Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek menstrualna skodelica

menstrualna skodelica

Menstrualna skodelica mi je genialna zadeva, ampak že 2x se mi je zgodilo, da sem pustila na stolu madež. 🙁 Ni za opisat, kako je to grozno, sploh ker se mi pri tamponih ni nikoli zgodilo kaj takega. Enkrat vem, da sem močno kihnila in je najbrž vakum popustil. Za drugič pa nimam pojma, kaj je šlo narobe.
Se je kateri zgodilo kaj podobnega, kako ste rešile? Jaz imam zdaj nezaupanje vanjo in me je vedno strah, da bo spet kaj prišlo mimo. Ob tem dnevni vložek ne pomaga, saj sem dobila madež precej višje na riti kot vložek pokrije. Kako in zakaj tako, nimam pojma. Še najbolj se mi zdi, kot da bi kri šla med ritnicama in potem na vrhu ven. Sori za preveč informacij. Mi je nerodno o tem pisat, ampak mogoče se pa najde kakšna rešitev ali nasvet oz. katera s podobno izkušnjo.

saj prodajajo nepremočljive hlače.tako bo strah odvec.

Menstrualna skodelica ni naravna, še najmanj zdrava.
Kri odteka iz telesa z namenom in ne zato, da se jo na silo zadržuje. Zastajanje krvi lahko povzroči nabiranje bakterij in s tem povezane toksične nevšečnosti.
Najbolj zdravi so vložki, ki popivnajo kri zunaj telesa.
Preberite si malo več in takoj vam bo jasno!! Jaz ne razumem, kako ste lahko take kure.

Razlogov za “puščanje” je lahko več: prevelika številka skodelice, močan ciklus in preredko praznenje, (priporočljivo na največ 2-3 ure) ali nepravilna lega ob vstavitvi. Jaz sem jo kupila že davno nazaj, ko se je prvič pojavila na tržišču, takrat so bila samo iz kavčuka, (zdaj so silikonske). dveh velikosti, za ženske pred in po porodu. Meni je včasih malo šlo mimo, samo z dnevnim vložkom mi je nikoli ni prišlo skozi.

Ce ti bolj ustrezajo tamponi, potem uporabljaj pac tampone. Meni je menstrualna skodelica super. Imam zelo mocno menstro in takrat bi vlozki prepuscali, tampone pa ne uporabljam.
Ko imam menstro si vstavim skodelico in tudi vlozek, ker malo gre vseeno lahko skozi…
Malo me edino skrbi ponoci, ko spim in bi jo mogla it spraznit, ker dobesedno lije iz mene, ampak ok…pac takoj, ko vstanem resim zadevo..
Lp

Meni je skodelica ena boljših stvari, ki so mi bistveno izboljšale kvaliteto življenja (kar se tiče dni z M).
Skratka, nekaj napotkov:
1. ko jo vstaviš, moraš vedno preveriti ali se je razprla – s prstom, kazalcem, greš naokoli (po zunanjem robu) in mora biti lep čvrst krog,
2. jaz imam 2 in 3 dan vedno še dnevni vložek, za vsak primer. In tudi začutim, če hoče kaj mimo priti, ker imam občutek kot da malo “začmoka” spodaj oz. je tudi občutek drugačen (malo moker).
3. Ni nujno, da pride malo mimo samo ko je čisto polna (takrat bo obvezno kaka kaplijca mimo šla), lahko tudi ko bo pol polna. Če se mi to zgodi, grem na wc, izpraznim in ponovno vstavim. Vse bp.
4. Praznit jo moraš vsaj na 8 ur (oz. čez noč), pa se ne morejo nobene infekcije pojavit.

Kako bi ti kri lahko šla po ritnicah navzgor mi je ful čudno, ali si čudno sedela, si imela kake ultra tesne hlače, da ti je to gor potisnilo? Kri gre pač po poti gravitacije – navzdol. Meni naokoli še ni nikoli šla, pa jo uporabljam že 15 let 🙂


O madona kakšne bedarije. Kri nič na silo ne zadržuješ, saj jo prazniš kadar hočeš. Da so vložki naravni? Prvič ustvarjajo genialen prostor za razvoj bakterij in s tem povzročitve vnetij itd. Drugič za njihovo izdelavo gre ogromno materiala, ki se ne reciklira. veš koliko smeti je to?
Sama uporabljam menstrualno skodelico dobrih deset let. Kdor je to izumil si zasluži nagradno, ker mi je polepšal tiste dneve in olajšal vse skupaj. V desetih letih je bil moj strošek cca 70 €, smeti skoraj nič, nimam več problemov s higieno. Koliko denarja in smeti si ti naredila?
Pa še odgovor za avtorico. Pojma nimam zakaj se ti je to zgodilo, meni se še ni. Mogoče je bila prepolna.

