Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Meso, salamo…itd.bodo prodajali le v mesnicah in zavito v papir

Meso, salamo…itd.bodo prodajali le v mesnicah in zavito v papir

Eurospin, Lidl, Hofer, manjše trgovine Mercator in Spar…bodo v najkrajšem možnem terminu mogle iti v predelavo in sicer jim bodo morali prirediti prostor za prodajo mesa in mesnih izdelkov oziroma mesnice, kot jih imajo v Hipermarketih. Ker drugače mi ni jasno, kako se bo, ko bodo prepovedali vso plastiko, vrečke in drugo embalažo, prodajalo meso in tudi salame. Zdaj so vsi mesni izdelki pakirani v folje, stiropor, stehtani in brez posebne gužbe jih pobereš iz hladilnikov ter vržeš v nakupovalni voziček. Tudi doma jih v zamrzovalno skrinjo lahko pospraviš kar v dotični embalaži ali pa presortiraš v polivinil vrečke kot komu paše za kasnejšo uporabo.
Zdaj pa bodo verjetno uvedli “stare zgodovinske” mesnice, kjer bodo meso, salame, sir…itd spet zavijali v papir, kot je bilo to včasih. Jaz ne vidim druge možnosti, kako pa bomo potem meso brez vrečk dali v skrinjo, pa se mi res niti ne sanja. Vem edino to, da imate tle gor razlago za vse bedarije, ki se jih spomne država oziroma EU in gotovo zelo dobro opravičilo in pojasnilo o teh zadevah.

Joj cela reč. V trgovini se boš pač zadržala 10 minut več kakor sedaj. Doma v skrinjo boš pa meso dala v aluminijasto foljo zavito.

Bo pač zavito v druge materiale, biorazgradljive polimere iz raznih koruz ipd., pa tudi papir in alu folijo.

Cena materiala bo šla za dva centa gor, končna cena za 20, ker se bo dalo krivit EU za to, pa je.

nova
Uredništvo priporoča

V alu foljo? Mi niti na misel ne pride. Potem bom pa na foljo pisala GOVEJE, SVINJSKA REBRA, RILEC, KURJE TACE…malo morgen. Vegani bodo pa z ritjo ploskali, ker bodo ljudje obupali nad temi štosi z mesom….blagor blesavim, ki podpirajo blazno neumne projekte, ker se bodo naučili z ritjo ploskat…

In od kje ti ideja, da bodo prepovedali vso plastično embalažo?

Nagajajo edinole z vrečkami, ki jih zdaj hočejo zakasirati, drugače pa pvc embalaža ostaja in nikjer ni rečeno, da se bo ukinila.

Kitajska ne jemlje več plastike z zahoda, zdaj pa voda teče v grlo

Bomo morali doma reciklirat plastiko namesto izvažat.

V alu foljo? Mi niti na misel ne pride. Potem bom pa na foljo pisala GOVEJE, SVINJSKA REBRA, RILEC, KURJE TACE…malo morgen. Vegani bodo pa z ritjo ploskali, ker bodo ljudje obupali nad temi štosi z mesom….blagor blesavim, ki podpirajo blazno neumne projekte, ker se bodo naučili z ritjo ploskat…
[/quote]

Če gremo vsejedci na vegi, bodo vegiji pokrepali od lakote, ker jim bomo vse pojedli. Večina ljudi, ki jih poznam nimajo navade biti palčke.

Prodajalo se bo tako, kot dosedaj – lepo zavito v papir. Jaz tistega mesa in salame, ki je že zapakirana ne kupim, pa če mi plačajo.

samo 20 let nazaj so vse narezane delikatese prodajali ovite v povoščen papir. plastika ni bila potrebna

Pred vreckami je obstajal in tudi se danes marsikje obstaja mesarski papir.

yeeey go vegan 😀

V skrinjo nikol ne dajem mesa v zapakiranih plastičnih škatlah, ampak ga dam v polivilinaste vrečke za zmrzovanje. Salamo pa v zatesnjene posode preložim, saj dlje časa potem tudi drži. Tistih salam v plastiki tako al tako ne kupujem, ker je tudi dražja, ker embalaža stane. Meso pa vseeno, če je možnost v mesnici kupim, nekateri dajo v podložen papir, nekateri so prakticirajo z vrečkami za sadje.
Meni gre plastika na nerve. Tudi glede plastenk, uvedejo naj spet malo več menjave kot včasih, ko si kupil stvar v steklenicah, ko si prinesel nazaj prazne steklenice in so ti od nakupa odšteli. Saj še sedaj, vendar je zelo okrnjeno. Sama plastika, kamor pogledaš. Včasih si za sadje dobil papirnato vrečko, zdej sama plastika. Ok, uporabim za ločevanje odpadkov, ampak v življenju nisem imela tolk plastičnih vrečk kot v zadnjih letih. Sicer sem prešaltala na vrečke iz blaga, pa še na ramo jih lohk obesiš.


……………mora biti GSO če ne škrnicl ne drži……………. pol pa ti gruntej………….

…trgovsko verigo, katere ponemčena narečna beseda spominja na nekaj varčnega.

Naj zganjajo ekofašizem drugje.

Mimogrede, slamice in vso ostalo plastiko še vedno prodajajo. Go figure.

V alu foljo? Mi niti na misel ne pride. Potem bom pa na foljo pisala GOVEJE, SVINJSKA REBRA, RILEC, KURJE TACE…malo morgen. Vegani bodo pa z ritjo ploskali, ker bodo ljudje obupali nad temi štosi z mesom….blagor blesavim, ki podpirajo blazno neumne projekte, ker se bodo naučili z ritjo ploskat…
[/quote]

Ah pa joj no, kam pa zdaj pišeš? Na vrečko? Napišeš na nalepko in prilepiš na zavoj. Rešeno. In pravzaprav, briga mene, kaj ti boš in kaj iz principa ne boš. A misliš, da bodo zaradi tebe in ker tebi to ni komot, spremenili načrt ukinjanja plastike? In kaj imajo pri tem vegani? Saj bodo tudi oni morali najti drug način, kako oz. v čem zamrzniti paradižnikovo omako.

Še dlje nazaj pa je pri mesarju meso kar s kavlja viselo in si mesarju povedal kaj češ, pa je odrezal in zavil v (nedvomno) bio eko sonaraven papir. In pri tem si lahko opazoval, da ko je z eno roko rezal je z drugo roko odganjal muho….
V ekološko še bolj sonaravnih državah pa imajo meso obešeno kar pred mesnico, se privarčuje pri elektriki za hladilnico.
Bio eko prihodnost bo fantastična….

…trgovsko verigo, katere ponemčena narečna beseda spominja na nekaj varčnega.

Naj zganjajo ekofašizem drugje.

Mimogrede, slamice in vso ostalo plastiko še vedno prodajajo. Go figure.
[/quote]
Špar je nizozemski in po nizozemsko bi naj to pomenili nekakšno sprekico (je v logotipu).

smrekico….

New Report

Close