Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Alkohol doma

Default avatar

Slabi pivci

Koliko alkohola imate doma? Mi smo dva odrasla in dva otroka in je na zalogi nekaj buteljk še neodprtih in je za obiske. Midva ne pijeva alkohola. Sodelavka mi je rekla, da to ni normalno. Ona z možem spijeta gajbo vina na teden. Pravi, da samo ob obrokih pijeta. Nama se zdi toliko alkohola preveč. Vsi smo stari okoli 50.
Default avatar

malo statistike

0 alkohola. Vem, za Slovence nismo normalni. Jaz ne pijem, drugi spijejo na praznovanjih kak kozarec ali dva, a se noben nikoli ne napije. Enako sorodniki, razen enega, a ko se je ta dokončno zapil, se je prostovoljno izpisal iz tega sveta.
Dvoji prijatelji. En par ne pije, ne on ne ona. Njegov oče je bil alkoholik, zato se je že kot mulc odločil, da ne bo pil. Pri drugih prijateljih on že 25 let po kosilu spije 1 deci vina. Količina se nikoli ne spremeni.
Default avatar

Banda di Lupi

Slabi pivci je napisal/a:
Koliko alkohola imate doma? Mi smo dva odrasla in dva otroka in je na zalogi nekaj buteljk še neodprtih in je za obiske. Midva ne pijeva alkohola. Sodelavka mi je rekla, da to ni normalno. Ona z možem spijeta gajbo vina na teden. Pravi, da samo ob obrokih pijeta. Nama se zdi toliko alkohola preveč. Vsi smo stari okoli 50.
3000 litrov vina.
Default avatar

1raglja

Nooo, pr nam smo založeni za hude čase. Pa se ne spodob da zacnem nastevat, k nism s koncev z 1.0 promila v zraku. Plus prevec bi blo zapisat. Je pa od zganega do piva in tud kak refosk se najde.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Default avatar

Banda di Lupi

1raglja je napisal/a:
Nooo, pr nam smo založeni za hude čase. Pa se ne spodob da zacnem nastevat, k nism s koncev z 1.0 promila v zraku. Plus prevec bi blo zapisat. Je pa od zganega do piva in tud kak refosk se najde.
Kje pa so ti konci?
Default avatar

1raglja

Banda di Lupi je napisal/a:
1raglja je napisal/a:
Kje pa so ti konci?
Na un stran trojan, menda. Ceprav cvickova pokrajina je tud zlo tam tam s promili.
Če znaš življenje izkoristiti, je dovolj dolgo. (Seneka)
Default avatar

nic nimamo

alkohola doma, ker po tem nimava potrebe in ga ne uzivava. Se sokov in prigrizkov nimamo tako, da ce se kdo najavi gremo v namenski nakup :).
Default avatar

Imam

Za razkuževanje šnopc. Že pivo si moram it posebej iskat v trgovino, če ga imam namen piti recimo pri pizzi. Kaj klinc mi bo alkohol, če sem na antidepresivih?
Default avatar

Nekaj je

Pir in kaksno zganje zmer na zalogi. Se ga nazreva tud kak vikend ko otrok zaspi.
Default avatar

Sushi

16 pirov, 2 flaši vina, mal viskija in rum za slaščice. In ne, ne rabim pomoči😁
Prekajen meso dl cajt gvera;)
Default avatar

Štajerski argo

Banda di Lupi je napisal/a:
1raglja je napisal/a:
Kje pa so ti konci?
Pri nas.
Default avatar

Senza

Flaša Belvedere vodke, načeta flaša Grey Goose vodke, 2 deci sliv v žganju, dobila za darilo, najbrž bo za sladice, 2 Uniona v hladilniku.
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

viharni jezdec

Senza je napisal/a:
Flaša Belvedere vodke, načeta flaša Grey Goose vodke, 2 deci sliv v žganju, dobila za darilo, najbrž bo za sladice, 2 Uniona v hladilniku.
Taka kot ti pa te argo župce zgoraj, nikar ne vohajte alkohola, ker ste že brez dovolj prtegnjeni.
Default avatar

Senza

viharni jezdec je napisal/a:
Senza je napisal/a:
Taka kot ti pa te argo župce zgoraj, nikar ne vohajte alkohola, ker ste že brez dovolj prtegnjeni.
Ti se pa enkrat za spremembo zase brigaj, saj ne boš (nikoli) zraven, ko bom pila.
A ti to alkohol snifaš, da odsvetuješ vohanje alkohola?
_____________________________________________________________________________________________________________
V hitlerjanskih zadnjih sobah gostiln spet udarjajo drug po drugem, ti majhni rodovi na povodcih...
Default avatar

Jajca v hladilniku

Cca 20 litrov viskija, nekaj jegra, unicum, uzo...to stoji že skoraj 20 let. Za tvojo sodelavko nista normalna, ker pri njih so alkoholiki, za alkoholike pač ne moreta bti normalna...
Default avatar

kr nekaj alkota

Imamo kar nekaj alkota, vecina raznih zganih pijac.
Vino uporabimo za kuho, tako da ga ni, valja se le par sampanjcev, ki so ze zdavnaj cez rok uporabe (in jih bom te dni res stran vrgla!)
Piva je ene par piksen v hladilniku, 2-3 mogoce.
Likerjev nimamo.
Default avatar

dva otroka in dva odrasla

..... in vsi ste stari okoli 50?
Zelo zanimivo?
Default avatar

Nič gjh

Meni se smilijo otroci, da morajo gledati nepravilni odnos staršev do alkohola.
Default avatar

MsOlivija

Skoraj nič: dve mali piksni Heineken piva in steklenica Corone. Moram preveriti datume, da ni kaj že preč. Ne pijemo alkohola in tudi za obiske namensko ne kupujem.
Default avatar

Alkopost

človek v različnih obdobjih, različno pije in če pitje predstavim s krivuljo, navzgor količina in po horizontali leta, pride ven takšen klobuk. Pitje po 20 in do 45 narašča, stoji do 55 let z isto količino in po 55 pitje pada.
na vrhu med 45 in 55 sem jaz pil okoli 4-5 litrov vina na teden in sedaj pri 70, en liter na teden.
Mislim pa, ko gledam pitje in pivce in njihov odnos do okolja in sebe, da v globali dela alkohol človeštvu več škode kot koristi.