Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Danes imam vegansko kosilo in zelo mi je všeč

Danes imam vegansko kosilo in zelo mi je všeč

Danes imam vegansko kosilo in zelo mi je všeč. Jem kislo repo, prvič v tej sezoni, in polento. Brez ocvirkov. Zelo dobro, zdravo in nasitno.

Namesto ocvirkov
Če imaš rad izrazite okuse in popestritev, potem drobno nareži 1 veliko čebulo, jo res rahlo posoli, malce povaljaj v moki, otresi (v vrečko daš žlico moke, čebulo in stresaš, da se moka moka oprime) in hrustljavo zapeči na malo maščobe. Jaz uporabim kar cvrtnik na zrak. Potresi čez joto. Dober tek 🙂


Jaz imam zelo rada polento nazadnje sem jo jedla s kislim mlekom.
Tule imam en super recept :
Skuhaš narezano repo in krompir ter vse skupaj potem pretlačiš kot pire krompir .
Notri daš popraženo slanino lahko pa tudi brez.Meni je zelo dobro.
Bom danes tudi jaz vegi. Za večerjo bodo špecli(jajčni vlivanci) z čebulo in sirom ter velika skleda solate.


Tole bom pa tudi jaz probala sliši se fino .


seveda je dobro (in zdravo). Čeravno te kombinacije še ne poznam. Mi smo jo jedli že dva tedna nazaj na mrzel dan, s pire krompirjem. Za prste oblizat. Naj ti tekne!

Raje jem trupla kot kompost.

Kompost?Ni mi jasno kaj hočeš povedati ?Osebe zgoraj tega ne jedo.


okusa


okusa
[/quote]

Ne ni ogabnega okusa smo že tudi drugi sprobali.

Zakaj poudarjaš da je bilo to vegansko kosilo.

Pa kaj misliš da vsejedci jemo samo in izključno meso? Lepo te prosim. Tedensko jemo take jedilnike, ki se tebi še sanjajo ne – brez mesa in ocvirkov.

In pri streli – kako pa mislite da zraste koruza? Ja pognojit jo je tudi potrebno – z hlevskim gnojem, ki je produkt…… koga?
In če poješ še tisto kravo, ki ga je sproducirala ni prav nič narobe in ni NEZDRAVO.


okusa
[/quote]

Kaj pa npr. tebi ni ogabno?


Med moko stresi pol žličke dimljene sladke paprike in ščep česna v prahu. Wow efekt!

Naši predniki so bili v 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vegani.
Zelje, repa, krompir, fižol.
Meso 1x tedensko.

Lahko se greš napasti na travnik, dokler še ni zime.

Jaz sem že probala jest samo zelenjavo. Ker mi je okusna. Samo sem vedno čez eno spet lačna. Mora bit nekaj konkretnega od mesa. Tudi kruh.
Jaz ubijam samo za ta sok od pečenke (ni treba mesa) in da kruh pomakaš…mmmmmlajsk.
Za zapečeno kožo piščanca ali ribe. Mmmmmm. pa ful česna.

Tako smo razvajeni. Jasno pa pod mus preživiš tudi ob koprivah.

Poleta na različne načine je pa ja zelo okusna jed.

Vegani ne jedo samo zelenjave. Kruh, riž, polenta, krompir, oves, orehi, arašidovo maslo itd. itd niso zelenjava, pa so ravno tako veganska hrana.

Od zelenjave boš res težko sit, od žit, stročnic, oreškov pa brez problema.

Če to lahko ješ brez ocvirkov si premaknjen v glavo.

Si vis pacem, para bellum.

Kako pa kaj voda, kri, blato?

Kako pa kaj voda, kri, blato?
[/quote]

Zamaščeno in smrdeče vse trojno, če meso natepava vsak dan.

1. ☺

Kako pa kaj voda, kri, blato?
[/quote]

Vse bp.

Vse bp.
[/quote]

No, vsaj telo je zdravo, če že um trokira…

New Report

Close