Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bio sadje in zelenjava

Bio sadje in zelenjava

Teh vrst sadja in zelenjave v trgovini zagotovo ne boste našli, ker je to enostavno nemogoče, četudi na embalaži tako piše. Res ne štekam, kako je lahko narod tako naiven. Kako bo sadje zdržalo po več dni brez umetnih dodatkov? Sploh pa če je poreklo iz tujine.


V hladilnicah. Seveda je bio. A ti mislis, da brez vzorcenj in certifikatov lahko klasificirajo kot bio? Vprasaj slo kmete z certifikati kok je to ene jebe z inspekcijami in dnarja preden sploh dobis a potem bi pa goljufal in ob naslednjem nakljucnem vzorcenju bil ob vse kar si zgradil? V tvojih sanjah. Seveda pa to velja za slo kmete. Italijani imajo eno najverjih prehranskih mafij (za kitajci) in oni ti karkoli natisnejo in potem kao dobavitelj jamci za resnicnost. Inspekcije preverjajo le nase proizvajalce. Potem imajo pa trgovci se svoje. Kdo je bolj in manj dosleden moras pa sam izvedeti.


V hladilnicah. Seveda je bio. A ti mislis, da brez vzorcenj in certifikatov lahko klasificirajo kot bio? Vprasaj slo kmete z certifikati kok je to ene jebe z inspekcijami in dnarja preden sploh dobis a potem bi pa goljufal in ob naslednjem nakljucnem vzorcenju bil ob vse kar si zgradil? V tvojih sanjah. Seveda pa to velja za slo kmete. Italijani imajo eno najverjih prehranskih mafij (za kitajci) in oni ti karkoli natisnejo in potem kao dobavitelj jamci za resnicnost. Inspekcije preverjajo le nase proizvajalce. Potem imajo pa trgovci se svoje. Kdo je bolj in manj dosleden moras pa sam izvedeti.
[/quote]

Ne res. Inšpekcija preverja vse po vrsti, tako tuje kot domače, tiste z oznako bio/eko precej bolj redno kot konvencionalne.

Oznaka bio/eko je poenotena na področju EU. Obstaja pravilnik, kaj in kako, za nekatere je to dovolj, za druge spet ne. Vse kar ima eko/bio certifikat je pač vzgojeno po trenutno veljavni zakonodaji.

Mahinacije so vedno bile in vedno bodo. Kljub vsemu, jih je na področju bio/eko manj kot pri konvencionalni hrani.

Vsi pomisleki so seveda na pravem mestu, kaj in kako se pa potem odloči vsak posameznik. Npr. kupiti deklarirano eko kumaro iz Španije/Italije ali domačo iz konvencionalne pridelave?
Plačati trikrat več za domačo eko kumaro? Pač vsak po svoje.

Imaš prav po mojem mnenju. Ljudje so res neumni. Kupujejo kao eko v veleblagovnicah. Ja, če je res nuja, razumem. Ampak, da to redno počneš, ti pa ni pomoči.
Plačuješ večinoma šit, pa še drago. Zraven pa misliš, koliko si prihranil. Trgovci se morajo smejati naivnosti ljudi.

Certifikat je zgolj papir, kjer imajo omenjene tudi tolerance glede umetnih zadev (recimo proti škodljivcem, proti hitremu procesu gnitja). Vsekakor brez kakršnihkoli umetnih zadev sadje in zelenjava NE MORETA zdržati v transportu in trgovini toliko časa.

Jaz pa (ce se da) kupim bio. Toliko frazje spet ni, da si ne bi mogla privosciti.
Sigurno pa ni slabse od (ne)bio izdelkov


Največ kar lahko dobiš v trgovini in pri “kmetu” je ?sonaravno?. Torej malce manj tretirano. Kisli dež in ostale dobrote naredijo svoje.


Največ kar lahko dobiš v trgovini in pri “kmetu” je ?sonaravno?. Torej malce manj tretirano. Kisli dež in ostale dobrote naredijo svoje.
[/quote]

No,tole je pa lep primer brezmejne neumnosti.

