Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali verjamete v ljubezen na prvi pogled?

ali verjamete v ljubezen na prvi pogled?

Jaz verjamem.

Ne, ker to ni ljubezen, nimam pa nobenih motenj osebnosti. No, ne v tej smeri.

Ne, ker to ni ljubezen, nimam pa nobenih motenj osebnosti. No, ne v tej smeri.

Jaz nekako nisem verjela v to, pa se mi je zgodilo 🙂 Na srečo je bilo obojestransko 🙂
Govorim o zrelih letih, ne o kakšni najstniški zatrapanosti.

Da. Najstniška prva ljubezen. Letos bo 10. obletnica.

Ja.
Letos sva praznovala dvajseto obletnico.

Samo v zaljubljenost na prvi pogled.

Ljubezen nastopi kasneje. Ali pa ne.

Jaz sem se na prvi pogled zaljubila v ranč, ko sem kupovala novi dom.

To je tako, kot se v trgovini ali na netu zagledaš v en izdelek, ki te očara in za katerega začutiš, da ga enostavno moraš imeti. Potem ga kupiš. Čez 3 dni ugotoviš, da ga sploh ne rabiš in da si samo denar stran vrgel.


Pa dobro to je bolj pohlep. Ljubezen nikoli ne prinese slabo. Vedno samo dobro. Šele, ko izgubimo vidimo, da ni bila ljubezen ampak samo pohlep. Hočem to, hočem to žensko, hočem poroko, bhocem otroka, hočem psa…in ko imamo nam je pa vreme ne to ni ljubezen to je pohlep.


Pa dobro to je bolj pohlep. Ljubezen nikoli ne prinese slabo. Vedno samo dobro. Šele, ko izgubimo vidimo, da ni bila ljubezen ampak samo pohlep. Hočem to, hočem to žensko, hočem poroko, bhocem otroka, hočem psa…in ko imamo nam je pa vreme ne to ni ljubezen to je pohlep.
[/quote]

Dozivela. Upam da je srecen in zdrav nekje drugje danes in da se vec ne zadeva s kokainom.

Verjamem, seveda. Čeprav gre v prvem hipu bolj za simpatijo in naklonjenost, kot za pravo ljubezen, ampak če so zvezde prav postavljene, tudi ta pride.

Ne, ker to ne obstaja. Tiste, ki trdijo, da se je to njim zgodilo, ne ločijo med zaljubljenostjo in ljubeznijo, ali z drugimi besedami očitno nimajo pojma, kaj je ljubezen. Ti na prvi pogled ne moreš vedeti, da boš to osebo sprejel z vsem srcem, da te ne bodo motile vse njegove napake (ker niti ne veš, kakšne so), ne moreš vedeti, ali ti bo njegova osebnost ustrezala in se ujemala s tvojo, ne veš, ali je baraba ali dober človek, ne veš nič. Samo da ima lepe oči, lase in dobro rit. Kar je tisto, ki te na prvi pogled udari, je zatrapanost, neka privlačnost, lahko zgolj telesna, lahko začutiš neko energijo, ki jo človek izžareva in te ta energija privlači. Ljubezen je pa nekaj dosti več. Je sprejemanje tako dobrega kot slabega, razdajanje, potrpljenje, vztrajanje, usklajevanje, kompromisi, žrtve, skupni interesi, skupno veselje, je tisto, kar te še vedno vsakič znova pogreje v srcu, tudi po dolgih letih. Vsega tega na prvi pogled ni. Je zatrapanost. Je pa res, da dostikrat zatrapanost uspe s časom prerasti v pravo ljubezen.

Polpetka ima prav, se strinjam. “Ljubezen” na prvi pogled se mi je dogajala tam v najstniških letih, in hitro izzvenela, ko bi (če bi bilo) nastopila prava ljubezen.

Ne verjamem ne na prvi pogled ne tako. Mogoče prvo leto, dve potem je pa samo še navada in korist.

https://youtu.be/tJ7LdrAqL0Y

Da. Cez 7 let sva se tudi porocila.

New Report

Close