Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek prvo leto novorojencka

prvo leto novorojencka

Zivjo,

sem zelo aktivna oseba in tako tudi nacrtujem preziveti nosecnost ter prvo leto oz. porodnisko obdobje. Prav tako ne komplinciram veliko in bom otroka ze od rojstva navajala na realen svet.

V planu imam, da bom sla z novorojenckom za nekaj casa naokoli, zato bi prosila, ce mi lahko natancno opisete, katere preglede, cepljenja in ostale obveznosti potrebuje dojencek do dopoljnjenega prvega leta starosti ter kdaj se le-ta izvajajo.

Predpostavljam seveda v primeru, da nosecnost ter porod potekata normalno, otrok se rodi zdrav, prav tako ni poporodnih zapletov ter je tako z mano, kot tudi dojenckom vse BP.

Zatorej bi vas prosila, da mi po mesecih opisete, kdaj je potreben kaksen odmerek cepiva, ali pa obvezni pregled, da si lahko malo v naprej pripravim pot. Prav tako bi bila zelo vesela, ce mi poveste, ce mi kaksen predel sveta izrecno odsvetujete za potovanje z nekajmesecnim dojenckom.

Pogovori se s pediatrom,ti bo hitro dal svoj odmerek.

Eni ste pa res za hece!

Bogi otrok.

A to bi šla z motorjem na pot , tako kot Zvone Šeruga in Benka Pulko?

Zakaj “bogi otrok”? Nas se je prvic peljal cez Evropo pri 4 mesecih, drugic pri 6, pri 12 je bil ze trikrat na letalu. Trenutno pri treh in pol je videl 13 drzav, od tega 3 na bliznjem vzhodu…

Ne vem kaj se folku premakne v glavi, da mora biti pa dojencek/otrok skoz doma…

Tudi mame se delijo na dobre in slabe. Nekatere gredo celo v zapor.
Odločila si se za otroka. Sedaj si dolžna zanj skrbeti po zdravi pameti. Če je nimata ne ti ne mož, ti bodo itak otroka vzeli.

Pa mi3 smo se cisti amaterji v primerjavi z tema dvema:

https://foxonboard.com/category/blog/

2 starsa, 1 mulckek, 2 dojencici, pa gremo!

Hahahaha, me res zanima koliko ti bo do potovanj, ko boš po cele noči prebedela, ko ga bodo mučili krčki, kasneje zobje.
Dojenček potrebuje predvsem v prvem letu svojega življenja rutino in mir, ne pa da ga na letalu izpostavljaš pritisku, klimi,vsem bacilom in virozah, ki jih bodo imeli ljudje na letalu.
Poročaj drugo leto koliko si prepotovala, res me zanima odgovor.

Zdrava pamet pravi da:

* Ni treba, da je otrok na josku
* Otrok je zadovoljen, ce ve da ga imas rad, in mu je vseeno kje je
* Otroka dogajanje stimulira

Slovenceljska “joj, da se ne bo boscek na sprehodu prehladu” neumnost pa definitivno ni zdrava pamet.

Khe pa ima otrok oceta da lahko pises kako bosta vidva hodila okoli? Sicer pa ….naredi si grob nacrt stvari ki jih mogoce ti lahko izvedla v casu porodniske….res grob nacrt….najprej pa rodi in poskrbi za otroka. Imej v glavi da prvih 6 tednov moras pocivat tudi ti. Res da zdej se ti nepocivanje ne bo poznali, ti pa bo to starost navrgla….imej tudi v glavi da se prav lahko zgodi da bosta ti in tvoj otrok konkretno neprespana. In se nekaj. Znano dejstvo je, da dojencek potrebuje spanec in to v svoji posteljici oz s starci ce drugace ne gre ( sploh ponoci) in to v tisini, da mozgani res ne zaznajo nobenih motenj in da otrok ima moznost prehajanja iz plitkega in globokega spanca itd in da se otrokovi mozgani najvec razvijajo ko otrok spi. In verjemi ce otrok ne bo od zacetka imel reda v nicimer tudi v spanju ga nikoli ne bo imel….sam ne pol jokat….ce se ze odlocis za otroka potem temu prilagodi zivljenje. Otrok prinese spremembe in lahko se zgodi da bo za nekaj casa tvoja glavna aktivno dojenje vsako uro, previjanja gospodinjenje( kuhanje za vas, pranje itd). Ce na spremembe nisi resno pripravljena se pripravi na tornado posledice tega pa bo cutil tvoj otrok….