No,tole je pa lep primer brezmejne neumnosti.
[/quote]
Tako je kot ti praviš. Brezmejno si neumno!

Enako. Žal nimamo vsi možnosti nakupa pri kemtih ali pa pridelave doma in kupujemo večinoma v trgovinah. Kupim bio, če je le na voljo in če cenovno preveč ne odstopa.

Zagotovo je boljše od nebio v trgovini.

Enako. Žal nimamo vsi možnosti nakupa pri kemtih ali pa pridelave doma in kupujemo večinoma v trgovinah. Kupim bio, če je le na voljo in če cenovno preveč ne odstopa.

Zagotovo je boljše od nebio v trgovini.
[/quote]

Razmišljam enako.

V eco, bio jaz ne verjamem preveč. Sigurno so tudi taki proizvodi, a zdi se mi, da jih je veliko več (tako označenih) fake.

Zadnjič mi je kolega prinesel kup zelenjave z domačega vrta. V resnici eko, ker preveri tudi kmeta, kjer jemlje gnoj.
Kaj se je zgodilo z zelenjavo, ki je nisem uspela dovolj hitro predelati? Prinešena je bila samo lepa in brezhibna zelenjava. Paprike, paradižniki, jajčevci… V parih dneh je bila neporabljena zelenjava polna mušic. Oživela je. Še dva tedna sem porabila, da sem se jih znebila. Niti ena
pa se ni naselila na skledo kupljenega bio sadja.

Bio my ass.

Se motiš. Izjemno malo je takih, ki so fake označeni, saj so kontrole precej pogoste in vsako odstopanje pomeni izgubo certifikata.

Tako, da certifikati so zagotovo (vsaj v večini in v trgovskih verigah) pravi. Drugo pa je, če vi kot posameznik pogoje za pridobitev tega bio/eko certifikata smatrate za dovolj dobre oz. dovolj “bio”.

Se motiš. Izjemno malo je takih, ki so fake označeni, saj so kontrole precej pogoste in vsako odstopanje pomeni izgubo certifikata.

Tako, da certifikati so zagotovo (vsaj v večini in v trgovskih verigah) pravi. Drugo pa je, če vi kot posameznik pogoje za pridobitev tega bio/eko certifikata smatrate za dovolj dobre oz. dovolj “bio”.
[/quote]

Ne gre za to, ali imamo certifikate za dovolj dobre, dovolj “bio”.
Zelenjava, ki jo pripeljejo od ne vem kje, ki lahko stoji na policah zelo dolgo, pa se ji nič ne zgodi, me pač ne prepriča. Zakaj bi napol mrtvo stvar kupovala v veletrgovinah in diskontih, in jo celo drago plačevala, če ni nobene potrebe po tem. Zato, če se le da, ne kupujem v teh trgovinah zelenjave in sadja (razen kakšne izjeme seveda, ko drugače ne gre). Sploh kupujem tam čim manj.
Vi pa kar, če vam ustreza.

No, o tem govorim. Zame dobro napisano bistvo. Hočem jesti živo hrano, ne pa zadev, ki se jih izogibajo celo škodljivci.

Ja ne vem no, jaz imam svoj vrt, iz njega nesem na dopust s seboj malo zelenjave in vsa zdrži brez problema en teden, brez gnitja in brez mušic.
S tem, da se mi mušice zelo pogosto naselijo na kupljeno sadje (klasično, ne bio), sploh poleti, in da tudi v trgovini sami včasih vidiš roj muh nad policami s sadjem. Tako izbirčne pa mušice tudi niso.
In tudi kupljena solata je včasih cela umazana od prsti, ko eni tako radi to vzamete kot merilo za bio eko.
Bio limone mi dokaj hitro zgnijejo, konvencionalne običajno ne. Kupljene v trgovini, seveda.
Bio pomarančne so vedno okusne, without fail, konvencionalne znajo biti cela loterija.

Ti kar prepričuj samo sebe! Če si dolgo ponavljaš, celo verjameš sama sebi.

