Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravnik: nehajte se mučit s telovadbo, ker je škodljiva, ampak raje uživajte

Zdravnik: nehajte se mučit s telovadbo, ker je škodljiva, ampak raje uživajte

Doktor Ubiratan je poudaril, da vegetarijanstvo škoduje človeku, telovadba za kardiovaskularni sistem pa ne podaljšuje življenja, ampak ga skrajšuje.

Njegova filozofija je enostavna – če vas nič ne boli, ne delajte nič. Jejte kar hočete, pijte pivo in vino, redno seksajte in ne obremenjujte telesa s fizičnimi aktivnostmi.

https://www.6yka.com/novosti/ne-trosite-vrijeme-na-vjezbe-uzivajte-u-zivotu-umjesto-sto-se-trudite-da-budete-lijep-les?fbclid=IwAR3lSd6A65OSFVYhERFP-kIhoPXu4ei-7fE5C0TNSbeLy4IgnhQTbvq4SSQ

Sama nisem človek, ki bi veliko telovadil. Če povem po pravici, migam bolj malo, ker mi tako paše. Sem vsejedec, meso celo obožujem.
Ampak take izjave me pa pogrejejo. O prehrani in gibanju ta zdravnik ve toliko kot jaz, ker ne on ne jaz na faksu verjetno nisva imela ene ure o tem. Meni tole zveni kot razreševanje doktorjevih frustracij. To je le njegov osebni pogled. Morda pomaga njemu, morda še nekaterim njegovim bolnikom in nekaterim izmed nas, od tu naprej pa je zadeva lahko tudi zelo škodljiva. Še jaz kot čisti laik vem, da imamo ljudje zelo različne potrebe po gibanju in hranjenju.
Noben zdravnik si po mojem mnenju ne bi smel privoščiti take vrste izjav. V mislih imam predvsem naše zdravnike v medijih, ki si tudi na veliko dovolijo spuščati v zadeve, o katerih nimajo pojma.

Sama nisem človek, ki bi veliko telovadil. Če povem po pravici, migam bolj malo, ker mi tako paše. Sem vsejedec, meso celo obožujem.
Ampak take izjave me pa pogrejejo. O prehrani in gibanju ta zdravnik ve toliko kot jaz, ker ne on ne jaz na faksu verjetno nisva imela ene ure o tem. Meni tole zveni kot razreševanje doktorjevih frustracij. To je le njegov osebni pogled. Morda pomaga njemu, morda še nekaterim njegovim bolnikom in nekaterim izmed nas, od tu naprej pa je zadeva lahko tudi zelo škodljiva. Še jaz kot čisti laik vem, da imamo ljudje zelo različne potrebe po gibanju in hranjenju.
Noben zdravnik si po mojem mnenju ne bi smel privoščiti take vrste izjav. V mislih imam predvsem naše zdravnike v medijih, ki si tudi na veliko dovolijo spuščati v zadeve, o katerih nimajo pojma.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz mislim da povprečen človek MORA migati. Ne mislim nekih hudih treningov vsak dan, ampak eno zmerno gibanje, toliko da se malo zadihaš in ogreješ. Vidim na sebi, kako mi počutje pade, če se “zasedim” ali če zaradi bolezni opustim redno hojo in miganje.
Se pa strinjam, da to kar nekateri počnejo – ni srečen, če ni vsak dan vsaj na 3000 m , če nima dnevno 100km na kolesu ali 20km teka- to je pa pretiravanje.
Za moj okus zdravju najbolj škodujejo :
– stres
– in razne odvisnosti (kajenje, alkohol, tudi nezdrava hrana)

Zase vem, da mi zmerno gibanje koristi. Vsak dan dobrih 30 minut hitre hoje, par vaj (res 10 min) za hrbtenico. Kar se hrane tiče, jem zmerno, sem vsejedec, nisem navdušen mesojedec, ne maram konzerviranih stvari (so vse enakega zanič okusa)…..
Koliko je to zdravo? Kakor za koga. Jaz se pri tem solidno dobro počutim.