najdi svojemu otroku oustrezen nasprotni spol, da bo imel kaj fu.kat na poteh
ju knou d dril ..

Ej,a nisi ti že z istim besedilom Pušenjaku morila? Meni deluješ neodgovorno in da pojma nimaš, kaj te čaka, nedozorela. Leto dni oddiha/dopusta pa je treba izkoristit za hodit okrog, ane?

Pozdravljena,

Pisem ti ker sem bila v podobni situaciji, vendar z malo drugacnim mindsetom.

Sem mama 10 mesecnega fantka in trenutno ti pisem iz spanije, torej vidis da se da se potovati. 🙂 uzivamo, krasno nam je…

A vseeno…

Z mozem sva pred rojstvom ogromno potovala in vedno sva si zelela nadaljevati s tem ko dobiva otroke. Nam uspeva vendar sva sla v to veliko bolj premisljeno in si nisva delala prehitrih nacrtov.

In to je tudi moj nasvet: ne planiraj prehitro, ne kupuj se kart, vzemi si raje malo vec casa. Dovoli telesu da se malo spocije od nosecnosti in poroda, dovoli sebi in ocku da se navadita na novo rutino in dovoli malemu bitju da se malo navafi na vaju.

Midva sva si vzela cas in roko na srce, res nam je bilo lepo tiste prve mesece. V miru sem bila na porodniski, z otrockom sva lepo vzpostavila dojenje, vsi pregledi pri pediatru so sli mimo. In ko je napocil cas, sem mirne duse kupila karte za spanijo, vefoc da se bomo brez tezav znasli.

Saj verjetno ne bo tako strasno kot ti zgoraj pravijo, mi smo sli mimo brez krckov, neprespanih noci, bolezni, itd… ampak je pa sprememba. Poskusi jo najprej sprejeti v miru doma in ko se bos cutila pa veselo na pot 🙂

Ocitno si na socialni..ko,te ne bi znao..skupo bi te platio..ne lazi,to je vse😁😁😁

Zdrava pamet pravi da:

* Ni treba, da je otrok na josku
* Otrok je zadovoljen, ce ve da ga imas rad, in mu je vseeno kje je
* Otroka dogajanje stimulira

Slovenceljska “joj, da se ne bo boscek na sprehodu prehladu” neumnost pa definitivno ni zdrava pamet.
[/quote]

V svojem postu nisem omenjala joške in boščka na sprehodu. Ne eno ne drugo moj namreč ni bil.
Sem pa s prvim dnem njegovega zunajmaterničnega življenja postala polno odgovorna za njegovo zdravje, počutje in primeren razvoj.
Mati ki na forumu sprašuje take neumnosti zame ni dovolj zrela niti za psa, kaj šele za dojenčka.
Ampak čisto možno, da si pač psihopatka.

V svojem postu nisem omenjala joške in boščka na sprehodu. Ne eno ne drugo moj namreč ni bil.
Sem pa s prvim dnem njegovega zunajmaterničnega življenja postala polno odgovorna za njegovo zdravje, počutje in primeren razvoj.
Mati ki na forumu sprašuje take neumnosti zame ni dovolj zrela niti za psa, kaj šele za dojenčka.
Ampak čisto možno, da si pač psihopatka.
[/quote]

Zenska, ki sprasuje kaksen je program ceplje ja in pregledov…
Ki ocitno hoce poskrbeti za otroka…
Ampak ne pase v tvoj omejeni nazor kaj “se spodobi in je pravicno”…

Je tudi, tako kot jaz, psihopatka?

