Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ali perete v pralnem stroju skupaj kuhinjske krpe in spodnje perilo?

Ali perete v pralnem stroju skupaj kuhinjske krpe in spodnje perilo?

Spodaj je odprta ena tema o tem, ali se lahko da zobne ščetke v pomivalni stroj. Nekateri se zelo zgražajo, kakšna svinjarija je to. Z zobno ščetko si peremo zobe, torej ni nič nagnusnega.
Kako pa gredo v pralnem stroju skupaj kuhinjske krpe, s katerimi brišemo posodo in umazane gate npr. ? Ali ni to še hujša svinjarija, še posebej, če ne peremo na visokih temperaturah? Včasih se je kuhinjske krpe prekuhalo v loncu na štedilniku.
Kakšno logiko uporabljate nekateri?

Perem vse skupaj + brisače, sam na 90 stopinj. in?

Saj smo že ugotovili, da doma lahko počneš kar hočeš. Tudi z zobno ščetko lahko drgneš po wc školjki in daš potem prat. Po želji.
Jaz ne dam gat prat skupaj s kuhinjskimi krpami. Ne vem zakaj ne. Dam pa posteljnino in kuhinjske krpe na 90 ali 60 stopinj. Pa zastopi, če lahko.

nova
Uredništvo priporoča

Saj smo že ugotovili, da doma lahko počneš kar hočeš. Tudi z zobno ščetko lahko drgneš po wc školjki in daš potem prat. Po želji.
Jaz ne dam gat prat skupaj s kuhinjskimi krpami. Ne vem zakaj ne. Dam pa posteljnino in kuhinjske krpe na 90 ali 60 stopinj. Pa zastopi, če lahko.
[/quote]

Podobno tudi jaz, zraven dam še kake spodnje majice.
Spodnje hlače se perejo posebej, pa čeprav nimajo ne rumenih ne rjavih madežev. Perem pa skupaj vse, tako moževe, moje kot tudi otroške.
Belo se pere na 95.

Brisace posebej, postelnjino in spodnje perilo in kaksna majcka , servete posebej….

Vse belo perem skupaj na najvišji T in s prahom.

Jaz perem kuhinjske krpe vedno posebej…jh imam toliko, da napolnim stroj samo z njimi + še kakšen bel prt za na mizo.

Drugače pa…zakaj spodnje perilo perete na 90 oz. 95°C? To se je delalo nekoč, ko je bila higiena na precej nižji ravni, kot je danes, poleg tega pa niso imeli niti tako učinkovitih pralnih sredstev, kot jih imamo dandanes.
Sama perem belo perilo na 60 °C, seveda ob uporabi ustreznega praška in s funkcijo predpranja. Perilo je lepo belo, čisto… Zakaj torej trošiti energijo tam (segrevanje vode na 90 stopinj ali več in poaljšan čas pranja), kjer ni potrebe?

Ja, koliko pa imate gat, ce samo gate skupaj perete, bajdvej sicer tega ne verjamem. Tudi ce ste stirje, mora minit kar nekaj dni, da zberete vse gate za en stroj? Se pravi, da imate polno omaro samo gat?

Kaj pa če nam dovoliš, da svoje gate operemo tako, kot se nam zdi prav?

Morda zato, ker mnogi nočemo zastrupljat podtalnice s premočnimi kemikalijami!

Ekološko in tudi sicer zdravstveno je bolj sprejemljivo pranje z manj pralnih sredstev in z višjo temperaturo.

Ekološko in tudi sicer zdravstveno je bolj sprejemljivo pranje z manj pralnih sredstev in z višjo temperaturo.
[/quote]

Perem s polovično dozo prahu na najvišji temperaturi, vse skupaj.

Kaj pa če nam dovoliš, da svoje gate operemo tako, kot se nam zdi prav?
[/quote]

Oh, kar izvoli…kje sem pa napisala, da ti prepovedujem, da pereš kot pač pereš?

Morda zato, ker mnogi nočemo zastrupljat podtalnice s premočnimi kemikalijami!
[/quote]

Podtalnice ne zastrupljaš samo, če ne daš čisto nič praška! Torej podtalnico ti ne zastrupljaš, ali pač?

Sama s količino praška sploh ne pretiravam, ker, kot sem že rekla, je dovolj učinkovit že v manjših količinah. Pa ne mi sedaj rečt, da če pereš pri 90 in praška daš za eno čajno žličko, da je tvoje perilo oprano…

Mi imamo pa poseben pralni stroj samo za gate.

Kuhinske krpe običajno perem kar v pomivalcu, operejo se čudovito, še posuši jih, če je pa dovolj prostora pa včasih dam not tudi kakšne hlačke hitro oprati saj veste za dve osebi se ne nabere tako veliko posode.

Podtalnice ne zastrupljaš samo, če ne daš čisto nič praška! Torej podtalnico ti ne zastrupljaš, ali pač?

Sama s količino praška sploh ne pretiravam, ker, kot sem že rekla, je dovolj učinkovit že v manjših količinah. Pa ne mi sedaj rečt, da če pereš pri 90 in praška daš za eno čajno žličko, da je tvoje perilo oprano…
[/quote]

Vsekakor spuščam v naravo manj strupov kot ti.
Pa čiste gate oblačim!


Jaz tudi belo (in bolj svetlo) bombažno perilo – servete, spodnjice, svetle brisače …, perem na 60 stopinj. Je čisto ok oprano. Ja, včasih so kuhali v loncih tudi zato, ker ni bilo pralnih strojev. Danes so, pa tudi praški so toliko učinkoviti, da to res ni potrebno.
Moram pa rečt, da ne zastopim, zakaj bi kdo dajal zobno ščetko v pomivalni stroj?

Ne ločujem tega. Perem skupaj, že 10 let delam tako. Smo še živi in zdravi. Tudi v naprej bom tako delala.

Se sprašujem, kako da imate vsi samo bele spodnjice, ker jaz nimam niti enih.
Da dam pa rdeče, črne, roza, vijolične, rumene, zelene…sratka barve mavrice, prat na 95 mi je pa mimo.

Jest pa perem vse posebej, moje posebej, od otroka posebej, moževe posebej.

Kuhinjskih krp sploh nimam, zakaj bi jih pa sploh imel?

Ne dajem kuhinjskih krp skupaj s spodnjicami prat. Nikoli. Prav tako ne z nogavicami.

Vse perete gatke na 95 C. Torej nobena ne nosi čipkastih gatk 🤔

Moje perilo bi na programu 95 bombaž verjetno razpadlo, ker res ne nosim belih bombažnih gat za stare mame:-/

Na srečo imam stroj, ki ima funkcijo Single wash in veliko posebnih kosov perem tako. Sem spadajo modrčki in sp. hlačke, bluzice, krila, kašmir, obleke, krila in tudi kakšne hlače. Sicer pa ločujem perilo po materialih in barvah in namenu. Mi na misel ne pade, da bi kuhinjske krpe prala s čemerkoli drugim, ker to je dejansko stvar, ki jo perem na najbolj intenzivnem programu.

New Report

Close