samopromocija nekega “doktorja”…

Jaz poslušam zadnjih 5 let svoje telo, spremljam njegove reakcije na moja dejanja in vnos hranil vanj, ne pa nasvete zdravnikov in fitnes trenerjev :))))
Odlično počutje, več mišične mase in moči kot v mladosti. In odkar redno migam zadnje tri leta ( 5-6x tedensko namensko), nobenega holesterola, povišanega cukra v krvi, telo v odlični formi, krvna slika in telesna kondicija taka kot pri zdravemu 20 letnemu človeku, pa jim imam še enkrat toliko. Ne jem določenega mesa in večine OHjev. ( beli sladkor, bela moka in testenin iz nje, bel poliran riž, pazim tudi pri sadju, ki vsebuje veliko naravno prisotnih sladkorjev)

Mislim, da doktor pretirava! Ustvarjeni smo zato, da smo aktivni, da delamo, se gibljemo. Tudi telovadba v nekih normalnih mejah je zdrava, saj se razgibamo in ogrejemo.
Danes pa gremo v drugo skrajnost: pretirana fizična aktivnost (hoja, tek, telovadba), ko so ljudje dobesedno obsedeni s tem in z zdravim načinom življenja. Tako zelo, da celo zanemarijo lastno družino. To je druga skrajnost!
Zdravo je jesti normalno, raznovrstno, ne se prenažirati, gibati se vsak dan, če se le da na svežem zraku, ampak ne se dobesedno trpinčiti, ker je to in in ker je to moderno.

Potrjujem!
Imam 73 let, v življenju zelo malo fizičnih aktivnosti, v glavnem kakšni izleti.

Zavzet “športnik” kot obiskovalec nogometnih in košarkaških tekem.

Zdrav kakor riba (skoraj), občasno pojem kakšno tableto za previsok pritisk, ker me nekatere stvari pač sekirajo…
Torej mesečno do 10 tablet za znižanje pritiska, kar pa poskušam reševati tudi z meditacijo. Zdravnica se čudi, magistra v lekarni prav tako…

Alzheimer: NE.
Pozabljivost? Enako kot pred 40-imi leti. Od petih stvari si zapomnim najmanj štiri. Ali pet.
Fizična aktivnost, veganstvo : Nein, danke.
Izgled: pravijo 60-65.
Teža: 180/80.
Psihična aktivnost: fotografiranje, pisanje po forumih (načrtujem 2 vloga): Ja, gerne (seveda).
Seks: Ne (več).
Masturbacija: enkrat do dvakrat tedensko, da ne pridem popolnoma iz forme, pa še za prostato je to baje dobro, tako vsaj pravijo.

imaš pač dobro genetiko, to je zagotovo dejstvo. pobrskaj malo za tri kolena nazaj po fotrovi in mamini strani.

Še en primer tolažbe in izgovor za debele.

Veliko škode naredi psiha. Po mojem ni debelega človeka, ki bi bil zadovoljen s svojo postavo. Slaba samopodoba. Stres. Vse to veliko bolj škoduje zdravju.

Sicer pa je to en lari fari. Zakaj se rodimo z nogami in rokami? Zato da se gibljemo.


Če bi pa živel zdravo, bi bil pa lahko 100.

Saj ni prvi s takimi teorijami. Za zdravje naj bi bilo dejansko potrebnega bistveno manj miganja, kot se danes priporoča. Pet minut nabitega utripa na dan. Vse ostalo je zasvojenost in nič ne pripomore k zdravju, veliko pa recimo k obrabi sklepov in telesa. Po nekaterih teorijah. 🙂 Govorimo seveda o intenzivnem gibanju, ne hoji, recimo.

