Starševski čvek

Koliko kalorij ima ena solata

Default avatar
Evo, vprašanje v naslovu. Nikoli v življenju se nisem ukvarjala s to temo, zato o kalorijah nimam najmanjšega pojma. Moja prijateljica poje vsak dan eno solato, tisto, k jo naročiš v restavraciji. Se pravi, mešana solata, čez pa na rezine narezan piščančji zrezek. Brez omak in polivk... Pravi, da ji zadostuje in da je to zanjo več kot dovolj.

Ve kdo, takole iz glave, koliko je to kalorij? Hvala za odgovor!
Default avatar
Če gre res samo za zeleno solato s popečenim na žaru piščančjim zrezkom, bo to imelo tako čez prst cca 200 kcal, 250 max.

Kar je seveda odločno premalo že za kosilo, kaj šele za cel dan.

100 g piščančji zrezek ima cca 150 kcal, pa recimo da je vseen zraven še malce olja.

100 g zelene solate ima 14 kcal, če je te solate 200 g (kar je kar veliko), + piščanec + nekaj olja na katerem je pečen piščanec, pridemo do max 250 kcal.

In ta tvoja prijateljica ima koliko kg (preveč)?
Default avatar
ah ja je napisal/a:
Nič. Kost in koža je, resnično je suha.
Default avatar
ma nimam pojma je napisal/a:
Če res je samo tako solato, potem to ni nič čudnega. Čudno je, da ji je to zadosti. Očitno se je njeno telo že prilagodilo na pomanjkanje.

Sicer sem šele sedaj opazila, d gre za mešano solato, No če je zreven še kakšen fižol, potem je zadeva vsaj malce bolj izdatna, ampak če je ne zabeli in če ne je zraven kruha, čez cca 300 kcal po mojem ne pride.

Normalna, ne pretirano aktivna ženska na dan potrebuje vsaj cca 1600 kcal.
Default avatar
ah ja je napisal/a:
Ja, saj zato pa sprašujem. Jaz jem normalno, se pravi zajtrk, kosilo, večerja in sem "noramalne" postave, njej je to absolutno preveč. ps - hvala za odgovore :)
Default avatar
Štetje kalorij, koliko jih vsebuje posamezen obrok, je že zdavnaj pase.
Default avatar
Jaz vem je napisal/a:
A natančna kontrola nad tem kar ješ, je passe? LOL. So se morda spremenili zakoni fizike, kemije in biologije?