Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ukinitev dodatka na delovno aktivnost

ukinitev dodatka na delovno aktivnost

berem komentarje pod članki….ne vem točno ali sploh vedo kaj to pomeni?
Nikakor nisem leva…ampak te ljudje, ki dobivajo socialni transfer – dodatek na delovno aktivnost NISO LENI, DELOMRZNEŽI…
Ti ljudje delajo! delajo predvsem v gospodarstvu za minimalca in s takimi dohodki ne dosežejo niti minimum cenzusa, ki ga je določil CSD za preživetje na št. družinskih članov

Če to ukinejo, bi morali zvišati minimalno plačo. Res bi morda nezdrava podjetja propadla ali bi se morala prestrukturirati, optimizirati delo v podjetju ali pa bi moral pohlep po čimvišjem dobičku podjetjem malce zrahljati mošnjo.

Hudo je če ne moreš s poštenim delom za polni delovni čas preživeti…pa ti tudi diploma ne pomaga, vzameš, da si vsaj v delovni sredini, si zavarovan….

Upam da zdaj razumejo tisi, ki vsepopvprek komentirajo, pa sploh ne vedo za kaj se gre

sosedu mora krava crknit

lp, slovenec

očitno niti ti, avtorica, ne veš, kaj pomeni dodatek za delovno aktivnost, ki nima veze z minimalcem. daj, poduiči se, potem pa bodi slabe volje.

Dragi poduči se, pa mi prosim ti razloži!
sama prejemam ta dodatek. Imam minimalca, imam diplomo, zunaj imam aktualnih čez 50 prijav na delovna mesta, pridem na razgovor…spet minimalc…no to pa že imam….pišem spet imam pa že 40+ in nisem med tistimi…iščemo mlado osebo…

Mi lahko ti razložiš kako drugače ta dodatek na delovno aktivnost? Vem da so tu zraven tudi prostovoljci, vendar tudi ti morajo opraviti določeno št. delovnih ur in vsekakor ne čičajo doma

NE RAZUMEŠ. Državo skrbi samo za podjetja, ne pa za ljudi. Pač država misli. Podjetja ne smejo pocrkati, zato pa naj pač pocrkajo ljudje na minimalcih, ker zbolijo ali odidejo.. Kruto a resnično.

NE RAZUMEŠ. Državo skrbi samo za podjetja, ne pa za ljudi. Pač država misli. Podjetja ne smejo pocrkati, zato pa naj pač pocrkajo ljudje na minimalcih, ker zbolijo ali odidejo.. Kruto a resnično.
[/quote]

Pač ali preživijo podjetja ali človek. Država se je odločila za podjetja, ne za ljudi.

Ampak, zakaj bi na smrt bolna podjetja še tolerirali…naj se preusmerijo, ali pa zaprejo…tako pa cuzajo ljudi na minimalcu in jih izčrpavajo, da sebe in svoje družine ne morejo preživeti…

Mislim, pa da je več takih ki delavce držijo na minimalcih, sami pa se vozijo v najnovejših avtomobilih (znamk ne bom naštevala)

Dokler ne bo en ponedeljek tema v službah in ne bo nikogar v sluzbo, pa če je treba ne bo nikogar niti v torek in ne v sredo …bo tako….

Dodatek za delovno aktivnost je bil namreč sprejet kot ”dodatek k DSP” v času največje gospodarske krize leta 2011, ko je bila DSP zelo nizka in je znašala 230,00 evrov. DSP danes znaša 402,18 evra, torej za 172 evrov več in skupaj z DDA dosega že 607 evrov oziroma 91,04{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} minimalne plače. Tako DSP danes postaja redni dodatek delovne aktivne populacije in to v času, ko nam na trgu dela primanjkuje delovne sile.

kopirano iz te strani https://www.gov.si/novice/2019-09-06-pojasnila-glede-dodatka-za-delovno-aktivnost-dda/

in ponavljam, da nima veze z minimalcem, temveč samo z DSP. kar se pa prostovoljstva tiče – prostovoljstvo je PROSTOVOLJNO DELO, plačano delo je pa PLAČANO.

