Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zamaščena jetra

Zamaščena jetra

Imam zamaščena jetra. S kako prehrano si lahko pomagam razmastiti jetra? Alkohola ne pijem in ne kadim.

Totem izogibaj se mastne, zacinjene,predelane hrane.
To pa so super zivila za jetra
Brokoli in kalcki brokolija, kislo zelje,kisla repa, kefir, jabolka, lubenica,cesen, rdeca pesa, avocado in orehi.

Kako veš, da imaš zamaščena jetra? Imaš kakšne bule? Trdo nad trebuhom?
Se slabo počutiš?
Moja mami je šla na ene (čist druge) preiskave in so ji ugotovili zamaščena jetra.
Njej, ki je samo zdravo hrano, solate, regrat, meso minimalno…. od alkohola ni spila niti cele flaše pira ! Pa vidi se ljudem na koži…. pa ji je vseeno zdravnica rekla: “bo treba nehat pit-“

Mati si ni opomogla od tega par mesecev! Pa še športa hodi v hribe, plava.

Mi laiki smo ji svetovali, naj ne hodi okoli dohtarjov. In naj bo vesela, da gre lahko po stopnicah, da ima glavo ‘top’ in nas.

Izloči vso predelano hrano!
Uživaj pegasti badelj, ki odlično ščiti jetra. V kakšni bio-trgovini kupiš kilo semena (prideluje Pečarič), sproti zmelješ na kafe mlin in 2x dnevno spiješ po 2 skodelici čaja. Tudi samo mleto seme lahko ješ z jogurtom. Po enem mesecu bi se moralo stanje poboljšati.


Moji tudi. Kakšno leto kasneje so jo po nekem incidentu testirali in ugotovili da ima hepatitis (menda že od otroštva).

mjen so v bolnici dohtarce djale, da lahko pijem le vodo in nesladkan čaj

poleg tega se moram izogibati sladkim in mastnim stvarem

pa vamp moram zmanšati

torej zdaj pijem vodo, a pojavil se je problem, da mi pada cukr in bo treba tablete zmanjšati

kar se vampa tiče, pa računam na ženske
ko kakšno vidim, bom tekel stran od nje

To izgleda kar po defaultu govorijo. Moji mami so tudi, itak da sploh ni pila. Potem je bil pa kar rak, ki jo je hitro pobral.

Zelenjavno sadni post pomaga.

Pri UZ trebuha so mi jih ugotovili. Čaka me operacija žolčnih kamnov. Kako je vam uspelo razmastiti jetra?


Meni so to ze pred leti odkrili na enak nacin. Pri UZ trebuha. Pa tudi nisem uzival alkohola. Sicer so me se vabili na kontrolo, ampak sem pozabil iti. Tezav pa tudi nisem imel, vsaj da bi cutil ne. In pri tem je ostalo.
Jaz sem pri sebi zakljucil da je bilo to od povecanih kolicin uzivanja sadja v obdobju 2 let. Mozno pa da je bilo kaj cisto tretjega…

New Report

Close