Tega je na tone na netu:

In a study last year, scientists from the U.S. and Europe found something surprising: the more moderate exercise people do, the more their cardiovascular health improves and their mortality risk drops. When it comes to vigorous exercise, smaller amounts seem to be linked with maximal health benefits.

A 2016 study even found that moderate exercise may beat vigorous when it comes to reducing risk for diabetes. “We have found that moderate-intensity activity improves insulin sensitivity more than vigorous-intensity activity in both obese and overweight individuals and in those with pre-diabetes,” says Dr. Robert McGarrah, a cardiologist and medical instructor at Duke University School of Medicine. It’s possible that moderate-intensity exercise may be superior when it comes to “clearance of fat deposits in the muscle,” he explains.

Zanimivo, če bi isti doktor kaj rekel proti cepivom bi ga mamce najraje kar kronale.

Spodbuja lenobo… pranger.

Pi*da da jst tega naroda nikol ne bom razumel. Ali pa ste dejansko prišli k pameti in se zavedate kdo je šarlatan in kdo iz stroke.

Zanimivo… zelo zanimivo. Bom še mal spremljal forum. Mogoče še obstaja upanje za vas.

Si vis pacem, para bellum.

Pa upam da ste cepiva že sprejeli nazaj. Nedolgo nazaj je tu še vrelo kako ne boste cepili.

Si vis pacem, para bellum.

Uf, še huje je, kot sem mislila. Vsi hitro ven iz fitnesov.

Studies released today show that, despite good intentions, those who regularly exercise for two hours or more could be doing more harm to their bodies than good.

The research, which comes from Australian sports journal Alimentary Pharmacology and Therapeutics, shows that intense physiological stress on the body can trigger Leaky Gut Syndrome – a condition in which the gut lining weakens, resulting in the passage of germs and toxins into the bloodstream.

It’s believed that the resultant leakage of toxic waste is a primary cause of Multiple Sclerosis (MS) and Chronic Fatigue, and has a role to play in many other illnesses. With no immediate cure – though a gluten-free diet wouldn’t go amiss – those putting in the hours at the gym might be better off putting aside some time on the sofa.

But it’s not just your gut that could suffer from hard graft. There are a whole range of health risks associated with excessive exercise that the health and fitness industry would rather you didn’t know.

Whilst the gym claims to hold the key to a happier, healthier you, science seems to be saying that there really can be too much of a good thing.

Abnormal heart rhythms
A long but gentle session on the treadmill can’t hurt, right? Wrong. Those who regularly engage in endurance sports are at risk of causing permanent structural changes to heart muscles which scientists describe as ‘cardiotoxic’.

Such changes are believed to predispose athletes to arrhythmia (abnormal heart rhythms), making them more prone to sudden cardiac death. For years, a handful of clean-living sports nuts have sat smug in the knowledge that tobacco, caffeine and recreational drugs are the main causes of an irregular heart beat. But studies released by the European Heart Journal in 2013 suggest that – especially for those with a family history of irregular heartbeats – overdoing the fat-burning workout can also contribute to poor cardio health.

The study, which measured the heart rhythms of over 52,000 cross-country skiiers during a ten year period, found that the risk of arrhythmia is increased with every race completed, and was up to 30pc higher for those who competed year-on-year for a period of five years. Exercise intensity also affected results: those who finished fastest were at higher risk for arrhythmia.

A shaky immune system
Cortisol – a hormone emitted by the adrenal gland during periods of physical stress – stimulates gluconeogenesis (the production of new glucose) in the liver and increases protein breakdown in the muscles.

It’s essentially good. Keen to benefit from its inflammatory effects, professional athletes have been injecting their wearied muscles with the stuff for years (as have office workers who suffer from persistent RSI). But scientists recently came to the conclusion that the negative effects of cortisol can outweigh the benefits.

Whilst cortisol can decrease the swelling and reddening prompted by serious injuries, its immunosuppressive effects mean that those who endure high and consistent cortisol levels are at more risk of falling ill.

