Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Mož ima resne zdravstvene težave, a se noče odpovedati nezdravi prehrani

Mož ima resne zdravstvene težave, a se noče odpovedati nezdravi prehrani

Mož ima zdravstvene težave z želodcem in še čim. Pravi, da je za vse kriv stres. V službi je največkrat ocvrto hrano, najraje ima gazirane pijače, vode ne pije, sadja ne je, od zelenjave komaj kaj. Vode ne pije, vsaka pijača mora biti sladka.
Ko mu rečem, da bi bilo nujno, da bi to spremenil, o tem noče slišati in pravi, da ga ne razumem, da je za vse kriv stres.
Doma kuham zdravo ali vsaj dokaj zdravo, da bi bil nek kompromis za njegov okus. Pa komaj kaj poje.
Ne vem kaj naj.

Jaz bi zaropotala. Znebi se vseh sladkarij in sladkih pijac. Kuhaj zdrave in dobre jedi, da ga bodo premamile. Uporabljaj nemastno hrano in tako, ki ima manj kalorij, ce je ze to potrebno(npr. posna majoneza). Poskusi se tudi ti prilagoditi zivljenjskemu slogu in vecinoma jej zdravo. Ob vikendib, pa si privoscita kako slano ali sladko pregreho. Saj je normalno, da kdaj pa kdaj pojemo kaj nezdravega, vendar moramo vecino casa jesti zdravo.

Ona doma kuha zdravo v službi se mož base z nezdravo pijaco in hrano. Nič ne more dokler časa ne bo njemu kapnilo.

Jaz bi zaropotala prosim te lepo
Sajni tvoj otrok
Ko bo zelo hudo bo ze zacel zdravo jest do takrat se ni hudo ocitno za njega

kakšne težave ima z želodcem?

Pusti človeka, naj uživa!! S kakšno pravico ga ti posiljuješ z zelenjavo, sadjem in mlečnimi izdelki?
Kdo garantira, da je to pa najbolj zdravo??

Tudi jaz jem .-………. najrajši kožo od piščanca, zapečeno kožo rib……. pomakam svež kruh v omako od pečenke…..!!!

Mislim, da mu s to svojo tečnobo še najbolj škoduješ. Jej ti kar ti paše, njemu pa pust svoje – saj je odraščen človk. In ne utrujaj, ker delaš samo slabo! Če bo zaradi tega prej umrl……..dost boljše, kt da se valjaš po postelji par let.
Ko bo začutil spremembo, bo pripravljen!

Nikoli ne bom pozabila zapisa Dese MUck……. ko je šla na obisk babici….in si je zaželela suho klobaso! VSE/vsi so ji rekli da ne sme…. pa umirala je…. in ji je še danes žal, da ni prinesla te klobase, dišeče po dimu, mladosti…..!!!

Pusti človeka naj uživa. Ko da je futer najvažnejši! Sploh danes, ko si brez želja, ker je vse na pladnju.

če ima težave mora pazit na to kaj je

Nimaš kaj več nardit kot to kar ze pocnes – kuhas zdravo in zelis mu dobro. Ce se sam ne zeli spremeniti, ga bos ti še težje. Pravijo, da mora clovek biti res v hudih preizkusnjah v zivljenju, ki ga prisilijo, da se odloci dolocene stvari spremeniti. Ce izhajam iz tega mu verjetno se ni dovolj hudo. 🙁

Saj če bi bilo to vsake toliko, me sploh ne bi brigalo. Tako pa je praktično vse nezdravo in res se počutim kot ena mama ki teži frocu.
Problem je in to tudi okrog razlaga, da je krivec za to stres. Skratka nekaj, na kar nimamo vpliva oz neko trpljenje od zunaj.
Jaz pa mislim, da k temu veliko prispeva nezdrav življenjski slog. Tudi če že poje kaj zdravega, mora biti oblito s čokolado ipd

kakpne težave ima z želodecem, no?

Dokler ga ne bo resno streslo, ne mores nic. Pa tudi potem je odvisno, vsak reagira po svoje.

Fak si zatežena!! Kwa si se zdej spravla na njegovo hrano? A si bila taka ko te je osvajal, ko si mu dala??
S kakšno pravico mu težiš in podvaljuješ ene svoje principe??

Jaz te samo berem in mi je slabo, me naživciraš! Še dober da je ‘težko’ hrano in pol zaspi ko hlod, samo da te ne prenaša!


Saj nimaš kaj. Ti kuhaj in se obnašaj po svoje on pa kakorkoli.

Ne sekiraj se. Boš prej ledig in frej.

