Forum.Over.Net

Starševski čvek

Vedno sem si zelela hcer kot je Greta

Default avatar

Krtino

Naslov vse pove....ko je otrok pametnejsi, kot 90 procentov prebivalstva
Default avatar

Jaz tudi

Krtino je napisal/a:
Kaj si, vedno zelela parkirati na parkplacih za invalide? Pa oprostitev DMV pri nakupu avtomobila za prevoz invalida?
Default avatar

latinolover

Resnica o Greti je napisal/a:
Če samo njen obraz pogledaš, veš približno kaj se skriva v duši.
Slika
Default avatar

Poglej in povej

latinolover je napisal/a:
Revček. Poslušaj kaj res skriva v duši.
Default avatar

uporabniško ime123

Saj bi lahko imela, samo željna slave moraš biti in to prenesti na otroka, ko faliraš.

no, le poglej si, kdo je njena žlahta.
Default avatar

tajnik od luciferja

In če prebiramo tvoje poste, pa vidimo kaj se skriva v tvoji: neumnost, majhnost, primitivizem, slab humor, ... same dobre kvalitete ;)
Default avatar

To bo bolje

Avtorica rodovnik je pomemben. Zato raje sebi zaželi, da imaš dober rodovnik in boš avtomatsko imela takšno hcerko ali sina.
Default avatar

Iiihbbbnn

Ženska je zmešana. Prisilna hospitalizacija kliče.
Default avatar

latinolover

Poglej in povej je napisal/a:
Napumpana od svoje žlahte.
Default avatar

latinolover

Me zanima, če bi poslušali Mojco iz Zgornjega Jezerskega, če bi isto povedala.
Default avatar

latinolover

Iiihbbbnn je napisal/a:
Bi se strinjal. Me prav zanima kje bo končala čez cca 10 let.
Default avatar

Moja perspektiva

Krtino je napisal/a:
Ne verjamem, da si to želiš. Ni tako preprosto, razen če si sama avtistka in veš o tem ogromno. Poglej številne navedene komentarje na tem forumu in agresijo, ki veje iz njih. LJudje sploh ne vedo, zakaj se deklica obnaša kot se, nimajo pa nobenih težav z obsojanjem (celo njenega izraza). Niti tega ne vedo, da avtisti izjemno močno čutijo občutke, odtod njihovi izrazi. Bi si res želela, da tvoj otrok doživlja takšno nerazumevanje? In to otrok, ki ne zna biti hudoben, ki ne more razumeti hudobije drugih. V naši kulturi gredo avtisti točno čez takšno kruto obravnavo v svojih vsakdanjih življenjih. Mnogo jih skozi močno napačno vzgojo popolnoma izgubi svojo osebnost in hodijo po svetu kot sence. Mislim, da jih veliko tudi že mladih, zatrtih kot so, umre od predoziranja, alkohola ..., ker nimajo nobene perspektive, da bi kakorkoli uspeli v današnji družbi. Ženske oblike aspergerjevega sindroma pri nas sploh ne diagnosticiramo. Moško smo komaj začeli, pa še to samo težje oblike. Torej se delamo, da teh ljudi ni. Si predstavljaš, kako je živeti drugačen v naši družbi?
Default avatar

samo fprašam

a avtistično?
Default avatar

Dobro

Moja perspektiva je napisal/a:
Da ima punca avtizem, sej to sploh ni bistveno. Ona se tudi ne bori za boljšo obravnavo ljudi z avtizmom ali kaj podobnega. Kar bi bilo smiselno. Problem je, da se obnaša kot da ona vse ve in kot neka pomembnica. Skrbi jo kao za okolje in je nek sel oz. trobilo ustrezne politične opcije. Prosim vas kdo je ta ženska in zakaj se ji posveča tolikšna pozornost?
Default avatar

Kralj je gol

To je sodoben svet.
En otrok končno pove to kar vsi vemo: kralj je gol.
Namesto da bi se ukvarjali s kraljevo goloto, vsi navalijo na otroka: kdo so njegovi starši, sponzorji, kakšna je ...

Dragi moji: Vse to je brezpredmetno. Tudi če bi bile vse dezinformacije, ki jih desničarji širijo o Greti, to ne bi spremenilo dejstva, da je to, kar govori resnica. In to vsi vemo, v sebi vsi že dolgo vemo to, kar je Greta povedala na glas. Pa bi lahko bila kdorkoli drug, ne bi spremenilo nič.

Nehajte se že enkrat ukvarjat z Greto in se začnite ukvarjat s spreminjanjem sistema v katerem živimo. Ni treba biti doktor ekonomije, da bi razumel, da neskončna gospodarska rast ni mogoča. Toda neskončna gospodarska rast je osnovna predpostavka na kateri temelji sistem v katerem živimo. Neskončna gospodarska rast se v najslabšem primeru konča ko zmanjka resursov.

Ne moremo več dopuščati, da si klimatske spremembe podajamo kot vroč krompir. Kako lahko kritiziramo Brazilijo za uničevanje Amazonskega gozda, če imajo od tega prav multinacionalke, ki so del "civiliziranega zahoda" največ profita. Zakaj ne prenehajo poslovati z Brazilijo? Brazilija sama nima kaj početi z vsem tem lesom, kavo, kakavom, živinorejo ... oni krčijo gozd, ker prodajajo vse te dobrine multinacionalkam.
In ne, potrošniki ne moremo tega zaustaviti, take stvari se dela na sistemskem nivoju. Potrebno je določiti minimalne standarde in trgovati samo s tistimi, ki jih upoštevajo. Seveda bodo dobički manjši in nekaj ljudi, ki nikoli v življenu niso delali si ne bo moglo kupiti nove luksuzne jahte in privatnega jeta, ampak bo pa svet preživel.
In to je samo en primer.

Greta je glas vpijočega v puščavi, in tudi če jo je poslal sam hudič, to ne spremeni dejstva, da je vse kar govori preprosto resnično.
Default avatar

Moja perspektiva

Dobro je napisal/a:
Pa še kako je bistveno. A, če bi se borila za ljudi z avtizmom, bi bilo pa zate smiselno? Ali je lahko to edino, kar po tvojem lahko aktivistično počne?
Ona se obnaša, kot je za avtiste popolnoma običajno. Bori se za to, v kar verjame. Stara pa je tudi samo 16 let. Samo zato, ker ste nevrotipični ljudje v večini in ne razumete delovanja avtistov, jih kar aopriori obsojate? Borijo se po svoje, tako kot vi. Njim se tudi večinoma med drugim zdite strašno neumni in neetični, pa vam tega ne govorijo. To so pač razlike, ki jih je težko razumeti. Ni jih pa nemogoče. Če greste najprej v obsojanje, si vzamete vsakršno možnost za to. Škoda, ker gre sporočilo mimo vas.
Default avatar

Bodeča neža

Kralj je gol, podpis pod tole!
Default avatar

štantek tisti tastari

Kdo je njena žlahta? Razsvetli nas.
Default avatar

Banda di Lupi

Krtino je napisal/a:
Torej si želiš otroka z Aspergerjevim sindromom?

Avtista torej?
No. 1 Douché
Default avatar

jaz ja

Banda di Lupi je napisal/a:
Avtista, ki nastopa pred množicami brez velikih problemov? Očitno zadeva ni preveč problematična, da jih ne bi druge kvalitete odtehtale.