Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Prijateljica in njen otrok

Prijateljica in njen otrok

Prijateljica ima 2 leti starega fantka. Že odkar je gh mu daje same nezdrave stvari za jesti. Po partnerjevi strani so vsi močnejši, mali tudi ni ravno suhec. Ko je bil mali, če ni hotel pojesti kašice, mu je dala dva baby keksa, da se je kao vsaj malo najedel. Zdaj mu za večerjo daje kranjske klobase, čez dan pije same sokove, preden gre spat obvezno flaška kakava. Ko smo skupaj, vidim kako si base v usta smokije, kekse. Resnično, nisem ga še videla, da bi jedel jabolko. Naj ji kaj rečem? Res se mi smili otrok, ker sem imela sošolce, ki so bili debeli in jim ni bilo lahko. On ima pa še gene močnejše. Ne želim pa izpasti pametna in je užaliti.

Kok je enim dolgcas…dost vas imam…delat grem…

Za večerjo kobase, hahaha, pa to imaš vso tisto svinjarijo celo noč polna usta, fuj.
Jaz bi si vzela jaboljko in mu ponudila košček in na podlagi njegovega odziva potem nekaj pokomentirala v stilu, zdrave hrane.
Tisti smokiji, sokovi in piškoti ne škodijo samo kilam, tudi zobem, ampak tukaj nimaš kaj. Če mami ni jasno, ji bo težko razumet. Jaz bi jo sigurno enkrat vprašala, če ji ne bo nič hudo, ko bo otrok bajsek in ga bodo drugi zbadali? A ona je tudi preobilna?
Enim ljudem je vseeno al pa ne znajo razmišljat za v naprej.

Ampak nečesa pa res ne razumem. Kaj vraga vam je babam, da mislite da ste poklicane vsakomur soliti pamet?!
Brigaj se zase, hrani in vzgajaj svojega otroka kot se ti zdi najbolje in drugim dovoli isto.

Povej ji , da so smokiji ABSOLUTNO najbolj alergena hrana in izredno neprimerni za majhnega otroka!

Tako nam je povedala zdravnica iz Pediatrične klinike , ki nam je predavala v vrtcu.

In ja -povej ji vse.

O nepravilni prehrani, o nezdravi teži – o vsem!

Ampak – na primeren način.

Naj ti uspe! Lp

Skrb vsak zase bi prišla v poštev samo v primeru, da si tudi zdravstvo sam zase plačuje po potrebi. Dokler so ti stroški urejeni po sistemu solidarnosti, dotlej lahko siknem vsakomur kar si mislim, ok?
Če si socialc pa verjamem da ti je vseeno, ker samo jemlješ, daješ pač nič.

In kaj boš dosegla s tem drugega kot odziv “brigaj se zase”?! Če že karkoli rečeš, boš morala biti skrajno previdna, poleg pa bo treba ponuditi boljše rešitve, kajti očitno se staršem ne da preveč ukvarjati s tem, kaj otrok je, glavno da je. Če je partner močen, je to očitno niti ne moti kaj preveč, tako da, good luck.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

In kaj boš dosegla s tem drugega kot odziv “brigaj se zase”?! Če že karkoli rečeš, boš morala biti skrajno previdna, poleg pa bo treba ponuditi boljše rešitve, kajti očitno se staršem ne da preveč ukvarjati s tem, kaj otrok je, glavno da je. Če je partner močen, je to očitno niti ne moti kaj preveč, tako da, good luck.
[/quote]

Pediatri so zaceli gonjo proti debelosti med itroci. Vrjemi da je ze mogla slisat kakor hitro je otrok vsaj malo nad krivuljo.
Drugace pa se enim j*.
Moja soseda ima 3 vse vkljucene v hujsanje pod nadzorom.
Ves kolikokrat jih srecam zjutraj pred poukom v trgovini kjer jim kupi sendvic s taveliko zemljo fajn nabasan da se meni obraca zraven potem si vsak izbere se kak coko krof in pa obvezno pol litra cocacole in kak pakl bonbonov da jih bo podelil s sosolci. In potem to pojedo pred solo. Ob 8ih pouk. Ob 9.35 malica. Ob 13.00 kosilo. Potem pa doma dalje.
Ce so stari zanemarjeni bodo tudi otroci.
Ne mores nic.

