Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Boris Pahor ob svojem 106. rojstnem dnevu: “Mi danes nismo zavedni Slovenci.”

Boris Pahor ob svojem 106. rojstnem dnevu: “Mi danes nismo zavedni Slovenci.”

https://www.domovina.je/boris-pahor-ob-svojem-106-rojstnem-dnevu-mi-danes-nismo-zavedni-slovenci/

Mi danes nismo zavedni Slovenci

V zadnjih letih se vedno bolj posveča skrbi za slovensko narodno zavest, ljubezen do naroda. »Vem, da me imajo za nacionalista, pa naj, a narod mora imeti zavest o svojem jeziku, biti, kulturi. Če ne bomo imeli narodne zavesti, bomo šli k hudiču,« je že večkrat dejal Pahor ter enako ponovil tudi premieru Šarcu, ko ga je lani jeseni povabil na kosilo. Ko so v Dutovljah na Krasu odprli spominsko sobo, tam je namreč napisal večino svojih najpomembnejših del, je bilo njegovo sporočilo mladim predvsem eno: naj bomo ponosni na svojo domovino Slovenijo.

Pahor, je danes v Konzorciju, kjer je bila okrogla miza ob njegovem rojstnem dnevu poudaril, da se “starega človeka splača poslušati”, praznovanje pa je zaključil s pozivom po več narodne identitete: “Mi Slovenci, če ne bomo imeli prepričanja o naši identiteti, ne bomo obstali dolgo!” “Očitno bomo imeli počasi pred slovenščino še kitajščino,” je opozoril Pahor. “Mi danes nismo zavedni Slovenci,” je še poudaril pisatelj in okaral sestavo parlamenta, kjer že leta prednjačijo iste sile.

Velik človek je Pahor, podobno kot je bil Oman, ljudje ki imajo še zdravo mero zdrave kmečke pameti in ne današnje afne.

Na Monu in pri njegovem občinstvu danes narodna zavest ni več v modi. Danes je označena kot skrajno desničarska.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovanje do gospoda Pahorja, vendar se resno sprašujem zakaj ne pove odkrito, da je prihodnost slovenskega naroda le pod vodstvom gospoda Janeza Janše.

Malo je zavednih Slovencev, jaz sem zelo zaveden, za vsak praznik imam izobeseno slovensko zastavo, poslušam le slovenske pesmi, dopustujem v Sloveniji in mi sosed pravi, da zakaj mi je tega treba, a mene ne gane. Slovenija, od kod lepote tvoje.

Cerkev pravi,, samo moli k Bogu in v božjem imenu meč v roke, levičarji samo ljubi in nič ne vidi , desnica sovraži vse, da ti bo dobro.

Je rekel tudi, da je poroka neumnost. Pameten mož 🙂

Meni je pa to tako smešno, ko je folk ponosen na to, da je Slovenec. Zakaj že? Rodil bi se Hrvatu pa bil Hrvat, rodil bi se Nigerijki in bil Nigerijec, se pravi nekega vpliva na to ravno nismo imeli, kje in komu smo se rodili. Ponosen sem samo na to, kar sem jaz sam dosegel, na narodnost pa bolj tisti, ki razen tega nimajo na kaj biti ponosni. Ponosen naj bom na državo v kateri je najvecji uspeh to, ko se iz nje izseliš? Ja itq sigurno haha

glede na to, da je cerkev nasilno zasedla naše ozemlje in posiljuje ljudi s svojimi pravljicami, ne moremo reči da so vatikanci slovenci

Točno tako.

Točno tako.
[/quote]

Pahor ima za biti ponosem izključno na to, da je Slovenec, kajne?
Jaz pa sem ponosna na svoj izvor. Nisem pa ponosna na sedanjo vlado, sramujem se predsednika, evropskih poslancev…

Pahor ima za biti ponosem izključno na to, da je Slovenec, kajne?
Jaz pa sem ponosna na svoj izvor. Nisem pa ponosna na sedanjo vlado, sramujem se predsednika, evropskih poslancev…
[/quote]

Zaradi mene naj bo. Ima pa dovolj drugih razlogov za biti ponosen, kot to, da je Slovenec. Ko pa po netu beres te vrle kvazi domoljube ti je pa jasno, da je lahko samo na to ponosen. Na 4. razrede OŠ in polpismenost bolj težko.

Boris Pahor je legenda.
On je preživel in doživel v tem življenju marsikaj. Njegove besede niso kar ne vem kaj.
In ima prav. Slovenija bo res kmalu bolj cenila kitajsko besedo. Zakaj? Ker je itak tuje vse boljše!
In pripravljeni smo se kupit za 5 centov. To se ve.
Gospod Pahor. Vse spoštovanje. Lahko se samo primete za glavo. In vas boli glava.
Oprostite vsem zmazkom tukaj, ki jim je samo za denar. Pa mamini sinčki malo pojokcajo, ki nimajo pojma o življenju. Tako to je.

Boris Pahor je stari prdec, ki preveč govori. Že ko je Piran dobil temnopoltega predsednika, s eje pahor ven metal z rasističnimi izjavami. On je bolj nivo tržaških fašistov, samo kakor slovensko usmerjen.

Živi 70 let v preteklosti s posttravmatskim sindromom od taborišč. Lahko bi razumel, da se svet spreminja in se ljudje pač prilagajajo na nove razmere, ob drugačnih razmerah se bo pa folk spet prilagodil, ne pa na podlagi nasvetov nekih starcev.

Poslušajte starega govorca, ki ve kaj govori. In vse se bo vrnilo. Ja.

Tako to je.
Nimam kaj dodati. Gospodu poklon.

Če bi meni kdo prepovedoval slovensko govorit, me zaradi narodnosti ustrahoval in me po lagerjih pošiljal, bi tudi postal ultranacionalist. Dokler pa tega ni, se pa lahko Pahor po trepalnicah meče, sem antinacionalist.

Ni treba, da si ultranacionalist, da ti je všeč kot literat. Sicer pa, kaj pa je narobe z narodno zavednostjo?

New Report

Close