Starševski čvek

Gin tonik

Default avatar
Kateri gin in kateri tonik kupiti, da bo res dober? Sem ugotovila, da s cenenimi tožniki ni ravno OK.
Default avatar
Jaz imam pa ravno nasprotne izkušnje - vedno kupimo tonik iz eurospina.
Default avatar
Gin: Tanguery, tonik:schweps. Dodam še par ledenih kock, krhelj limone.
Default avatar
Tonik Fever Tree ali Thomas Henry
Gin: Bombay Sapphire ali Hendrick’s
Krhelj limete v Bombay in kumara v Hendrick’sa, obvezno nekaj kock ledu
Default avatar
arianna je napisal/a:
Prisegam na staro šolo: Beefeater ali Gordon's in Schweppes
Default avatar
Meni je všeč gin močne turkizne barve, obstaja še različica rose z dodatkom rabarbare, ter mediteranski z origanom, baziliko in še dvema začimbama.
Zadnjih dveh še nisem poskusila.
Default avatar
Ellie je napisal/a:
😂😂😂😂 je reku Christian 😂😂😂
Default avatar
Domač slovenski proizvod, gin Karakter... Tonik pa jaz dam kar od Schweppes-a.
Default avatar
Ellie je napisal/a:
Gin tonik imam zelo rada, ampak tale kumara je pa zame popolna brca v temo. Meni neužitno, hendricks gor ali dol.

P.s. pa če christian še tako vztraja 🙃
Default avatar
Angie123 je napisal/a:
Zame pa pač ne pa me isto boli a to pravi CG ali pa kdorkoli drug. : ))

Aja, tonik pa še Fentimans.
Default avatar
Zame najboljša kombinacija je gin Bratinov in tonic od Pelicona.

Ker je pa to težko dobit (samo naročila preko spleta), če nisi ravno iz Ajdovščine, je sprejemljiva kombinacija tudi Bombay in Fewer tree tonic, pa tudi Schwepps, če res ni drugega. Mora pa bit, vsaj zame, obvezno zraven limona (ali limeta), ker drugače je vse skupaj presladko.
Default avatar
Načeloma klasični gin tonic nima kumare, samo limeto, pa kvečjemu meto, je pa to odvisno od tega, kakšen gin imaš oziroma s kakšnimi zelišči so ga delali. Običajno dodajajo kumaro Hendricksu. Pa v kakšnih drugih verzijah tudi rdeč poper, posušene brinove jagode, meto, nekateri celo vejico timijana ali rožmarina ali celo bazilike. Variacij na temo je ogromno, kot rečeno pa se skladnost okusov gleda glede na vrsto gina.
Slika

Slika
Default avatar
Načeloma klasični gin tonic nima kumare, samo limeto, pa kvečjemu meto, je pa to odvisno od tega, kakšen gin imaš oziroma s kakšnimi zelišči so ga delali. Običajno dodajajo kumaro Hendricksu. V kakšnih drugih verzijah tudi rdeči poper, posušene brinove jagode, meto, nekateri celo vejico timijana ali rožmarina ali celo bazilike. Variacij na temo je ogromno, kot rečeno pa se skladnost okusov gleda glede na vrsto gina.
Slika

Slika
Default avatar
Js bi v Tvojem primeru poklical gospo ki se ze vec kot 10 let ukvarja z gini on jih prodaja in naj ti ona svetuje kaj in kako. To je G. Romana. Zraven sem ti pustil se internetno stran da si pogledas. https://www.rrselection.com/sl/izdelki/gin
Vsi ti schweppes in podobni toniki imajo visoko vsebnost sladkorja in mocno zakrijejo prave arome gina, medtem ko na trgu obstajajo gini z nizko vsebnostjo sladkorja in z njimi se sele pokazejonpravi okusi in seveda z sadjem ali zacimbami ki ti jih gin ponuja.
Lp G
Default avatar
Kvalitetni toniki se od cenenih razlikujejo po dveh glavnih značilnostih - prva je, da kakovostni toniki vsebujejo manj sladkorja in se zaradi tega bolje okusi Gin.

Druga stvar pa je velikost mehurčkov. Kakovostni toniki so bolj "fino" gazirani od kakšnih švepsov in podobnih variant.
Default avatar
Ah kaj ma veze, Gin kot Gin, pole al ga kupiš v Mercatorju, Hoferju, Lidlu, Sparu al pa u pizdi materni.