One way of understanding this is in terms of the ‘fight-or-flight’ instinct. Levels of cortisol increase dramatically during moments of intense stress – but these moments tend to be very fleeting. You fight, or take flight, and then the body’s self-limiting response system returns to normal.

However, that doesn’t happen so quickly when you over train. Essentially, your body doesn’t have time to recover, so it stays in (or close to) fight-or-flight mode. Your immune system pays the price.

Weakened bones
Not only are those who over-exercise more at risk of illness but they’re doubly as likely to end up bed-bound thanks to cortisol’s interference with bone-building. W
hen cortisol is in the bloodstream, more bone tissue is broken down than is deposited. This means that exercise addicts, whose bodies remains in a chronic state of stress, put themselves at higher risk of fractures and breakage.

The resultant loss in bone density can lead to serious conditions such as osteoporosis and arthritis, which can haunt excessive exercisers in later life.

Mental ill-health
Pumping iron on a daily basis might be a fast-track to the baywatch body you’ve always craved – but relentlessly hitting the weights has proven detrimental impacts on mental health.

Studies into what is known as ‘Overtraining Syndrome’ show that those who over train portray the same biochemical markers as those with clinical depression – which is to say that the emission of serotonin and tryptophan are altered by both disorders. Behaviourally too, the clinically depressed and the over trained were perceived to share lowered motivation, insomnia and irritability.

Last year the Technical University of Munich found that young athletes who don’t leave enough time to recover from stress and injury are 20pc more likely to suffer from depression.

Struggling to find the motivation to lug your unwilling body to the gym? It might be time to ease off the weights.

How to tell if you’re over training
By Scott Laidler, personal trainer
Scott Laidler
Scott Laidler
Symptoms range from individual to individual and the presentation of one symptom alone does not necessarily indicate that you are over trained. As a result, the list below is not exhaustive. Nevertheless, any combination of the following may suggest that you are over trained, or in the very least in need of some recovery time.

Lethargy
Poor sleep (despite being tired)
Aching muscles
Poor workout performance
Inability to complete workouts
Irritability
Loss of appetite
Loss of libido
Poor co-ordination
Swelling of lymph glands
Abnormal heart rate
If you are experiencing any of the above symptoms, the most important thing to do is stop training. Your body needs time to recuperate. Listen to it. Symptoms could take days, weeks, or months to subside.

Once you do feel better, it’s wise to reintroduce yourself to the workout world slowly. Begin by concentrating on general activities like jogging or cycling that can be completed at a gentle intensity, before really getting back into the heavy stuff.

Gospod ni zdravnik, pac pa matematik. Sicer pa ima do neke mere kar prav. Tudi sam sem mnenja, da je z vidika vpliva na zdravje, danasnja obsedenost s sportanjem priblizno enako koristna, kot pitje vina in piva, kajenje in predajanje gurmanskim uzitkom brez omejitev.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Čisto odvisno,

Ko sem bila pred leti brez zaposlitve, sem redno hodila na fitnes in opazila sem, da so bolečine v hrbtu, ki so me mučile od 21. leta dalje, popolnoma prenehale. Imela sem časa na pretek in si pripravljala zdrave obroke.

Zdaj imam že nekaj časa samozaposlitev in tempo je neizprosen, od jutra do večera, časa za šport nimam, saj tistih par ur na teden raje izkoristim za kaj prijetnejšega (branje, čvek s prijateljico …). Da bi se vstajala ob petih zjutraj za fitnes, mi še na misel na pride. Jem zelo nezdravo, količinsko normalno, kadim in vsak dan cca 2 deci vina, čez vikend več.

