Starševski čvek

RTV in telefon, računalnik

Default avatar
Če naročnino že plačuješ, potem ne. To velja za tiste, ki so naročnino odjavili na podlagi tega, da nimajo tv aparata.
To je kar malo posiljeno, kar počnejo. Če imaš telefon, pomeni, da imaš možnost gledati rtv, torej boš plačal. Samo, ker imaš možnost, ni važno če gledaš ali ne. To je tako, kot da bi te obtožili ogrožanja javnega reda ali napada z nožem, samo zato, ker imaš doma kuhinjski nož.
°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar
Marko je napisal/a:
Ali pa za posilstvo, ker "oneta" nisi doma pustil.
Default avatar
Sem pa res radoveden, kako bi s takim "zakonom" kaj na sodišču opletali, če bi se tam s kom znašli, ki ne bi želel plačevati samo zato, ker ima telefon ali računalnik.
Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345
Default avatar
Torej bodo sedaj poslali račune po vsem svetu, ker vsak ki ima računalnik lahko spremlja njihove programe?

To bo gnara.... :P
Default avatar
On _ je napisal/a:
V bistvu bi res lahko ja. Čeprav določenih vsebin iz tujine ne moreš spremljat.
Default avatar
Jaz imama doma motorno žago, a zato sem že ožigosan za serijskega morilca?

Slika
Default avatar
Marko je napisal/a:
In za tiste, ki so plačevali manj, ker bi naj imeli le radio.

Mafija rabi denar. Človeške pravice ne pomenijo nič.
Default avatar
Marko je napisal/a:
Saj tudi če imaš televizor, ni nujno, da gledaš programe RTVSLO. Prispevek je dolžan plačat vsak, ki ima možnost gledat. In seveda ni plačilo prispevka za javno televizijo slovenska pogruntavščina, malo poguglajte, koliko se plačuje drugod, recimo Avstrija, Nemčija ... Pred leti sem bila na obisku pri sorodnikih v Švici, oni so imeli prispevek za javno televizijo kar na položnici za elektriko. Mi sploh ni bilo jasno takrat.
Default avatar
tkole je napisal/a:
V avstriji tudi in je več kot pri nas.
Default avatar
tkole je napisal/a:
To pomeni, da se lahko le veselimo, saj kmalu dobimo tudi švicarske plače. :-)
Default avatar
tkole je napisal/a:
Saj je pri nas podobno, ko se priključiš na elektriko, lahko kmalu pričakuješ prvo položnico.
Default avatar
Marko je napisal/a:
Od sedaj naprej je novo pravilo, tud, če kupiš pameten fon, lahko pričakuješ položnico.
Default avatar
Kmalu bodo stali dacarji pred trgovinami in orubili vse tiste, ki bodo nosili ven wc papir, češ, da onesnažujejo naravo. 50 cent za vsako rolico. Pol pa jebeš, če si ga v trgovini dobil v akciji.
Default avatar
Robi... je napisal/a:
Kak butast odgovor.
V Švici plačujejo 365 CHF letno, kar je cca 328 EUR.
Plače pa predvsem niso odvisne od višine RTV prispevka.
Default avatar
Dejansko me zanima, kako je s pravno podlago glede tega. To je namreč vsiljevanje, da plačuješ nekaj, česar ne uporabljaš, ampak moraš plačevati, ker imajo oni odprt dostop do njihovih vsebin??? Se pravi zastonj storitev, ker je zastonj, je pa treba plačat? Ne bom plačal in jim jeb** mat**, nej me iztožijo, golazen ena pokvarjena. Se udeležim protesta, če ga kdo organizira.
Default avatar
Kranjec je napisal/a:
Jaz tudi od plače plačujem prispevke recimo za starševsko varstvo, pa nisem starš, nimam otrok. Pa iz mojih davkov se financirajo šole, vrtci ..., pa nič od tega ne uporabljam. Kaj pa to?
Preberi si Zakon o RTV prispevku, je javno objavljen. Če se greš tožit, boš pa poleg 12,75e mesečno plačal še marsikaj zraven.
Default avatar
Ja, imam mobilni telefon. Vendar na lokaciji kjer živim ni nobene možnosti, da bi mi ta telefon lovil internet. Pa tudi če mi bi na ekranu cca 3 x 4 cm ne vidim ničesar. In kaj zdaj?
Tudi zemeljskega tv signala mi ne lovi nobena antena.

Pa kaj je tem čudežnikom. Sploh ne poznajo razmer na terenu in kar nekaj načrtujejo.
Diletanti.
Ne živimo vsi v Ljubljani.
Default avatar
tkole je napisal/a:
Ja, štekam, da smo socialna država, ampak tukaj se ne gre za to. Tu se gre za to, da KER IMAŠ SPREJEMNIK, moraš plačati, ker sklepajo, da koristiš njihove usluge. Četudi jih ne oz. bi to lahko elegantno uredili. Ampak ne, ker potem bi pobrali manj denarja.
Default avatar
Na spletu (vklj. s telefoni in tablicami) naj pustijo gledati samo tistim, ki se loginajo in je razvidno, da plačujejo. Za zmanjšanje zlorab naj še omejijo št. naprav na en username. To zna implementirati že vsak bruc FRI, če pa niti tega niso sposobni, pa naj kar lepo propadejo, kot na normalnem trgu propade vsaka šalabajzerska firma.