Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek oddaje za otroke

oddaje za otroke

Imam dva otroka stara 7 in 8 let … Tv gledata občasno, pa se mi zdi, da so vse te risanke bolj kot ne neprimerne… Včasih je bilo toliko enih izobraževalnih oddaj tudi za tako mlajše. Ker nisem nek TV ljubitelj niti ne vem, ali zdaj obstajajo kakšne take poučne o živalih, naravi, tehniki…?

Naše od risank gledata Opico Georga in pa Brata Kratt.
Od oddaj pa Firbcologe, male sive celice, včeč so jima kaki BBCjevi dokumentarci (pred kratkim Blue planet) ipd.

Ja risanke v tem času so res več ali manj katastrofa…v časih naše mladosti so bile resnično lepe risanke, brez nasilja,…tako, da pri nas se pogajamo kaj lahko gledajo in kaj ne.

nova
Uredništvo priporoča

Koliko sta pa stari hčerki


Tudi v naših časih se je našla kakšna nasilna…no zdaj je vprašanje v katerih časih si odraščal/odraščala:)
če tako pogledamo se tudi Tom in Jerry nons top neki bunkata:), ampka ja…to danes je adijo pamet…in tisti Spuži, ja madona…kretenizem..

lahko bi dali na national geographic, ampak manjši otrok tega ne bo gledal, četudi so živalce…se mi zdi, da potrebuje nekaj bolj otroškega. A national georaphic junior, kot je revija, ne obstaja TV program? Kdo ve?

Naše od risank gledata Opico Georga in pa Brata Kratt.
Od oddaj pa Firbcologe, male sive celice, včeč so jima kaki BBCjevi dokumentarci (pred kratkim Blue planet) ipd.
[/quote]

Brata Kratt sta tudi meni všeč, vsaj nekaj se naučijo

da vinci learning je super, moje dva ga gledata, ampak je v angleščini, sta pa stara 12 in 10

Naše od risank gledata Opico Georga in pa Brata Kratt.
Od oddaj pa Firbcologe, male sive celice, včeč so jima kaki BBCjevi dokumentarci (pred kratkim Blue planet) ipd.
[/quote]

Naše rade pogledate tudi Lego prijateljice in pa Barbie – te tanovejše letnike.
Niti ni tako slabo, kot bi si mislil. So prav fajn punce. Tako Lego prijateljice kot Barbie in njene sestrice.

da vinci je tudi v slovenščini

Na katerem programu pa in kateri ponudnik?

dajte otrokom raje knjige kot pa tv…kakšni starši..

A veste kako gospod ali gospa… tudi tv je treba gledat, ne moreš jih nazaj v kameno dobo peljat no…se strinjam, da se omeji, ampak kakšna izobraževalna oddaja nič ne škodi

A veste kako gospod ali gospa… tudi tv je treba gledat, ne moreš jih nazaj v kameno dobo peljat no…se strinjam, da se omeji, ampak kakšna izobraževalna oddaja nič ne škodi
[/quote]

Se podpišem pod ta komentar. V bistvu si želimo da bojo naši otroci geniji, pametni, da bojo obvladali računalnike že v 1. razredu, po drugi strani jim pa očitamo da so preveč časa za TVjem, računalnikom in pametnimi telefoni. Djmo se že zjasnit kaj hočemo!

Otroku dajte raje kaj pametnega in poučnega za reševati…ne pa risanke, ki poneumljajo….in razno razne oddaja, ki so na koncu še sinhronizirane.

Se podpišem pod ta komentar. V bistvu si želimo da bojo naši otroci geniji, pametni, da bojo obvladali računalnike že v 1. razredu, po drugi strani jim pa očitamo da so preveč časa za TVjem, računalnikom in pametnimi telefoni. Djmo se že zjasnit kaj hočemo!
[/quote]

Dejstvo je, da se danes vsem tem “pametnim” zadevam ne moremo izogniti, žal..kar pa lahko naredimo je to, da otroke naučimo smotrnega ravnanja z napravami in jih naučiti tudi, da so za to, da se poišče kakšna informacija takoj lahko,s tem pa se tudi učijo..npr. glavno mesto Madagraskarja…in če ne ve, lahko to takoj poišče na guglu… in s tem hkrati to nauči…
Tv je sicer zame brezveze, občasno pa rada pogledam dober film, dokumentarec in verjamem, da so tudi kvalitetene vsebine za otroke

žal mora biti tudi sinhronizirano za mlajše ..in tisti nekdo, ki sprašuje za da vinci kids, je v slovenščini, ima ga Telekom

Imamo en angleški in en nemški kanal z risankami, vse slovenske pa zaklenjene.
In to od “najmlajših” dalje.

žal mora biti tudi sinhronizirano za mlajše ..in tisti nekdo, ki sprašuje za da vinci kids, je v slovenščini, ima ga Telekom
[/quote]

Ja res ga ima Telekom. Naložila sem aplikacijo in moja otroka ga rada gledata.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabniki/ponudba/tv-in-zabava/spletne-in-mobilne-programske-opcije/da-vinci-kids

Zdi se mi, da je otroških programov res veliko in imajo otroci ogromno izbire. Starši pa presodite kaj je zanj dobro in kaj ne.

New Report

Close