Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se pocutite varne v Sloveniji?

Se pocutite varne v Sloveniji?

Je nasa drzava se varna?

Nekoč sem brezskrbno šla s psom (ki je hišni kuža in še večji cvikator kot jaz) po gozdu, ob potok na osamljen kraj v tišino—- brat, študirat.
Danes ne grem več.

Vem da je to pot ilegalcev, ker si puščajo listke. To ve tudi policija.

Hvala za varnost, politikanti in razne združbe, ki to podpirate!

Začni pobirat listke. Dobro delo.

Ja jaz se počutim varno

Saj je varno. Tam, kjer hodim jaz v gozd, se bojim edino medveda. Ravno včeraj sem naletela in en kup (iztrebek), ki bi zelo verjetno lahko bil njegov.
V mestu se počutim približno tako varno, kot doslej. Tudi doslej nisem hodila ponoči po določenih kvartih.

Sem čisto varna v gozdu, pred ljudmi. Bojim pa se medvedov, ki jih je preveč. Pa saj ni normalno, da jih imamo 1000! Naj se spoštuje mnenje stroke, ki svetuje odstrel. Ampak z medvedi nimam takih težav kot z desničarskimi fanatiki in paravojaškimi organizacijami, ki jih ustanavljajo. Strah pred medvedom je pač naravni prastrah, ki nas ljudi obvaruje pred tem, da rinemo v živali. Upravičeno me je strah nastojenih množic s spranimi možgani. Teh se je za bati! NE NE, ti odgovarjaš verjetno sebi, ki si Nočni jezdec. Če se bojiš sprehajati po slovenskih gozdovih, ti predlagam, da ujameš prvi let za Argentino, kjer te bodo enakomisleči toplo sprejeli. Ups, sem pozabila, da se oni zdaj vračajo v prelepo varno Slovenijo, ki so jo nekoč zapustili.

Daj ti za hec povej od kje si doma. Ker mi, izpo Gorjancev, se niti slučajno več ne počutimo varne v gozdu. Kaj šele, da bi tja spustila otroke same. Ne, ne zaradi medvedov.

Daj ti za hec povej od kje si doma. Ker mi, izpo Gorjancev, se niti slučajno več ne počutimo varne v gozdu. Kaj šele, da bi tja spustila otroke same. Ne, ne zaradi medvedov.
[/quote]

Kaj je pod Gorjanci? Če ni medvedov.

Nikoli se v tej državi nisem počutil varnega, kar vladajo komunisti. To je bilo samo v tistih redkih obdobjih ko nam je vladal gospod Janez Janša.

Daj ti za hec povej od kje si doma. Ker mi, izpo Gorjancev, se niti slučajno več ne počutimo varne v gozdu. Kaj šele, da bi tja spustila otroke same. Ne, ne zaradi medvedov.
[/quote]

Občutek varnosti je le “občutek”. Povsem subjektiven. Navadno pogojen z dovzetnostjo za “opozorila”. Če nam okolica trajno sugerira, da je nekaj nevarno, bomo tam pač imeli občutek nevarnosti. Lahko pa naša lastna izkušnja takšen občutek povsem spremeni.
Osebno sem od mladosti poslušal o nevarnostih Turčije (50+ let nazaj). In priznam, prvič sem šel tja (službeno) z malce mešanimi občutki. In spoznal, da sem bil pač poln predsodkov.
No, ti, ki se v gozdu bojiš “migrantov”.
Kaj misliš, da bi se zgodilo, če bi jih slučajno res srečala?
Ti povem, v najslabšem primeru bi šli pač molče mimo tebe, “bali” pa bi se te precej bolj, kot ti njih. A seveda je bolj “privlačno” verjeti onim, ki trdijo, da bi te vsaj posilili, če že ne ubili.