Zakaj imate menstr. skodelico IN vložek? LOL, to je za crknit …..jao jao
In kot že povedano: kri mora iz telesa! Skodela je šit.

Zakaj imate menstr. skodelico IN vložek? LOL, to je za crknit …..jao jao
In kot že povedano: kri mora iz telesa! Skodela je šit.


Jaz nisem vložka imela več kot petnajst lst in ga tudi nikoli me bom. Veš koliko bakterij se razvija na vložku?
Kri gre ven iz telesa, ko jo izprazniš. Babe neizobražene ne pišite o stvareh, o katerih nimate pojma!


Jaz nisem vložka imela več kot petnajst lst in ga tudi nikoli me bom. Veš koliko bakterij se razvija na vložku?
Kri gre ven iz telesa, ko jo izprazniš. Babe neizobražene ne pišite o stvareh, o katerih nimate pojma!
[/quote]
A ti misliš,da tvoja menstrualna skodelica znotraj je pa sterilna, da se v njej ne nabirajo bakterije. Prav tako enako se kot na vložku, razlika je samo,da se nabirajo znotraj tebe.

Skodelica je šit? Kaj pa vložki polni kemikalij? Zakaj mislite da ne smrdi vložek? Prepojen je z vsem živim sranjem, da je kri v stiku s spolovilom je pa nagravžno, raje imam skodelico. Pa še VELIKO bolj prijazna okolju, ne pa tisto sranje od kemikalij.
Jaz imam skodelico že 3 leta, je ne menjam za NIČ, imam od lunette in še nikoli ni puščala. Jo imam med plavanjem, tekom in je res odlična. Je pa treba izbrati pravo velikost.


A ti misliš,da tvoja menstrualna skodelica znotraj je pa sterilna, da se v njej ne nabirajo bakterije. Prav tako enako se kot na vložku, razlika je samo,da se nabirajo znotraj tebe.
[/quote]

Ja bakterije so V SKODELICI in ne na koži oz nožnici, medtem ko na vložku zlahka pride tista kri polna bakterij v sečnico.

V primeru nesreče oz. izgube zavesti iz kateregakoli razloga in hospitalizacije je nevarnost, da se skodelica več dni pozabi v telesu, vložek in tampon sta vsaj vidna, da ne govorimo o hujših poškodbah rodil v primeru posilstva.

Oh ja gremo raje kemikalije na koži imet pa smetit okolje, zaradi primera posilsva?? Potem lahko tudi nehamo oblačiti krila ker povečajo možnost posilstva? Dejte se zresnit. Pa v tem primeru ga ne bo brigalo niti za tampon (ki je velikokrat neviden).


A ti misliš,da tvoja menstrualna skodelica znotraj je pa sterilna, da se v njej ne nabirajo bakterije. Prav tako enako se kot na vložku, razlika je samo,da se nabirajo znotraj tebe.
[/quote]
Ok, a razumeš, da na zraku, se pravi na hlačkah in primerni toploti so idealni pogoji za razvoj bakterij? To so tudi neodvisne raziskave pokazale, ko si naredili preizkus. Pri skodelici ustvaris vakum torej neprimerljivo slabsi pogojo za razvoj bakterij.

Ja bakterije so V SKODELICI in ne na koži oz nožnici, medtem ko na vložku zlahka pride tista kri polna bakterij v sečnico.
[/quote]
aha, v primeru menstrualne skodelice so tvoje bakretije sdtacionirane na skodelico in se ne morejo razširiti, prenašati nikamor, v primeru vložka pa se prenašajo. Zanimiva tvoja teorija – iste bakterije v skodelici se stacionirajo, na vložku se pa prenašajo. LOL
res zanimivo zakaj je potem tamponom in skodelicam posebej dodano opozorilo nevarnosti anafilaktičnega šoka. Pri vložkih tega opozorila ni.
Dejstvo pa je to,da je pri vseh načinih v teh dneh nujna povečana higiena, da se pravočasno odstranijo vse vire bakterij. Pri tem v primeru uporabe tamponov in skodelic še toliko bolj – prav zaradi dejstva, da te bakterije nosiš v telesu in je zato povečana možnost anafilaktičnega šoka.
Ti pa zmotno misliš, da ker krvi ne vidiš in jo izločeno zbiraš v telesu,da si zato bolj čista od tiste, ki jo zbere na vložku. LOL resno


Pecelj skodelice je viden. V primeru nesrece pa ti tako naredijo ultrazvok zaradi možnosti poškodb in vidijo skodelico. Mislim kaj se vse izmislite.

