Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Tile mladi na socialni so navadni lenuhi pa delomrzneži, jelenčič je prav povedal

Tile mladi na socialni so navadni lenuhi pa delomrzneži, jelenčič je prav povedal

tale levica zato zagovarja te socialne ker so tam skoraj sami lenuhi pa delomrzneži not, luka mesec nima dneve delovne dobe v realnem sektorju, sploh nikjer, sedaj bo do penzije fural tole politiko ker je ugotovil, da je to easy money, to je totalni lenuh, odkar se s pi zde padel je strošek državnega proračuna. leži do 12 ure hodi na moprje , uživa in se dela norca iz države.pa tista lajba je pa še slabša.na trajektu noge narazen drži. en mlad zdrav fant da kao ne dobi dela takoj pobrat vse socialne tale država je leglo lene deomrzniške gamadi, boni ljudje morajo pa v službo hodit pa nikakve dodatke dobivajo za pomoč pa postrežbo, priklenjeni na posteljo, ker jim ta lena mafija vse po žre. pravzaprav, jaz bi to gamad socialarsko kar pobil

Razen želje po umorih si prav povedal. Predvsem nimajo sramu, krivi so pa tile mesečniki, ki bi jih zalagali v nedogled. Spomnim se poštene, pridne Bosanke, ki tu živi že 20 let.

V nekem obdobju ni dobila šihta in so ji ponudili socialno. Dvignila je roke proti tej socialni delavki in ji rekla; pri dveh zdravih rokah naj živim od socialne?

sedaj, pri skoraj 50-ih še vedno dela 8 urni šiht, ki ga je kmalu dobila in tri honorarna dela.

prav imaš. sramu pa nimajo zato,ker jih brezsramja in lenuharstva delomrzništva kraje in kriminala učijo prav politiki luka in bavčar s to državo je konec že davno zdej čakam da se bo oglasila ena uboga para brez službe in tarnala da pri 20 letih ne dobi službe in da je napisala že 500 prošenj s svojo jokajočo zgodbo

nova
Uredništvo priporoča

Res je kar praviš. Vsi levičarski poslancu so sami lenuhi, za razliko od desnih. Kot primer najbolj delovnega poslanca lahko spet izpostavimo prav gospoda Janeza Janšo.

Socialnih 400e je nuja. Polek itak se zmer dela in fiksen dotok keša more bit, da je za ven it čez vikend in za fiksne stroške. Ne poznam nobenega, da bi bil na sociali in lenuh, pa poznam takih vsaj 10, vsi nekaj delajo zraven. Uvažajo avte, švercajo, vzgajajo razne stvari, goljufajo, kradejo…

skaratka kradejo tudi moj denar. tu je odgovor na vprašanje zakaj je bencin 1. 3 evra medtem ko je liter nafte na svetovne trgu ene 30 centov. ker so vse ostali davki s katerimi lenuhi od levice futrajo takele lopove pa lenuhe in seveda sami sebe.

Pustite socialo pri miru in se rajši ukvarjajte z DVIGOM MINIMALNE PLAČE, ovce Slovenceljske.

Če je socialcem kdo nevoščljiv, pa se jim lahko komot pridruži, kdo mu pa brani? Ampak potem bo zelo hitro ob psihično zdravje. Le zakaj, če pa je tako fino doma gnit?

