Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ljubljančani, prosim, bodite odkriti in iskreni

Ljubljančani, prosim, bodite odkriti in iskreni

Kakšno imate mnenje o vašem županu Jankoviću?

Najprej ti povej za vašega župančka/ko.
Naj te Jankovič ne skrbi, ker nima veze s teboj.

Zanimivo je tudi to, da o županu Leljaku nič ne debatirate.

Prava zvezda…..

https://sobotainfo.com/tags/roman-leljak

Jankovič je zrihtal toliko stvari v Ljubljani, kot jih vsi prejšnji župani skupaj niso in še nekaj naslednjih zraven (po Jankoviču) verjetno.
Kar se pa drugih stvari tiče, imamo pa sodišče, da to uredi.

Tako nekako, ja.
Žal pa niso samo sodišča – najprej bi morali poslanski pametnjakoviči urediti in spremeniti zakone, da ne bi imeli toliko lukenj za izogibanje, ki jih potem vsak kolikor-toliko pameten lopov najde in uporabi.


Točno tako. Ne vem, kaj imajo neljubljančani take probleme, foušarija?

Pozabil si povedati, da je tudi pokradel najmanj 3x več kot vsi prejšnji župani skupaj niso. Zraven so pa obogateli še njegovi prijatelji, ki so se prisesali na proračun od MIOL-a

Tako nekako, ja.
Žal pa niso samo sodišča – najprej bi morali poslanski pametnjakoviči urediti in spremeniti zakone, da ne bi imeli toliko lukenj za izogibanje, ki jih potem vsak kolikor-toliko pameten lopov najde in uporabi.
[/quote]

Povejta mi kaj je dobrega naredila za LJ? Da se je kvaliteta življenja izboljšala, pa ne sedaj s preplaščenimi cestami in par km. menjanih vodovodnih in kanalizacijskih cevi, ker to so vse občine storile…. je ustvaril kakšne boljše pogoje za mlade družine, za stare, za delovno aktivne……kaj mi povejta je nerdil, pri čemer ni pobasal v svoj žep?
Ali vas je res tako lahko “kupiti”?

ha-ha-haaa
pameten je tolk, da uspe kupiti take budale kot si ti s par fasadami v centru in polabjem tlakovcev v centru (tuji delavci so pa hirali na 40 vročine brez vode….) je bilo po TV takrat.
Pa nedokončane stožice, pa…..
raji drobtinice, sebi pa….

takle mamo, ker folk tako razmišlja kot ti, res žalostno

Dajte si vsi zagovorniki LJ župana takole predstavljat situacijo. V službi npr. bi zlo velik naredili. Zlo velik. Ampak imate pa en pogoj za to. En keč je tuki. Od delodajalca bi zahteval, da če želi, da bi vi tolk naredili, da vam da za to nekakšno provizijo oz. dodaten denar, v nasprotnem primeru ne bi naredili čist nič, a bi vseen hotli met svojo redno plačo. A bi vas vaš delodajalc še gledu? Zlo dvomim.

No, tko deluje velecenjen Zoki. On brez korupcije ne bi naredu čist nič. Pa še to ni dokončal Stožic. Železniška in bus postaja sta še zmeri iz časa Austroogerske.

Jst si osebno ne znam drgač predstavljat, kot da je tisti, ki ga še zmeri ob vseh aferah podpira, enak njemu ali je celo pri koritu zraven njega. Iste ptice skup letijo.

Dober trgovčič, pod nasmeškom katerega se skriva mafioso, ki se ga ne bi sramovala Cosa Nostra.
Sicer mi že vse od izvolitve izrazito ni všeč (mali razpištoleni srbski štepselj) ; res, da se v Ljubljani zadnjih 8 let veliko dela, vendar pozor: zapufal je tudi že naše pravnuke, ne le vnuke (pa tudi teh drugih še nimam) in denar povsem mirno in vsem na očeh z nasmeškom na ustih spravil na svoje in račune svojih omejenih sinov. In lovke segajo tako daleč, da ne njemu, ne njegovima butastima sinovoma nihče ne more nič.
S tujim kurcem po koprivah mahat ni težko, pravijo.