Problem plačanega dela je, da tisti z nizkimi dohodki ne morejo preživeti sebe in družine. So aktivni in ne dobivajo DSP ampak plačo in k plači dobivajo DDA (dodatek za delovno aktivnost. Tisti ki pa samo čičajo in dobivajo DSP pa tega dodatka ne dobivajo, razen če opravljajo prostovoljno delo, ko čakajo na zaposlitev (ponavadi)
Je pa DSP glede na minimalno plačo premajhna in si marsikdo misli, da za tako malo razliko ne išče dela

Problem plačanega dela je, da tisti z nizkimi dohodki ne morejo preživeti sebe in družine. So aktivni in ne dobivajo DSP ampak plačo in k plači dobivajo DDA (dodatek za delovno aktivnost. Tisti ki pa samo čičajo in dobivajo DSP pa tega dodatka ne dobivajo, razen če opravljajo prostovoljno delo, ko čakajo na zaposlitev (ponavadi)
Je pa DSP glede na minimalno plačo premajhna in si marsikdo misli, da za tako malo razliko ne išče dela
[/quote]

Minimalna plača je 624 eur + malica + prevoz, kar znese več kot 300 eur več od DSP. Bo pa minimalna plača s 1.1.2020 znašala 700 eur neto + malica in preovz, pa vam verjetno tudi ne bo ok, a ne.

Ta dodatek za delovno aktivnost je itak brezveze. V vecini, ga prejemajo tisti, ki dela od blizu se videli niso. Za prejem tega dodatka je potrebno opraviti res smesno st ur, mislim da 124 letno. In vecina na CSD prinese potrdilo o prostovoljstvu, dejansko opravljenih ur pa tako nihce ne preverja. Tako, da ta dodatek je le samo dodatno orodje, da se ne splaca delat. Socialna, malo prostovoljno, ce sploh, dobis se dodatek, subvencije za otroka,ce ga imas, in si bistveno na boljsem, kot pa ce delas. Dvigniti bi morali minimalne place, hrati nekako urediti cenzuse za vrtec, malico in ostalo. Tudi ni fer, da takoj ko se zaposlis, vse placujes in si zopet na slabsem, kot, da ce bi bil doma. Dokler bodo tako visoke socialne, dodatki taksni in drugacni, se pac delat ne bo splacalo. Sem bila na obeh straneh, izracuni kazejo, da se pod 900 eur neto ne splaca delat.

Minimalna plača je 624 eur + malica + prevoz, kar znese več kot 300 eur več od DSP. Bo pa minimalna plača s 1.1.2020 znašala 700 eur neto + malica in preovz, pa vam verjetno tudi ne bo ok, a ne.
[/quote]

Ni problem, da je minimalec nekaj čez 600 plus malica in prevoz, problem je, da vedno več ljudi dela za minimalca in z višanjem tega (da se razumemo, prav je, da se viša!), bo še več ljudi na minimalcu! To je pa velika j.eba!

Minimalna plača je 624 eur + malica + prevoz, kar znese več kot 300 eur več od DSP. Bo pa minimalna plača s 1.1.2020 znašala 700 eur neto + malica in preovz, pa vam verjetno tudi ne bo ok, a ne.
[/quote]

Če mi nekdo še 1x omeni minimalno plačo + prevoz + malico da je več kot 300 eur plus ga bom na gobec (grdo povedano).

Sem delala za minimalca NOCNE in dobila izplačan minimalec.

Prevoz – sem blizje do podjetja kot 2 km in ga ne dobim izplačanega.

Malico – imamo v službi vsi neužitno malico in jo ne dobimo izplačano. Imamo menzo in to je to.

Zdaj pa meni povej kje je 300 eur plusa? Daj mi ti brihta razloži.

Če mi nekdo še 1x omeni minimalno plačo + prevoz + malico da je več kot 300 eur plus ga bom na gobec (grdo povedano).