Občutek varnosti je le “občutek”. Povsem subjektiven. Navadno pogojen z dovzetnostjo za “opozorila”. Če nam okolica trajno sugerira, da je nekaj nevarno, bomo tam pač imeli občutek nevarnosti. Lahko pa naša lastna izkušnja takšen občutek povsem spremeni.
Osebno sem od mladosti poslušal o nevarnostih Turčije (50+ let nazaj). In priznam, prvič sem šel tja (službeno) z malce mešanimi občutki. In spoznal, da sem bil pač poln predsodkov.
No, ti, ki se v gozdu bojiš “migrantov”.
Kaj misliš, da bi se zgodilo, če bi jih slučajno res srečala?
Ti povem, v najslabšem primeru bi šli pač molče mimo tebe, “bali” pa bi se te precej bolj, kot ti njih. A seveda je bolj “privlačno” verjeti onim, ki trdijo, da bi te vsaj posilili, če že ne ubili.
[/quote]

Varnost je res subjektiven občutek – in jaz se zdaj počutim precej varnejšega, kot sem se v najstniških letih oz. v mladosti. Najbrž zato ker sem tudi fizično sposobnejši in več znam.

Glede migrantov… sem jih srečal skupinico v gozdu. Lepo so pozdravili in se čim hitreje pobrali naprej.

Varnost je res subjektiven občutek – in jaz se zdaj počutim precej varnejšega, kot sem se v najstniških letih oz. v mladosti. Najbrž zato ker sem tudi fizično sposobnejši in več znam.

Glede migrantov… sem jih srečal skupinico v gozdu. Lepo so pozdravili in se čim hitreje pobrali naprej.
[/quote]

Če sem prav zasledila si ti iz LJ? A to si v LJ srečal v gozdu ilegalce?? Ket to je pa strašno, če je to res? so že v središču slovenije??

Počutim se varno. Nikomur ne žalim njegove/njene narodnosti, barve kože, verske pripadnosti.

Če sem prav zasledila si ti iz LJ? A to si v LJ srečal v gozdu ilegalce?? Ket to je pa strašno, če je to res? so že v središču slovenije??
[/quote]

Prav si zasledila. Bilo je v gozdu, cca 20 – 30 km iz Lj.
Ni bilo nič strašnega, razen da so bili tudi sami prestrašeni, ker je na tistem področju ogromno medvedov.
SIcer pa policisti še kar uspešno prekinjajo te poti – oni pa iščejo nove.

Sem se počutila varno, dokler nisem začela brati nove24, zdaj se pa bojim zelo, ker nočem končati kot 10000 slovenk in slovencev, ki jih migranti na leto ubijejo. Če ne bi bilo nove24 bi še vedno brezglavo hodila okoli in se podajala v nevarnost. VSE TO OSTALI MEDIJI SKRIVAJO!

za ženske z otroci ni varna saj se migranti sprehajajo celo že po blokovskih naseljih in zalezujejo predpubertetne deklice. Sama z otroci ne grem nikamor. Kdo nas bo branil, če naletimo na skupinico ponorelih moških?? To se ne bi smelo dogajati!

Če boš redno brala ta forum in verjela vse kar piše – boš videla, da so tisti iz Nove pravi amaterji in skoraj ničesar ne vedo.

Varnost je res subjektiven občutek – in jaz se zdaj počutim precej varnejšega, kot sem se v najstniških letih oz. v mladosti. Najbrž zato ker sem tudi fizično sposobnejši in več znam.

Glede migrantov… sem jih srečal skupinico v gozdu. Lepo so pozdravili in se čim hitreje pobrali naprej.
[/quote]
In se ti zdi to čisto ok, celo malce smešno, da lahko o tem pripoveduješ ob kavici? Nič nenavadnega, da se na ozemlju države srečuješ z ljudmi, o katerih ne veš, ali so jih spustili iz zaporov, ali prihajajo s slabimi nameni, v vsakem primeru pa se premikajo naskrivaj in so mejo prečkali brez dokumentov. Jih nisi prijavil?


In se ti zdi to čisto ok, celo malce smešno, da lahko o tem pripoveduješ ob kavici? Nič nenavadnega, da se na ozemlju države srečuješ z ljudmi, o katerih ne veš, ali so jih spustili iz zaporov, ali prihajajo s slabimi nameni, v vsakem primeru pa se premikajo naskrivaj in so mejo prečkali brez dokumentov. Jih nisi prijavil?
[/quote]

Mora biti, da sem res malo glup…

Zgleda, da sem – brez da bi opazil kje – napisal, da se mi zdi to čisto ok, pa da je malce smešno, pa tako dalje.