Sem lenuhinja prvega razreda in takšen je moj dan:
Vstajam vsako jutro ob šestih, se stuširam, čeprav sem se že zvečer ampak občutek je čudovit, ko svež začneš z novim dnem. Nato pometem okrog hiše, če se je čez noč napihalo kaj listja, ker imam rada vse urejeno, morda še kaj zložim po hiši, kar prejšnji dan nisem-recimo perilo, če je suho, dam prat umazano ipd. Ker imam hčer in moža, jima zjutraj pred šolo/službo pripravim lahek zajtrk, nekaj za na hitro, da ne gresta lačna od doma, možu skuham kavo. Ko odideta, spijem svojo kavo, si pripravim nekaj za prigriznit in kakšnih 30 minut porabim na računalniku, pregledam novice, zaposlitvene oglase, twitter, fb. Če je kak primeren oglas zame, po mejlu pošljem vlogo za delo. Nato na hitro pospravim, vsak teden pa naredim seveda “generalko”. Ker imam vrt, travo okrog hiše, živo mejo, sadovnjak, je to potrebno obrezovati, kositi in ker je mož zaposlen, mi na pamet ne pade, da bi ga še s tem obremenjevala in vse postorim sama, saj sem doma in ne želim ležati in lenariti, ker nisem tak tip človeka. Delo zunaj mi vzame veliko časa in vsak dan se kaj najde. Če je dež, pospravljam po hiši, perem/obešam/likam perilo, občasno, ko res nimam drugega, preberem kakšno knjigo ali pa grem po nakupih. Pa je že čas, ko je treba kaj skuhat, da moja dva nista lačna. Po kosilu pospravim, hčerka občasno pomaga, če nima preveč učenja, mož opravi še kakšna manjša dela, ki jih sama ne zmorem ali ne znam. Trikrat na teden telovadim doma eno uro ali pa grem na enourni sprehod na bližnji hrib, občasno s kolesom, da se razmigam, da nekaj naredim tudi zase. Popoldan, kadar smo vsi doma in imamo čas, gremo skupaj ven, v naravo, drugič delam okoli hiše, česar dopoldan nisem uspela postoriti. Zvečer je spet potrebno nekaj pripravit za jest, pospravit, se stuširat in spat, ker zjutraj zgodaj vstajamo. Dvakrat do trikrat na teden pa zvečer spečem še kruh, ker je domač boljši kot trgovinski. Nekajkrat na teden obiščem še moževe starše in jima pomagam pri raznih opravilih ter ju peljem v trgovino po nakupih ali pa k zdravniku, ponavadi to opravim dopoldan, občasno, skupaj z možem, popoldan. Svojih staršev, žal, nimam več. Vmes se najde še kakšno dodatno delo, ki naenkrat pade z neba pa tudi kakšen dan, ko res nimam kaj drugega početi, kot da grem s prijateljico na kavo, v knjižnico ali pa plavat ampak taki dnevi so presneto redki, le nekajkrat na leto. In ja, dan mi mine, kot bi mignil, vstajam zgodaj, spat grem tja do desetih, ves dan pa imam zapolnjen z obveznostmi in mi ni dolgčas. Kdaj boste ljudje razumeli, da če nekdo, ki prejema socialno ali pa je samo doma, brez zaposlitve, leži ves dan, to še ne pomeni, da enako počnemo vsi. Nekateri smo pač takšni, da nismo doma zaradi lenobe in tudi doma ne lenarimo pač pa delamo čeprav za svoje delo ne prejmemo plačila, delo je pa vseeno in nič manj vredno kot tisto, ki je plačano. Če pa nekdo ves dan leži, tudi prav, to je njegova stvar, ki se nikogar ne tiče, morda se pa slabo počuti, je bolan, ga boli križ, kdo ve. Ko sem hodila v službo pa sem vse to, kar sem opisala, opravila po službi le drugače sem se morala organizirat in delo zunaj sva si z možem razdelila, zdaj je delo okrog hiše pač moje delo, ker sama tako želim, da sem ves čas v pogonu. Nisem več mlada, sem pa brez zaposlitve že dve leti, delam pa zagotovo veliko več, kot marsikdo, ki hodi v službo, pije kavico vsaki dve uri, prelaga svoje delo na druge, jamra kako mu je hudo in komaj čaka, da je petek. Takih lenuhov je v službah 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} in le 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudi res dela in si svojo plačo tudi zasluži, ostali pa bluzijo in samo čakajo, da dobijo plačo in da je konec dneva-vem, saj sem delala z njimi, eno samo stokanje in jokanje jih je, hinavščina, lenoba, neznanje-evo, to lahko napišemo tudi mi, “lenuhi, ki doma samo sedimo in spimo do dvanajstih.” Fuj in fej za osebke, ki se toliko ukvarjate z drugimi, imate rentgenski vid in jim gledate v stanovanja, kaj počnejo in lažete o njih naokrog po soseski…..očitno nimate drugega dela, lenuhi.