Pediatri so zaceli gonjo proti debelosti med itroci. Vrjemi da je ze mogla slisat kakor hitro je otrok vsaj malo nad krivuljo.
Drugace pa se enim j*.
Moja soseda ima 3 vse vkljucene v hujsanje pod nadzorom.
Ves kolikokrat jih srecam zjutraj pred poukom v trgovini kjer jim kupi sendvic s taveliko zemljo fajn nabasan da se meni obraca zraven potem si vsak izbere se kak coko krof in pa obvezno pol litra cocacole in kak pakl bonbonov da jih bo podelil s sosolci. In potem to pojedo pred solo. Ob 8ih pouk. Ob 9.35 malica. Ob 13.00 kosilo. Potem pa doma dalje.
Ce so stari zanemarjeni bodo tudi otroci.
Ne mores nic.
[/quote]

Če zanemarimo kilažo, saj to je bankrot :)))))

Pediatri so zaceli gonjo proti debelosti med itroci. Vrjemi da je ze mogla slisat kakor hitro je otrok vsaj malo nad krivuljo.
Drugace pa se enim j*.
Moja soseda ima 3 vse vkljucene v hujsanje pod nadzorom.
Ves kolikokrat jih srecam zjutraj pred poukom v trgovini kjer jim kupi sendvic s taveliko zemljo fajn nabasan da se meni obraca zraven potem si vsak izbere se kak coko krof in pa obvezno pol litra cocacole in kak pakl bonbonov da jih bo podelil s sosolci. In potem to pojedo pred solo. Ob 8ih pouk. Ob 9.35 malica. Ob 13.00 kosilo. Potem pa doma dalje.
Ce so stari zanemarjeni bodo tudi otroci.
Ne mores nic.
[/quote]

Pri enem ušesu not, pri drugem ven, pa po starem naprej. Samo, da je čim manj ukvarjanja in iskanja nekih novih informacij za starša.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Povej ji , da so smokiji ABSOLUTNO najbolj alergena hrana in izredno neprimerni za majhnega otroka!

Tako nam je povedala zdravnica iz Pediatrične klinike , ki nam je predavala v vrtcu.

In ja -povej ji vse.

O nepravilni prehrani, o nezdravi teži – o vsem!

Ampak – na primeren način.

Naj ti uspe! Lp
[/quote]

To! Bravo. Vse naj ji pove. Daj no daj, a misliš, da bo prvič slišala?

Problem ni v tem, da tega ne bi vedela, ampak v tem, da ji ni mar. Kako jo boš prepričala, da ji bo postalo mar? Težko. Dosegla ne boš nič, le skregali se bosta. Zato se ne vtikaj.

Me prav zanima, kako bodo taki starši svojemu diabetičnemu otroku razložili, da zdaj pa ne sme jesti absolutno več nobene sladkarije, belega kruha itd. Taki vzgajajo bodoče bolnike, ki bodo umrli pred njimi.

Če vidiš, da nehote dela škodo svojemu otroku in ji tega na lep način ne upaš povedati, da se ji ne bi zamerila, potem je to znanka in ne prijateljica. Kako lahko ljudje tako lahkomiselno opletate s to besedo?

se ena slovenska greta, ki resuje svet. so ti prav povedal. zase se brigi.

se ena slovenska greta, ki resuje svet. so ti prav povedal. zase se brigi.
[/quote]
Še ena, ki ji ni jasno, da mi plačujemo za tvoje obiske pri zdravniku!

En nasvet moje homeopatinje, ki je po poklicu v bistvu psihiatrinja: “drugih ne mores spremeniti, lahko pa spremenis sebe/svoj pristop/odziv.” Vsak v zivljenju prinasa svoje odlocitve in prav je tako. Ti pa lahko svojega otroka hranis z eko/bio kasicami pa bo prej kaj narobe kot pri njenem. Njen otrok, njena izbira, ne vmesavaj se.

Imava isto uporabniško ime…kako je to možno?