Je šel tvoj mož k zdravniku? Poskusi ga prepričati. Če bo z več strani slišal, da je treba spremeniti prehrano, se ga bo bolj prijelo. Glede stresa pa lahko vpliva in ukrepa. S telesno vadbo. Ta zmanjšuje stres. Povabi ga na tek, pojdita plavat.

To je vse malo morgen. Dajta skupaj zacet TEČI, kot par, pa se pogovarjata med tekom, povej in pokaži, da je to dobro za stres, pa tudi za zdravje, ampak to mu ne omenjaj prec, naj sam vidi, da mu pomaga, povej samo za stres.

Sam tek ti pospeši metabolizem, torej še en plus, s potom se strupi izločijo iz telesa, pa tudi sladko pijačo bo verjetno samo enkrat spil pred tekom (prvič), ker mu bo šlo na bruhanje in je naslednjič ne bo več spil, morata se pa res oba spodbujat, si najt kako lepo krožno pot doma, idealno če je bolj obdana z zelenjem, mirna in pol samo skupna vadba, bosta oba bolj zdrava, z manj stresa, pa še vajin odnos se bo poglobil.

tudi babje najedanje slabo vpliva na zdravje

Za spremembo se mora vedno odlocit clovek sam. Tak svojec, ki pa zraven samo nerga, mu gre pa verjetno predvsem na zivce. in si mislim, da ima tebe ze poln kufer. Saj ljudje sami vemo, kaj delamo narobe. In za spremembo se mora vsak sam odlocit in jo izpeljat. Men bi se zmesal, da kdo zganja tak teror nad mano. In tega ne bi dopustila. Ne glede na to, da ima clovek prav.

To je vse malo morgen. Dajta skupaj zacet TEČI, kot par, pa se pogovarjata med tekom, povej in pokaži, da je to dobro za stres, pa tudi za zdravje, ampak to mu ne omenjaj prec, naj sam vidi, da mu pomaga, povej samo za stres.

Sam tek ti pospeši metabolizem, torej še en plus, s potom se strupi izločijo iz telesa, pa tudi sladko pijačo bo verjetno samo enkrat spil pred tekom (prvič), ker mu bo šlo na bruhanje in je naslednjič ne bo več spil, morata se pa res oba spodbujat, si najt kako lepo krožno pot doma, idealno če je bolj obdana z zelenjem, mirna in pol samo skupna vadba, bosta oba bolj zdrava, z manj stresa, pa še vajin odnos se bo poglobil.
[/quote]

To je tako kot bi Viharnega prepricevaka, naj bo vljuden. Prepricanih ne bos spreobrnila.

Kakor tudi 200 kil sala na zenski med seksom.

Po vsem kar si opisala, je tvoj mož precej debel in v stresu zato, ker njegovo prehranjevanje človeka spravi v to. Kar si opisala, me spominja na mojega cca 200 kilskega soseda, ki nič ne more, razen da obilno je. Otroci mu sledijo s svojo kilažo. Slišim ga, kako ima težave z dihanjem in nekim hrkanjem zaradi zasluzenih pljuč. Nimaš kaj, človeku očitno ne pride na misel, da bi kaj shujšal, žena pa je tudi nemočna pri tem.

Tudi v tvojem primeru bi ga pustila pri miru. Saj praviš, da kuhaš dokaj zdravo in se on najeda izven doma. Vsak mora sam priti do spoznanj.

Kot so ti povedali že drugi: vsak sam je odgovoren za svoje življenje. Tvoj mož naj živi tako kot se njemu zdi prav, tudi, če se boš še tako trudila, ga ne boš spreobrnila. On bo jedel ocvrto, sladko, pil gazirane pijače in ne bo jedel zelenjave in sadja. Tvoj mož je tvoj mož, je odrasla oseba in je sam odgovoren zase. On ni otrok, za katerega moramo poskrbeti. Pusti ga, naj je, kar mu ustreza.
Če kuhaš dokaj zdravo, si naredila vse. Ampak nekaj prepričevati odraslega človeka, ki trmasto vztraja pri svojih odločitvah, pa je popolnoma brez zveze.


Boldano je njegov problem (eden izmed njih), ostalo logične posledice. Ko in če se bo losal posiljevalcev ki mu povzročate stres, se mu bo spet živelo, posledično bo skrbel tudi za prehrano.

boleč želodec je zelo zelo huda izkušnja.

v oči (in ušesa) mi je padlo obnašanje žensk na plaži, ko so komandirale moža, naj se namaže, naj da kapo na glavo, naj se obriše … kot froca 🙂

New Report

Close