Kako bomo Ljubljančani odplačevali pokradeni denar, pa pojma nimam.

Moje mnenje o županu je takšno kot o vseh ostalih 200 županih po Sloveniji.
Vsi delajo projekte, eni male, eni velike. Veliko občinskega, torej državnega, denarja gre v županske žepe in v žepe njihovih prijateljev in sorodnikov. Vsi delajo po domače. Nekatere občine imajo več denarja in je zato več sredstev, po katerih ljudi pri koritu zasrbijo prsti.

Ni naloga nas, krajanov in meščanov, da vohunimo za župani in jih zasledujemo pri njihovih poslih. Če zadevo vidimo ali smo priča, naznanimo, potem pa imajo naprej delo ostali organi.
To je domokracija. Včeraj ste se pripeljali iz vseh koncev Slovenije zaradi našega župana. Svoje župane porihtajte. Če vam demokratični sistem ni všeč, pojdite na cesto in imejte vstajo in anarhijo, če jo želite. Ve se, kdo v takšnih razmerah preživi. Ženske, otroci in starejši (upokojenci) že ne. Vemo pa, kakšen je povprečen EMŠO desnih volilcev..

Povejta mi kaj je dobrega naredila za LJ? Da se je kvaliteta življenja izboljšala, pa ne sedaj s preplaščenimi cestami in par km. menjanih vodovodnih in kanalizacijskih cevi, ker to so vse občine storile…. je ustvaril kakšne boljše pogoje za mlade družine, za stare, za delovno aktivne……kaj mi povejta je nerdil, pri čemer ni pobasal v svoj žep?
Ali vas je res tako lahko “kupiti”?
[/quote]

Kar se mene tiče – je uredil (oz. so v tem času uredili drugi) Lj smetišče, smeti okrog ulic in pločnikov kjer se gibljem, poskrbel za to, da se da v moji okolici vsaj sem ter tja parkirati – ker je zdaj večja fluktuacija parkiranih avtov, drugače je to, da lahko brezplačno naročiš odvoz kosovnih odpadkov in ni več kar dolgotrajnih kupov na uličnih vogalih, ozelenil je mesto (bolj kot včasih) in malo aktualiziral P+R idejo parkirišč. Pa najbrž še kaj, česar se ne spomnim takole na hitro.

In ja – verjetno je pri vsem kaj pobasal v žep.
In ja – tudi par km cest in kanalizacije – kar so najbrž res vse občine naredile. A moraš vedeti, da prejšnji župani tega v Lj niso naredili – zato se še krepko bolj pozna.

Lahko kupiti? Najbrž.

Čist ok župan 😉

Zadnjih ne vem koliko županov skupaj ni naredilo niti pol toliko, kot Zoki.
Druge stvari pa , kot rečeno, ureja sodišče.

Kar se mene tiče – je uredil (oz. so v tem času uredili drugi) Lj smetišče, smeti okrog ulic in pločnikov kjer se gibljem, poskrbel za to, da se da v moji okolici vsaj sem ter tja parkirati – ker je zdaj večja fluktuacija parkiranih avtov, drugače je to, da lahko brezplačno naročiš odvoz kosovnih odpadkov in ni več kar dolgotrajnih kupov na uličnih vogalih, ozelenil je mesto (bolj kot včasih) in malo aktualiziral P+R idejo parkirišč. Pa najbrž še kaj, česar se ne spomnim takole na hitro.

In ja – verjetno je pri vsem kaj pobasal v žep.
In ja – tudi par km cest in kanalizacije – kar so najbrž res vse občine naredile. A moraš vedeti, da prejšnji župani tega v Lj niso naredili – zato se še krepko bolj pozna.

Lahko kupiti? Najbrž.
[/quote]

Županoval je v času “debelih krav”, vse občine so se razvijale, niso pa vsi župani kradli. Za vaše smeti ne vem, naše smeti je uredila eu. dir. o varovanju okolja, sprejeta 2003 s preliminarno dobo do 2007, tako da zasluge lih niso njegove, moral je urediti, ostalo pa ne vem.
Kar se pa same urejenosti tiče, pa si bil zadnjih 10 let kaj v Zagrebu?