Sem delala za minimalca NOCNE in dobila izplačan minimalec.

Prevoz – sem blizje do podjetja kot 2 km in ga ne dobim izplačanega.

Malico – imamo v službi vsi neužitno malico in jo ne dobimo izplačano. Imamo menzo in to je to.

Zdaj pa meni povej kje je 300 eur plusa? Daj mi ti brihta razloži.
[/quote]

Plusa ni ne pri tebi ne pri nekom, ki dobi denar za malico in si jo mora kupit oz. denar za prevoz, ki ga itak nameni za prevoz. Tudi je težko reči, kdo je na slabšem – tisti, ki zjutraj porabi eno uro do službe (vse skupaj 10 ur) in dobi denar ali tisti, ki živi za voglom, pa za službo porabi vsak dan 8 ur in 20 min. Tudi je menza včasih blagoslov (urejena prehrana in to relativno solidna, v kratkem času) ali pa ne (če je hrana slaba). Razumem pa, da v primeru prejemanja minimalne plače, človek praviloma bolj ceni denar, da lahko sam razpolaga z njim.
Predvidevam, da je jasno, da se 300 EUR ne nanaša na prejemke iz malice in prevoza?

Minimalna plača je 624 eur + malica + prevoz, kar znese več kot 300 eur več od DSP. Bo pa minimalna plača s 1.1.2020 znašala 700 eur neto + malica in preovz, pa vam verjetno tudi ne bo ok, a ne.
[/quote]

Prevoz in malica ni plača in ju ne moreš šteti tako zraven!

Plača je absolutno prenizka. Vendar se zavedajte, da tudi ko bo minimalna jurja, se marsikomu ne bo splačalo delat, ker za minimalca pa že ne bo delal!!! To je problem! Problem je v tem, da večina misli, (tako tisti na SDP kot zaposleni), da jim vse pripada! Dejstvo pa je takšno, da z neba ne pade nič (razen SDP) in je za vse potrebno delat! Ne da sem komurkoli škodoželjna. Včasih je bilo, če si DELAL ali si se čemu odpovedal (šparal) (KAVICAM V LOKALIH) si lahko šel na morje, ker je to bil LUKSUZ! Danes bi na morje morali vsi….ker jim PRIPADA! To je tista razlika!

Prevoz in malica ni plača in ju ne moreš šteti tako zraven!

Plača je absolutno prenizka. Vendar se zavedajte, da tudi ko bo minimalna jurja, se marsikomu ne bo splačalo delat, ker za minimalca pa že ne bo delal!!! To je problem! Problem je v tem, da večina misli, (tako tisti na SDP kot zaposleni), da jim vse pripada! Dejstvo pa je takšno, da z neba ne pade nič (razen SDP) in je za vse potrebno delat! Ne da sem komurkoli škodoželjna. Včasih je bilo, če si DELAL ali si se čemu odpovedal (šparal) (KAVICAM V LOKALIH) si lahko šel na morje, ker je to bil LUKSUZ! Danes bi na morje morali vsi….ker jim PRIPADA! To je tista razlika!
[/quote]
Včasih iti na morje pa res ni bil luksuz.
Skoraj vsaka fabrika je imela apartmaje, hiške….ob morju.

Prevoz in malica ni plača in ju ne moreš šteti tako zraven!

Plača je absolutno prenizka. Vendar se zavedajte, da tudi ko bo minimalna jurja, se marsikomu ne bo splačalo delat, ker za minimalca pa že ne bo delal!!! To je problem! Problem je v tem, da večina misli, (tako tisti na SDP kot zaposleni), da jim vse pripada! Dejstvo pa je takšno, da z neba ne pade nič (razen SDP) in je za vse potrebno delat! Ne da sem komurkoli škodoželjna. Včasih je bilo, če si DELAL ali si se čemu odpovedal (šparal) (KAVICAM V LOKALIH) si lahko šel na morje, ker je to bil LUKSUZ! Danes bi na morje morali vsi….ker jim PRIPADA! To je tista razlika!
[/quote]

Vcasih so ljudje ziveli v jamah in kaj zdaj?
Vcasih so hodili na dnino in tlako, niso imeli pravice do imetja, niti volilne pravice!
Bi moralo biti tudi zdaj tako?

