Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Medved na Rozniku 2019

Default avatar

Mamica2012

Danes smo se po kosilu odpravili na Roznik in med potjo do Roznika smo opazili medvedje iztrebke...kar zmrazilo nas je, gleda na to da sem bila z otroci...doma poven mozu, na kar doda, da je njegov sodelavec bil prejsnji teden v Mostecu in so tudi tam opazili izrebke medveda...nocem paniko zganjat, a sami se ne odpravljajte al pa s slusalkami v usesih...
Ali ima se kdo podobnr izkusnje? Bi morali kam sporiciti??
Pa brez zaljenja, kepo prosim.
Vnaprej hvala 👍
Mamica
Default avatar

kako pa veš

...da so medvedji, si jih že kdaj videla?

Jaz sem pred par leti videl na morostu videl odtise, čisto ko medvedja šapa.

Sicer pa, seveda sporoči, kaj sploh čakaš.
Default avatar

morda

Morda se želi udeležiti shoda.
Default avatar

Trenutek

Smo nabirali gobane nad Vnajnarjem, to je nad Besnico, pa mi žena reče glej kolk lisičk, samo zraven je srnin kakec in ne bom pobrala in šla proti avtu. Jaz pobiral na svojem placu dalje kakih 15min, nazaj grede pa stopim dol do tistih ko je žena rekla in me gleda medved s kakih 30m stran, pa mali medo poleg in začne rjovet proti meni. Bi rad videl Usain Bolta v tistem trenutku če bi me dohitel.
Default avatar

Res je

Na Rožniku je že nekaj ljudi videlo medvedje iztrebke. Menda celo medveda a so vse zakrili, da bi ne bilo panike med ljudmi. Volčji trop pa je bil opažen zgodaj zjutraj na Golovcu...
Default avatar

Agatha

Ja no, Ljubljančani! Treba se bo navaditi na sobivanje z medvedi, z (menda) plašnimi volkci in drugimi prostoživečimi živalmi.
Pa vsi na shod jutri v podporo medvedom in ostalim prostoživečim živalim, da ne boste pozabili!
Kaj zganjate zdaj paniko. Vzemite spet piskre in pokrovke v roke in hajd v gmajno! Če že niste ravno zagreti za sobivanje. Naj z zvermi sobivajo podeželani doli na Notranjskem in Primorskem in na Krasu - oni so itak drugorazredni državljani in jih menda ni škoda, če kakšnega malo obgrize kakšna zver.
Default avatar

Nkeichi

Agatha je napisal/a:
Ne bi rekla da se jih tretira kot drugorazredne. Ko je tista gospa padla , so vsi pisali kako jo je medvedka napadla.
Default avatar

pozdravljam prihod medota

Tako da bodo še mestne srajce živalco lahko videle od blizu. In še v center mesta bi lahko prišel, ker je tam toliko medvedoljubcev, bi ga lahko hranili, božali, bil bi turistična atrakcija.
Default avatar

Rok-1

Blesavi komentarji... A ne veste, da je v ljubljanski okolici itak največ medvedov na obstoječo prazno površino?
Na Barju npr... obrobje Lj... na Igu... medvedi razmetavajo smetnjake in se zjutraj sprehajajo po ulicah in med hišami.
Tudi tisti napad medvedke na žensko na domačem vrtu o katerem se je toliko pisalo... to je praktično Ljubljana.
Default avatar

kepo prosim

Mamica2012 je napisal/a:
Kakšne traparije trosiš! Si cela, ali je luna v igri! Nobenega medveda ni na Rožniku, sta pa Jaka in Meta ( v verziji xy) v ZOO že vsaj 50 let. Trapa si, kar poven tvojemu mozu!
Default avatar

medoprimenidoma

Jaz na dvorišču vidim medvedove dreke in stopinje vsaj 3x na teden. Medvedka z 2 mladičema ima brlog 150 metrov od moje hiše. Vidimo ga podnevi in ponoči. In nobenega nič ne briga, če se še na njivo ne upam po korenje. Ljubljanskega medveda pa boste - kot ponavadi - še isti teden odstrelili, da ne boste ubogi reveži malo prestrašeni na sprehodih. Doma v hiši bodi, tako kot moram biti jaz!
Default avatar

Nkeichi

medoprimenidoma je napisal/a:
150 metrov niti malo ne verjamem.
Default avatar

Rok-1

Nkeichi je napisal/a:
Jaz pa. Je čisto možno. pa tudi če se je uštela za 100 m, še vedno je blizu.
Default avatar

Rok-1

medoprimenidoma je napisal/a:
Ja, verjetno ga bodo res hitro odstrelili, če je tu.
Pač prednost mnogo ljudi na kupu - in dejstva da je Rožnik sprehajališče in igrišče za veliko množico.

Ti se pa raje zmeni s kakšnim sosedom lovcem, pa bo uredil.
Default avatar

BTDT

Rok-1 je napisal/a:
Jah živali pridejo tja, kjer je hrana lahko dosegljiva in iz smetnjakov jim očitno lepo diši. ;)
Default avatar

Nkeichi

Rok-1 je napisal/a:
Verjamem, da pride se blizje, ampak da bi imela brlog? Medvedke so paranoicne glede varnosti mladičev .
Default avatar

hlapecjanez

menim, da medved na Rožniku samo dopolnjuje biotsko raznovrstnost in predlagam naseljevanje večje populacije rjavega medveda na omenjeno področje.
Default avatar

Tako tako

Jaz bi medveda nekako zvabil z rožnika do Tivolija, potem do podhoda in po najkrajši in najbolj skriti poti med bajtami do parlamenta, kjer bi do jutra lepo počakal v grmu. Zjutraj pa samo raztrga najbolj smrdljive poslance.
Default avatar

Tako tako

Potem pa shod v podporo medvedom zaščiti medveda pred policijo in ga razglasimo za narodnega heroja!!! BRAVO MEDO!!!
Tako tako je napisal/a:
Default avatar

zakaj na pamet

Rok-1 je napisal/a:
Pa ravno tistih, ki so se šetali po Ljubljani ali se še šetajo v bližnji okolici, se do sedaj ni odstrelilo. So svoj konec našli kar lepo drugje, v okolju ljudi, ki tako zelo cenijo naravo.

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net