Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje kupiti gume za avtomobil

Kje kupiti gume za avtomobil

Kje se najbolj izplača kupiti gume, najceneje, kje jih vi kupujete.


Pri urarju!
[/quote]

Ne spoznam se, sigurno pa v teh gumarskih centrih verjetno niso najcenejše. Vem da nekateri kupujejo po internetu. Kje je torej najceneje?


Pri urarju!
[/quote]
Najboljši odgovor za vse take “majstore” kot je ta v original postu HA, HA, HA. Vsi ponudniki so na webu, za nasvet vpišeš gume, znamko, velikost, širini in še kaj zraven in glej ga , rezultat. Ponudba je res veeeeeelika. Pa lokalni in vaški majstori pa skoraj v vsaki večji vasi jih imajo, če verjameš ali ne.Razlika je običajno do par €.
Ja zastonj jih pač ni.
Boš moral razumeti. Pa veliko sreče pri nakupu.


Najboljši odgovor za vse take “majstore” kot je ta v original postu HA, HA, HA. Vsi ponudniki so na webu, za nasvet vpišeš gume, znamko, velikost, širini in še kaj zraven in glej ga , rezultat. Ponudba je res veeeeeelika. Pa lokalni in vaški majstori pa skoraj v vsaki večji vasi jih imajo, če verjameš ali ne.Razlika je običajno do par €.
Ja zastonj jih pač ni.
Boš moral razumeti. Pa veliko sreče pri nakupu.
[/quote]

Ti kar kupuj pri lokalnih veljakih ali slovenskih trgovcih. Kupujem gume izključno v tujini in je razlika ogromna, ne do par € kot ti praviš.

Vulkanizer v Šiški, za Petrom Držajem.
.

Kupim rabljene ponavadi, če pa že nove, pa na gumax ali gume-direkt.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Kupim jih tam, kjer menjam gume. Ponavadi dobim sveže izdelave in ne starih (kako pogledati, kje na gumi piše leto izdelave poguglaj). pri gumah nikoli ne šparam, dam kolikor pač so in kupim tiste, ki so v tistem letu med najboljšimi za mojo velikost, avto.

Najprej malo brskam po spletu, nato si izberem 3-5 trgovcev, pokličem in izberem tistega, ki mi najbolj ustreza.
Enkrat sem jih pri Petrolu – njihov Top Pit ali kako se reče njihovim delavnicam, enkrat sem jih preko spleta mislim, da je bil sajt Topolino, zdaj nazadje pa jih imam od https://www.b-f.si/

Hm..sem oddala post pa ga ni..Ok, gremo ponovno: najprej po spletu najdem nekaj prodajalcev, jih pokličem in izberem tistega, ki mi ustreza.
Kupila sem že pr Petrolu – Pit Stop, preko spletne trgovine Topolino in zdaj nazadnje pri B&F

Jaz vedno pri ciganih v Zabjeku.

Ti kar kupuj pri lokalnih veljakih ali slovenskih trgovcih. Kupujem gume izključno v tujini in je razlika ogromna, ne do par € kot ti praviš.
[/quote]
Ja v Bosni cena je veliko nižja, kvaliteta pa ni pomembna, samo da je poceni 🙂

Hehe, nekaj sem se spomnil. Pred kakim desetletjem sem sploh prvič naročil gume preko interneta. Na spletni strani gume-direkt sem najprej pogledal ponudbo, šel po price/perfomance postopku iskat zame čimbolj primerne, jih našel in naročil ter čez nekaj dni dobil z dostavo na dom. Šlo je za letne fulda carat progresso, soliden izdelek z ugodno ceno. Sem pa šele kako uro po tem pogledal DOT oznake in videl, da so bile gume narejene skoraj 2 leti prej! Seveda sem poklical na firmo, jim povedal, kaj me muči, pa so mi dejali, da jih oni uvažajo iz Nemčije, kjer so bile primerno skladiščene in nikoli kupljene (torej uporabljene). Fora je pa bojda ta, da pri njih vulkanizerji ne smejo več prodajat kot nove čim preteče 24 mesecev, zato jih izvažajo v druge države, med drugim tudi Slovenijo, kjer tega zakona ni. Sprva se mi je zdelo vse skupaj malo smešno, ker so bile morda 15{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje kot pri nas iste pri enem od serviserjev, razmišljal sem o reklamaciji najprej, pa sem se potem iz ekonomičnih razlogov premislil. Čisto tako za info, sem se ravno spomnil, ko sem zagledal predhodno sporočilo in “ime” avtorja😁

Prekajen meso dl cajt gvera;)


Budala tumpasta, večino imaš letnik gume v spletnih prodajalnah napisan in letos narejene gume nihče noče kupit, ker ni vležana, se bo prehitro rabila in nima pravih lastnosti. Zato, tam kjer so pošteni, imajo za letos proizvedene gume bistveno popust, torej so cenejše.