Right. Pa 30km do prvega mesteca je tudi “fuł dale “ zate, kajne? Ena ura do Maribora, cuj, to je pa ze skoraj Amerika?

Vaš se vsega tega že pri 6 letih, ko bo šel v šolo, niti spomnil ne bo Kaj šele pozneje. S tem ste ga samo izpostavljali potencialnim nevarnostim, otrok od tega ni imel nič Sta pa najbrž uživala starša. Eni pač mislijo, da otrok ničesar ne spremni in da bodo tudi po tem lahko živeli kot so prej. morda res, a za kakšno ceno. najpozneje ko gre otrok v šolo, rabi malo več stabilnosti v življenju. Takrat sta ponavadi tudi takšna starša že narazen, vsak na svojem adrenalinskem potovanju.

Vaš se vsega tega že pri 6 letih, ko bo šel v šolo, niti spomnil ne bo Kaj šele pozneje. S tem ste ga samo izpostavljali potencialnim nevarnostim, otrok od tega ni imel nič Sta pa najbrž uživala starša. Eni pač mislijo, da otrok ničesar ne spremni in da bodo tudi po tem lahko živeli kot so prej. morda res, a za kakšno ceno. najpozneje ko gre otrok v šolo, rabi malo več stabilnosti v življenju. Takrat sta ponavadi tudi takšna starša že narazen, vsak na svojem adrenalinskem potovanju.
[/quote]

Potencialnim nevarnostim? Potencialna nevarnost so tudi vaski zupnik, Donard Trump in antivaxxerska zalega – da o bioenergeticarskih vegansko-zeliscarskih materah sploh ne govorimo.

Anyway, dovolj bodi mojega debatiranja z zapeckarakimi tercialkami v hisah brez zaves, ampak z z zivobarvnimi fasadami – avtorica, tam pri ene 4-6 mesecih, odvisno od otroka, le pogumno na pot. Le z ogromno prtljage racunaj! (Vozicek in avtomobilski sedez gresta zastonj na letalo.)

Potencialnim nevarnostim? Potencialna nevarnost so tudi vaski zupnik, Donard Trump in antivaxxerska zalega – da o bioenergeticarskih vegansko-zeliscarskih materah sploh ne govorimo.

Anyway, dovolj bodi mojega debatiranja z zapeckarakimi tercialkami v hisah brez zaves, ampak z z zivobarvnimi fasadami – avtorica, tam pri ene 4-6 mesecih, odvisno od otroka, le pogumno na pot. Le z ogromno prtljage racunaj! (Vozicek in avtomobilski sedez gresta zastonj na letalo.)
[/quote]

Sem moški brez otrok in veliko potujem. Če bi se kdaj odločil za otroka, bi definitivno vsaj v prvem otrokovem letu spremenil svoj način življenja. Včasih vidim na x koncu sveta takšne super adrenalin freak mame z poscanimi in pobruhanimi dojenčki. Bolj patetičnega prizora si ne morem zamislit. Enkrat smo bili tako na eni barki sredi morja, tam pa dva novopečena starša z nagim otrokom, zavitim v eno cunjo. Otrok je jokal kot nor, potem pa še pobruhal naokoli. Kaj je sploh delal tam?! Vsi ljudje okoli njih so bili zaradi tega znervirani, onadva menda še najmanj. Podobna scena na letalu letos. Dva Nemca s par mesecev starim otrokom, ki je jokal po več ur skupaj. Celo letalo se je ukvarjalo z njim. Še dobro, da lahko vklopiš slušalke in ne poslušaš tega dretja.
Enkrat smo imeli na bližnjem vzhodu primer dojenčka z drisko, ki je skoraj umrl. njegov mlada mati pa se vsa v solzah metala ob tla. In to niti niso bili neki hudo resni primeri. Lahko gre še tisoč stvari narobe. Potem se pa ena trola hvali, da je njen froc pri 3 letih “videl” 13 držav. LOL je videl ja, da mu je mat nora, fotrpa temu sledi.
Primerjava z vaškim župnikom, trumpom in antivaxxersko zalego mi ne potegne. Večine slovenskih otrok v prvih nekaj mesecih življenja nič od naštetega ne ogroža. Še najbolj jih ogrožajo lastni neodgovorni starši, katerim so izpostavljeni od spočetja dalje. Danes se res že vsaka budala odloči za otroka.