Moja dojenčica ni dobivala piškotov in smokijev, nisem kupovala vnaprej pripravljenih kašic, vedno sem ji sama pripravila svež obrok iz sadja in sveže kosilo. Do dveh let ni poznala čokolade. Kasneje so bile sladkarije sicer doma, tiste, ki so jih prinesli obiski, dobila jih je po obroku po želji, takrat itak ni pretiravala, ker je bila sita.
Ko se je začela “sama hraniti”, torej imela svoj denar, ki ga je lahko zapravila po svoje, je začela sponzorirati McDonald’s. Zdaj, pri 20-ih, je debela. S fantom si še pozno zvečer pripravljata obilne, kalorične, nezdrave večerje. Kupljene s svojim denarjem, seveda.
Večkrat sem že načela pogovor o tem, pa mojega sporočila ne razume kot mojo skrb za njeno zdravje, ampak sliši to kot kritiko “nisi lepa”. S fantom sta potem nekaj časa skrivala te vrečke iz McDonald’sa in podobno. Kakor, da zaradi mene ne bi smela pretiravati s tem!
Dokler se ne bo sama odločila, da bo drugače, se lahko jaz na trepalnice mečem in ne bo spremenila pogleda in navad.

Hočem povedati, da (ne)zdrava prehrana v prvih letih še ni zagotovilo, da bo tako tudi ostalo; presneto hitro že se otrok sam odloči, kaj bo in kako.
Ti pa verjamem, da težko gledaš, kako mama otroka prav baše z nezdravim. A kot so ti že povedali – drugih ne boš spremenila. Spremeniš lahko le sebe, svoj pogled, svojo strpnost do drugih.
Zato sem tudi sama odnehala pri hčerki. Odrasla je, svoje pri njej sem opravila, zdaj s sabo upravlja sama. Če mi ni všeč, moj problem. Pa čeprav dolgoročno vodi v njenega; to mora ugotoviti SAMA.

Imam znanko. Ima hčerko staro 9 let. Obe, tako ona, kot tudi njena hčerka sta predebeli in to konkretno. Tudi sama imam hčerko, ki je normalne postave. Tudi jaz sem normalne, bolj športne postave.
Kaj hočem reči, v večini primerov so otroci slika svojih staršev, saj se ne hranijo sami, ne izbirajo si aktivnosti, po navadi sledijo domačemu zgledu.
Torej, če res želiš pomagati začni prijateljico nagovarjati v zdrave, športne aktivnosti in bolj zdravo prehrano. Ona je namreč tista, ki mora spremeniti življenski slog. Vse ostalo bo šlo potem samo od sebe. Tudi pri otroku.
Nikakor pa ne kritiziraj njene vzgoje ali njenega otroka. To 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ne bo obrodilo pozitivnih sadov. Samo skregali se bosta.
Tudi meni se taki otroci smilijo, samo nimamo pravice, da bi se kar tako vtikali v tuje otroke.

Imaš prav, ne pametuj. Njen otrok, njena odgovornost.

frendica se že eno leto muli na mene, ker sem jo vprašala, kako to, da mora vedno nekaj jesti … seveda je debela, saj gre po kompletnem kosilu s sladico čez tri minute spet jest obilne porcije, da se vsem normalnih želodec obrača … mi gremo po kosilu hodit, na kolo itd., ona pa v hladilnik

polnjenje praznine?

problem je v tem, da so vsi, ki se nezdravo hranijo in so debeli (v špehu ni nobene moči, tako da jih ne ujčekam z “močnejši”, pa tudi geni niso noben izgovor – kdor zdravo živi, ima zdravo telo ne glede na gene, pa amen), so hitro defenzivni in privlečejo ven na kupe izgovorov, da nasvete, ki priporočajo kakršenkoli trud ali odpovedovanje razvadam, v kali zatrejo (in razna fat acceptance gibanja še spodbujajo to nespametnost).

če hočeš pomagat, moraš to narediti zelo taktno in nevsiljivo. npr. če z otrokom pride k tebi na obisk, ponudi jabolko ali kaj zdravega, poskusi otroka navdušiti nad sadjem. poskusi ga tudi navdušiti nad gibanjem. glede na to da si prijateljica, ne moreš kaj dosti pravic, da bi se vmešavala, prav tako pa ne dolžnosti, tako da ne moreš ravno spremeniti tega, ampak ko se ti ponudi kakšna priložnost, da bi lahko vplivala na otroka, pa jo zgrabi.

glede svetovanja prijateljici pa presodi sama. če se ti zdi, da ima tudi sama občutek, da je to narobe ali ima željo po spremembah, spodbujaj ali priporočaj kakšno zdravo spremembo. če pa so “ponosni” na svoje navade in govorijo da so super srečni, pa se raje zadrži. če nič drugega, bojo take streznile zdravstvene težave, ali pa niti to ne.

New Report

Close