KJe jih jemlješ tumpasto? Vulkanizerji nimajo tega kar ti praviš trotlasto, namesto da bi kaj prebralo na spletu, praviloma straejših gum od 7 let naj ne bi več prodajali kot nove. Slabi dve leti prej proizvedene gume so super. Če pa gume kupujete na spletu, računajte še montažo in centriranje, potem šele lahko veste, kje je ceneje, običajno je kar približno nekje blizu.

Popravljam, za eno leto sem se zmotil, šest ali 5 let so priporočila.

Evropske države:

Časovno opredeljenost skrajnega roka, v katerem se pnevmatike razumejo kot nove (v primeru ustreznega skladiščenja) in se kot taki lahko prodajajo, lahko najdete na primer v uzancah BS AU 50 iz Velike Britanije. Te navajajo, da je pnevmatika lahko stara 6 let, njihovo nacionalno združenje distributerjev avtoplaščev NTDA pa govori o petih letih od dneva proizvodnje.


Budala tumpasta, večino imaš letnik gume v spletnih prodajalnah napisan in letos narejene gume nihče noče kupit, ker ni vležana, se bo prehitro rabila in nima pravih lastnosti. Zato, tam kjer so pošteni, imajo za letos proizvedene gume bistveno popust, torej so cenejše.

KJe jih jemlješ tumpasto? Vulkanizerji nimajo tega kar ti praviš trotlasto, namesto da bi kaj prebralo na spletu, praviloma straejših gum od 7 let naj ne bi več prodajali kot nove. Slabi dve leti prej proizvedene gume so super. Če pa gume kupujete na spletu, računajte še montažo in centriranje, potem šele lahko veste, kje je ceneje, običajno je kar približno nekje blizu.
[/quote]

Oh, kako prijazno in pametno bitje si, zgled za komunikacijo res…le kaj bi svet brez tebe, opica? Sem ti že povedal enkrat, pa ti bom še enkrat: če želiš z menoj karkoli podebatirat, me naslavljaj z meni primernim spolom, to je moški spol ednine. Če si slučajno pozabil osnove slovnice, se pa na kak tečaj vpiši in naredi sebi in nam korist. Lep dan še naprej.

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Oh, kako prijazno in pametno bitje si, zgled za komunikacijo res…le kaj bi svet brez tebe, opica? Sem ti že povedal enkrat, pa ti bom še enkrat: če želiš z menoj karkoli podebatirat, me naslavljaj z meni primernim spolom, to je moški spol ednine. Če si slučajno pozabil osnove slovnice, se pa na kak tečaj vpiši in naredi sebi in nam korist. Lep dan še naprej.
[/quote]
Bunbar..natrosil si polni praznih besed…le tega kar tu je viharc nspisal nisi akceptiral…tako kot vecina butcev ki he nasedla neumnistim novinarjem pred leti glede starosti novih gum…pa gume niso kruh pi.cka.da morji bit sveze iz pekarne..si zdaj dojel al rabis se enkrat?


Bunbar..natrosil si polni praznih besed…le tega kar tu je viharc nspisal nisi akceptiral…tako kot vecina butcev ki he nasedla neumnistim novinarjem pred leti glede starosti novih gum…pa gume niso kruh pi.cka.da morji bit sveze iz pekarne..si zdaj dojel al rabis se enkrat?
[/quote]

Dej še 10x razlož pliz…uhka tut usak dan sprot ker res ne dojemam. Lep dan tudi tebi gospod veleum rimljanski, skupaj z viharčkom bi lahko šla na tisti tečajčič. Zarad mene lahko kupujete 10 let stare nove gume, če vam tako ustreza. Tiste bodo super uležane, po 5 letih počasne in nesunkovite vožnje bo profila še praktično enako, kot na dan izdelave. Morda jih kupim čez 15 let jaz, ker imam tako rad rabljene…grem zdej profil merit, lp

Prekajen meso dl cajt gvera;)

Dej še 10x razlož pliz…uhka tut usak dan sprot ker res ne dojemam. Lep dan tudi tebi gospod veleum rimljanski, skupaj z viharčkom bi lahko šla na tisti tečajčič. Zarad mene lahko kupujete 10 let stare nove gume, če vam tako ustreza. Tiste bodo super uležane, po 5 letih počasne in nesunkovite vožnje bo profila še praktično enako, kot na dan izdelave. Morda jih kupim čez 15 let jaz, ker imam tako rad rabljene…grem zdej profil merit, lp
[/quote]
Ja..uradno te razglasam za bumbarja…primer koncan

primitiven odgovor..zakaj se sploh oglasas

narobe odgovor…kaj ste vsi eni smukci pametni…clovek je lepo vprasal…

kreten….pamet trosiš po forumih in se znasas na svoje možgane

New Report

Close