Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ženske, zakaj vam gre na živce roza barva za deklice ali za vas?

Ženske, zakaj vam gre na živce roza barva za deklice ali za vas?

Meni je bila ta barva vedno všeč in mi je še zdaj. Poslušam pa razburjanje in odklanjanje samo te barve, o drugih se sploh ne razpravlja.

da fantek ni tako oblečen, ker potem….bi bil žrtev pedrov.

me zanima če dejansko obstaja povezava med nošnjo roza barve in homičarstvom?
Lahko fantek, ki ga mamica obleče v roza majico postane zaradi tega peder?

Me ne moti. Moti me samo obsedenost s to barvo, ko mora biti vse roza – razen seveda, če ne gre za petletno punčko.

to so ženske, ki ne sprejemajo svoje ženskosti in se jim zdi ljubezen, toplina in vse kar lušnega, prijaznega in pozitivnega barva predstavlja: bljak. One so raje grobe, komolčarske, grebatorske, se merijo, hodijo v gojzarjih in udarjajo s pestjo po mizi :). Mal heca ampak ne daleč od resnice. Pri nekaterih gre tudi za samoobrambo pred potencialno lastno ranljivostjo (nežnostjo) in nezaceljenimi ranami.

[img]https://cdn.shopify.com/s/files/1/0071/3637/8998/files/man-in-pink-shirt.jpg[/img]

To se je en tepec okoli leta 1940 spomnil, pred tem ni bilo sledu o takih bedarijah.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pink#Gender

Jaz imam bolj moške hobije, a mi je roza barva tako všeč, da imam več kosov oblačil v roza barvi. Treba je znati kombinirati.
Drugače je pa ravno roza barva tipičen primer, kako marketing pere ljudem možgane. Roza je bila včasih močna moška barva, preden so nas trgovci popredalčkali po barvah .

Jaz imam en lep moher puli roza – evo, se že veselim, da ga bom kmalu spet oblekla 🙂

a potem ni nevarnosti, da bi roza barva vplivala na spolno usmerjenost?

Nimam težav z njo, pri nobenem spolu. Je ena mojih najljubših barv.


Lol, neumnosti.

Roza barva je povezana s homoseksualci, ker so ti v nacističnih konzlagerjih morali nositi roza trikotnik.

V bistvu je vse skupaj debilizem. Včasih je bila ženska barva svetlo modra (barva device Marije), rdečo pa vse do roza so nosili že tisočletja nazaj razni vladarji in vojaki ker je bila plemenita, bojna barva. To, da naj bi roza nosile ženske je pogruntavščina zadnjih 100 let in se bo v prihodnosti skoraj zagotovo spet spremenilo

Ne moti me in ne gre mi na živce…
Mi greš pa na živce ti s takimi domnevami, ko kar tako počez vse obsojaš za takšno mnenje. Konkretno tistega vprašaj, ki tako misli – ne posplošuj !!!

Ja sem res opazila, da dosti zensk oblaci puncke v razne temne, rjave, drekaste, zelene stvari, ki so se za fante grde. Taka je moja kolegica, ki ni hotela povedat spola otroka ravno zaradi tega, da ji ne bi vsi nakupili roza stvari. Res bolano, da vidite kako oblaci svojo puncko..ojoj pa tudi ne vem kje dobi take grde stvari za otroka, imam dva fantka in puncko in vem, da imajo tudi za fante ful lepe barve, stvari., ampak v kaj jo pa ona oblaci ojoj..pa ok naj vsak po svoje zivi, samo to res ni normalno. Sigurno si je zelela fantka, pa je zdaj cist nesrecna, ceprav pravi, da ji je vseeno in ze delajo na fantku:)))
Ko sem rodila puncko, sem imela veliko oblacil za fantka, tako da karkoli novega sem kupila je bilo roza barve, tudi darila sem dobivala vse v roza barvi. Sem bila ful vesela moje puncke in sem zelela da je moja princeska lepo oblecena, pa cepra samo za urco, ko je kupcka podrla ali pa polivala.

Meni roza barva ni všeč, tudi paše mi ne. Za deklice? Za dojenčice? Ne vem, mislim, da pretiravajo s to roza. Mogoče sem in tja kakšna stvar.

Evo, javljam se. Nočem nositi roza ker

a) je težko najti roza v toplem odtenku, večinoma se najde v bolj hladnih ki pa mi ne pristajajo

b) enostavno prerasla sem jo. Mi je definitivno bolj mladostna barva, da ne rečem otročja, jaz pa sem že čež abrahama. In ne, v roza cunjah se ne bi počutila čisto nič mlajšo ali mladostnejšo, samo smešno.

c) Obožujem barve, predvsem tople zemeljske, jesenske, pa tudi modro in turkizno. Roza je res na koncu barv ki bi jih izbrala za karkoli.

Sicer malček abotna tema, ampak ker je petek…
Ne gre mi na živce, imam kar nekaj športnih zoknov/majčk v flourescent roza barvi, pa morda še kaj, pa se ne spomnim. Ljudje sijejo lahko tudi drugače.

Ne vem komu gre ta barva na živce, ker kolikor jaz vidim, so vse malčice še vedno vse roza, pa tudi veliko otroških sob, šolskih torb, puščic, zvezkov, oblek, čevljev,… je roza. Kot da druge barve za deklice ni. Ampak pri otrocih mi je to ok. Kot smo pa že enkrat v eni drugi temi debatirali, mi je pa mimo gledat 60-letnico v roza oblačilih ali z neonsko roza nohti. Tudi stanovanje odraslega človeka je smešno, če je v takšni candy roza barvi. Naj bo vsaj starinska roza ali kaj podobnega. Sicer stvar okusa, ampak pogosto tudi stila.

Roza barve ne marajo zenske ki ne zgledajo zadost mladostno da bi jo nosile.
Če ma ženska lep mladosten obraz ji barva kot je nezno roza krasno pristoji,meni je to na zenski vsec,kot moski je pa nikoli nebi oblekel. Gledam moske same
Pedercine,zenske pa gadne u pm
Redko vidis lep obraz pa lepe noge pogresam to na zenskah sami prasici se okol

Mislim, da je neodvisno od spola. Določenim ljudem nekateri roza odtenki odlično pristajajo, drugi so v njih videti slabo. Pa za ostale barve, tudi za letos tako moderno zamolklo rumeno, velja enako.

Roza mi je všeč, ampak enkrat je bila ena starejša oblečena vsa v roza, o groza kako grda je bila za videti, ona je pa mislila, kolk je kul. Ne paše vsem.

Oblačila roza barve (no, so sicer različni odtenki) ne pašejo vsem. In moram reči, da sploh ne morem presoditi, kakšnim ženskam pristajajo (ne bi o otrocih, o moških pa še manj). Ko vidim, vem, ali je v redu ali ne.

Kakšne budalaštine vse ne prebereš tukaj gor:-/ Kot da je roza barva samo v neon izvedbi? Roza je nebroj odtenkih, od nežnih, umazanih do bolj živih in že omenjene neon izvedbe.
Sem 40+ in imam kar precej roza oblačil, predvsem v umazano roza odtenku. Mi paše na polt, zelo lepo se kombinira z vsemi barvami in to je to. In ja, celo moj mož ima nekaj majic / srajc v roza odtenkih. Ziher je latentni gej, lol!

Tvoja zadnja dva stavka sta me nasmejala do solz. Ziher sta Ljubljančana. Da jaz svojemu kupim roza srajčko, letim jaz in roza srajčka v kontejner.

New Report

Close