Eni poleg sluzbe vse to delajo. Le da ob 6h, 7h ali 8h morajo biti v sluzbi. Vrnejo se domov ob 15h, 16h, ali kasneje. In morajo si skuhati. In padejo ob 22, 23h ali celo pozneje v posteljo, kot crkovine. Zjutraj hitijo v mrazu, dezju peljati otroka vrtec.
Na socialni naj bi bili ljudje, ki ne morejo najti sluzbe. Zaradi starosti, ali bolezni. Ker je veliko takih, ki nocejo delat. Nasrkajo bolni, ki jih hocejo sibat delat pa ceprav ne morejo.
Zdravi ljudje bi morali gnati delat. Tisto socialno je treba zasluzit. Je veliko dela. Ciscenje okolice, gozdov. Ampak zakaj bi delal za minimalca. Ce si lahko doma za 400€+izredne denarne pomoci+razne subvencije. Ko sestejes je vec kot minimalna placa.

Politiki pa lažnivi psihopati, je pozabil še povedati.

Kaj bi rada dokazala – da si zaslužiš socialko? Vse te obveznosti opravljajo tudi tisti v službi, le da jih morajo stisniti v nekaj ur.

Ampak ja, bolj prijetno si je to razporediti čez dan, v miru, brez kaosa, na račun tistih, ki pa hodijo zdraven še v službo.

Zato ne bodi zajedljiva, ampak raje hvaležna, da živiš v neumnem sistemu, ki ti dopušča tako ugodje.

Da ga ni sram. Na milijonih sedi in to čigavih, da ga mi sram on se bo vtikal v socialce hahaha, saj je milijonar in ovce ga podpirajo in mu rečejo naj se več vzame od socialcev v svoj žep. Se dober da imamo lukca, glejte vsaj en ki ne hodi direktno po truplih. In tudi sd in Smc ne. Cerar je bil zakon proti temu premierju.

vedno, ko pridem na razgovor, je ista zgodba. Med 10 -20 kandidati se za mene ne odločijo. jaz si lahko ne vem kako želim zaposlitve, nihče me noče. Bom še nekaj časa na socialni.

Za mlade je prav povedal. Starejš, ki so delali si pa ne
morejo pomagat in jim je treba nuditi pomoč, ker si jo zaslužijo.


Vprasaj se zakaj te noben noce zaposlit.
Poznam primer, ko se je zenska z alkoholom pospricala in sla na razgovor. Seveda ni bila izbrana za delo, ceprav je izpolnjevala vse pogoje.
Preziram iz dna duse taksne lenuhe kot si ti


Vprasaj se zakaj te noben noce zaposlit.
Poznam primer, ko se je zenska z alkoholom pospricala in sla na razgovor. Seveda ni bila izbrana za delo, ceprav je izpolnjevala vse pogoje.
Preziram iz dna duse taksne lenuhe kot si ti
[/quote]

Noben ga noče zaposlit, ker nima vez. Samo zato ker je nek delodajalec slišal, da je en drug delodajalec imel probleme, zdaj noče zaposlit ljudi ki jih ne pozna.

Kaj ko bi vsi brkljali doma in okoli hise in za to vlekli socialko? Od kje bi potem dobili denar?
Socialna naj se oddela ali pa naj se jo raje da hudo bolnim, tezkim invalidom in najrevnejsim upokojencem.

Delat nekje kjer si uničiš zdravje za minimalko? Ne moremo jim zamerit

Najprej se pozanimaj kdo dobi polno DSP, torej 400 €, šele nato pljuvaj po vseh ostalih ki DSP sploh prejemajo.
In čeprav samska oseba dobi teh 400 €…
meseca nemore preživeti sam /a, torej????
Kje je problem????????????
Se jim pa pridruži in prejemaj DSP, ampak potem nemijavkaj da meseca nepreživiš.
Dokler država podpira te delomrzneže kot jim ti praviš, se bo to dogajalo in naj se dogaja, glede na to da država zelo lepo skrbi za TUJCE ki pridejo v SLO.
NEZNAJO ENE SLOVENSKE BESEDE IN IMAJO VEČ PRAVIC KOT DRŽAVLJAN SLOVENIJE, ki je tu rojen!!!!!
SRAMOTA ZA SLOVENIJO!!!!!!!!
Tako da bodi raje tiho in delaj če si DEBIL!!!
Ostali SOCIJALCI pa naj uživajo, saj za razliko od tebe ZNAJO UŽIVAT IN PRAV JE TAKO!!!
Kdo ti je pa kriv da si neumen kot noč??
Verjetno oseba ki je povrgla tak izrodek kot SI TI!!!!!