No, o tem govorim. Zame dobro napisano bistvo. Hočem jesti živo hrano, ne pa zadev, ki se jih izogibajo celo škodljivci.
[/quote]

Tole je mal za lase privlečeno in hudo posplošeno.

Opažam podobno.

Ne gre za to, ali imamo certifikate za dovolj dobre, dovolj “bio”.
Zelenjava, ki jo pripeljejo od ne vem kje, ki lahko stoji na policah zelo dolgo, pa se ji nič ne zgodi, me pač ne prepriča. Zakaj bi napol mrtvo stvar kupovala v veletrgovinah in diskontih, in jo celo drago plačevala, če ni nobene potrebe po tem. Zato, če se le da, ne kupujem v teh trgovinah zelenjave in sadja (razen kakšne izjeme seveda, ko drugače ne gre). Sploh kupujem tam čim manj.
Vi pa kar, če vam ustreza.
[/quote]

Jaz sem ti samo napisala, da večina certifikatov pač ni fake, ampak je izdana v skladu s trenutno veljavno zakonodajo.

To, da ti certifikati zate niso dovolj, je druga zgodba (verjetno upravičena). Ne moreš pa trditi, da so fake.

Jaz sem ti samo napisala, da večina certifikatov pač ni fake, ampak je izdana v skladu s trenutno veljavno zakonodajo.

To, da ti certifikati zate niso dovolj, je druga zgodba (verjetno upravičena). Ne moreš pa trditi, da so fake.
[/quote]

Seveda misem mislila, da so certifikati fake.

Tole je mal za lase privlečeno in hudo posplošeno.
[/quote]

ZATE za lase privlečeno in hudo posplošeno.
Kakor komu paše.

Odgovor na objavo uporabnika
tikva tikvasta, 18.10.2019 ob 09:09


V hladilnicah. Seveda je bio. A ti mislis, da brez vzorcenj in certifikatov lahko klasificirajo kot bio? Vprasaj slo kmete z certifikati kok je to ene jebe z inspekcijami in dnarja preden sploh dobis a potem bi pa goljufal in ob naslednjem nakljucnem vzorcenju bil ob vse kar si zgradil? V tvojih sanjah. Seveda pa to velja za slo kmete. Italijani imajo eno najverjih prehranskih mafij (za kitajci) in oni ti karkoli natisnejo in potem kao dobavitelj jamci za resnicnost. Inspekcije preverjajo le nase proizvajalce. Potem imajo pa trgovci se svoje. Kdo je bolj in manj dosleden moras pa sam izvedeti.

Ja, lahko je bio in eko in natur po nizkih standardih, realno pa je dalec od res domacega.

Po moje nam zdaj pod bio prodajajo tako kvaliteto, ki je bila pred 30-40 leti obicajna za trgovine.

Pa naredi preizkus a ne. Kupi navadne limone, potem pa kupi še bio limone. Pa glej katera prej “krepne”. Pa pridi poročat 🙂

Tisti ki kupujete pri slovenskih kmetih (ne eko)….pojdite malo kdaj po njihovih kmetijah pogledat s čem vse špricajo. Ni nič drugačno kot tisto v trgovini. Samo vi se boljše počutite. Slovenci dobesedno na črno kupujejo škropiva, pol jih niti izpitov za to nima. Vsak bebec šprica svoj vrt, potresa krompir z enimi zvarki da kao ne bo bili ipd.. Ampak povprečen slovenec misli da zelo zdravo je če en paradajz doma pridela, pošprica vsega boga ki ga sploh ne pozna, gnoji z drekom krave ki je vse možne antibiotike dobila in je hranjena z žiti ki jih sploh ni zmožna prebavit, na vrtu ki ima že 50let isto zemljo, zraven garaže kjer jim včasih mal olja uide ko ga sami menjujejo, kjer hranijo stare baterije od avtov in zalivajo z vodo iz bližnjega potoka v katerega je sosed greznico zlil in vrgel svoj star hladilnik vanj.

New Report

Close