Sori, pise se leto 2019 in morje/dopust ni noben luksuz, to bi si moral z lahkoto privosciti vsak, kljub kavicam v lokalu, ki pa sploh niso luksuz!

Glede minimalca pa tako, minimalno placilo je za minimalno delo!
Kdaj vam bo to jasno?!
Kdor da od sebe vec kot minimum, ima vec znanja, sposobnosti, dela v vec izmenah, vikende in praznike, itd., si zasluzi vec kot minimalca!!!
Pri nas je zdaj ze srednja izobrazba placana minimalno, izenacena z nekvalificiranimi kadri! Do kdaj bomo dovolili, da bo tako?!

(in ne, ne delam za minimalca, imam kar lep nadpovprecni dohodek, pa ti povem, da sem pri nas v firmi skoraj edina, ki rece kaj glede minimalnih plac, ker tisti na minimalcih so sprijaznjeni in mislijo, da tako mora bit, ostali so pa kot ti… Bruh!)

Vcasih so ljudje ziveli v jamah in kaj zdaj?
Vcasih so hodili na dnino in tlako, niso imeli pravice do imetja, niti volilne pravice!
Bi moralo biti tudi zdaj tako?

Sori, pise se leto 2019 in morje/dopust ni noben luksuz, to bi si moral z lahkoto privosciti vsak, kljub kavicam v lokalu, ki pa sploh niso luksuz!

Glede minimalca pa tako, minimalno placilo je za minimalno delo!
Kdaj vam bo to jasno?!
Kdor da od sebe vec kot minimum, ima vec znanja, sposobnosti, dela v vec izmenah, vikende in praznike, itd., si zasluzi vec kot minimalca!!!
Pri nas je zdaj ze srednja izobrazba placana minimalno, izenacena z nekvalificiranimi kadri! Do kdaj bomo dovolili, da bo tako?!

(in ne, ne delam za minimalca, imam kar lep nadpovprecni dohodek, pa ti povem, da sem pri nas v firmi skoraj edina, ki rece kaj glede minimalnih plac, ker tisti na minimalcih so sprijaznjeni in mislijo, da tako mora bit, ostali so pa kot ti… Bruh!)
[/quote]

A ti razumeš kaj ti hočem povedat? Nič ti ne pripada! Razen zraka, prostor na zemlji, ….vse ostalo si moraš zaslužit!!!! ZASLUŽIT! NE DOMA AJAT IN NIČ DELAT! ZASLUŽIT, dvignit rit in malo migat!!! BREZ DELA NI JELA!!!! A razumeš, da ti ostalo nič ne pripada!!!! Če ne delaš!! Ko pa delaš, pa se boš za svoje potrebe že pobrigala, a ne? Pa ne misli, da tudi jaz nisem delala za minimalca. Pa sem takrat imela dva šoloobvezna otroka! Ker mi plača in pokojnina po pokojnem očetu otrok ni zadoščala za naš luksuz, ki smo ga želeli, sem delala še dodatno delo, nato pa tudi menjala službo! SEM SE BORILA!!!! NIČ ČAKALA……Še enkrat, nič ti ne pripada! Za vse moraš DELAT!


Včasih iti na morje pa res ni bil luksuz.
Skoraj vsaka fabrika je imela apartmaje, hiške….ob morju.
[/quote]

Tudi včasih je bilo morje luksuz! Ti povem iz svojih izkušenj! Pa čeprav so firme imele apartmaje, hiške. Niso imele vse, pa tudi vsi starši niso delali v firmah!
Sama sem prvič morje videla pri 14 s kolonijo.

