Forum.Over.Net

Starševski čvek

Mladi kako se počutite?

Default avatar

Vprašanje za mlade

Mladi kako se počutite v Sloveniji, ko iščete službe in dobivate ostanke medtem, ko je večina najboljših služb rezerviranih za tiste z vezicami in poznanstvi?

Kakšen je občutek, ko vidiš, da je razpis za delovno mesto objavljen le formalno in je kandidat že izbran? Ali pa, ko podjetje v resnici noče zapsliti nikogar, ampak samo skenira stanje na trgu, da si zgradi bazo kandidatov, ali lažje pritisne na svoje zaposlene?
Default avatar

kmalu konec

Saj bo kmalu vojna, ki bo počistila nesnago.
Na Bližnjem Vzhodu se že začenja.
Default avatar

Se ne sekiram

V bistvu nič posebnega si ne mislim. Se prijavim če me delo zanima, če ne pa bom še malo doma. Spraševati imajo pravico, skenirat trg tudi. Saj enkrat bodo podjetja morala zaposlovati, se obstoječi kader tudi enkrat upokoji. Razen če zaprejo pol, ko se ta kader upokoji, le da ne bo stroškov z uvajanjem iskanjem novih delavcev itd
Default avatar

monmonči

Služba me je čakala 3 mes. pred koncem šolanja. Brez kakršnihkoli zvez.
Default avatar

Banda di Lupi

Čisto ok, ker veze in poznanstva ti pomagajo priti v "hišo".

Od tvoje sposobnosti zavisi, kako dolgo boš notri ostal.
No. 1 Douché
Default avatar

je napisal

Ce si nesposoben si pac nesposoben. V Sloveniji ali drugje...
Default avatar

nerazvajen

Morda je čas, da folk spregelda, da ta družba toliko visoko izobraženih ne potrebuje. Nekdo, ki ima spacan nek levi faks, bi bil zelo učinkovit recimo kot kakšen tehnik, ampak danes vsi mislijo, da bodo po pisarnah riti greli.
Default avatar

GG666

Treba se učit nemško
Default avatar

nerazvajen

Slovenski delodajalci ne rabijo mladih, ki so končali nek faks in bi imeli 1000 neto. Slovenski delodajalci rabijo šiptarje za minimalca, da bodo delali dodelavne posle. Tisti, ki imate neuporabne fakse, ste ga našpukali, če se ne boste prerinili v državno upravo.
Default avatar

Ena južna

Vprašanje za mlade je napisal/a:
Mladi kako se počutite v Sloveniji, ko iščete službe in dobivate ostanke medtem, ko je večina najboljših služb rezerviranih za tiste z vezicami in poznanstvi?

Kakšen je občutek, ko vidiš, da je razpis za delovno mesto objavljen le formalno in je kandidat že izbran? Ali pa, ko podjetje v resnici noče zapsliti nikogar, ampak samo skenira stanje na trgu, da si zgradi bazo kandidatov, ali lažje pritisne na svoje zaposlene?
Ah, ni panike, če si sposobn, se da dobro službo dobit tud brez kakršnihkol vez.
Default avatar

GG666

Ena južna je napisal/a:

Ah, ni panike, če si sposobn, se da dobro službo dobit tud brez kakršnihkol vez.
Ja za 700 res ni problema
Default avatar

Ena južna

GG666 je napisal/a:
Ena južna je napisal/a:

Če je zate to dobra služba, zame ni. Zame je dobra služba tista kjer delavca cenjo, tista kjer se vodilni zavedajo da dekavc ni srrošek ampak da je največji kapital v katerga je dobr vlagat.
Default avatar

hiIda

Ena južna je napisal/a:
GG666 je napisal/a:

Če je zate to dobra služba, zame ni. Zame je dobra služba tista kjer delavca cenjo, tista kjer se vodilni zavedajo da dekavc ni srrošek ampak da je največji kapital v katerga je dobr vlagat.
Ljudje so nadomestljiv strošek, nebodigatreba, a žal nujen strošek. Se ne splača vlagat kapital v razvoj, dober kolektiv ali pa znanje.
Default avatar

asj

Ena južna je napisal/a:
GG666 je napisal/a:

saj je povedal. brez vez je najlaže dobit take usrane šihte. Če ste imeli srečo to ne pomeni da se da z lahkoto dobit dobro službo/delo kakorkoli
Default avatar

sem zadovoljna

Preden se sprijazniš, boljše je. Včasih sem bila depresivna, ker so mi sporočili, da nisem bila izbrana. Danes se ne sekiram več. Pošljem, mogoče samo še zaradi številke.
Začela sem gledati na svoje zdravje. Zakaj bi se živcirala. Delo imam, plačo imam redno. Dovolj mi je bilo sanjarjenja. Sanjala sem 15 let, zdaj je treba pač odrasti. Grem delat, oddelam, grem domov. Važno, da imam svoj mir. Zakaj bi se grebla za službo, kjer bi morala še cele popoldneve pisat seminarje, predstavitve ali hodit na seminarje? Ni bil moj namen, da bi to počela. Naj imajo svoje službice.
Ne sekiram se, pomembno mi je, da imam obleko, hrano, drva, streho nad glavo. Vedno bolj me pač zanimajo druge stvari, ki jim ljudje v bistvu ne dajemo povdarka.
Default avatar

Ena južna

asj je napisal/a:
Ena južna je napisal/a:

saj je povedal. brez vez je najlaže dobit take usrane šihte. Če ste imeli srečo to ne pomeni da se da z lahkoto dobit dobro službo/delo kakorkoli
Nikjer nism napisala da se da z lahkoto dobit, da pa se.