Starševski čvek

Obsežna raziskava - povečano tveganje za možgansko kap

Default avatar
Obsežna raziskava, ki je trajala skoraj 20 let in je zajela skupino skoraj 50.000 ljudi je pokazala, da brezmesno prehranjevanje povečuje tveganje možganske kapi za 20%, po drugi strani pa zniža tveganje za srčno žilne bolezni za približno enak odstotek.

Raziskave se še nadaljujejo. Strokovnjaki priporočajo uživanje čimbolj raznolike hrane.
Default avatar
V naših časih še ni bilo takih raziskav in strokovnjakov, ki bi nam priporočali raznovrstno prehrano zato smo izumrli.
Default avatar
Še kdo pogreša komentarje veganskih aktivistov? So si šli spečt šniclo za vsak slučaj?
Default avatar
Na možgansko kap vpliva pomanjkanje vitaminov skupine B. Najbolje se absorbirajo tisti vitamini pridobljeni po naravni poti s hrano. Uživanje kemičnih nadomestkov je manj učinkovito.
Default avatar
Na planetu Zemlja sem užival ko sem lahko jedel vsesorte hrano. Sedaj lahko samo druge opazujem kako jedo in se redijo.
Default avatar
Sem že milijone let tu in se nisem izumrl. Edini prej sem bolj spoštovali naravo zdaj jo unicujem.
Default avatar
sam fprašam je napisal/a:
Evo me. Ne, če brezmesna prehrana zvišuje tveganje za možgansko kap, za isti odstotek pa znižuje odstotek za srčno-žilne bolezni (ki so večje tveganje), potem tudi to potrjuje, da je odločitev za veganstvo pravilna, saj v najslabšem primeru ni razlike, v najboljšem pa se bolj eliminira bolj nevarne bolezni.
Default avatar
My moon je napisal/a:
"Raznolika hrana" bi naj vključevala meso? Zakaj pa bi strokovnjaki hoteli, da me pokončajo srčno-žilne bolezni namesto možganske kapi?