Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 1001 Čaj – NUJNO Preberite!

1001 Čaj – NUJNO Preberite!

Od kar je 1001 cvet dodal plastične vrečke, se tega na veliko izogibam. VSEM priporočam, da ne podpirate takšnih, ki še dodatno onesnažujejo planet samo zato, da je lahko čajna vrečka v plastiki.

Alternative so Tekkane, DM čaj in ostali.

Se popolnoma strinjam od takrat, ko so spremenili za večji profit, prešli na plastiko. Od takrat ne kupujem več.

Ah, meni je bolj pomemben okus kot embalaža, tko da bom vseeno kupoval nekaj njihovih izdelkov, ki mi odgovarjajo.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Točno tako, važna je vsebina. Eni pa delate celo paniko. Kot za plastične slamice, ki ne bodo rešile planeta…

Kaj??? Kakšna plastika? A ni vsaka vrečkica čaja v svojem papirnem ovitku?


jaz tudi še nisem videla nobenih plastičnih ovitkov…?

V Avstriji vrm da so posamezne čajne vrečke v škatlici zavite v plastiko.

ta plastika ima nikakršen vpliv na planet, saj jo ne mečem jaz v morje.plastika ni problem, nobena, e se jo da tam kamor spada, to se vse da pretopit v nov izdeek.ampak kje boste deb.ili to razumeli, ker vas imajo za dvorne norčke na katerih delajo nov biznis. kaj ti v morje mečeš plastiko ali uni biznis men kriminalec kapitalist, ki vsak dan sto ladij svi.njarije pelje sredi atlantskega oceana in vse ven zmeče v morje.zato,ker mu je drugi kriminalec za to plačal,kaj je ti id.iot ki to bereš, si razumel napisano.pojdi še malo tako zvane biološke vrečke kupovat, ker ti pač ni pomoči najprej sp vas kapitalisti nategval, da ste kupovali njihove plastične vrečke, sedaj imajo še večji profit, ker vam prodajajo svoje razgradljive hahahahahahaha

ta plastika ima nikakršen vpliv na planet, saj jo ne mečem jaz v morje.plastika ni problem, nobena, e se jo da tam kamor spada, to se vse da pretopit v nov izdeek.ampak kje boste deb.ili to razumeli, ker vas imajo za dvorne norčke na katerih delajo nov biznis. kaj ti v morje mečeš plastiko ali uni biznis men kriminalec kapitalist, ki vsak dan sto ladij svi.njarije pelje sredi atlantskega oceana in vse ven zmeče v morje.zato,ker mu je drugi kriminalec za to plačal,kaj je ti id.iot ki to bereš, si razumel napisano.pojdi še malo tako zvane biološke vrečke kupovat, ker ti pač ni pomoči najprej sp vas kapitalisti nategval, da ste kupovali njihove plastične vrečke, sedaj imajo še večji profit, ker vam prodajajo svoje razgradljive hahahahahahaha
[/quote]

Ziher mas nanodelcek v mozganih kjer ti preprecuje normalno razmisljanje. Na tvojem mestu bi se drzal stran od plastike. Ti skodi.

ta plastika ima nikakršen vpliv na planet, saj jo ne mečem jaz v morje.plastika ni problem, nobena, e se jo da tam kamor spada, to se vse da pretopit v nov izdeek.ampak kje boste deb.ili to razumeli, ker vas imajo za dvorne norčke na katerih delajo nov biznis. kaj ti v morje mečeš plastiko ali uni biznis men kriminalec kapitalist, ki vsak dan sto ladij svi.njarije pelje sredi atlantskega oceana in vse ven zmeče v morje.zato,ker mu je drugi kriminalec za to plačal,kaj je ti id.iot ki to bereš, si razumel napisano.pojdi še malo tako zvane biološke vrečke kupovat, ker ti pač ni pomoči najprej sp vas kapitalisti nategval, da ste kupovali njihove plastične vrečke, sedaj imajo še večji profit, ker vam prodajajo svoje razgradljive hahahahahahaha
[/quote]

Sploh ni poanta v onesnaževanje planeta, ampak da se mikrodelci plastike raztopijo v čaju, ki ga spiješ. Če je pa to škodljivo, pa še niso ugotavljali.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Sploh ni poanta v onesnaževanje planeta, ampak da se mikrodelci plastike raztopijo v čaju, ki ga spiješ. Če je pa to škodljivo, pa še niso ugotavljali.
[/quote]

So ugotavljali in tudi nekatere stvari ugotovili.
Sicer pa je plastik več vrst, nekatere npr. vplivajo na hormonsko ravnovesje, npr. BPA, še posebej v kombinaciji s toploto (v primeru čaja, z vročino).

Ja, plastik bad! You tejk avej maj fjutur!

Boycot tea, throw into sea like America!
I go nau.

Brez plastike so samo rožce iz narave, ki jih moraš poznat, nabirat, pravilno posušit, pravilno označit, skladiščit, zmešat za željeni čaj in čaj, ko je pripravljen precedit. To je edini čaj brez plastike.

Aja, preveč dela da je…? Hja, potem pa kar s plastiko naprej. Tisto od 1001 ali tisto iz dm-ja. Najmanj škatlica je zagotovo tudi tam zavita. Pa škatlica je morala prit do dm-ja, kar najbrž ni bilo peš. In še bi lahko pisali, a bo najbrž preveč vsega naenkrat, kajne.

Ah ja, jaz pa čez leto naberem šipek, bezeg, lipo, žajbelj, meto….. posušim in imamo domači čaj, nekatre čaje pa kupim na kmetijah, ponavadi je to kopriva, rman, kamilice, preslica….. črni in zeleni čaj pa kupim v turški trgovini v škatlicah, ki jih potem uporabim za začimbe.

ko je firma v rdečih št. in se začne varčevati a wc papirju.

Najprej je potrebno tam začeti, kjer se da največ narediti.

Ju are ruining maj fjutur! Dis is needed for mother nejtur to grow. You are a bed person.

Toliko o tem, kako smo [idobri[/i], ko damo plastiko od čaja v pravilen zabojnik … “”Ogromno te embalaže je popolnoma zanič, v stroki temu rečemo “plazmiks”, mešani plastiki nizke kakovosti, iz katere ne znamo praktično narediti nič koristnega.” Gre npr. za jogurtove lončke in folijo, v katero so ovite škatle piškotov ali čaja. Ta plastika je tako slaba, da se z njo nihče ne želi ukvarjati, pravi Kranjc.”

Vir: rtvslo.si

Zato pa jaz kupujem jogurt v steklenickah

Zato pa jaz kupujem jogurt v steklenickah
[/quote]

Kje pa kupite jogurt v stekleničkah? V trgovinah ga še nisem zasledila.

Kje pa kupite jogurt v stekleničkah? V trgovinah ga še nisem zasledila.
[/quote]

New Report

Close