Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Neplodnost ivf-tujina 2019

ivf-tujina 2019

živjo vsem! ker so posti, ki se nanašajo na izkušnje z ivf postopki v tujini stari že par let, me zanima, če ima kdo kakšne sveže izkušnje s tem? midva sva razmišljala o kinderwunsh institute pri grazu, pač zaradi bližine, ni pa to odločilni faktor. sama se že več kot 2 leti prekladava v mb, vzrok so neprehodni jajcevodi. v tem času je prišlo do ene punkcije in enega prenosa zamrznjenčka, ki se je končal s SS v 5. tednu. Zaradi očitnega razloga zavlačevanj in pošastno dolgih čakalnih vrst (da ne omenjam odnosa večine osebja in načina dela), zelo razmišljava o tujini. Vesela bom kakšnega nasveta, s katero kliniko ste imeli dobre izkušnje ,pa tudi cene in katere druge informacije. Hvala in veliko uspehov vsem.

Pozdravljena, midva sicer še nisva šla skozi noben postopek v tujini, vendar sem bila na vezi že s kliniko Reprofit Brno. Sva tudi malo razočarana nad sistemom tu, predvsem dolge čakalne in pa sistem poskušanja in ne dovolj preiskav pred postopki. Prijazni pa so kjer midva hodiva, nimava glede tega težav.
Skratka, iz Reprofita so mi odgovorili takoj. Zelo prijazni, razložili vse. Saj vem, da bo večina rekla, da če plačaš se bodo pa ja potrudili, ampak tudi postopke v Sloveniji plačamo.
Pri njih je cena ivf 2.350 €, dodatno še zdravila 1.000 – 1.500 € (odvisno verjetno od postopka). Potem imajo še opcijo darovanih celic, tudi nekje takšna cena (postopek in zdravila za donorko in zdravila za prenos) in darovane zarodke od 1.200 € + zdravila (hormonska priprava na zarodek).
Čakalnih dob praktično ni, vsaj takrat, ko sem jaz pisala jih ni bilo. Lahko se dogovoriš za obisk, lahko konzultacijo preko skypa ali telefona. Ni pa nujno nič od tega. Pošlješ jim dokumentacijo, izvide, nato ti javijo kaj še rabijo. Od mene so želeli nov test za amh, fsh, uz maternice, izvid pap.
Z drugimi nisem komunicirala, so me prepričali. Pa tudi na tujih forumih pišejo, da so zelo uspešni, strokovni in prijazni. Če bo treba, bova šla tja na postopek, ker naju malo preganja čas.
Upam, da sem ti kaj pomagala. Pa javi kako se boš odločila. 😉

Pozdravljena,
Jaz lahko svojo izkušnjo v tujini opišem res kot zelo, zelo pozitivno. S partnerjem sva se štiri leta borila za malo štručko in sva jo s pomočjo klinike Reprofit v Brnu letos marca tudi dobila. Naj povem, da ta klinika je res na nivoju v vseh pogledih. Že na samem začetku, ko sem poslala prvi mail sem bila presenečena nad odzivnostjo, saj sem odgovor koordinatorke prejela še isti dan. Skratka od prvega maila do prvega postopka je minilo dva meseca, s tem, da sva bila vmes enkrat pri njih in nekaj pregledov po njihovih navodilih opravila tudi pri nas. Prvi postopek z lastnimi celicami je bil žal neuspešen, prav tako drugi z darovanim zarodkom, tretji z darovanim zarodkom pa nama je prinesel najbolj čudovito punčko.
Čakalne dobe pri njih dejansko ni, kar pa je tudi zelo pomembno je to, da si obravnavan kot človek, kar je bistvena razlika od klinik pri nas, kjer sem tudi šla čez šest postopkov OBMP.
To je sedaj grob opis, če pa vas zanima kaj bolj podrobno, pa kar vprašajte in vam z veseljem odgovorim.
Želim vam, da bi vam uspelo in le pogumno…

Davinci, čestitke za punčko. ❤️Verjamem, da morata biti presrečna. Če dovoliš, imam pa jaz vprašanje zate. Zanima me katera zdravila si imela v času pred prenosom darovanega zarodka, se morda spomniš?

Hvala za čestitke, sreča je res nepopisna ☺️.
Sem šla gledat maile o stimulativnem protokolu in tisti ciklus, v katerem je bil prenos sem drugi dan menstruacije pričela z jemanjem zdravil Estrofem in Aspirin 100, dan pred prenosom pa sem pričela z injekcijami Clexane.
Upam, da sem kaj pomagala.
Vse dobro želim…..

Davinci, hvala za informacije. Clexane si imela pa potem do konca nosečnosti? Kako sem firbčna… 😁

Haha, ni problem, z veseljem delim informacije. Vsa ta zdravila (+ Utrogestan po prenosu) sem jemala do dvanajstega tedna nosečnosti, potem pa postopoma prenehala ( iz klinike ti pošljejo natančne informacije kako prenehati).
Lp

New Report

Close