Sem moški brez otrok in veliko potujem. Če bi se kdaj odločil za otroka, bi definitivno vsaj v prvem otrokovem letu spremenil svoj način življenja. Včasih vidim na x koncu sveta takšne super adrenalin freak mame z poscanimi in pobruhanimi dojenčki. Bolj patetičnega prizora si ne morem zamislit. Enkrat smo bili tako na eni barki sredi morja, tam pa dva novopečena starša z nagim otrokom, zavitim v eno cunjo. Otrok je jokal kot nor, potem pa še pobruhal naokoli. Kaj je sploh delal tam?! Vsi ljudje okoli njih so bili zaradi tega znervirani, onadva menda še najmanj. Podobna scena na letalu letos. Dva Nemca s par mesecev starim otrokom, ki je jokal po več ur skupaj. Celo letalo se je ukvarjalo z njim. Še dobro, da lahko vklopiš slušalke in ne poslušaš tega dretja.
Enkrat smo imeli na bližnjem vzhodu primer dojenčka z drisko, ki je skoraj umrl. njegov mlada mati pa se vsa v solzah metala ob tla. In to niti niso bili neki hudo resni primeri. Lahko gre še tisoč stvari narobe. Potem se pa ena trola hvali, da je njen froc pri 3 letih “videl” 13 držav. LOL je videl ja, da mu je mat nora, fotrpa temu sledi.
Primerjava z vaškim župnikom, trumpom in antivaxxersko zalego mi ne potegne. Večine slovenskih otrok v prvih nekaj mesecih življenja nič od naštetega ne ogroža. Še najbolj jih ogrožajo lastni neodgovorni starši, katerim so izpostavljeni od spočetja dalje. Danes se res že vsaka budala odloči za otroka.
[/quote]

Pediater ti bo najprej povedal, da malo počakaj z avionom zaradi radioaktivnega sevanja. Prvič slišiš? Ne rečem, da drugega pol leta preživiš v Grčiji na plaži, ok. Pri potovanju Azijo pa vem za malčico, ki je skoraj umrla zaradi zastrupitve in posledično dehidracije. Starša sta bila bolj “alter”. Veš kako ravnati v takem primeru? Kaj dati otroku v takšni sutuaciji, ki še ni na gosti hrani, čaja pa zaradi npr. oporečnosti vodnih virov ne sme? Nerodna reč.. Ko bo otrok star 4 mesece se ponovno javi in povej, kako se imete, potem pa dalje. Poznam take, ki potujejo z malimi otroci. Še pri 40ih iščejo “včerajšnji dan”, tako kot že vse življenje. Razlika je le v tem, da so zdaj še otroka in moža v to potegnili. Potovanja niso edini način iskanja samega sebe, duhovne rasti in razvoja ter širjenje obzorja. Obstajajo še drugi načini. Kaj pa avtodom za začetek, vsaj malo udobja za dojenje in kuhanje nudi in lahko prečešete celo Evropo. Želim ti zdravo nosečnost, zdravega otroka in kanček zdrave pameti. P. s. Ne, nisem razočarana gospodinja, ki ti zavida avanturističen duh. Sem le mama treh otrok, ki je precej realna.