A ti razumeš kaj ti hočem povedat? Nič ti ne pripada! Razen zraka, prostor na zemlji, ….vse ostalo si moraš zaslužit!!!! ZASLUŽIT! NE DOMA AJAT IN NIČ DELAT! ZASLUŽIT, dvignit rit in malo migat!!! BREZ DELA NI JELA!!!! A razumeš, da ti ostalo nič ne pripada!!!! Če ne delaš!! Ko pa delaš, pa se boš za svoje potrebe že pobrigala, a ne? Pa ne misli, da tudi jaz nisem delala za minimalca. Pa sem takrat imela dva šoloobvezna otroka! Ker mi plača in pokojnina po pokojnem očetu otrok ni zadoščala za naš luksuz, ki smo ga želeli, sem delala še dodatno delo, nato pa tudi menjala službo! SEM SE BORILA!!!! NIČ ČAKALA……Še enkrat, nič ti ne pripada! Za vse moraš DELAT!
[/quote]

Jp, taki ste najhujsi!
Ce si se ti j.ebala cel lajf, naj se oa se drugi!
Zakaj pa ne gres zivet nazaj v votlino, tako so vcasih ljudje ziveli!
Ce bi razmisljali tako kot ti, bi se danes ziveli v votlinah! Ker ce so lahko oni, zakaj bi komu drugemu bilo bolje?!

Joooj, naj te strela kresne po tej tvoji nori betici!

Tudi včasih je bilo morje luksuz! Ti povem iz svojih izkušenj! Pa čeprav so firme imele apartmaje, hiške. Niso imele vse, pa tudi vsi starši niso delali v firmah!
Sama sem prvič morje videla pri 14 s kolonijo.
[/quote]
Preboli že enkrat, pa boš lahko nehalo biti žleht.


Preboli že enkrat, pa boš lahko nehalo biti žleht.
[/quote]

Nisem žleht, samo dejstva povem! Nič ne pade iz neba!!!

Kaj cmo enim bodo vzeli dodatek za delovno aktivnost drugim se obeta dodatni davek vse je v ravnotežju ha ha ha

Vcasih so ljudje ziveli v jamah in kaj zdaj?
Vcasih so hodili na dnino in tlako, niso imeli pravice do imetja, niti volilne pravice!
Bi moralo biti tudi zdaj tako?

Sori, pise se leto 2019 in morje/dopust ni noben luksuz, to bi si moral z lahkoto privosciti vsak, kljub kavicam v lokalu, ki pa sploh niso luksuz!

Glede minimalca pa tako, minimalno placilo je za minimalno delo!
Kdaj vam bo to jasno?!
Kdor da od sebe vec kot minimum, ima vec znanja, sposobnosti, dela v vec izmenah, vikende in praznike, itd., si zasluzi vec kot minimalca!!!
Pri nas je zdaj ze srednja izobrazba placana minimalno, izenacena z nekvalificiranimi kadri! Do kdaj bomo dovolili, da bo tako?!

(in ne, ne delam za minimalca, imam kar lep nadpovprecni dohodek, pa ti povem, da sem pri nas v firmi skoraj edina, ki rece kaj glede minimalnih plac, ker tisti na minimalcih so sprijaznjeni in mislijo, da tako mora bit, ostali so pa kot ti… Bruh!)
[/quote]

Žal živiš v zmoti, kar nekaj jih poznam ki imajo diplomo (različne smeri) ne dobijo dela vzamejo kar je na voljo…in ja miniimalec dela pa z znanjem na ravno 6 ali 7 stopnje.

Lahko si zelo srečna da imaš tako delo, veselilo bi me če poveš da si zaposlena v gospodarstvu. Ponekod so res dobre plače, dobri pogoji (sadje na voljo, 6 urni delovnik….) ampak tega je zelo malo.

Bila na razgovoru, ogromno zahtev, študirat bi morala še popoldan neke nove programe…pa saj bi še šlo, če si rečeš, za normalno plačilo…ko pa je rekla minimalc…me je kr posedlo….pol grem raj čistit pisarne pa glavo na off…ja za tako delo bi sprejela minimalca
ne pa ogromno odgovornosti, ogromno študirat še po šihtu pa minimalc…

New Report

Close