastna). Zjutraj pred službo je vse tipi topi, čez dve ure koža na obrazu izgleda kot da bi pretekla maraton, ličila se dobesedno stopijo na obrazu. Nujno moram imeti s sabo matirne lističe, da vsaj malo popivnajo maščobo. Tudi ko ne uporabljam ličil, vidim da se koža čisto sveti od tega sebuma. Se še katera srečuje s takimi težavami?

Jaz imam par let vec kot ti pa iste probleme.
Ko se zbudim sem kot da bi me z oljem kdo polil.
Cez dan se na vsako uro cistim s tonikom in vato.
Lase si perem vsak dan zaradi mastnega lasica.

Ognjič, caj, mazila, tinkturo.
Poisci cimbolj naravne izdelke.

nova
Uredništvo priporoča

Uporabljaš preagresivne izdelke. Ne uporabljaj izdelkov ki vsebujejo alkohol denat in agresivnih čistil ker s tem lojnice spraviš v paniko in še bolj delajo. Tudi jaz imam mastno kožo in ko sem jo nehala tretirati kot tako se je zelo umirila. Uporabljam najblažja možna čistila, očistim najprej z oljnim čistilom ker maščoba topi maščobo pa tudi makeup najbolje odstrani, potem pa še z blagim gelom. Dalje uporabljam vse vlažilno, od tonerja, serumov, krem do dekorative. Ja tudi matirne pudre sem ukinila, ker izsušujejo in posledično lojnice še bolj norijo. Tudi olj kot jojobino ali shea maslo se ne ogibam, sploh pozimi, in sem s stanjem kože zadovoljna. Poleg tega je plus take kože da se počasneje stara 😉

Napiši kaj konkretno uporabljaš, vse, od čiščenja, nege do dekorative, vse kar daješ na kožo, da imamo kaj komentirat. Tole kar si napisala je presplošno, sicer pa tudi jaz sumim matirni puder.

Imela popolnoma enake težave. Uporabljala vse živo, hodila k različnim kozmetičarkam; pazila na hrano.

Nato pa sem šla k eni kozmetičarki na nego, ta mi je dala čisto nasproten nasvet.

Koža ima sposobnost samovlaženja. To pomeni, da se ti koža masti, ker ni nahranjena. Dala mi je nasvet, da se naj zvečer mažem s čim bolj mastno/hranilno kremo. Tako bo koža dobila svojo vlago in naslednji dan ne bo potrebe, da izloča dodatni sebum. Sebum pa se izloca, ko je koža izsušena.

Itak sem bila skeptična in sem poslkusila. Mastna krema zvečer, enkrat na teden mazala z bio mandljevim oljem ali karitejevim maslom. Po enem tednu te mastne kože več ni bilo. Od krem in tonikov uporabljam Afrodita profesional (hylauron).

Moja je bila pa zelo mastna v najstniških letih, sedaj pa je vedno bolj suha. Ličila se mi izsušijo na koži. :)) In ko se namažem z izdelki proti aknam, jo tudi izsušijo. :))

Kot sem že zgoraj v opisu omenila, ne uporabljam agresivnih izdelkov. Zjutraj si najprej umijem obraz s toplo vodo, nato še z mrzlo da zaprem pore. Nanesem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aloevera gel, počakam da se vpije in nanesem še dnevno kremo. Od ličil uporabljam bolj malo (pudra sploh ne), rdečilo ali bronzer za lička, eyeliner, maskaro, barvico za obrvi in šminko. Včasih se uporabljala primer in fiksator pa se ni obneslo… Zvečer kožo ščistim z oljem (ponavadi s kokosovim), na očiščeno kožo z vato nanesem zeleni čaj (namesto tonika), namažem z aloevero gelom in nato še s kremo. 2-3x na mesec si naredim domači piling (med, sladkor, voda) in to je vse kar uporabljam, nobenega agresivnega čistila ali makeupa

Nehaj uporabljati kokosovo olje za čiščenje kože, ker ti zapira pore. Kokosovo olje niti približno ni primerno za uporabo na koži. Piling s sladkorjem je pa groza! S tem si uničuješ kožo, ker je pregrobo. Nabavi si izdelke s salicilno kislino in hialuronsko kislino. Ne uporabljaj teh domačih zvarkov, ker ne delujejo. Preglej The Ordinary produkte, meni izjemno koristijo.

Kot sem že zgoraj v opisu omenila, ne uporabljam agresivnih izdelkov. Zjutraj si najprej umijem obraz s toplo vodo, nato še z mrzlo da zaprem pore. Nanesem 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aloevera gel, počakam da se vpije in nanesem še dnevno kremo. Od ličil uporabljam bolj malo (pudra sploh ne), rdečilo ali bronzer za lička, eyeliner, maskaro, barvico za obrvi in šminko. Včasih se uporabljala primer in fiksator pa se ni obneslo… Zvečer kožo ščistim z oljem (ponavadi s kokosovim), na očiščeno kožo z vato nanesem zeleni čaj (namesto tonika), namažem z aloevero gelom in nato še s kremo. 2-3x na mesec si naredim domači piling (med, sladkor, voda) in to je vse kar uporabljam, nobenega agresivnega čistila ali makeupa
[/quote]

Se opravičujem, sem prepovršno preletela tvoj post preden sem odgovarjala.

Hja, moje pripombe bi bile

-čiščenje se mi ne zdi glih, samo voda ki tudi izsušuje ali samo olje ki ga potem ne spereš ker se v vodi pač ne topi

-preveri sestavine aloe gela, da nima slučajno alkohola, prav tako preveri sestavine kreme

-manjka ti nekaj bolj vlažilnega s hialuronsko kislino in nekaj bolj hranilnega

-pilinga s sladkorjem jaz ne bi delala, je pregrob in lahko pride do mikropoškodb ki jih vidiš šele čez leta. Dovolj bi bilo maska iz medu ki ti naredi tudi blagi ‘kemični piling’ brez drgnjenja. Lahko bi tudi menjala s kako mlečno kislino npr jogurt ali kisla smetana

-ne boj se olj, poskusi jojobino olje

V glavnem, brez boljšega poznavanja kozmetičnih sestavin in delovanja kože ne bo šlo, zato ti priporočam da obiščeš portal Planet lepote. Ne vem koliko je še aktiven, a tam imaš ogromno člankov in tem na forumu na to temo, veliko branja, morda pa ti tudi kdo odgovori. Ker tukaj se bo kmalu kak pametnjakovič vtaknil in zasmetil.

Ej hvala ti za tole, dobre zadeve.

New Report

Close