Moje počutje je odlično, brez bolečin v hrbtu, koža napeta, mehka, brez enega mozoljčka, brez ene gubice, lasje sijoči, gosti in v zadnjem času so mi iz neznanega razloga preceh zrasli, pa so mi vedno počasi. Postava je še vedno vitka. Veliko žensk gledam, da imajo katastrofalno kožo na obrazu (tudi kakšne vegice), mozolje, ne vem, ali so to KT

Kar se mene tiče, če imaš možnost, živi, kot ti narekuje telo. Meni recimo nikoli ni ustrezalo vstajanje ob izrazito zgodnji uri, vedno sem imela potem bolečine po telesu in bila sitna. Bolj mi ustreza, da sem aktivna zvečer in ponoči, tudi za učenje.

Brala sem članek od slovenske zdravnice, popolnoma se strinjam z njeno trditvijo, da smo Slovenci vzgojeni tako (vsaj starejši), da se je treba po šihtu prekomerno zgarati (delo zaradi dela) in do onemoglosti vrtičkati (pridelek pa potem ne uspe ali pa ga uniči narava). V modernejšem času pa ljudje po 5, 6 ur laufajo, da se počutijo vredne.

Sama ne razumem te slovenske panike, da je ob lepem vremenu vedno treba na silo it ven in se izmizgati do konca. Kaj pa, če meni takrat ne paše in želim početi kaj drugega?

imaš pač dobro genetiko, to je zagotovo dejstvo. pobrskaj malo za tri kolena nazaj po fotrovi in mamini strani.
[/quote]

Zna biti res.
Pokojni oče: namizni tenis, plavanje, skoki v vodo do svojega 30-ega leta. Je bil med boljšimi v Sloveniji.
Nato pa večja poškodba pri športu, nato še eno leto nemško taborišče (zelo dobra dijeta, mislim čisto resno).

Torej se sedaj šlepam na prednika… 🙂 Hvala, oče,

Delim vaša opažanja. Slovenci smo (so) mazohisti. Ne ustavimo se po eni zgrajeni hiši 300 kvadratov..
In ne po 40 kilometerskem maratonu. Za nas bi bil pravi maraton 100 km, z jezikom do jajc…
Ali pa vsaj triatlon. Še bolje šestatlon.

Katastrofa, kaj dela Slovencem psiha. In potem to prodajajo kot normalno, celo zdravo, kot dober življenski stil. “Sporočajo” občestvu, da je to prava stvar. Kontaminirajo druge.

V glavi pa brez napredka, celo nazadovanje. Ker ni časa…

1. Poso. Magari 200 ur v službi mesečno BREZ plačanih nadur. delodajalci so seveda takih bedakov veseli…
2. Kuča.

samo razumeti se ga ne sme dobesedno. Pač je malce pretiraval in karikiral, sicer pa njegova drži. saj ni rekel, da moraš striktno kavč peglat, torej neko zmerno gibanje je najboljše.

S “telovadbo” se ne mučim, ampak uživam v njej. Ni pa to več kot 2 do 3x na teden.

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

…vsi zdravniki pravijo eno, en brazilec iz njihovega ekvivalenta zgornje kungote pove nekaj drugega, in vi vsi ignorirate vse ostale, ampak verjamete ravno njemu… ker je nek rumenotiskovni medij pobral filmcek z youtubea…

Ce se ze ne mislite premikat, jejte vsaj mascobe, da vas ubije infarkt hitro, in ne cukra, kjer me bo drago stalo vase zdravljenje in amputacije nog.

Čigava resnica? Če nekdo pač ne mara posedat in kavčat, se mu naj ne vsiljevat, da se muči s gibanjem, telovadbo… hkrati pa zagovarja sex, ki ravno tako terja fizično aktivnost in obremenjuje srce.. hehe… dvoličnež ni kaj ;)… dobro da ne začne še vsiljevat alkohol tistim, ki ga ne pijemo…


Če bi pa živel zdravo, bi bil pa lahko 100.
[/quote]

:))))))))

Tole me je spomnilo na vic:

Kakšen je rekord Črnogorca na 100 metrov?
70 metrov.

New Report

Close