Jaz skodelico uporabljam že 15 let. In od kar sem nehala tiste grozne, nagravžne vložke uporabljat, se mi zdi, da je vse lepše, bolj higienično in bistveno bolj zdravo. Sterilno seveda skodelica ni, ampak je pa umita na par ur s čisto vodo in kot taka mislim, da lih nekaj zločestega pač ne more storiti. Saj tudi pri spolnih odnosih ni vse sterilno, pa še nisem slišala, da bi kdo to problematiziral, ker ni “sterilno”.
Ko pomislim na vložke, vso kemijo v njih, vso spacano kri na vložku, spolovilu in to predvsem v poletnem času pa… bljak. Pa tudi če menjavaš vložke pogosto, je še vedno bljak. Sploh, ker se umivat pa tudi ne moreš vsako uro, ane, ker eni hodimo v služb in nimamo škafa vode zraven v stranišču. Pa ne mi zdaj z mokrimi ročki, ker je to še več kemije.

Skratka, kdor želi malo bolj svobodno zadihat in ne imet občutek, da ti skos nekaj ven teče, je skodelica super. Ostali pa po svoje. Saj nikogar v nič ne silimo.

Aja, zakaj dnevni vložek poleg skodelice (v močnejših dnevih), spet, ker smo v službah eni. In žal ne morem tisto minuto, ko čutim, da bi bilo dobro preverit, kako zadeve stojijo, skočit na wc. In je treba počakat in pol it. In tut če gre kaka kapljica mimo, ni krize. In ne, kapljica ni isto kot cel dan prenašat izpuste tekočine.

Pri vsaki stvari, ki se vstavi v telo, obstaja možnost sindroma toksičnega šoka, primeri so bili tudi s skodelico, pa tudi primeri, ko so ženske morale k zdravniku, ker niso mogle odstraniti skodelice. Vložke lahko kupite tudi bombažne, zdaj je ponudba že velika.


Kakor vem ni niti enega primera. Mi pahko prosim poveš vir tvojega primera.
Ja, niso je morale odstraniti, ker niso popustile vakuma, kar storiš s prstom, in potem skodelice niso mogle izvleči.
Za kar so tudi ginekologi potem dali priporočilo, da naj ne vlečejo skodelice iz telesa na silo, ampak naj raje prej preverite ali je spustil vakum. Če ni to storiš s prstom v eni sekundi.
Je res?

kot je vedno nevarnost, da bom na svoji vsakodnevni vožji (40 km v eno smer) imela prometno nesrečo (kaj se pa vozim z avtom), kot obstaja možnost, da padem iz kolesa (kaj se pa vozim z njim, naj hodim peš), kot me lahko, ko hodim peš, povozi avto (kaj pa hodim okoli, naj bom doma), kot obstaja možnost, da mi na glavo iz omare pade težek predmet (kaj pa tičim skos notri in ne grem na svež zrak), kot obstaja nevarnost, da se name spravi kak psihopat, kot bom šetkala po naravi (kaj pa hodim sama po trim stezi), itd, itd.

Bombažni vložki so pa lih tko zoprni za nosit kot plastični. Le da nimajo kemije. In ker mi je raje udobno kot neudobno, uporabljam skodelico.

Kakšne toksične nevšečnosti? Menstrualna skodelica je prav narejena zato, da do tega ne more priti. Pri tamponu ja, pri skodelici pa nikakor. Ker je iz silikona, se kri nima kam vpijat in razkrajat, bakterije nimajo pogojev za razmnoževanje. Večja packarija so vložki, še večja tamponi. Vložki so boljši od tamponov samo zato, ker se vseeno vse skupaj pajca zunaj telesa, ne v telesu. Da o velikem minusu za okolje ne govorimo.

Avtorica, da ti skodelica pušča, je pa lahko krivo to, da je nisi prav namestila, torej se na vrhu ni “odprla” do kraja. Ali pa imaš premajhno in ne tesni dovolj. Poskusi z večjo.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4556184/

https://www.google.com/amp/s/www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/toxic-shock-syndrome-mooncups-tampons-risk-tss-menstrual-america-study-a8314546.html{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}3famp

Se popolnoma strinjam! Tako tamponi kot menstrualne skodelice so nenaravni. Ne razumem tega, kako si lahko te skodelice tlačite noter, tukaj mora biti tudi 100 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} higiena, ne vem, kako to počnete v službenem WC-ju. Zlahka lahko pride do vnetij.
Najbolj zdravo je imeti vložke in jih pogosto menjati, v primeru res močnih krvavitev si je treba obleči posebne menstrualne hlačke.

New Report

Close