Sem moški brez otrok in veliko potujem. Če bi se kdaj odločil za otroka, bi definitivno vsaj v prvem otrokovem letu spremenil svoj način življenja. Včasih vidim na x koncu sveta takšne super adrenalin freak mame z poscanimi in pobruhanimi dojenčki. Bolj patetičnega prizora si ne morem zamislit. Enkrat smo bili tako na eni barki sredi morja, tam pa dva novopečena starša z nagim otrokom, zavitim v eno cunjo. Otrok je jokal kot nor, potem pa še pobruhal naokoli. Kaj je sploh delal tam?! Vsi ljudje okoli njih so bili zaradi tega znervirani, onadva menda še najmanj. Podobna scena na letalu letos. Dva Nemca s par mesecev starim otrokom, ki je jokal po več ur skupaj. Celo letalo se je ukvarjalo z njim. Še dobro, da lahko vklopiš slušalke in ne poslušaš tega dretja.
Enkrat smo imeli na bližnjem vzhodu primer dojenčka z drisko, ki je skoraj umrl. njegov mlada mati pa se vsa v solzah metala ob tla. In to niti niso bili neki hudo resni primeri. Lahko gre še tisoč stvari narobe. Potem se pa ena trola hvali, da je njen froc pri 3 letih “videl” 13 držav. LOL je videl ja, da mu je mat nora, fotrpa temu sledi.
Primerjava z vaškim župnikom, trumpom in antivaxxersko zalego mi ne potegne. Večine slovenskih otrok v prvih nekaj mesecih življenja nič od naštetega ne ogroža. Še najbolj jih ogrožajo lastni neodgovorni starši, katerim so izpostavljeni od spočetja dalje. Danes se res že vsaka budala odloči za otroka.
[/quote]

Podpis.

Bolj ko tole berem, bolj mi je jasno zakaj ste slovenceljni taka zagovedana bitja.

Vcasih so zenske povgle v jarku, privezale dete na josk, pa sle naprej okopavat njivo – danes bo pa sevanje na avijonu (umiram od smeha, mimogrede!) zjebalo dojencka?! Fak, dolinica sentflorjanska, pa vi res ne vidite dlje od svojih maloumnih prepricanj, mizernih zivljenc, priucene zgrozenosti nad drugacnim, in nenazadnje, trdnega prepricanja, da je edino vasa zivljenska pot pravicna in zvelicavna?

Blagor ubogim na duhu, kajti vasa je mentalna ubornost.

Sem moški brez otrok in veliko potujem. Če bi se kdaj odločil za otroka, bi definitivno vsaj v prvem otrokovem letu spremenil svoj način življenja. Včasih vidim na x koncu sveta takšne super adrenalin freak mame z poscanimi in pobruhanimi dojenčki. Bolj patetičnega prizora si ne morem zamislit. Enkrat smo bili tako na eni barki sredi morja, tam pa dva novopečena starša z nagim otrokom, zavitim v eno cunjo. Otrok je jokal kot nor, potem pa še pobruhal naokoli. Kaj je sploh delal tam?! Vsi ljudje okoli njih so bili zaradi tega znervirani, onadva menda še najmanj. Podobna scena na letalu letos. Dva Nemca s par mesecev starim otrokom, ki je jokal po več ur skupaj. Celo letalo se je ukvarjalo z njim. Še dobro, da lahko vklopiš slušalke in ne poslušaš tega dretja.
Enkrat smo imeli na bližnjem vzhodu primer dojenčka z drisko, ki je skoraj umrl. njegov mlada mati pa se vsa v solzah metala ob tla. In to niti niso bili neki hudo resni primeri. Lahko gre še tisoč stvari narobe. Potem se pa ena trola hvali, da je njen froc pri 3 letih “videl” 13 držav. LOL je videl ja, da mu je mat nora, fotrpa temu sledi.
Primerjava z vaškim župnikom, trumpom in antivaxxersko zalego mi ne potegne. Večine slovenskih otrok v prvih nekaj mesecih življenja nič od naštetega ne ogroža. Še najbolj jih ogrožajo lastni neodgovorni starši, katerim so izpostavljeni od spočetja dalje. Danes se res že vsaka budala odloči za otroka.
[/quote]

Prosim, ne se “odlocit”. Res. Ni zate.

New Report

Close