Čist ok župan 😉
[/quote]

Brez mafijske fame oz. slovesa in z bolj poštenim ravnanjem bi bilo bolje… a zgleda, da vsega pač ne moreš imeti.

Pozabil si povedati, da je tudi pokradel najmanj 3x več kot vsi prejšnji župani skupaj niso. Zraven so pa obogateli še njegovi prijatelji, ki so se prisesali na proračun od MIOL-a
[/quote]

toliko kot je simšička spila bo on težko pokradel….

S 4 milijardami € kolikor jih je v teh letih imel na voljo ni prav veliko naredil. Večina kar se gradi v Lj je zasebni kapital. Samo ste eni tako butasti da mislite da je vse od Zokija.

Županoval je v času “debelih krav”, vse občine so se razvijale, niso pa vsi župani kradli. Za vaše smeti ne vem, naše smeti je uredila eu. dir. o varovanju okolja, sprejeta 2003 s preliminarno dobo do 2007, tako da zasluge lih niso njegove, moral je urediti, ostalo pa ne vem.
Kar se pa same urejenosti tiče, pa si bil zadnjih 10 let kaj v Zagrebu?
[/quote]

Ne, tam me ni bilo že vsaj teh 10 let.
Toliko se pa s to mestno politiko ne ukvarjam – opazim kar vidim mimogrede in to je vse. Čisto možno, da je samo vse sovpadlo in je enostavno sreča.
Jaz nikakor ne trdim, da ne bi kdo drug naredil enako – ali več.

S 4 milijardami € kolikor jih je v teh letih imel na voljo ni prav veliko naredil. Večina kar se gradi v Lj je zasebni kapital. Samo ste eni tako butasti da mislite da je vse od Zokija.
[/quote]

Ja kje je bil ta zasebni kapital pri prejšnjih županih.,. La-ti v svojih mandatih niso naredili veliko. Zakaj pa oni niso, tako kot Jankovič, gradili z zasebnim kapitalom?

Brez mafijske fame oz. slovesa in z bolj poštenim ravnanjem bi bilo bolje… a zgleda, da vsega pač ne moreš imeti.
[/quote]

Jap, se strinjam, res je.

Ja kje je bil ta zasebni kapital pri prejšnjih županih.,. La-ti v svojih mandatih niso naredili veliko. Zakaj pa oni niso, tako kot Jankovič, gradili z zasebnim kapitalom?
[/quote]

No pa poglejmo prejšne župane in mandate, uh dimći 3 leta, vika 4 leta danica 4 leta in zoran 14 let, pa je nekaj razlike a?
Naslednji argument prosim.

Lopova, pa četudi je največji lopov v državi, je treba absolutno procesuirat, obsodit in zapret.
Pa če bi naneslo 25 let, bi naneselo pač 25 let.
Skupaj je imel okoli 48 ovadb. Do sedaj so vse padle…

Po koruptivnosti je Slovenija zelo visoko, nekje med nekaterimi afriškimi državami…

To pa, da je veliko naredil, je argument samo na Balkanu. Mogoče je lahko majhna olajševalna okoliščina, ne pa razlog, da se ga ne sodi/obsodi.

Ker potem je ta srbski opankar država v državi, bolje, država NAD državo.

In vsa ta zgodba je hudičeva slabo sporočilo državljanmv, ki je nekako takšno:

Kradi, saj ti nihče nič ne more, ampak kradi veliko. Če boš namreč kradel (pre)malo, boš sedel.

Država, ki na tanačin podpira krajo, si ne zasluži, da je samostojna.

Kako bodo nahebali naši otroci, pa si lahko le težko predstavlajmo.
Tudi miljarde, ki se jih je izposodil Šarec (in prejšnji liki), bo treba nekega dne – vrniti.
Tudi Grki so jih, če vaš spomin ne seže nazaj…

Jap, se strinjam, res je.
[/quote]

A v Ljubljani res tako razmišljate? Južno razumem, ampak ostale……

New Report

Close