Najprej se pozanimaj kdo dobi polno DSP, torej 400 €, šele nato pljuvaj po vseh ostalih ki DSP sploh prejemajo.
In čeprav samska oseba dobi teh 400 €…
meseca nemore preživeti sam /a, torej????
Kje je problem????????????
Se jim pa pridruži in prejemaj DSP, ampak potem nemijavkaj da meseca nepreživiš.
Dokler država podpira te delomrzneže kot jim ti praviš, se bo to dogajalo in naj se dogaja, glede na to da država zelo lepo skrbi za TUJCE ki pridejo v SLO.
NEZNAJO ENE SLOVENSKE BESEDE IN IMAJO VEČ PRAVIC KOT DRŽAVLJAN SLOVENIJE, ki je tu rojen!!!!!
SRAMOTA ZA SLOVENIJO!!!!!!!!
Tako da bodi raje tiho in delaj če si DEBIL!!!
Ostali SOCIJALCI pa naj uživajo, saj za razliko od tebe ZNAJO UŽIVAT IN PRAV JE TAKO!!!
Kdo ti je pa kriv da si neumen kot noč??
Verjetno oseba ki je povrgla tak izrodek kot SI TI!!!!!

Ti sigurno nisi na socialki. In če tvojemu paše, da te financira, potem je vse ok. Tisti, ki pa so zdravi in doma meditirajo pa so lenuhi. Pa lahko imajo dela za cel dan, nihče jim ni dolžan dajat za kruh! Tebi ga daje tvoj mož. A vidiš razliko?

saj ni problema, če si tako zelo zasluži to socialko, naj jo ima. Naj gre pa vsaki dan za 2 uri stat oz. se lahko tudi usede pred centrom za socialno delo ali občino ali tudi šolo.Samo tam naj bo, dve uri! Naj si teh 400 € zasluži! Če razumeš! Nikomur nič ne pade iz neba!

Eni poleg sluzbe vse to delajo. Le da ob 6h, 7h ali 8h morajo biti v sluzbi. Vrnejo se domov ob 15h, 16h, ali kasneje. In morajo si skuhati. In padejo ob 22, 23h ali celo pozneje v posteljo, kot crkovine. Zjutraj hitijo v mrazu, dezju peljati otroka vrtec.
Na socialni naj bi bili ljudje, ki ne morejo najti sluzbe. Zaradi starosti, ali bolezni. Ker je veliko takih, ki nocejo delat. Nasrkajo bolni, ki jih hocejo sibat delat pa ceprav ne morejo.
Zdravi ljudje bi morali gnati delat. Tisto socialno je treba zasluzit. Je veliko dela. Ciscenje okolice, gozdov. Ampak zakaj bi delal za minimalca. Ce si lahko doma za 400€+izredne denarne pomoci+razne subvencije. Ko sestejes je vec kot minimalna placa.
[/quote]

Ni res. Na socialni naj bi bili ljudje, ki ne morejo najti službe, vendar ne samo zaradi bolezni ali starosti, ampak tudi zato, ker pač niso keramičarji, zidarji ali CNC operaterji – imajo izobrazbo.

Lahko pa greš ti pucat sekrete ali šraufat vodovodne cevi, polagat ploščice… in svoje delovno mesto odstopiš kakšnemu mlademu in pridnemu….

Zakaj se napada mlade? Nas stare naj že upokojijo, da mladim odstopimo prostor. Mi bomo delali do onemoglosti, mladi pa dela ne dobijo, no ja razen po vezah.

Samo zdaj nazadnje je bil Jelinčič za ukinitev dodatka za delovno aktivnost, Levica pa proti. Tako da se je za vprašat, kdo bolj podpira lenuhe.

New Report

Close