In se ti zdi to čisto ok, celo malce smešno, da lahko o tem pripoveduješ ob kavici? Nič nenavadnega, da se na ozemlju države srečuješ z ljudmi, o katerih ne veš, ali so jih spustili iz zaporov, ali prihajajo s slabimi nameni, v vsakem primeru pa se premikajo naskrivaj in so mejo prečkali brez dokumentov.
[/quote]

O Slovencu, ki ga srečaš, tudi nič od tega ne veš.


In se ti zdi to čisto ok, celo malce smešno, da lahko o tem pripoveduješ ob kavici? Nič nenavadnega, da se na ozemlju države srečuješ z ljudmi, o katerih ne veš, ali so jih spustili iz zaporov, ali prihajajo s slabimi nameni, v vsakem primeru pa se premikajo naskrivaj in so mejo prečkali brez dokumentov. Jih nisi prijavil?
[/quote]

Ah nič ni naredo stisnu je ritko in zbežal. In pisal na MON kašen frajer da je


In se ti zdi to čisto ok, celo malce smešno, da lahko o tem pripoveduješ ob kavici? Nič nenavadnega, da se na ozemlju države srečuješ z ljudmi, o katerih ne veš, ali so jih spustili iz zaporov, ali prihajajo s slabimi nameni, v vsakem primeru pa se premikajo naskrivaj in so mejo prečkali brez dokumentov. Jih nisi prijavil?
[/quote]

Za skoraj vse, ki jih srečam, v mestu ali v gorah
– ne vem, kdo so
– ali so že kdaj bili zaprti
– ali so tam z slabimi nameni


Pa grem v mestu pač mimo, v grah celo pozdravim (če ni res gneče).
Prijaviti ? V prometu dostikrat vidiš res norce, življensko nevarne, pa je prijava nesmiselna – ne velja. Zakaj bi potem prijavljal skupino, ki so srečaš na gordni poti in ti pokima v pozdrav !?. Morda so migranti, morda pa skupina turistov ! Da bi jih pa “legitimiral”, pa tudi nimam kompetenc.

Za skoraj vse, ki jih srečam, v mestu ali v gorah
– ne vem, kdo so
– ali so že kdaj bili zaprti
– ali so tam z slabimi nameni


Pa grem v mestu pač mimo, v grah celo pozdravim (če ni res gneče).
Prijaviti ? V prometu dostikrat vidiš res norce, življensko nevarne, pa je prijava nesmiselna – ne velja. Zakaj bi potem prijavljal skupino, ki so srečaš na gordni poti in ti pokima v pozdrav !?. Morda so migranti, morda pa skupina turistov ! Da bi jih pa “legitimiral”, pa tudi nimam kompetenc.
[/quote]
Torej ne veš, da je velik odstotek migrantov kaznjencev, ki so bili izpuščeni iz zaporov kot posledica množičnih pomilostitev? Ravno v teh dneh bo Tunizija na primer “pomilostila” več kot 6000 kaznjencev, med katerimi so tudi številni povratniki in hujši kriminalci.
Toda glavno, da se ne srečamo z medvedom.


Torej ne veš, da je velik odstotek migrantov kaznjencev, ki so bili izpuščeni iz zaporov kot posledica množičnih pomilostitev? Ravno v teh dneh bo Tunizija na primer “pomilostila” več kot 6000 kaznjencev, med katerimi so tudi številni povratniki in hujši kriminalci.
Toda glavno, da se ne srečamo z medvedom.
[/quote]

Kot sem že zapisal. strah je subjektiven.
Ti moraš pač živeti z tvojimi (strahovi), jaz z svojimi. O utemeljenosti obojih pa – predolga debata.
Toda v vednost – v gozdu me ni strah volkov, medvedov in migrantov. Me je pa strah klopov. Ja, vsak ima svoj “strah”.


Da bi ja bila prva katero bodo ubili, karma je namreč kur_ba !

New Report

Close